Kas ir DeFi – Beginner’s Guide to Decentralized Finance

Decentralizētās finanses (DeFi) ir kļuvušas par vārdu, kas ir ieviesis milzīgas pārmaiņas finanšu darījumu pieejā. Ja esat iesācējs, izlasiet šo galīgo decentralizēto finanšu rokasgrāmatu un saprotiet, kas ir DeFi.

Nauda kopš seniem laikiem ir bijis neizbēgams cilvēces civilizācijas progresa aspekts. Līdztekus dzīvotspējīga instrumenta nodrošināšanai finanšu darījumu veicināšanai nauda ir bijusi nozīmīgs uzticības simbols starp divām konkrētā darījumā iesaistītām pusēm. Materiālas preces nodrošināšana dažādiem darījumiem ar naudu ir lielisks iemesls, kāpēc praktiski nav iespējams domāt par pasauli bez naudas.

Reģistrējieties tūlīt: DeFi apmācības kurss

Kriptovalūtas pārņem pasauli ar gaidām, kas liek domāt, ka nauda, ​​kā mēs to zinām, varētu būt tuvu beigām. Šajā laikā jo īpaši ievērojamu uzmanību ir pievērsis viens jautājums – kas ir DeFi. DeFi jeb Decentralized Finance pakāpeniski uzņem apgriezienus kā viena no karstākajām diskusiju tēmām. Milzīgais pieprasījums pēc DeFi izstrādātājiem ir arī viens no iemesliem, kā pievērst uzmanību decentralizētai finansēšanai.

Ļaujiet mums pārdomāt DeFi nozīmi un izpratni par DeFi ekosistēmas izpratni vienkāršā un labākā veidā. Turpmākā diskusija koncentrējas ne tikai uz DeFi nozīmi, bet arī uz faktoriem, kas noveda pie DeFi rašanās. Iesācēji var izmantot šo diskusiju, lai izveidotu fonda līmeņa zināšanas par decentralizētu finansēšanu, kas nav tikai vienkāršs DeFi pārskats..

DeFi (decentralizētas finanses) definīcija

Gandrīz katram iesācējam būtu jautājums par to, kas ir DeFi, un tas ir saprātīgi. DeFi ir Decentralized Finance saīsinājums, kas nozīmē finanšu lietojumprogrammu sortimentu, kas izmanto blokķēdes tīklus un tehnoloģijas. Decentralizētā finansēšana DeFi ir ieviesusi milzīgas izmaiņas finanšu darījumu skatījumā, kas pārsniedz esošos pieņēmumus par dominējošo, slēgto finanšu tirgu.

DeFi potenciāls ir pielāgots, lai pievērstu uzmanību finanšu ekonomikai ar labāku pārredzamību. Domājams, ka jaunā, atvērtā finanšu ekonomikā finanšu protokoli balstītos uz trim dominējošajiem elementiem: sadarbspēju, programmējamību un sastādīšanas vienkāršību. Decentralizētās finanses ir kustības Open Finance arhitekts un vadītājs.

Izmantojot atvērto finanšu kustību, lietotāji var atrast alternatīvas finanšu pakalpojumiem, piemēram, uzkrājumiem, apdrošināšanai, aizdevumiem, tirdzniecībai un daudzām citām nozīmīgām finanšu darbībām. Paredzams, ka ar DeFi lietojumprogrammām izredzes un sasniedzamība pārsniegs parastās, slēgtās finanšu lietojumprogrammas. Pirmkārt, DeFi piedāvā labākas iespējas piekļūt ikvienam indivīdam, kuram ir divu pamatu atkarība.

Divu kodolu atkarība nozīmē interneta savienojamību un ierīces piekļuvei pakalpojumam, piemēram, datoru, viedtālruni vai planšetdatoru. Vissvarīgākais faktors ievadā DeFi atsaucas uz iespēju piesaistīt Ethereum efektīvai kriptovalūtas, finanšu sistēmu un blokķēdes tehnoloģiju integrēšanai. Tāpēc ir vieglāk saprast, ka DeFi kapitalizē esošo finanšu tirgu, lai nodrošinātu labāku pārredzamību un dažādu protokolu rediģēšanas iespējamību.

