Ceļvedis iesācējiem: kā pārbaudīt ICO balto papīru

Kā pārbaudīt ICO dokumentu: ceļvedis potenciālajiem investoriem

Sākotnējie monētu piedāvājumi (ICO) tagad ir karsti, un daudzi blokķēdes-kriptovalūtas projekti tos uzsāk katru mēnesi. Ja esat potenciāls investors, jums jāanalizē, kurā ICO jums vajadzētu ieguldīt, un no kura jums vajadzētu turēties prom. SIO nav reglamentēti, tāpēc kā ieguldītājam pirms ieguldīšanas rūpīgi jāizpēta projekts, un projekta ziņojums ir svarīgs informācijas avots. Investors, kas ir jauns kriptogrāfijas pasaulē, parasti uzskata, ka baltā grāmata ir mulsinoša, tāpēc šeit es paskaidroju, kā pārbaudīt ICO baltās grāmatas. Veiciet šīs darbības:

Pārbaudiet ICO komandas akreditācijas datus:

Sadaļa par komandu parasti ir baltā papīra beigās, tomēr tā ir vissvarīgākā.

Laba komanda var sasniegt labāko no vidējas idejas, tāpēc vispirms pārbaudiet, vai ICO komanda ir uzticama. Kaut arī baltā grāmata var sniegt zināmu informāciju, jums arī atsevišķi jāaplūko sociālās platformas, piemēram, LinkedIn. Ideālā gadījumā komandai vajadzētu būt iespaidīgai zināšanām par blokķēdes tehnoloģiju un nozari, un viņiem jau iepriekš būtu jāīsteno veiksmīgi blokķēdes projekti, vēlams tajā pašā nozarē.

No otras puses, ja neatrodat vai ir maz informācijas par projekta komandu, neieguldiet projektā!

Pārbaudiet ICO dokumenta kvalitāti:

Projekta komanda izmantos balto papīru kā galveno līdzekli, lai potenciālajiem investoriem sniegtu informāciju par savu projektu. Tam vajadzētu būt vismaz profesionāli uzrakstītam. Pareizrakstības un gramatikas kļūdas rakstā vai neprofesionāla satura izklāsts norāda, ka projekta komandai var pietrūkt nepieciešamās profesionalitātes. Galu galā, kad vēlaties piesaistīt miljoniem dolāru no tirgus, tiek sagaidīts, ka jūs pārbaudīsit savu galveno mārketinga dokumentu.

Gluži pretēji, profesionāli uzrakstīts ICO baltā grāmata ar pareizrakstību un gramatiku nav pietiekama, lai jūs varētu ieguldīt projektā. Jums ir nepieciešams daudz vairāk nekā tas, kas ir baltrakstā. Turpini lasīt.

Apstipriniet ICO produkta ideju dokumentā:

Ir daudz ICO, kuriem nav skaidra produkta vai pakalpojuma, ko varētu piedāvāt, drīzāk tā varētu būt Ponzi shēma. Studējot balto grāmatu, koncentrējieties uz šādiem jautājumiem:

 • Vai projektā tiek risināta kāda īpaša biznesa problēma? Vai arī projektam ir jauna tirgus iespēja?
 • Cik liela ir biznesa problēma vai tirgus iespēja? Jo lielāks tas ir, jo labāk.
 • Kas ir pašreizējie tirgus spēlētāji, un vai ICO projekta komanda piedāvā kaut ko citu, kas klientiem radīs reālas pārmaiņas?
 • Vai ir kāds cits uz blockchain balstīts konkurents, kurš risina to pašu biznesa problēmu vai tirgus iespēju? Ja tāds ir, ko izceļ ICO projekta komanda?
 • Vai piedāvātais produkts vai pakalpojums ir īpaši domāts uzņēmējdarbības problēmai vai tirgus iespējām, vai šajā dokumentā ir pārāk neskaidrs raksturs?
 • Ja projekta komanda ir izmantojusi diagrammas un statistiku, lai aprakstītu pašreizējo biznesa problēmu vai jaunu tirgus iespēju, vai tur esošie skaitļi ir ticami? Vai statistikas avots ir patiess?

Ja dokumentā parādīta laba komanda un pamatota biznesa ideja, projekts varētu būt īstais kandidāts, kuru ieguldīt. Tomēr jums ir jāanalizē vairāk, tāpēc lasiet tālāk.

Izpētiet baltā papīra ICO tehnoloģiju aspektus:


Baltrakstā nevajadzētu lietot tikai tehniskos žargonus, bet gan skaidri jāpaskaidro tehniskais risinājums. Atcerieties, ka, ja projekta komanda nespēj izskaidrot risinājumu vienkārši laicīgam cilvēkam, vai nu risinājums ir pārāk sarežģīts, vai arī komandai par to nav skaidrs.

