Blockchain mērogojamības problēma un daži daudzsološi risinājumi

Blockchain ir revolucionārs. Bet Blockchain mērogojamība ir nozīmīga problēma, ar kuru mēs šodien saskaramies. Tas nespēj pielāgoties milzīgajām slodzēm, kas ir biedējoši. Un tas pēc savas būtības ir lēns.

Jebkurā gadījumā, ja tas tiek atbilstoši izmantots, tas var uzlabot datu drošību un privātumu. Un tas var palīdzēt novērst identitātes zādzību – tā ir mokoša problēma visā pasaulē. Arī blockchain atvieglo ātrākus pārrobežu maksājumus un krasi samazina darījumu izmaksas.

Un mēs esam dzirdējuši, ka blockchain ir šeit, lai paliktu. Ja tam jāpaliek, blokķēdei vajadzētu paātrināt darījumu apstrādi; vismaz līdz Visa maksājumu apstrādes tīkla līmenim.

Šeit mēs apspriežam blokķēdes mērogojamības problēmu, koncentrējoties uz to,

  1. Bitcoin – pirmā plaši veiksmīgā kriptonauda
  2. Ethereum – blokķēdes platforma, kas atvieglo izplatītās lietojumprogrammas un viedos līgumus. Pat jūs varat izveidot savu kriptonauda virs Ethereum; un tā paša iemesla dēļ Ethereum tiek turēti daudzi sākotnējie monētu piedāvājumi, akciju IPO kriptovalūtas versija..

Kāpēc blokķēde ir lēna?

Ikviens var nodarboties ar kalnrūpniecību. Un vienlaikus var publicēt tikai vienu bloku. Pēc bloka publicēšanas citi kalnrači to pārbaudīs, kas prasa laiku.

Turklāt katra bloka maksimālais lielums ir ierobežots. Tas rada bažas par blokķēdes mērogojamību

Bitcoin ir paredzēts publicēt vienu bloku ik pēc desmit minūtēm. Turklāt bloka lielums ir ierobežots līdz 1 MB. Tātad, ja darījumu ir vairāk, tad šie darījumi jāgaida vēl desmit minūtes. Tādējādi, jo vairāk ir darījumu, jo ilgāks laiks vajadzīgs, lai tos apstiprinātu.

Neskatoties uz šo problēmu, kalnrači mēģinās iekļaut darījumus ar augstāku maksu – jo nav ierobežojumu, cik daudz var maksāt nodevās. Tādējādi aizkavē tos, kuriem ir zemas maksas; jo kalnrači ir tie, kas saņem šīs pārejas maksas. Tādēļ, ja darījumi notiek lielā apjomā, par ātrāku apstiprināšanu ir jāmaksā lielākas maksas. Un kriptovalūtai nav jēgas iekasēt pamatīgas maksas.

Ethereum tomēr ir ātrāks bloķēšanas laiks. Vidēji ik pēc 15 sekundēm tiek publicēts viens bloks. Un tam nav bloka lieluma ierobežojuma. Jebkurā gadījumā katra bloka kumulatīvajām darījumu maksām ir ierobežojums. Tas ir, kalnraču var blokā iekļaut tik daudz darījumu, cik viņš var, ja vien šo darījumu radītā kopējā maksa nepārsniedz noteiktu robežu.

Atcerieties, ka Ethereum ir blokķēdes platforma, kurai ir ne tikai savs kriptovalūtas ēteris (ETH), bet arī daudzas citas kriptovalūtas, kuras bieži sauc par žetoniem vai monētām, un izplatītas lietojumprogrammas. Katra šo lietojumprogrammu veiktā darbība maksā naudu, jo kalnrači viņiem nodrošina skaitļošanas jaudu. Savukārt šie maksājumi tiek veikti arī darījumos, tādējādi pievienojot vairāk apjomu, nekā var redzēt Bitcoin.

Var teikt, ka darba pierādījums ir jautājums, kas izraisa blokķēdes mērogojamības problēmu.

Kas ir darba pierādījums?


Kad bloks tiek konstruēts ar darījumiem, kalnračiem ir jāiztērē noteikta skaitļošanas jauda, ​​lai publicētu bloku. Un tas parasti ietver sarežģītas matemātiskas problēmas risināšanu.

Kad kalnračs kopā ar risinājumu publicēja bloku, citi to pārbaudīja. Lai gan pārbaudīt risinājumu ir ļoti viegli un ātri. Problēmas risinājums ir nekas cits kā darba pierādījums – jo kalnraču pierāda, ka viņš ir paveicis darbu.

Jātērējamās jaudas daudzums ir atkarīgs no tīkla pieejamās kopējās skaitļošanas jaudas.

Darba pierādījums ir lielisks veids, kā uzturēt blokķēdi veselīgu un decentralizētu. Tomēr tas ir arī šķērslis darījumu ātrākai apstrādei.

Beidz. Kas ir decentralizācija?

Federālo rezervju sistēma kontrolē ASV dolāru. Vai varat kaut ko pajautāt, ja viņi vēlas izdrukāt vairāk USD? Nē, jums nav iespēju. Tomēr tas pats attiecas uz skaidru vairākumu centrālo banku visā pasaulē, kas kontrolē fiat valūtas. Un šīs vienības lēmumu pieņemšanā ļoti maz iesaista sabiedrību; un dažreiz viņu intereses nebūs tādas pašas kā sabiedrības intereses.

Decentralizācija ir kontroles izplatīšana cilvēkiem, kas piedalās sistēmā, nevis tas, ka tikai daži cilvēki kontrolē darbības un lēmumu pieņemšanas procesu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc arvien vairāk cilvēku izmanto kriptovalūtas. Pašreizējā blokķēdes ekosistēmā, ja tīklam pievienojas vairāk cilvēku, jo lielāka kļūst blokķēdes mērogojamības problēma.

