Hashgraph un Hedera Hashgraph: Viss, kas jums jāzina

Ja vēlaties uzzināt par Hashgraph tehnoloģiju, tad esat nonācis īstajā vietā. Mēs to detalizēti izskatīsim un izpētīsim arī tā publisko ieviešanu – Hedera Hashgraph.

Decentralizētās virsgrāmatu tehnoloģijas (DLT) – tas ir viens no visvairāk meklētajiem vārdiem 2018. gadā. Un kāpēc gan ne? Tas ir tas, kas maina to, kā mēs risinām sev apkārt esošās problēmas. Uzņēmumi un jaunie uzņēmumi jau ir iemācījušies tā nozīmi un blokķēdes integrēšanu savā darba vietā. Tātad, vai tas nozīmē, ka blokķēde ir galīgais risinājums uzņēmumiem, kuri vēlas pārveidot savu biznesu? Nu nav īsti.

Iepazīstieties ar Hašgrāfu.

Hashgraph ir DLT (izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija), kas piedāvā atšķirīgu pieeju decentralizēta risinājuma risināšanā. To izstrādājis CTO un Swirlds līdzdibinātājs Leemons Bairds. Ja jūs esat pilnīgi jauns izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijā, jums var šķist, ka Hashgraph ir nedaudz mulsinošs vai jums vienkārši vajadzīgs laiks skaidrai idejai. Tomēr, ja jūs esat iesaistījies blokķēdēs, jūs varat atrast pārsteidzošu līdzību starp bloku ķēdi un Hashgraph – diviem populārākajiem DLT.

Blockchain tehnoloģija

Pirms mēs pārietam, lai saprastu Hashgraph, mums ir jāiegūst ieskats tajā, ko piedāvā blockchain tehnoloģija. Pirmkārt, tā ir viena no populārākajām izplatīto virsgrāmatu tehnoloģijām. Daudzās kriptovalūtās tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija. Tomēr ne visi no viņiem izmanto jēdzienu “bloku ķēdes”.

Blokķēdes tīkli būtībā ir vienādranga tīkli, kurus pārvalda vienaudži. Šeit būtiskā atšķirība ir tīkla uzturēšana. Tie ir pilnībā decentralizēti, un neviena iestāde neapstrādā tīklu. Uzticība tiek iegūta, izmantojot konsensa algoritmu un datu bāzes replikāciju.

Galvenais jēdziens šeit ir “bloki”. Darījumi (ieraksti) tiek glabāti blokos, un tie galvenokārt tiek veikti ķēdēs, un datus nekādā veidā nevar modificēt. Tas padara blokķēdes tehnoloģiju ideālu ierakstu glabāšanai, aktīvu pārvaldībai, balsošanai utt.

Blokķēdes problēma

Blokķēde pēdējās desmitgades laikā ir daudz attīstījusies. Viss sākās ar bitcoin, kas piedāvāja pirmo blokķēdes versiju. Tā ir pirmās paaudzes blokķēde, kas ieviesa decentralizētas virsgrāmatas tehnoloģijas koncepciju. Tas bija aizraujoši savā veidā un revolucionāri vismaz teikt.

Viena no galvenajām problēmām, ko mūsdienu blokķēdē balstītais risinājums ir ar tām saistītais pārsūtīšanas ātrums. Ethereum, viens no jaunajiem uz blokķēdes balstītajiem DLT, piedāvā 15 darījumus sekundē. No otras puses, arī Bitcoin nav iespaidīgs. Tas nodrošina tikai 5 darījumus sekundē. Tas ir ievērojams trūkums, kad bizness pieņem blokķēdes tehnoloģijas.

Kas ir Hashgraph? Sneak-peak virs Hashraph tehnoloģijas

Hashgraph ir vēl viena izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija. Tā ir patentēta tehnoloģija, kuru ir izstrādājis Leemons Bairds un licencējusi korporācija Swirlds. Hashgraph ir uzlabota DLT versija, kas piedāvā drošību, izplatīšanu un decentralizāciju, izmantojot jaukšanu. Tas nozīmē, ka tā necieš ātruma problēmu.