Blokķēde joprojām ir jauna tehnoloģija, un, iespējams, inovāciju idejas ir lieliskas uz papīra, bet patiesībā tās nav izmēģinātas. Ja risinājumā atrodat pārāk daudz pirmās klases tehnoloģiju (FOAK), tad projekts ir ļoti riskants.

Turklāt, ja projekta komandai jau ir strādājošs prototips, pat ja tas ir Alfa stadijā, jūs varat labāk uzticēties projektam. Ja tā nav, ja dokumentā ir pietiekami daudz informācijas, lai jūs varētu pārskatīt atvērtā pirmkoda kodu, tad jūs arī zināt, ka viņi ir paveikuši kādu faktisku darbu. Lūdzu, pārbaudiet izstrādes plānu un analizējiet tā dzīvotspēju.

Tikai baltā grāmata ar sarežģītiem tehnoloģiju komponentiem, kas aprakstīti ar daudziem žargoniem, norāda, ka projekta faktiskā izpilde varētu būt daudz drosmīgāka, nekā spīdīgais baltā grāmata jums saka.

Analizējiet ICO tokenizācijas aspektus:

Iespējams, ka projekta komandai ir iespējams izstrādāt biznesa problēmas risinājumu un izveidot produktu vai pakalpojumu, lai risinātu jaunu tirgus iespēju, neizmantojot blokķēdi un neradot kriptogrāfijas marķieri. Blokķēdes tehnoloģija var būt spēcīga, tomēr produktam vai pakalpojumam var būt nepieciešama tikai tīmekļa lietotne ar mērķtiecīgu funkcionalitāti, nevis decentralizēta blokķēde un šifrēšanas marķieris. Atcerieties, ka SIO tagad ir trakums, un daudzi uzņēmumi cenšas no tirgus piesaistīt ienesīgu summu, neievērojot stingrās normatīvās prasības. Tādējādi, lasot balto grāmatu, analizējiet sekojošo:

 • Kāpēc projektam vispār nepieciešama blokķēdes tehnoloģija?
 • Pat ja ir pamats blokķēdes izmantošanai, kāds ir kriptogrāfijas marķiera pamatojums?
 • Vai plānotais marķieris ir kriptovalūtas monēta vai tikai lietderības marķieris, ar kuru lietotāji var piekļūt konkrētajam projekta piedāvātajam produktam vai pakalpojumam?
 • Kā marķieris novērtēs, vai biznesa modelis sniedz iespēju novērtēt?

Kā tiek strukturēta ICO marķiera pārdošana?

Baltrakstā skaidri jānorāda:

 • Kādi ir žetonu pārdošanas dažādie posmi, t.i., privātie, iepriekšpārdošanas, crowdsale utt?
 • Kā notiek žetonu izplatīšana projekta komandai, privātai pārdošanai un pūļa pārdošanai?
 • Vai prasība par mīksto vāciņu ir pamatota un vai tā ir saistīta ar attīstības plānu??

Jums jāanalizē, vai projekta komandai rezervētais marķiera daudzums ir pārāk liels. Pārbaudiet arī to, vai plānā ir paredzēta pietiekama likviditāte un vai bloķēšanas periods, ja tāds ir, ir pārāk garš.

Visbeidzot, pārbaudiet marķieru pārdošanas mehānismu, kā jūs varat piedalīties, ja esat patiešām nolēmis ieguldīt projektā un vai ir noteikti valstij noteikti ierobežojumi.

Pārbaudiet juridiskos aspektus, pārbaudot ICO baltos dokumentus:

Pārbaudiet, vai dokumentā ir aprakstīta projekta komandas tiesiskā sagatavotība, ņemot vērā jurisdikciju, kurā viņi darbosies. Vai valstij ir prasības “Pazīst savu klientu” (KYC) un “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas” (AML) prasības, un ja jā, vai projekta komanda plāno tos izpildīt?

Ja projekts izsniedz kriptogrāfijas marķieri un apgalvo, ka tas atbilst “SEC atbilstībai”, esiet piesardzīgs. ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) nav skaidri apstiprinājusi nevienu ICO marķieri!

Piezīme: Ja esat jauns SIO pasaulē, varat izlasīt šo rokasgrāmatu par ICO un šo ceļvedi par to, kā piedalīties vienā.

* Atruna: rakstu nevajadzētu uztvert kā tādu, un tas nav paredzēts konsultācijām par ieguldījumiem. Šajā rakstā izteiktās prasības nav ieguldījumu konsultācijas, un tās nevajadzētu uztvert kā tādas. Veiciet savus pētījumus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map