Kas ir Rikarda līgumi? Visaptveroša rokasgrāmata

Jaunie EOS Ricardian līgumi un jauna veida digitālās vienošanās ieviešana izraisīja daudz uzacu, kā arī interesi par šo tēmu. Pārbaudīsim, kā šī tehnoloģija darbojas un kādi ir iespējamie ieguvumi.

Nesen dažas blokķēdē balstītas tehnoloģijas ir sākušas atbalstīt Rikarda līgumu. Piemēram, Block.One apgalvoja, ka viņi strādā pie atbalsta Rikardija līgumiem.

Tie no mums, kuriem ir pamatzināšanas par blokķēdi, jau zina par viedajiem līgumiem. Bet tagad ir laiks uzzināt vairāk par Rikarda līgumu. Šajā rakstā mēs pievērsīsimies šim jauna veida līgumam, kas nesen tika ieviests blokķēdē kopā ar Rikarda klauzulām. Mēs arī ieviesīsim Ethereum balstītu Ricardian līgumu, jo šis jēdziens ir diezgan jauns blokķēdē.

Reģistrēties tūlīt:Bezmaksas Blockchain kurss

Kas ir Rikarda līgumi?

Rikardiešu līgums ir likumīgs līgums, kuru pirmo reizi 1995. gadā ieviesa labi pazīstams programmētājs Īans Grigs. Koncepcija tagad ir daļa no blokķēdes. Šeit ir pamata definīcija:

“Tā ir digitālo dokumentu forma, kas darbojas kā divu pušu vienošanās par nosacījumiem un nosacījumiem mijiedarbībai starp pusēm, par kurām panākta vienošanās.”

Tas padara to unikālu – tas ir kriptogrāfiski parakstīts un pārbaudīts. Pat tad, ja tas ir digitāls dokuments, tas ir pieejams cilvēkiem lasāmā tekstā, kas ir viegli saprotams arī cilvēkiem (ne tikai juristiem). Tas ir unikāls juridisks līgums vai dokuments, kas vienlaikus ir lasāms gan datorprogrammām, gan cilvēkiem.

Vienkārši sakot, tam ir divas daļas vai tas kalpo diviem mērķiem. Pirmkārt, tas ir viegli lasāms juridisks līgums starp divām vai vairākām pusēm. Jūsu advokāts to var viegli saprast, un pat jūs varat to izlasīt un saprast Līguma pamatnoteikumus.

Otrkārt, tas ir arī mašīnlasāms līgums. Izmantojot blockchain platformas, šos līgumus tagad var viegli sajaukt, parakstīt un tos var saglabāt blockchain.

Kopumā Ricardian Contracts apvieno juridiskos līgumus ar tehnoloģijām, precīzāk sakot ar blockchain tehnoloģiju. Pirms darbību izpildes bloku ķēdes tīklā tās saista puses juridiskā līgumā.

Rikardija līgumi

Rikarda līgumu vēsture


Pat ja Rikarda līguma līgumi ir kaut kas jauns blokķēdē, taču tas ir trīs gadu desmitus vecs jēdziens. Rikarda līguma nav vienīgais mūsdienīgais ar blokķēdi saistītais termins, kas tika ieviests 20. gadsimta 90. gados.

Tajā pašā laikā tika ieviestas arī daudzas nesen lietojamas idejas, piemēram, viedie līgumi un darba pierādījums, bet tās tika ieviestas vēlāk, kad blokķēde gāja galvenajā virzienā.

Īans Grigs: Cilvēks aiz Rikarda līgumiem

Ricardian līgumi sākotnēji tika ieviesti kā daļa no Ricardo maksājumu sistēmas jau 1995. gadā. Ians Grigs, kurš bija vīrietis aiz šī jaunā juridiskā dokumenta veida, tiek uzskatīts par vienu no finanšu kriptogrāfijas pionieriem.

Interesanti ir tas, ka tad, kad viņš izstrādāja Rikarda līgumu, viņš vēl mācījās skolā. Tāpēc cilvēki arī sauc šos Ian Grigg Ricardian Contract.

Ikviens, kurš prot lasīt viņa darbu, var saprast, ka viņš krietni apsteidza savu laiku. Viņš izstrādāja interesantu koncepciju, lai digitalizētu juridisku līgumu vai jebkuru finanšu instrumentu vai aktīvu.

Tomēr 90. gados nebija pieejama atbilstoša tehnoloģija, lai viņa idejas īstenotu atbilstoši to nopelniem. Bet šis ierobežojums vairs nav pēc tam, kad parādījās blokķēdes tehnoloģija.