Hashgraph spēj apstrādāt tūkstošiem darījumu sekundē, un tas to atšķir no blokķēdes tehnoloģijas. Ir arī daudz Hashgraph lietojumu, tostarp kriptovalūtā.

Tomēr ātrumus iegūst tā privātā rakstura dēļ. Ir arī publiska Hashgraph versija, kas ir Hedera Hashgraph – vēl viens Hashgraph lietošanas gadījums. Tas ietilpst arī Hashgraph lietojumprogrammu kategorijā. Par Hedera Hashgraph mēs runāsim raksta nākamajā sadaļā. Tātad, sekojiet līdzi!

Skaidrs, ka, ja jūs iet cauri Hashgraph baltā grāmata kas tika izlaists 2016. gada maijā, jūs pamanīsit, ka tas pats sevi definē kā “vienprātības algoritmu” vai “sistēmu”, nevis tieši izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju. Mēs arī piekrītam definīcijai, ka tā ir datu struktūra vai konsensa algoritms, nevis pilnīga sistēma. Iemesls tam ir tas, ka to var uzskatīt par zema līmeņa celtniecības bloku. Tomēr vēlāk rokasgrāmatā mēs aplūkosim Hedera Hashgraph, kas, šķiet, ir pilnīgs risinājums.

Hashgraph paskaidrots: Tehnoloģiju pārskats

Tātad, kas padara Hashgraph Technology ērču? Kas padara to ātrāku, drošāku un taisnīgāku DLT ainavā? Izpētīsim.

Hashgraph trūkst “bloku ķēdes”. Lai uzlabotu vispārējo efektivitāti, Hashgraph tehnoloģija izmanto divus algoritmus. Tie ir šādi:

 • Tenkas par tenkām
 • Virtuālā balsošana

Šīs divas metodes darbojas vienkārši.

Tenkas par tenkām

Jebkuram tīkla mezglam ir jārunā savā starpā. Tā ir tenkas par tenkām metode. Lai iegūtu skaidru priekšstatu, ņemsim vērā piecus mezglus – Alfa, Beta, Gamma, Čārlijs un Bravo. Katrs no šiem mezgliem tagad sāk darījumu, kas tīklā noved pie “notikuma”.

Pasākuma laikā katrs mezgls izsauc pārējos divus nejauši izraudzītos mezglus. Šie mezgli tiek izvēlēti nejauši – kuriem tiek kopīgota darījuma informācija. Piemēram, Beta zvana Gammai un Drosmīgajam, bet Alfa mezgls – Čārlijam un Bravo. Tas ir pilnībā nejaušināts, tāpēc mēs nezinām, kurš mezgls sauks otru. Kad notikums ir beidzies, visi mezgli ir saukuši viens otru, izveidojot tīklu, kurā katram mezglam ir iepriekšējā bloka jaukšana. Tā ir kokam līdzīga sistēma, kurā jūs varat vizualizēt lapas, kas jāsavieno ar citām lapām. Katra mezgla savienojums savā starpā padara Hashgraph tehnoloģiju tik unikālu un vienlaikus pārsteidzošu.

Virtuālā balsošana

Virtuālā balsošana darbojas savādāk, salīdzinot ar “Tenkas par tenkām”. Virtuālā balsošana tiek izmantota, lai panāktu vienprātību par darījumu secības noteikšanu. Virtuālā balsošana sākas tikai tad, kad mezgli apstrādā noteiktu summu darījumu. Piemēram, pieņemsim, ka pirms virtuālās balsošanas sākas 15 notikumi.

Kad sākas virtuālā balsošana, katrs dalībnieks tagad meklē konkrēto notikumu, kas iekļaujas tīklā. Tas ir pazīstams kā “slavens liecinieks”. Vienkārši sakot, izvēlētie notikumi satur informāciju par vecajiem notikumiem, kurus reģistrē mezgli. Ja jaunais pasākums atbilst vecajam, tad par to tiek balsots kā par pretējo, pretējā gadījumā tas tiek nobalsots pret. Tādējādi notikums saņem visvairāk balsu, un tagad tas ir “slavenais” liecinieks šai “konkrētajai” kārtai. Pēc tam notikums nodrošina darījumu pasūtījumus.

