ERC standartu galīgais saraksts, kas jums jāzina

Raksts aptver ERC standartu pamatus un piedāvā padziļinātu katra ERC marķiera standarta analīzi.

Vai esat Ethereum blokķēdes izstrādātājs vai uzņēmējs, kurš plāno izsniegt žetonus, kuru pamatā ir Ethereum? Jūs, iespējams, skatāties apkārt, lai uzzinātu, ko nozīmē ERC standarti un kā tie jums ir svarīgi.

Šeit ir galvenais ERC standartu saraksts!

Reģistrēties tagad: Enterprise Blockchains Fundamentals kurss

Kādi ir ERC standarti?

‘Ethereum pieprasījums pēc komentāriem’ (ERC) ir dokuments, kuru raksta viedie līgumu programmētāji, kuri izmanto Ethereum blokķēdes platformu. Viņi šajos dokumentos apraksta noteikumus, kas jāievēro uz Ethereum balstītiem marķieriem.

Ja neesat pazīstams ar Ethereum pamatiem, vispirms pārbaudiet galveno Ethereum ceļvedi.

Ethereum kopiena šo dokumentu pārskatīšanai izmanto procesu, ko sauc par “Ethereum uzlabošanas priekšlikumu”. Viņi to komentē, un tā rezultātā izstrādātājs, kurš izveidoja dokumentu, var to pārskatīt.

Ethereum kopiena pieņem dažus no šiem dokumentiem pēc EIP procesa pabeigšanas, pabeidz to un pēc tam izstrādātāji to ievieš. Šādi dokuments kļūst par ERC. Citiem vārdiem sakot, ERC izcelsme ir EIP, un tie varētu attiekties uz dažādām jomām, piemēram, marķieriem, reģistrācijas nosaukumam utt..

ERC STANDARTI – VIENKĀRŠI PASKAIDROTĀ INFOGRĀFIJA

Lai gan ir vairāki Ethereum standarti. Šie ERC Ethereum standarti ir vispazīstamākie un populārākie –

 1. ERC- 20
 2. ERC-165
 3. ERC-721
 4. ERC-223
 5. ERC-621
 6. ERC-777
 7. ERC-827
 8. ERC-884
 9. ERC-865
 10. ERC-1155

ERC standartu saraksts

ERC 20 standarts – vispopulārākais žetonu standarts

ERC-20 ir vispopulārākais marķieru standarts, un lielākā daļa ICO, kas savus žetonus ir izdevuši Ethereum platformā, to ir izmantojuši. Uzziniet vairāk par to, kas ir SIO šeit!

Ja esat Ethereum izstrādātājs, varat kodēt savus viedos līgumus, zinot, ka tas var viegli mijiedarboties ar ERC-20 marķieriem.

Tāpat kā Ethereum izstrādātājiem nav jāzina nekas vairāk par šo marķieri, arī maka izstrādātāji var viegli elpot! Viņiem nav jāveic nekādas pielāgotas izstrādes vai integrācijas darbības, lai nodrošinātu, ka marķieris darbojas ar viņu seifa lietotni.

Tas ir aizstājams marķiera standarts. Tas nozīmē, ka divām uz jebkura tā izgatavotas žetona monētām noteiktā laika posmā ir vienāda vērtība. Ņemiet piemēru LockChain, decentralizēto 0% komisijas maksu ceļojumu tirgū. Viņu LOC marķieris seko ERC 20, un 1 LOC marķierim ir tieši tāda pati vērtība kā citam LOC marķierim noteiktā laika posmā.

Ir jāievēro standarta protokols, tāpēc jaunu marķieru izsniegšana, izmantojot ERC 20 standartu, ir vienkārša. Jums vajadzētu iepazīties ar šo iesācēju ceļvedi, lai uzzinātu vairāk par to, kas ir ERC20?

ERC 165 – ERC 721. atbalsta pīlārs

Tas tiešām ir metodes standarts, nevis žetoni. Tomēr tas ir svarīgi citam marķiera standartam – ERC721, kuru bez tā nevar ieviest.

Vairāk par ERC721 vēlāk!

Viedam līgumam ir jāsadarbojas ar kriptogrāfijas žetoniem. Kaut arī visi līgumi var mijiedarboties ar ERC 20 marķieriem, tas atšķiras no citiem ERC standartiem marķieriem, piemēram, ERC 721. Viedajiem līgumiem ir jāievieš īpašas saskarnes, lai mijiedarbotos ar marķieriem, ievērojot citus standartus..

Tagad Ethereum attīstības kopienai ir jāzina, kuras saskarnes īsteno viedais līgums, un ir jāpublicē šī informācija. Tas ir tāpēc, ka viņiem jāzina, kā viņi var mijiedarboties ar šo līgumu.