Viņš arī strādā kā partneris Block.One, viens no vadošajiem augstas veiktspējas blockchain risinājumu piegādātājiem pasaulē. Tas ir arī tas pats uzņēmums, kas blokķēdē ieviesa Rikarda līgumu jēdzienu, ko sauc arī par EOS Rikarda līgumu.

Blockchain arī gāja tālu, pirms kļuva populārs. Iepazīstieties ar blockchain tehnoloģijas vēsturi, lai uzzinātu vairāk par to.

Kā darbojas Rikardiana līgumi?

Rikardija līgumi galvenokārt ir cilvēku nolasāms juridisks līgums starp abām pusēm. Jūs varat izmantot šo līgumu likuma tiesā, jo tie jūs un otru pusi saista juridiskā līgumā. Jums var būt nepieciešami juristi, lai izveidotu faktisko juridisko līgumu, pēc kura abas puses var izlasīt, saprast, vienoties un parakstīt dokumentu. Tikai pēc tam jūs varat digitalizēt vai jaukt, lai programmatūra to varētu izmantot, lai palaistu blokķēdes platformā.

Juridiskā līguma spēkā esamībai emitents var izveidot tiesisko regulējumu. Abas puses vai īpašnieki aizpilda šo tiesisko regulējumu un vienojas par to, parakstot to.

Paturiet prātā, ka Rikarda līgumi ir viedo līgumu veids vai izmantojiet viedajos līgumos izmantoto kodu. Viņi arī ir tiešie līgumi ko var mainīt pēc notikuma izpildes.

Piemēram, ja līgums attiecas uz automašīnas pirkšanu un pārdošanu starp abām pusēm, viena klauzula var būt par sazināšanos ar iestādi, kas var apstiprināt, vai pārdevējs ir faktiskais transportlīdzekļa īpašnieks. Kad esat ieguvis informāciju, varat to pievienot Rikardas līgumam, izveidojot jaunu līguma versiju.

Tādā veidā Rikardianas līgums izpilda dažādus notikumus un virzās uz loģisku secinājumu, pamatojoties uz katra notikuma iznākumu.

 • Atsauce uz Hash

Kad līgums ir sagatavots, tas tiek parakstīts digitāli, un tiek panākta vienošanās, ka līgumā ir atsauce uz līguma jaukšanu. Piemēram, ja saskaņā ar līgumu notiek finanšu darījums, darījums attieksies uz šī līguma jaucēju, kā arī maksātājām pusēm.

 • Slēpts paraksts

Rikardija līgumos tiek izmantoti arī slēpti paraksti, lai procesu padarītu drošāku. Līgumu parakstīšana notiek, izmantojot privātās atslēgas. Vēlāk līguma jaukšana tiek izmantota, lai pievienotu šo slēpto parakstu Līgumam.

Lasiet arī: Kā darbojas Blockchain?

Kāda ir atšķirība starp viedajiem līgumiem un rikardiešu līgumiem?

Blockchain izmanto citu galveno digitālā līguma formu, ko sauc par viedajiem līgumiem. Tātad, kā šie Ricardian līgumi atšķiras no jau izmantotajiem viedajiem līgumiem? Detalizēti izpētīsim atšķirības.

Viedie līgumi

Tāpat kā iepriekš apspriestie Ricardian līgumi, arī viedie līgumi ir mašīnlasāmi līgumi, vai, jūs varat teikt, instrukciju kopums, kas kontrolē un vada gaidāmās darbības un notikumus.

Blokķēdes nozarē viedie līgumi darbojas kā līgumi, lai apmaiņas laikā nodrošinātu uzticību. Jūs varat izmantot šos līgumus, lai apmainītos ar naudu, akcijām, īpašumu un citiem aktīviem internetā. To var izdarīt, nosakot saistības starp divām pusēm un izpildot tās, izmantojot datora kodu.

Tie ir būtiska procesa sastāvdaļa blokķēdes tīklā, kur puses paliek anonīmas.

Šīs ir viedā līguma galvenās iezīmes:

 • Izpilda pats, pamatojoties uz datora kodā sniegtajām instrukcijām
 • Pašpārbaude un automātiska ieviešana
 • Nemaināms, tas nozīmē, ka jūs nevarat rediģēt noteikumus
 • Izmaksu ietaupījums

Vienīgais viedo līgumu jautājums ir tas, ka tie nav juridiski saistoši līgumi, tāpēc, ja kaut kas noiet greizi, ir grūti tiesā pierādīt lietu pret krāpšanu vai krāpšanos, jo tas nav juridiski saistošs līgums.