Lasiet arī: Īsa informācija par DeFi

DeFi (decentralizētas finanses) mērķis

Nākamās izšķirošās rūpes par ikvienu personu pēc tam, kad uzzinājāt, kas ir decentralizētās finanses, ir tās mērķis. Ir pamatoti domāt par to, kāpēc DeFi radās, un šis jautājums kļūst diezgan neizbēgams brīžos, kad decentralizētās finanses tiek dēvētas par neapturamu parādību. Tāpēc, tuvāk pārdomājot DeFi izcelsmi, var noskaidrot, kas ir DeFi un kāpēc mums tas ir vajadzīgs.

Centralizācijas faktors tradicionālajā tirgū ir acīmredzama detaļa ar valdību ietekmi, arī strukturāli centralizēta. Tādēļ valūtas sistēmai ir jādarbojas arī ar tādu centralizētu vienību kā bankas starpniecību. Centralizācijas faktors nozīmē centralizētu vienību vadību un regulēšanu, absolūtu kontroli piešķirot uzņēmumiem.

Turklāt centralizēta pieeja nozīmē arī lielāku risku viena neveiksmes punkta dēļ. Daudzi jautājumi par centralizēto vienību funkcionalitāti arī rada nepieciešamību koncentrēties uz alternatīvām. Piemēram, iestāžu lēmumu pieņemšanas laiks par vairāku valūtu drukāšanu un tādu faktoru kā finansiāla vajadzība vai nepārtrauktības nepieciešamība ietekme uz šādiem lēmumiem ir daži no jautājumiem, kas rada šaubas par centralizēto finanšu sistēmu ilgtermiņa potenciālu..

Lai detalizēti saprastu par DeFi, jums jāsāk ar blokķēdes pamatiem. Sāciet ar bezmaksas Blockchain kursu un redziet atšķirību.

Kā parādījās decentralizētās finanses – DeFi izcelsme

Izpratne par DeFi izcelsmi sniedz ne tikai vienkāršas atbildes uz to, kas ir DeFi. Ņemsim dolāru piemēru, lai saprastu nepilnības centralizētajās vienībās. Pastāvīgā dolāru vērtības samazināšanās pēdējo 50 gadu laikā parāda, ka tā pirktspēja bija salīdzinoši augstāka nekā 2020. gadā. Valūtas vērtības inflācija prasa, lai jums būtu vairāk valūtas tā paša produkta iegādei, kuru jūs varētu iegādāties agrāk..

Venecuēlas valdības sliktās monetārās politikas piemērs un to ietekme uz visu laiku augsto inflācijas līmeni pievērš uzmanību centralizēto vienību neveiksmēm. Valdība vēl vairāk saasināja situāciju, pieņemot lēmumu drukāt vairāk valūtas naftas cenas krituma gadījumā. Tā rezultātā 1 000 000% inflācijas līmenis radīja krasu nelīdzsvarotību Venecuēlas ekonomikā. Bankas ir arī viens no kritiskajiem faktoriem, kam ir nozīme decentralizēto finanšu idejas veicināšanā.

Gandrīz visas bankas nodrošina procentus par klienta ietaupījumiem atkārtotu vai fiksētu summu veidā. Tomēr bankas izmanto klientu naudu ieguldījumiem dažādos tirgos, izmantojot aizdevumus uzņēmumiem ar augstākām procentu likmēm. Tā rezultātā bankas gūst lielāku peļņu no klientu naudas, vienlaikus atdodot klientam niecīgu peļņas daļu.

Gada procentu likmes visā pasaulē ir 2-3%, tādējādi norādot, ka klienti negūst vēlamos labumus, noguldot naudu bankās. Tāpēc klientiem vajadzētu atrast veidus, kā dažādot ieguldījumus akciju tirgū, shēmās, kopfondos un daudzos citos finanšu instrumentos. Šajā brīdī DeFi nozīme kļūst acīmredzama, jo bankas neļauj klientiem kontrolēt savus ieguldījumus.