Hashgraph Whitepaper – kļūsim tehniskāki

Tagad, kad mums ir ērgļa skatījums uz to, kā darbojas Hashgraph tehnoloģija, ir pienācis laiks pāriet uz tās tehniskajiem aspektiem. Mēs iepazīsimies ar tās balto grāmatu un sapratīsim galvenos aspektus zemāk. Jūs varat pārbaudīt balto grāmatu tieši no šeit.

Balto grāmatu caurskatīšanas mērķis ir labāk izprast to, ko piedāvā Hashgraph.

Baltajā grāmatā pirmais, ko pamanīsit, ir tas, kā Hashgraph sevi definē. Tas sevi nesauc par pilnvērtīgu sistēmu, un tā ir taisnība. Būtībā tas ir vienprātības algoritms vai datu struktūra, kas piedāvā zema līmeņa veidošanas bloku, nevis darbojas kā pilnīga sistēma. Tomēr kriptogrāfijas valūtas sistēmas ieviešanā tiek pieminēts “Hashgraph SDK”.

Hashgraph paver jaunus veidus, kā mēs varam atrisināt sarežģītas problēmas. Tomēr tas ir Swirls, Inc. īpašums, un tāpēc tas nekad nebūs pieejams sabiedrībai. Tātad, kā to īstenos ar citiem projektiem – izmantojot partnerību. Viņi jau ir sākuši savu paplašināšanos, un viens no šiem paplašinājumiem ietver sadarbību ar CULedger. CULedger izmantos Hyperledger tehnoloģiju, lai izveidotu Credit Union izplatīto darījumu apstrādes risinājumu. Skaidrs, ka mēs varam redzēt, kā Hyperledger ātruma faktors palīdz tai uzlabot finanšu sistēmas.

Bet tā nav pilnībā slēgta ekosistēma. Hashgraph piedāvā SDK bibliotēka tas ļauj ikvienam viegli eksperimentēt ar tās vienprātības bibliotēku.

Programmēšanas valoda

Programmēšanas valoda, kuru izmanto Hashgraph, ietver LISP un Java. Kodols ir rakstīts šajās divās programmēšanas valodās. Tomēr tas ir tendēts uz tādu JVM valodu kā Scala, Java utt., Izmantojot SDK, ko piedāvā Hashgraph.

Atvērtā pirmkoda kopiena ir gājusi uz priekšu, lai uzlabotu Hashgraph piedāvājumu, un tāpēc to var īstenot citā programmēšanas valodā. Ja jūs interesē, zemāk varat atrast attiecīgo ieviešanu.

 • Dodieties uz vietni https://github.com/mosaicnetworks/babble
 • Python https://github.com/Lapin0t/py-swirld
 • JavaScript https://github.com/buhrmi/hashgraph-js

Hashgraph tehnoloģija ir lielisks jēdziens, un tāpēc jūs redzēsiet, ka tā tiek vienlīdz izmantota arī atvērtā pirmkoda sabiedrībā. Tas ir ātrs, drošs un godīgs saskaņā ar tā balto papīru – vai tas tā ir? Apskatīsim Hashgraph tehniski.

Kā tas darbojas? – Tehniskais pārskats

Hashgraph konsenss ir unikāls veids, kā risināt vienprātības problēmu. Tas izmanto Bizantijas defektu toleranci, lai atkārtotu stāvokļa mašīnas. Mēs to varam uztvert arī kā “atomu apraides” algoritmu. Tas nozīmē, ka tas nodibina saikni starp nesakārtotajiem darījumiem un attiecīgi tos pasūta. Process turpinās, un mezgli var iesniegt darījumus. Kad tas ir izdarīts, katrs mezgls pēc tam saņem pasūtītu darījuma izvadi, kurā ir viss iesniegtais darījums. Tādā veidā visi mezgli ir savienoti, un katram no tiem ir kopējās kārtības kopija, ņemot vērā, ka katrs mezgls ir pasūtīts atbilstoši citiem ķēdes mezgliem. Tas ir efektīvs veids, kā pasūtīt darījumus un savienot tos kopā. Tas padara to ideāli dažādu kriptovalūtu, sistēmu un risinājumu ieviešanai.