Nebija standarta metodes viedo līgumu izmantoto saskarņu noteikšanai un to publicēšanai. ERC 165 šim nolūkam standartizē metodi, turklāt standartizē saskarnes.

Lasiet vairāk par to vietnē EIP 165 priekšlikuma dokuments.

ERC 721 – standarts neuzliesmojamiem žetoniem

Vai vēlaties izstrādāt Ethereum DApp spēli, piemēram, CryptoKitties? Uzņēmums Axiom Zen, Vankūverā, Britu Kolumbijā, Kanādā, to uzsāka 2017. gada novembra pēdējā nedēļā, un līdz decembra pirmajai nedēļai tas kļuva vīrusu pilns! Spēlētāji nedēļas laikā tam iztērēja ēteru miljonu ASV dolāru vērtībā.

Šajā spēlē spēlētāji var pirkt, pārdot un audzēt mīļus digitālos kaķēnus. Ar pārredzamību, ko piedāvā Ethereum blockchain platforma, ikviens var redzēt spēles noteikumus, līdz ar to konkurence ir godīga. Ja jūs varat audzēt retas šķirnes digitālos kaķēnus, jūs varat saņemt par viņiem augstāku cenu.

Katrs no tiem pavada atšķirīgu cenu; tāpēc kaķēniem nevar izmantot ERC 20 standartu. Jums nepieciešams nepieņemams marķiera standarts, un tas ir ERC 721.

Ir arī citi nemaināmu marķieru izmantošanas gadījumi, piemēram, enerģijas sadales sektors tos var izmantot.

Viedam līgumam, kas mijiedarbosies ar ERC 721 marķieriem, jāievieš atsevišķa saskarne, un tāpēc tam ir jāievēro ERC 165 standarts. Lasiet vairāk par ERC 721 vietnē EIP 721 priekšlikuma dokuments.

ERC 223 – atrisina ERC20 “Žetonu zaudēšanas” jautājumus

Ja nosūtāt ERC 20 marķierus viedajiem līgumiem, kuri nevar apstrādāt marķierus, šī darbība sadedzina marķierus, un jūs tos nevarat atjaunot. ERC 223 ierosina to novērst.

Izstrādātāji var pieņemt vai noraidīt marķierus, kas nonāk viņu viedo līgumu adresēs. Tajā ir norādītas funkcijas, kuras līgums var kodēt, lai, ja tas nevarētu pieņemt žetonus, pārsūtīšana neizdosies.

Tas nededzina nevienu marķieri!

Lai gan ERC 223 ir paredzēts ietaupīt nejauši zaudēto bagātību, tas vēl nav ieviests. Neviens marķieris to neizmanto, un kriptogrāfijas apmaiņas var nebūt sagatavotas šim standartam.

Pārbaudiet detalizētu salīdzinājumu starp ERC20 un ERC 223 pret ERC777.

Arī Ethereum pāreja uz “Ethereum Name Service” (ENS) ieviešanu padarīs šādus darījumus ļoti retus. Tādējādi mums jāskatās, vai Ethereum kopiena īstenos šo priekšlikumu. Lasiet vairāk par šo standartu vietnē ERC 223 GitHub dokumentācija.

ERC 621 – var modificēt kopējo žetonu daudzumu

ERC 20 paplašinājums, šim standartam ir jāpalielina vai jāsamazina marķieru kopējais daudzums, izmantojot divas funkcijas, t.i., ‘palielinātSupply’ un ‘samazinātSupply’. Priekšlikums iesaka tos izmantot tikai līguma īpašniekam vai uzticamiem lietotājiem.

Kriptovalūtas ir matemātiska nauda, ​​atšķirībā no fiat valūtām, kur centrālās bankas var palielināt vai samazināt piedāvājumu. Kopējais marķieru piedāvājums ir viens no daudziem faktoriem, kas nosaka žetona novērtējumu, un tas ietekmē žetona ekonomiku.

Šis priekšlikums ir projekts, un mums ir jāredz, vai Ethereum kopiena to īstenos, ņemot vērā plašo ietekmi. Vairāk par priekšlikumu lasiet EIP 621 GitHub dokumentācija.

ERC 777 – samazina berzi kripto darījumos

Atsaucoties uz viedo līgumu, pēc pirmā darījuma ERC 20 standarts pieprasa citu darījumu, lai pārbaudītu, vai kritēriji ir izpildīti. Viedais līgums tiek izmantots tikai pēc tam. Tas palielina darījumu skaitu, faktiski izraisot berzi.