Otra galvenā atšķirība ir tā, ka to nevar lasīt arī cilvēki. Tas ir tikai kods, taču Rikarda līgumus var izlasīt gan cilvēki, gan mašīnas.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par viedajiem līgumiem? Pārbaudiet tūlītēju viedo līgumu vadlīnijas!

Rikardija līgums

No otras puses, Ricardian Contracts izklāsta nodomus, kā arī darbības, kuru pamatā ir juridiskā vienošanās, kas notiks nākotnē.

Būtiska atšķirība starp abiem bloku ķēdes platformu līgumiem ir vienošanās veids. Viens (Rikarda laika līgumi) reģistrē vienošanos starp vairākām pusēm, bet otrais (Viedie līgumi) izpilda visu, kas līgumā noteikts kā darbības.

Rikardija līgums ir juridiski derīgs līgums, bet viedie līgumi nav. Tas pārvērš cilvēku nolasāmu juridisku līgumu mašīnlasāmā kodā, kuru programmatūra var izpildīt.

Vienkārši sakot, viedie līgumi automatizē darbības ar blokķēdes lietojumprogrammu. Tomēr tiem ir arī daži ierobežojumi, jo daudzos scenārijos nevar skaidri saprast, kas notiks tālāk. Tādā gadījumā jūs nevarat izmantot viedos līgumus, lai automatizētu kaut ko tādu, par ko neesat pārliecināts.

Šādā gadījumā, ja notiek notikums, kas nav paredzēts viedajos līgumos sniegtajās instrukcijās, tas var radīt būtiskas problēmas. Tā kā viedajam līgumam nav arī tiesiskā regulējuma, kas varētu noteikt, kā rīkoties tālāk, šādos gadījumos tas vienkārši nedarbojas. Varat arī teikt, ka viedajiem līgumiem trūkst iespējas attīstīties atbilstoši šādiem scenārijiem, ja nav tiesiska regulējuma.

Šeit ir Rikarda līgumu galvenās iezīmes:

 • Pieejams drukājamā formā un līdzināms cilvēkiem
 • Programma parsējama ar visām formām, kas ir līdzvērtīgas manifestā
 • Parakstījis emitents un abas puses

Viedie līgumi Vs. Rikarda līguma: Salīdzināšanas tabula

Šeit ir ātra Ricardian līgumu un viedo līgumu salīdzināšanas tabula:

Smart līgums – Ricardian līgums
Mērķis Izpildiet līguma noteikumus Reģistrējiet līguma noteikumus kā juridisku dokumentu
Plūsma Automatizējiet darbības uz blokķēdes balstītām lietojumprogrammām Tas var arī automatizēt darbības ar blokķēdes balstītām lietojumprogrammām
Derīgums Tas nav juridiski saistošs dokuments Tas ir juridiski saistošs dokuments vai līgums
Daudzpusība Tie nevar būt Rikarda līgumi Jebkurš Rikardijas līgums var būt arī vieds līgums
Lasāmība Viedie līgumi ir mašīnlasāmi, bet ne vienmēr lasāmi cilvēkiem Rikarda kontrakti ir gan mašīnlasāmi, gan lasāmi cilvēkiem

Ricardian viedie līgumi: ieviesiet skaidrību par jūsu izveidotajiem līgumiem

Tieši šeit ienāk Rikarda līgumi. Tas papildina nodomus un nodrošina darbību skaidrību, pievienojot Līgumam tiesisko regulējumu. Tas nosaka līguma nodomus un atbild uz daudziem jautājumiem, uz kuriem viedie līgumi neatbildēja.

Piemēram, tā atbild, kā rīkoties, ja ir kādas piemērojamas darbības sekas? Tas nosaka Līguma darbības jomu. Tajā aprakstītas arī iesaistītās puses un to pārstāvji, ja tādi ir.

Vissvarīgākais ir tas, ka Rikarda līguma līgumi juridiski definē noteikumus, kurus var izmantot strīda atrisināšanai.

Pirms Rikardija līguma krāpšanas un konfliktu novēršana kriptogrāfijas nozarē nebija viegla. Rikardijas līgumi nodrošina lielāku drošību dalībniekiem, kuri vēlas ieguldīt vai izmantot blokķēdes tehnoloģiju.

