Ceļvedis iesācējiem: kas ir kriptovalūtas dakša?

Vārds “Fork” pats par sevi ir pārāk izdomāts, kas faktiski nozīmē programmatūras atjaunināšanu vai jebkuru protokola atjauninājumu. Tas nav tikai iedomāts nosaukums programmatūras jauninājumiem, bet arī tiek plaši izmantots kriptovalūtu pasaulē gadījumā, ja kādas konkrētas kriptovalūtas cena sasniedz galda virsotni vai, pieņemsim, tirgū kļūst savvaļas.

Runājot par šīm virsotnēm, tas ir atkarīgs no vērtības, vai tie ir ceļā, lai pozitīvi iegūtu kādu vērtību vai zaudētu vērtību, abiem gadījumiem ir vienāda varbūtība. Līdz šim ir bijis daudz dakšu notikumu, kas saistīti ar Bitcoin, jo tā cena sasniedza maksimumu. Pat ja nāk negatīvs pavērsiens, jūs joprojām varat nopelnīt naudu, ja ejat gudrības ceļu. Kriptogrāfijas valūtas dakšām ir iespēja vienlaikus palaist divas blokķēdes citā tīklā radot alternatīva blockchain versija.

Dakšas ir mazliet sarežģīta lieta, tāpat kā liktenis. Jūs varat sevi apmierināt, sakot, ka dakšas ir liktenis kriptovalūtu projektā, labais un sliktais, tas ir viņu ziņā. Tos vai nu plāno, vai arī tos var ierosināt izstrādes komanda, kad šķiet, ka pašreizējā projektā ir kāda neapmierinātība. Dakšas ir viens no veselīgākajiem komponentiem kriptonauda telpā, jo tiem ir atvērta pirmkoda daba. Dakša ļauj sabiedrībai novērtēt, lai apspriestu viņu idejas un tās īstenošanas veidu.

Ideja par to, ka kriptogrāfijas valūtas dakšas ir atvērts avots, nevienai grupai neļauj izbaudīt spēku jebkura veida projektos.

Kriptovalūtas dakšu veidi

Runājot kriptovalūtu vai blokķēdes telpā, pastāv divi galvenie dakšu veidi tas tieši atkarīgs no atjauninājumu veikšanas veida, t.i., vai nu atpakaļ, vai atpakaļ.

Tiek saukts atpakaļ savietojams Mīksta dakša kamēr tiek dēvēts nesaderīgs Cietā dakša. Arī bloki, kas nav atpakaļ savietojami, ir obligāti, ja runa ir par blokķēdes tīklu, savukārt aizmugures dakšas nav obligātas.

Kas ir Hard Fork?

Kas ir Hard Forks?

Cietie ļaudis parasti ir ievads jaunai programmatūrai ar tīkla papildinājumu. Tas parāda, ka divi blokķēdes mezgli ir jauni un vecie ir pilnīgi atšķirīgi, tos vispār nesadarbojoties un neatzīstot ar citu mezglu. Tas nozīmē, ka jaunā versija tad nevarēs būt saderīga ar veco. Jāatjaunina visi tīkli uz jaunāko versiju, jo vecās versijas programmatūra darījumu padarīs nederīgu. Var gadīties arī tā, ka daži kalnrači joprojām mēdz ievērot vecos noteikumus vai sākotnējo versiju; pat tad tas kļūs nebūtisks.

Kas ir mīksta dakša?

Pretstatā cietajām dakšām tiek uzskatīts, ka mīkstās dakšas ir savietojamas ar atpakaļ. Šāda veida dakšas augšup pakāpes laikā vecie mezgli viegli atpazīst jauno, un tāpēc jums nav nepieciešams universāls atjauninājumu komplekts. Atšķirībā no tā, kas notiek smagajā darbā, tagad darījumi parādīsies kā derīgi. Lai mīkstās dakšas gūtu panākumus, tīkla sistēmā ir jābūt vairākumam jaucējspēka. Tas tiek atdalīts, ja to atbalsta tikai minimālā jaukuma jauda tīkla lokā.

Jaunākās kriptovalūtas dakšas


  • Bitcoin naudas dakša

Tas tika jaunināts 2018. gada 15. maijā un nodarbojās ar bloka lieluma palielināšanu līdz 32 MB. Tika manipulēti arī ar vairākiem op kodiem (darbības kodiem).

  • Bitcoin zelta dakša

Tas tika jaunināts 2017. gada 25. oktobrī un nodarbojās ar ASIC izturīga algoritma palaišanu.

  • Bitcoin dimanta dakša

Šis cietais dakts, kas tika palaists 24. novembrī, tika izaudzēts, lai risinātu vecās BTC lēno darījumu apstiprinājumus un privātuma trūkumu..

  • Super Bitcoin dakša

“Padarīt Bitcoin atkal lielisku”, ir šīs dakšas devīze, kas sākotnēji bija paredzēta, lai risinātu ar BTC saistītos jautājumus. (Resurss: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_bitcoin_forks)

  • Ethereum Metropolis

Ethereum novēroja arī cieto dakšiņu, jo tā tīklam bija liela slodze. Lai neatpaliktu no lietotāju pieprasītā tempa un mēroga, fonds nolēma ieviest atjauninājumus, kurus sauca par Metropolis. Jauninājums vēlāk sadalījās divās daļās, kuras sauca par Konstantinopoli (2017. gada 16. oktobris) un Bizantiju (paredzams 2018. gadā). Pirmais koncentrējas uz mērogojamības problēmu novēršanu, bet vēlāk – uz ātruma uzlabošanu, kā arī uz pamatproblēmām.

  • Monero cietā dakša

Monero cietajā dakšā RingCT tika ieviests kā darījumu privatizācijas līdzeklis.

Pēdējie vārdi

Kriptovalūtas dakšas, bez šaubām, ir lieliska metode, kā pielietot un eksperimentēt blokķēdes telpā. Arī nākotnē notiks daudz cilvēku, jo tas ir lielisks veids, kā tikt galā ar programmatūras un protokola pakāpenisku paaugstināšanu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map