Decentralizēto finanšu bieži lietojamie gadījumi

Decentrlized Finance parādījās kā labvēlīgs risinājums iepriekšminētajām neveiksmēm parastajās centralizētajās finanšu sistēmās. Tas ne tikai novērš nepieciešamību pēc centrālajām iestādēm finanšu sistēmās, bet arī no jauna izgudro banku sistēmu, lai sniegtu iespējas gandrīz ikvienam indivīdam. Padziļināta pārdomāšana par DeFi lietošanas gadījumiem un priekšrocībām var palīdzēt paredzēt iemeslus, kāpēc koncentrēties uz to, kas ir DeFi. Šeit ir izklāstīti dažādi DeFi bieži lietojamie gadījumi.

 • Atvērtās kreditēšanas platformas

DeFi atvērtā pirmkoda daba atvieglo ārkārtas iespējas atvērtā kreditēšanas protokoliem. Atvērtie kreditēšanas protokoli uzlabo kreditēšanas darbību vienkāršību Decentralized Finance. Atvērtie kreditēšanas protokoli nodrošina digitālo aktīvu nodrošinājumu, standartizāciju, nulles kredīta pārbaudes un tūlītēju darījumu norēķinu.

Turklāt kreditēšanas pakalpojumu mitināšana publiskās blokķēdēs nodrošina pietiekamu uzticēšanos šo sistēmu funkcionalitātei. Turklāt kriptogrāfiskās verifikācijas metožu atbalsts, ierobežots darījumu partnera risks un rentabls process padara decentralizētās finanšu kreditēšanas pakalpojumus labākus nekā parastās kreditēšanas sistēmas.

Vai vēlaties uzzināt, kā publiskie blokķēdes atšķiras no privātajiem blokķēdēm? Pārbaudiet atšķirību starp abiem – Public vs Private Blockchain

 • Decentralizēti darījumi

DeFi izmantošanas gadījumi decentralizētā tirgū piedāvā arī iespēju uzsvērt to, kas ir DeFi. Decentralizētas tirgus vai DEX platformas novērš nepieciešamību pēc centralizētām iestādēm, lai tirdzniecībā turētu digitālos aktīvus. Tomēr centralizētajos tirgos ir absolūta kontrole pār digitālajiem aktīviem ar galveno neveiksmes punktu, tādējādi palielinot hakeru izmantošanas iespējas. DEX platformā viedo līgumu izmantošana tirdzniecības automatizēšanai un citiem tirdzniecības uzdevumiem samazina izmaksas un uzlabo uzticību.

 • Stablecoins, apdrošināšana un hipotēkas

DeFi izmantošana apdrošināšanai, hipotēkām un stabilām monētām ir arī vēl viens daudzsološs piemērs jaunajiem DeFi izplatītajiem gadījumiem. Decentralizētās finanses ir ideāls pamats, lai veicinātu stabilu monētu izmantošanu, kas apzīmētas ar fiat naudas vērtību. Decentralizētās finanses atbalsta apdrošināšanas darbības, atceļot starpniekus un efektīvi paātrinot procesu. Pēc tam decentralizētās finanses arī varētu veicināt hipotēku risinājumu ātrumu un izmaksu samazināšanu, izmantojot viedos līgumus.

DeFi (decentralizētās finanses) priekšrocības

Nākamās svarīgās bažas Decentralized Finance DeFi izpratnē attiecas uz tā priekšrocībām. Lai gan DeFi ir vairākas priekšrocības, pievērsīsimies svarīgiem pieminējumiem, kas veicina decentralizēto finanšu popularitāti.

 • Nav nepieciešamas atļaujas

Decentralizētajam finansējumam ir kritiskas priekšrocības, jo tam nav atļaujas. Bez atļaujas finansēšana uzlabo piekļuvi finanšu pakalpojumiem un produktiem cilvēkiem, kuri nevar piekļūt centralizētam finansējumam. Šobrīd dažādu faktoru dēļ 20% pasaules iedzīvotāju nevar piekļūt banku risinājumiem. Pareizas dokumentācijas trūkums, banku risinājumu trūkums ģeogrāfiskajā atrašanās vietā vai slikts kredītreitings ir iemesli, kas ierobežo piekļuvi bankas pakalpojumiem.