ERC 777 ir ierosinātais standarts, kas ietver funkciju, lai identificētu žetonu saņemšanu un sāktu viedo līgumu tūlīt pēc pirmā darījuma. Pazeminot darījuma pieskaitāmās izmaksas, tas arī ļauj lietotājam noraidīt ienākošos marķierus no melnajā sarakstā norādītās adreses. Adreses iekļaušana melnajā sarakstā var būt dažādu iemeslu dēļ, piemēram, uzlaušana vai nelikumīgas darbības. Spēja atteikt maksājumu no šādas adreses uzlabo Ethereum DApp drošības stāvokli.

ERC 777 atbalsta visas ERC 20 stiprās puses. OpenZeppelin jau ir ieviesis ERC777, lai izveidotu, automatizētu un darbinātu decentralizētas lietojumprogrammas.

Jūs varat izlasīt priekšlikumu EIP 777 GitHub dokuments.

Neaizmirstiet pārbaudīt salīdzinājumu starp ERC 20 un ERC 223 ERC 777!

ERC 827 – dod iespēju žetonu pārsūtīšanu trešajai pusei to tērēt

Tas ir vēl viens ERC 20 paplašinājums, tomēr tas ir paredzēts, lai uzlabotā veidā atrisinātu problēmu, kuru mēģina atrisināt ERC 223. Ja šis standarts ir ieviests, marķiera īpašnieks var pārsūtīt žetonus, vienlaikus apstiprinot arī trešo pusi to tērēt.

Izmantojot šo ERC standartu, maki un apmaiņas vietas var atkārtoti izmantot žetonus, jo abas puses vienojas par īpašiem kritērijiem, lai trešā puse iztērētu dinamisku summu. Ethereum kopiena to vēl nav ieviesusi, tomēr vairāk par šo priekšlikumu varat izlasīt vietnē EIP 827 GitHub dokumentācija.

ERC 884 – marķē akciju

Jaunākie likumdošanas akti ASV Delavēras štatā tagad ļauj uzņēmumiem izmantot blokķēdi, lai uzturētu akciju reģistrus. Starp ierosinātajiem ERC standartiem ERC 884 plāno to izmantot. Katru marķieri tā apzīmēs kā Delavēras štatā reģistrētas korporācijas daļu.

Lai izpildītu noteikumus, ERC 884 ietver arī:

 • Identitātes pārbaude un obligāta žetonu turētāju iekļaušana baltajā sarakstā;
 • Korporācija var sagatavot akcionāru sarakstu atbilstoši normatīvajām prasībām;
 • Informācijas regulatoru pilnvaru reģistrēšana;
 • Reģistrēt akciju nodošanu atbilstoši normatīvajām prasībām;
 • Tikai visa žetonu vērtība, t.i., nav daļējas vērtības;
 • Akcionāriem, kuri zaudējuši privātās atslēgas vai žetonus, tie jāatgriež uz jaunu adresi.

Lai ieviestu ERC 884, ir nepieciešama datu bāze ārpus ķēdes, lai tā atbilstu dažādām ‘Iepazīsti savu klientu’ (KYC) prasībām. Tas joprojām ir priekšlikuma projekts, un to varat izlasīt EIP 884 GitHub dokuments.

ERC 865 – palīdz iesācējiem kriptogrāfijas pasaulē

Būdams jauns lietotājs, kurš izmanto kriptogrāfiju, mēģinot pārsūtīt uz Ethereum balstītas žetonus, pēkšņi atklājat, ka jums jāmaksā kalnračiem Ēterā. Tas jums palielina berzi.

Starp piedāvātajiem ERC standartu izstrādātājiem Ethereum kopienā ERC 865 ir iecerējis padarīt to ērtu jauniem kriptogrāfijas lietotājiem. Tā ierosina izmantot marķieri, lai samaksātu arī kalnraču maksu. Tas ir priekšlikuma projekts, un to varat izlasīt EIP 865 GitHub dokuments.

ERC 1155 – visprogresīvākais nepastāvīgais marķieris

ERC 1155 atrisina visus galvenos ERC 20 un ERC 721 jautājumus – bijušos labākos žetonu standartus neaizvietojamiem marķieriem. ERC 1155 lietotāji vienā līgumā var izveidot vairākus marķierus. Varat arī izmantot ERC-1155 aizstājamiem un neaizvietojamiem lietošanas gadījumiem. Visas šīs īpašības padara ERC1155 krātuves pārvaldību labāku, efektīvāku un budžeta ziņā draudzīgāku.

Uzziniet vairāk šeit EIP-1155 dokumentācija.

Pēdējās domas

Ir vairāki citi marķieru standarti – izņemot ERC standartus. Piemēram, NEO marķieris no NEO ir ļoti līdzīgs ERC20 un ERC223. Katrs no šiem simboliskajiem standartiem kalpo dažādiem mērķiem, un tam ir savas priekšrocības un trūkumi.

Lai labāk izprastu pamatus, jums vajadzētu apsvērt šo BEZMAKSAS kursu par Enterprise Blockchains Fundamentals.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map