2 risinājumi, kā uzlabot blokķēdes mērogojamību

Ir pagājuši tikai desmit gadi kopš blokķēdes izgudrošanas. Un daudzi pētnieki strādā, lai padarītu blokķēdi ātrāku.

Šeit mēs apspriežam dažus aizraujošus notikumus, kas risina blokķēdes mērogojamības problēmu.

1. Maksājumu kanāli

Tā vietā, lai katru darījumu ievadītu blokķēdē, starp entītiju kopu tiks atvērts maksājumu kanāls. Starp tīkla entītijām – lietotājiem, tirgotājiem un kalnračiem – var atvērt jebkuru kanālu skaitu. Kanālu var aizvērt jebkurā brīdī.

Blokķēdē tiks atzīmēta tikai maksājumu kanāla atvēršana un aizvēršana.

Ņemsim piemēru, lai redzētu, kā tas darbojas.

Tīklā ir pieci cilvēki: Alise, Bobs, Čārlijs, Deivids un Ellena.

Alise un Bobs savā starpā atvēra maksājumu kanālu. Alisei ir 5 dolāri, bet Bobam – 30 dolāri. Šie 35 dolāri tagad atrodas seifā. Seifs tiek izveidots, atverot kanālu.

Kad Bobs vēlas nosūtīt Alisei 5 dolārus, nevis tieši pārskaitīt naudu, naudas īpašumtiesības mainās. Nauda vienkārši paliek seifā. Kad norēķinu kanāls ir slēgts, tiek atvērts seifs. Un Bobs iegūs 25, jo viņš bija veicis 5 dolāru pārskaitījumu. Alise iegūs 10 dolārus.

Bet kā Alise var nosūtīt naudu Deividam vai Elenai?

Ir divi veidi.

  1. Alise atver jaunu maksājumu kanālu ar Deividu un Ellenu.
  2. Pretējā gadījumā pieņemsim, ka Deividam un Elenai jau ir atvērts kanāls ar Čārliju. Turklāt Čārlijam un Bobam ir atvērts maksājumu kanāls. Šeit maksājumu kanāls sarunājas savā starpā. Tagad Alises darījums ar Deividu un Ellenu vispirms sasniedz Bobu, pēc tam Bobs to pārsūta Čārlijam. Visbeidzot, Čārlijs nosūtīs naudu Deividam un Elenai.

Jo vairāk maksājumu kanālu ir pieejams, jo ātrāks kļūst maksājumu tīkls. Un darījumu atzīmēšana ar blokķēdi kļūst retāka. Tāpēc mazāk darījumu ar blokķēdi. Tādējādi darījumu apstrāde ir zibenīga.

Bitcoin gadījumā šo sistēmu sauc Zibens tīkls. Ethereum tas ir Raiden tīkls. Abās realizācijās galvenā koncepcija ir vienāda.

2. Dalīšana ar Blockchain mērogojamību

Sadrupinot, kalnračus iedala vairākās grupās (lauskas), un pēc tam katrai grupai tiks doti dažādi apstrādes darījumi. Katra grupa strādā atsevišķi, lai vienlaikus publicētu vienu bloku.

Tā kā bieži tiek publicēti vairāk bloku, darījumu apstiprināšanas process paātrinās.

Turklāt šīs lauskas bieži sarunājas savā starpā, lai nebūtu dubultu izdevumu darījuma, kam tiek dots zaļš signāls.

Lūk, kā var notikt dubultu tēriņu darījums.

Alisei ir 10 dolāri. Un viņa nosūta Bobam 10 dolārus. Shard1 saņem ziņojumu, lai pārbaudītu šo darījumu.

Nekavējoties Alise atkal nosūta Čārlijam viltotu darījumu 10 dolāru apmērā, kaut arī viņai nav naudas. Tas ir iespējams, jo Shard1 vēl ir jāapstiprina Alises darījums ar Bobu – tas ir, Bobs nav dabūjis naudu. Un tas ir nelikumīgi, jo Alise no zila gaisa tērē vairāk nekā viņa.

Tagad Shard2 saņem Alises darījumu ar Čārliju.

Ja ogļrači no Shard1 un Shard2 nerunā viens ar otru bieži, viņi abi var apstiprināt abus darījumus. Un tas pārkāpj naudas sistēmas noteikumus. Tātad, skaidām ir jāturpina bieži sazināties, lai novērstu sliktus darījumus.

Tomēr šī problēma ir labāk risināta, ja ir ieviesti viedie līgumi – pašnodarbinātas programmas.

Gudrs līgums zinās, cik daudz līdzsvara ir Alisei. Kad viņa sūta darījumu, viedais līgums automātiski pārtrauks Alisi nosūtīt otro viltoto darījumu. Un tas nekad nesasniegs Shard2.

Vēl viens risinājums, lai mērogotu Ethereum bāzes dApps, ir plazma, sīkāku informāciju varat izlasīt mūsu nesenajā ceļvedī: Kas ir Ethereum plazma? Kā tas var palielināt Ethereum?.

Secinājums

Maksājumu kanāli un sadalīšana ir daudzsološi risinājumi, lai novērstu blokķēdes mērogojamību. Un tie tiek aktīvi pētīti un izstrādāti. Un tās ir tikai aisberga virsotne. Bet lielākā daļa risinājumu vēl nav nobrieduši. Kad blokķēdē ir parādīts risinājums, tikai mēs varam novērtēt, cik tālu viņi palīdz mērogot.

Turiet īkšķus. Cerams, ka blokķēdei būs ātrākas dienas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map