DeFi novērš šos jautājumus, un DeFi decentralizētā lietojumprogramma MakerDAO ir lielisks piemērs. MakerDAO palīdz piesaistīt Ethereum (ETH) aizdevumu ņemšanai. Jūs varat noguldīt ETH uz MakerDAO platformas, kas visa procesa pārvaldībai izmanto automatizētu viedo līgumu risinājumu. Viedais līgums ļauj izveidot nodrošinātu parāda pozīciju (CDP), kas palīdz iegūt DAI kriptogrāfijas monētas.

 • Elastīgas nopelnīšanas iespējas

Nākamais svarīgais decentralizēto finanšu ieguvums, kas pievērš uzmanību tam, kas ir DeFi, ir spēja nopelnīt naudu. Daudzas decentralizētas lietotnes, piemēram, Compound un Dharma, ļauj palielināt vērtību ieguldījumiem digitālajos aktīvos. Šīs lietotnes var palīdzēt izmantot tādus digitālos līdzekļus kā DAI vai USDC, kurus savukārt citiem lietotājiem ir atļauts aizņemties. Tā rezultātā klienti var iegūt lielāku interesi salīdzinājumā ar parastajām banku sistēmām.

 • Nav jāatkaras no bankām

Labākas pieejamības iespējas DeFi, salīdzinot ar kapitālu un pakalpojumiem, ir arī milzīgs ieguvums. DeFi novērš nepieciešamību pēc atkarības no valdības banku sistēmām, tādējādi pievēršot uzmanību tam, kas ir DeFi, un kāpēc mums tas ir vajadzīgs.

 • Vairāk iespēju inovācijām

DeFi ekosistēma nodrošina ticamas iespējas inovācijām un DeFi pakalpojumu un produktu radīšanai. DeFi ir atvērts protokols, un tas var būt milzīgs atbalsts jaunas paaudzes finanšu risinājumu izstrādei. DeFi nozīme iegūst lielāku nozīmi, jo tā var izmantot Ethereum un ļauj novatoriem izveidot jaunas decentralizētas lietotnes finanšu sektoram.

 • Uzlabota atvērtā piekļuve ar uzticamību

Pārredzamība ir arī viens no būtiskākajiem akcentiem DeFi ievadā, tādējādi domājot par DeFi lietotņu risinājumu testēšanas un izmēģināšanas perspektīvām. Caurspīdīgums ļauj nodrošināt neuzticamu sistēmu ar ērtu lietošanu.

 • Klienti kontrolē DeFi

Kritiskākais DeFi ieguvums, kas nozīmē nepieciešamību koncentrēties uz to, kas ir DeFi, ir absolūta klientu kontrole. Izmantojot DeFi, klienti var iegūt pilnīgu kontroli pār savām finansēm, elastīgi pieņemot lēmumus par ieguldījumiem. Tāpēc DeFi ļauj izredzes sasniegt labākas procentu likmes atkarībā no investīciju vietas.

DeFi ir nākamā finanšu sistēmas attīstība, bet arī CeFi ir populārs. Sapratīsim atšķirības starp abiem: DeFi pret CeFi.

DeFi ekosistēmas komponenti

Izprotot, kas ir DeFi, un tā nozīmi, pamatojoties uz tā dažādajiem lietošanas gadījumiem un priekšrocībām, ir saprātīgi domāt par vispārējo DeFi ekosistēmu. Labākie DeFi projekti un detalizēts DeFi ekosistēmu iespaids var palīdzēt efektīvāk papildināt izpratni par DeFi pamatiem.