Apskatīsim divas funkcijas.

Iesniegt_darījumu (darījums)

get_transaction (indekss) -> darījums vai nulle

Šīs divas funkcijas ir Hashgraph darbības pamatā. Darījuma attiecinājums funkcijā subm_transaction ir objekts, kas satur tādu informāciju kā maksa, sūtītājs, saņēmējs, summa, id utt. Informācija darījuma objektā tiek izmantota, lai identificētu tā atrašanās vietu tīklā. Funkciju subm_transaction pats mezgls izsauc, kad tas nepieciešams.

Tātad, kā Hashgraph nodrošina, ka darījums darbojas kā paredzēts? Tas to garantē, ievērojot atomu apraides algoritmu.

 • Ja T1 darījuma izsaukumi veiksmīgi iesūtot_darījumu (T1), tad get_transaction (indeksa) izsaukumu indeksam galu galā būtu jāatgriež.
 • Ja get_transaction (indeksa) izsaukums (jebkurš) atgriež T2 Transaction (nav null), tad tam jāatgriež T2 vai null par katru get_transaction (index) zvanu. Tas galu galā arī atgriezīs T2 visiem zvaniem.

Garantija ir svarīga, lai nodrošinātu, ka katrs Hashgraph klients redz pasūtīto izvades sarakstu, izmantojot to pašu indeksu (tiklīdz darījumu akceptē Hashgraph.) Savukārt otrā garantija atrisina dubulto tēriņu problēmu, kas ir izšķiroša lai neviens trešās puses ļaunprātīgs dalībnieks nevarētu kaitēt tīkla normālai darbībai.

Kriptovalūtas veidošana, izmantojot Hashraph

Tagad, kad mēs esam sapratuši, kā abas funkcijas darbojas un garantē garantiju Hashgraph, mēs varam izmantot šīs zināšanas, lai izveidotu “pamata kriptonauda”. Pagaidām mēs dalīsimies tikai ar pseidokodu, kas aptvers tā loģiku.

Pseidokoda skaidrojums

Mums jādeklarē globāls masīvs, kurā tiek glabāta adrese un izsekošanas numuri. Tagad ir definēta metode send_money, kas tiek izsaukta ikreiz, kad mezgls nolēma izmantot Hashgraph. Tam ir trīs atribūti, tostarp saņēmēja adrese, sūtītājs un numura summa. Pēc tam summa tiek saglabāta darījumu masīvā.

Funkcijā sync_forever () mēs nodrošinām, ka darījumi ir lokā. Tas arī rūpējas par mezgliem, kuri izsmidzina līdzsvaru, un tiek izlaisti, jo bilance atgriež negatīvu vērtību. Katrs mezgls spēj redzēt to pašu darījumu kopu noteiktā secībā. Tas nozīmē, ka pēc darījuma atjaunināšanas to izlaiž citi mezgli.

Iepriekš minētais kods ir piemērs tam, cik viegli ir izveidot kriptonauda, ​​izmantojot Hashgraph. Tas ir pamata kriptogrāfijas valūtas modelis, un jūs to vienmēr varat modificēt atbilstoši savām prasībām. Piemēram, jūs varat pievienot maksas, pievienot viedo līgumu funkcionalitāti utt. Īsāk sakot, Hashgraph var viegli nodrošināt jebkuru kriptonauda nepieciešamo vienprātību, lai izdzīvotu. Izstrādātājam ir jāizveido cita nepieciešamā funkcionalitāte. Tas arī nozīmē, ka Hashgraph piedāvā lielāku elastību salīdzinājumā ar citiem līdzīgiem risinājumiem.