Plašajā DeFi ekosistēmā ir svarīgi elementi, piemēram, atvērto virsgrāmatu protokoli, stabilas monētas, biržas un atvērtie tirgi, kā arī apdrošināšanas un ieguldījumu pārvaldības platformas, kuras mēs īsumā esam atspoguļojuši šīs diskusijas iepriekšējās daļās. Runājot par labāko DeFi projektu kopējā lietojumā, MakerDAO izvirzās priekšplānā. Atradīsim padziļinātu ieskatu par DeFi ekosistēmu sastāvdaļām, lai saprastu, kā tas ir radījis daudzas noderīgas lietotnes, kas maina veidu, kādā mēs skatījāmies uz finanšu sistēmām..

 • Atveriet virsgrāmatu protokolus

Atvērto virsrakstu protokoli iegūst priekšroku DeFi ainavā, pateicoties tā atvērtā pirmkoda īpašībām. Tādu DeFi projektu kā Compound Finance, DAI vai Dharma popularitāte norāda uz atvērto virsgrāmatu protokolu efektivitāti. Platformas atspoguļo reālo banku funkcijas, ļaujot lietotājiem noguldīt aktīvus, kurus sistēma izmanto aizņēmumiem un aizdevumiem.

DeFi nosēšanās platformu elastīgums ir lielisks atbalsts, lai sasniegtu labāku ieguldījumu atdevi, kā arī garantē labāku ieguldījumu un atdeves kontroli. Labvēlīgs aspekts ir arī viedo līgumu atbalsts kreditēšanas un aizņemšanās darbību automatizēšanā DeFi projektos. Piemēram, viedie līgumi palīdz savienot aizdevējus un aizņēmējus, procentu pārvaldību un aizdevuma noteikumu dokumentēšanu.

Turklāt jūs arī gūstat labumu no pārredzamības un centrālo iestāžu atcelšanas, lai nodrošinātu lielāku atdevi un labāk izprastu ieguldījumu riskus. Atvērtie virsgrāmatas protokoli ir svarīgs DeFi izpratnes aspekts un tas, kā publiskie blokķēdes, piemēram, Ethereum, var palīdzēt standartizācijā un globālā protokolu atpazīšanā. Tā rezultātā jūs varat atrast daudzas citas publiskās blokķēdes priekšrocības, piemēram, Ethereum ar atvērtiem virsgrāmatas protokoliem.

Daži no ievērojamākajiem ieguvumiem ir digitālo aktīvu nodrošināšana un digitālo aktīvu aizdevumu un aizņēmumu integrācija. Acīmredzami ir arī standartizācijas, savietojamības un automatizācijas ieguvumi. Izmantojot drošas kreditēšanas metodes, varat pamanīt arī ātrākas un tūlītējas norēķinu priekšrocības. Arī KYC vai kredītpārbaudes ierobežotā prasība piekļūt finanšu pakalpojumiem ar atvērtiem virsgrāmatas protokoliem rada ticamas priekšrocības.

Ir svarīgi saprast DeFi riskus, lai atklātu tā potenciālu no neitrālas perspektīvas. Šeit ir sniegts ceļvedis par DeFi riskiem un to pārvaldību.

 • Stablecoins

Stablīni ir milzīgi komponenti, lai izprastu DeFi ekosistēmu, jo tos salīdzina reālās pasaules valūtas aktīvu vērtības ziņā. Parasti visi esošās DeFi ekosistēmas stabili ir piestiprināti pret ASV dolāru. Galvenais mērķis ir nodrošināt labāku sniegumu, uzticību un stabilitāti.

Stablecoīnu dizains stabilitātes uzturēšanai, salīdzinot ar kriptovalūtām, ir arī pārsteidzošs akcents DeFi ekosistēmai. Stablecoins tiek klasificēts trīs dažādās kategorijās, piemēram, fiat-nodrošināti, nenodrošināti un kriptogrāfiski nodrošināti stablecoīni ar atšķirīgām iezīmēm un funkcijām. Fiat nodrošinātie stablecoīni ir piestiprināti pret reālu valūtu, piemēram, ASV dolāru vai eiro, tādējādi nodrošinot labāku stabilitātes garantiju.