Klientu loma

Tīklā klientiem ir jāaptver daudzas lietas. Katrs klients ir atbildīgs par Hashgraph algoritma palaišanu. Tas ir līdzīgs pilnībā decentralizētai blokķēdei, kur viņiem ir virsgrāmatas kopija. Hashgraph klienti arī lejupielādē visu Hashgraph datu struktūru un tos pārbauda, ​​izmantojot verifikācijas procedūru. Pārbaudes procedūra tiek veikta, lai pārbaudītu, vai darījums ir izdarīts.

Tātad, kā tas atšķiras no mezgliem Bitcoin tīklā? Būtiskā atšķirība ir datu apjoms, kas klientiem nepieciešams darījumu pārbaudei. Iekšā Bitcoin tīklā, katram mezglam ir jālejupielādē bloku galvenes un apliecinājums viena darījuma apstiprināšanai. Hashgraph savukārt prasa tikai diagrammas datu struktūru. Tā ir unikāla pieeja, lai nodrošinātu, ka darījuma verificēšanai nav nepieciešami visi dati vai liels datu apjoms. Kopumā klientam būtu nepieciešams paraksts un notikumi – tam vajadzētu būt 128 baiti datu.

Hashgraph algoritma dziļa izpratne

Hashgraph piedāvā ideālu risinājumu sistēmai, kas vēlas sniegt praktisku pieeju vienprātības risināšanai. Algoritmam ir atslēga, un tāpēc mēs tagad izskatīsim algoritmu un sapratīsim, kā tas darbojas.

Ņemsim tīklu ar N mezglu skaitu. Lai vienprātība būtu veiksmīga, tai jāpārliecinās, vai tā darbojas arī tad, ja tīklā ir ļaunprātīgi mezgli. Mezgli var sadarboties, lai melotu par darījumu vai apzināti aizkavētu paketes. Tas viss nozīmē, ka ir jābūt pienācīgai aizsardzībai pret šāda veida uzbrukumiem vai sadarbību starp mezgliem.

Bizantiešu iestatījums nodrošina, ka, ja tiek izpildīta kāda no prasībām, divi mezgli var efektīvi sazināties un nodrošināt, ka algoritms nesadalās.

Pirms mēs turpinām, sapratīsim dažas terminoloģijas, kas nepieciešamas, lai saprastu algoritmu.

 • Virzīts acikliskais grafiks (DAG): DAG ir datu struktūra, kas tiek izmantota Hashgraph, kur katrs mezgls ir savienots ar citiem mezgliem virzīti, bez cikliem.
 • Notikumi: Notikumi satur darījumu kopu, ko Hashgraph attēli attēlo. Katrs darījums sastāv no informācijas, ieskaitot notikuma vecākus, mezgla parakstu no vietas, kur tas izveidots, un laika zīmogu.
 • Laika zīmogs: Laika zīmogs ir reālais pasaules laiks, kurā notikums notika. Laika zīmogi uzskata, ka tie ietekmē mezglu galīgo secību.
 • Sadursmju izturīga hash funkcija: Sadursmei izturīga jaucējfunkcija tiek izmantota, lai nodrošinātu, ka visa notikuma informācija tiek pareizi kodēta. Tas arī nodrošina, ka tenku vēsture līdz notikumam ir sertificēta un netiek nekādā veidā modificēta.

Tātad, ja notikums notiek, tas tiks nosūtīts uz citiem mezgliem. Mezgls, kas ir jaunā notikuma liecinieks, zinās arī par veco notikumu, jo tas tiek pārbaudīts, izmantojot vienprātības algoritmu. Tas viss ir par lokalizētu analīzi un pareizu tenkas notikumu izmantošanu.

Avots: Hashgraph baltā grāmata

Iepriekš redzamajā attēlā ir pieci mezgli vai klienti, t.i., Alise, Bobs, Kerola, Deivs un Eds. Katrs no šiem mezgliem regulāri savienojas (tenkas) ar to, kas izraisa notikumus. Kad mezgls pļāpā, grafikam tiek pievienots jauns notikums ar derīgu parakstu un jaucējmeklējumu. Diagrammā tiek pievienoti tikai tie notikumi, kas iepriekš nav redzēti, tādējādi nodrošinot, ka grafikā nepaliek lieka informācija.

Kad sinhronizācija ir pabeigta, jebkurš mezgls, kas saņem notikumu, saņem visus darījumus no sūtītāja mezgla un paraksta to, lai izveidotu jaunu notikumu. Process nodrošina, ka katram jaunam notikumam ir kaut kas jauns saņēmējam mezglam kā unikālai grafika īpašībai.

Tādā veidā Hashgraph konsekventi paplašinās, izmantojot sadursmēm izturīgu īpašību. Katrs mezgls, kas pievieno notikumu, piekrīt pagātnes informācijai, kas padara Hashgraph par tās nozīmi.

Divas galvenās īpašības: apaļais skaitlis un binārā vērtība

Visā procesā Hashgraph padara iespējamu divas galvenās informācijas. Pirmais ir apaļais skaitlis, kas tiek izmantots pieaugošā secībā. Otra galvenā informācija ir binārā vērtība, kas nosaka, vai klients ir bijis notikuma liecinieks. Vērtība attiecas tikai uz konkrētu kārtu.

Vērtības tiek ģenerētas uzreiz, kad notiek notikums. Tomēr tas nav tik vienkārši, kā varētu izklausīties. Piemēram, binārā vērtība var būt jebkura no trim: “neizlemts”, “noteikti jā” un “noteikti nē”. Šīs trīs vērtības pastāv, ņemot vērā, ka ir vajadzīgs laiks, lai izlemtu, vai vērtība ir “noteikti jā” vai “noteikti nē”. Ja ir neizlēmība, vērtība tiek iestatīta uz “neizlemts”.

Trīs galvenās Hashraph iezīmes

Hashgraph ir trīs galvenās iezīmes, kas padara to par lielisku izvēli dažādiem projektiem. Baltajā grāmatā tas sevi raksturo kā drošu, taisnīgu un ātru. Lai saprastu katru no šīm funkcijām, apspriedīsim tās tālāk.

Drošs: Vienprātības algoritms piedāvā drošu darījumu apstrādes veidu un nodrošina, ka notikums tiek pareizi atspoguļots. Hashgraph ir svarīga secība, un Hashgraph pārliecinās, ka neviens ļaunprātīgs dalībnieks nevar sagrozīt datu precizitāti vai secību, kādā notikumi ir saistīti viens ar otru. Tādā veidā tas aizsargā tīklu gan no dubultu izdevumu problēmas, gan no 51% uzbrukuma. Tas arī efektīvi izmanto izturīgo jaukšanas funkciju un digitālos parakstus. Kad darījums ir izdarīts, to nevar atcelt vai mainīt. Galu galā tas izmanto ABFT (asinhronais bizantiešu defektu tolerants).

Gadatirgus: Taisnīguma jēdziens apņem ideju būt taisnīgam pret visiem tīkla mezgliem. Tas nosaka taisnīgumu, norādot, ka uzbrucējs nevarēs uzzināt, kuri divi jauni darījumi ļaus sasniegt vienprātības kārtību. Tomēr nav skaidrs, kā tas var nodrošināt taisnīgumu Hashgraph. Bez baltās grāmatas definīcijas Hashgraph komanda, izmantojot sociālo mediju platformas, arī noskaidroja, ka taisnīgums darbojas labi, ja lielākā daļa mezglu zina par darījumu. Tas var radīt problēmu, ja uzbrucējs saņem 2/3 no dalībniekiem. Viņš var viegli pārkārtot notikumus, neietekmējot tīkla godīgumu. Arī mezgliem nav prasība pēc Hashgraph ieguves.