Tas pats koeficienta salīdzinājums ar fiat valūtu nodrošina labāku stabilitāti un nepastāvību ar stablecoins. Parasti pieņemtie fiat-nodrošinātie stablecoīni attiecas uz Dvīņu dolāriem, Tetheru, USDC un daudziem citiem. Arī ar Fiat nodrošinātajām monētām ir zināmi riski, it īpaši ar prasību pēc centralizētas iestādes.

Jums ir nepieciešami arī atbilstoši noteikumi par stablecoīnu uzturēšanu un pieņemšanu plašā sabiedrībā. Kriptogrāfijas nodrošināti stablecoīni ir līdzīgi fiat-nodrošināti stablecoins ar kriptovalūtām, kas aizstāj fiat valūtu. Galvenie faktori, kas virza kriptogrāfiski nodrošināto stablecoīnu stabilitāti, ir komunālie stimuli un neuzticama apdrošināšana. Viens no spilgtākajiem kriptogrāfiski nodrošinātajiem stablecoin piemēriem attiecas uz DAI.

Kripto nodrošināti stablecoīni ir atkarīgi no nodrošinājuma tikai tad, kad stablecoin paslīd parādā. Nepastāvības problēmas ar kriptogrāfijas ķīlu nodrošinātajiem stablecoīniem atrod drošu atbildi, iespējojot protokolu ar aizdevēja iespējām. Pēdējais stablecoīnu veids ir nenodrošināti stablecoins. Nenodrošināto stablecoīnu pārsteidzošais izcēlums ir pamatā esošais algoritms, kas virza papildu žetonu izstrādi. Tas darbojas gadījumā, ja ir jānodrošina simboliskās vērtības samazināšana un jāsaglabā stabilitāte.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par stabilām monētām? Šeit ir viss, kas jums jāzina par stabilām monētām.

 • Decentralizētas apmaiņas platformas

Decentralizētās apmaiņas vai DEX platformas ir kritiski papildinājumi atbildēs uz to, kas ir Decentralized Finance un DeFi ekosistēma. IDEX ir spilgts decentralizētas apmaiņas piemērs. Šīs platformas lietotājiem nodrošina labāku pieejamību, daļēji atklājot identitāti.

Arī decentralizētā apmaiņa novērš nepieciešamību uzglabāt digitālos aktīvus. Lietotājiem jāpievieno savi maciņi apmaiņas centram un jāgaida izpilde. Pēc tirdzniecības inicializācijas viedie līgumi nodrošina pareizu līdzekļu pārskaitījuma pārvaldību.

 • Platformas apdrošināšanas ieguldījumu pārvaldīšanai

DeFi ekosistēma piedāvā arī daudzsološas iespējas uzlabot investīciju un apdrošināšanas platformas. Drošības žetonu tirgum ir izšķiroša loma apdrošināšanas darbību paātrināšanā. Polymath ir ideāls piemērs vienam no labākajiem DeFi projektiem šajā gadījumā.

Tas nodrošina labākus rīkus, ietvarus un resursus drošības marķieru izveidei, pārvaldībai un publicēšanai. Daudzas citas aktīvu pārvaldības platformas var arī palīdzēt labāk pārvaldīt tirdzniecību un riska pārvaldību.

Pārbaudiet arī: Top DeFi projekti

Pēdējie vārdi

Visbeidzot, jūs varat pamanīt, ka decentralizētās finanses ir nākamā lielā lieta, pārveidojot finanšu sistēmas. Izglītojamiem ir iespēja atklāt informācijas masīvu, kas parāda tās nozīmi pašreizējā finanšu vidē. DeFi piedāvā arī drošas perspektīvas finanšu sistēmu digitālai pārveidošanai un vieglas piekļuves uzlabošanai finanšu instrumentiem.

Pieaugošā vajadzība pārvarēt problēmas ar tradicionālajām finanšu sistēmām turpinās veicināt DeFi ekosistēmas izaugsmi. Tātad ir saprātīgi paredzēt karjeras iespējas, izmantojot DeFi prasmes, un karjeras izaugsmei izvēlēties uzticamas mācību platformas. Reģistrējieties DeFi kursā un speriet pirmo soli ceļā uz decentralizēto finanšu apguvi jau tagad!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me