Ātri: Tenku metodes tiek uzskatītas par diezgan ātrām. Tas attiecas uz Hashgraph tenku protokolu. Notikumi ātri izplatījās tīklā, ņemot vērā, ka viss ir par “tenkām par tenkām”. Tas arī nozīmē, ka laika gaitā bija jāpaplašina mazāk informācijas. Hashgraph arī izmanto virtuālo balsošanu, kas padara to efektīvāku. Bet, ja ņemam vērā, ka katram mezglam nepieciešams viss Hashgraph, ienākošā lielumam laika gaitā vajadzētu palielināties. Pagaidām mēs nezinām, kā tas ietekmēs tīkla darbību. Teorētiski Hashgraph TPS var sasniegt 5,00 000.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par Blockchain VS Hashgraph? Pārbaudiet Hashgraph VS Blockchain analīzi tieši tagad!

Hedera Hašgrāfa

Līdz šim mēs esam apsprieduši Hashgraph slēgto ekosistēmu, tās tehnisko darbību un to, kā tā apgalvo, ka tā ir ātra, droša un taisnīga. Tomēr vislielākais Hashgraph šķērslis ir tā privātais raksturs. Tas ir uzņēmumam gatavs.

Iepazīstieties ar Hedera Hashgraph, Hashgraph tīklu, kas ir publisks un izmanto Hashgraph konsensa algoritma priekšrocības. Tas prasa pilnībā izmantot asinhrono Bizantijas bojājumu tolerantu algoritmu (aBFT). Tas piedāvā garantētu bizantiešu defektu izturību pret replikācijas stāvokļa mašīnām.

Hedera Hashgraph savu ideju nodibina Bizantijas vainas tolerantu (BFT) vienprātības (aBFT) augšgalā. Uzlabotais modelis nodrošinās, ka uzņēmumi var radīt lielāku vērtību, izmantojot Hedera Hashgraph. To pārvalda arī Hedera Hashgraph padome. Galīgais mērķis ir nodrošināt publisku piekļuvi Hashgraph iespējām un panākt, lai sabiedrība izplatītu virsgrāmatu vajadzībām izmantotu drošu un ātru sistēmu.

Zem pārsega gan Hashgraph, gan Hedera Hashgraph ir līdzīgi. Viņi abi izmanto protokolu “tenkas par tenkām”, kas vienošanās panākšanai izmanto aBFT vienošanos. Tas izmanto arī virtuālo balsošanu, kas nozīmē, ka nav nepieciešama centrālā iestāde. Tas ir pilnībā decentralizēts un tā lietošanai piedāvā neuzticamu vidi.

ABFT izmantošana nodrošina taisnīgumu visos apstākļos – pat tad, ja tīklā ir ļaunprātīgi dalībnieki. Visas Hashgraph īpašības tiek izmantotas Hedera Hashgraph. Tomēr, lai pārliecinātos, ka Hedera Hashgraph ir aizsargāts pret DDoS uzbrukumiem, konsensa algoritms neizmanto līdera formātu.

Izmantojot Hedera Hashgraph, jūs varat balstīties uz uzticību. Dažas no galvenajām Hedera Hashgraph lietojumprogrammām ietver kriptonauda, ​​viedie līgumi un failu pakalpojumi.

Pakalpojumi, ko piedāvā Hedera Platform

Izmantojot Hedera platformu, varat iespējot dažus galvenos pakalpojumus, tostarp šādus:

 • Kriptovalūta: ļauj starpproduktiem izmantot tīklu kriptovalūtas maksājumiem un ļauj viņiem izmantot zemākas izmaksas un vienkāršu dizainu.
 • Viedie līgumi: jūs varat arī izveidot viedus līgumus virs Hedera platformas. Lai izstrādātu viedus līgumus, jums jāizmanto Solidity. Kā izstrādātājs varat veikt atomu mijmaiņas darījumus, izveidot aktīvus un izvietot pilnīgi jaunas lietojumprogrammas.
 • Failu pakalpojumi: Hedera platformu var izmantot arī failu pakalpojumu sniegšanai, t.i., failu pārbaudei. Tā ir arī GDPR sūdzība.

Valdīšana

Hedera Hashgraph pārvaldība darbojas atšķirīgi. To var iedalīt divos līmeņos – valdē un atklātā konsensā.

Valde ir centralizēta vadības sistēma, kas nav ideāls risinājums jebkuram tīklam, kurš vēlas piedāvāt savus pakalpojumus izplatītajai virsgrāmatai. Kopiena arī nav apmierināta ar savu pieeju, un tā joprojām ir viena no nozīmīgākajām Hedera Hashgraph kritikām.

Savukārt atklātais konsenss ir vienprātības mehānisms, kuru mēs jau apspriedām iepriekš. Tas nosaka, kā mezgli var pievienoties un kļūt par tīkla daļu, kā arī padara to decentralizētāku. Lai nodrošinātu pareizu svērto balsošanas modeli, tajā tiek izmantots likmju pierādījums. Tas nodrošina, ka sadursme tiek pienācīgi mazināta, un lietotājiem ir arī piemērots stimuls palaist mezglus.

Hedras Hašgrāfas arhitektūra

Hedra Hashgraph arhitektūra ir trīsslāņu arhitektūra. Tas sastāv no interneta slāņa (apakšā), Hashgraph konsensa slāņa (vidējā) un pakalpojumu slāņa (augšējā). Īsi apspriedīsim katru slāni.

 • Interneta slānis: slānis rūpējas par komunikāciju starp datoriem internetā. Tas izvieto TCP / IP savienojumus ar TLS šifrēšanu.
 • Hashgraph Consensus Layer (vidējais): vidējais slānis satur mezglus, kas piedalās tīklā. Šie mezgli piedalās konsensa metodē, izmantojot Hashgraph konsensa algoritmu un tenkas protokolu.
 • Pakalpojumu slānis: augšējam slānim ir savas apakšgrupas – failu glabāšana, kriptogrāfijas valūta un viedie līgumi Hashgraph..

Mezgli nopelna kriptonauda par dalību tīklā. Tā ir dzimtā valūta, un tā nodrošina, ka lietotāji saņem stimulu piedalīties.

Savukārt failu glabāšana ir balstīta uz Merkle. Turklāt, ja esat izstrādātājs, varat izmantot arī Solidity, jo to atbalsta Hedra. Visbeidzot, tas piedāvā viedo līgumu atbalstu tīkla augšdaļā – dodot jums iespēju izveidot mērogojamus dApps.

Hedera Hashgraph dApps

Ir maz top Hedera Hashgraph dApps. Tie ietver Sagewise, Hearo.fm, Carbon, Cryptotask un Arbit.

Hedera Hashgraph rīki

Tur ir daudz lielisku Hashgraph rīku. Daži no ievērojamākajiem Hashgraph rīkiem ir šādi:

Hashgraph kopienas

Jūs varat arī iesaistīties Hashgraph kopienās un kļūt par daļu no viņu piedāvājuma. Lai sāktu, apskatiet Hedera kopienas vietnē Telegramma, Medium un Twitter. Ja vēlaties sarunāties ar Hedera Developer Chat, varat pārbaudīt saiti šeit.

Secinājums

Hashgraph ir aizraujošs jēdziens, kas pilnībā maina spēles laukumu. Tas ir salīdzinoši ātrāks nekā tradicionālās izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas, ieskaitot blokķēdi. Tā acīmredzami ir lieliska ieviešana, taču tā ir tuvu dabai, kas var kavēt tās izaugsmi. Savukārt Hedra Hashgraph ir publisks Hashgraph tīkls, kas pareizi izmanto Hashgraph. Tāpat nav Hashgraph kalnrūpniecības, kas padarītu tīklu taisnīgāku pret visiem, kas tajā piedalās.

Bet tas nav brīvs no kritikas – jo tas izmanto centralizētu pārvaldības modeli. Tātad, ko jūs domājat par Hashgraph kopumā? Vai Hashgraph lietojumprogrammas nākotnē palielināsies? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map