Turklāt Ricardian līgumus var izmantot, lai pievienotu autentiskumu aktīvu pārdošanas vai pirkšanas procesam internetā vai blokķēdes tīklā. Ricardian līgumi var juridiski noteikt, ko jūs pērkat vai pārdodat, un ar kādiem juridiskiem noteikumiem, kas ir dalībnieki, un vairāk juridiskas informācijas par apmaiņu.

Vienkārši sakot, viedie līgumi, apvienojot tos ar Ricardian līgumiem, var nodrošināt stabilu un nepatiesu procesu tirdzniecībai internetā.

Šādā gadījumā tas kļūst par Ricardian Smart līgumu. Arī Ricardian līgums var rīkoties un rīkoties tāpat kā viedais līgums, jo jūs varat definēt gan juridiskos noteikumus, gan instrukcijas, kas jāpilda kā kods, bet viedais līgums nevar darboties kā Ricardian līgums.

Paturot prātā atbilstošu uzņēmējdarbības modeli, ir grūti izmantot blokķēdi kā sviru. Pārbaudiet mūsu galveno blokķēdes ieviešanas stratēģiju, lai uzzinātu vairāk par blokķēdes izstrādi.

Kādu informāciju tas satur?

Viss, ko var ieprogrammēt, lai noteiktu juridisku līgumu starp vairākām pusēm, kā arī instrukcijas, kuras var izmantot notikuma vai darbības izpildei, var būt daļa no Ricardian līgumiem.

Dažas būtiskas līguma daļas, kas tajā var ietvert, ir:

 • Puses

Cik partijas ir iesaistītas? Kas ir šīs vienošanās puses? Kas ir viņu pārstāvji?

 • Laika elements

Kāda ir līguma spēkā esamība? Vai tas ir piemērojams ierobežotu laiku vai uz visiem laikiem? Ko tas definē laika ziņā? Piemēram, darījums ir jāpanāk trīs mēnešu laikā, vai arī Līgums zaudē spēku.

 • Izņēmumu pievienošana dažādām iespējām

Piemēram, kas notiek, kad kāda no pusēm nomirst? Vai līdzīgi izņēmumi.

 • Nosacījumi

Jūs varat pievienot visus un tik daudz nosacījumu un ja / tad klauzulas, cik vēlaties.

Vai tie ir droši?

Jā viņi ir. Rikardijas līgumi ir ļoti droši, jo tajos tiek izmantots kriptogrāfiskais paraksts. Katram Līguma dokumentam ir unikāla identifikācija pēc tā hash.

Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka pēc tam, kad abas puses par to vienojas un pārvēršas mašīnlasāmā formā, nevienam nav iespējams patvaļīgi mainīt juridisko līgumu.

Tas piedāvā arī aizsardzību pret likumīgos līgumos bieži lietoto taktiku, ko sauc par vardes vārīšanos. Saskaņā ar tradicionālajiem juridiskajiem līgumiem emitents ar pārsvaru izpildes laikā turpina mainīt līguma nosacījumus. Tas nav iespējams ar Rikarda līgumu.

Lai parakstītu Ricardian līgumus, varat izmantot privātās atslēgas. Pievienojot dokumentam Līguma izsniedzēja parakstu, tas izveido salasāmu un saistošu vienošanos par dokumentā aprakstīto informāciju. Ar privātās atslēgas palīdzību ir iespējams arī izsekot iesaistītajām pusēm un saukt viņus pie atbildības.

Rikarda līgumu ieguvumi

Rikardija līgumi padarīja dažas jaunas iespējas realitāti blokķēdes tīklos. Daži no tā lietojumiem, kā arī priekšrocības ietver:

 • Pirmo reizi tas ļauj juridiski izpildāmu fizisko aktīvu, kā arī tiesību nodošanu blokķēdes tīklā, kas nebija iespējams ar viedajiem līgumiem. Ja viedie līgumi tika izmantoti arī tam pašam mērķim, taču tie nevar likumīgi izpildīt pārsūtīšanu.
 • Ricardian līgumi var ietaupīt pūles, izmaksas un laiku, kas jums var nākties ieguldīt, kad rodas strīds. Mašīnlasāmos juridiskos līgumus nevar interpretēt, un tas ir cilvēku lasāmo juridisko līgumu galvenais trūkums. Advokāti var interpretēt saturu, pamatojoties uz viņu patiku, kā rezultātā var rasties konflikts.
 • Rikardijas līgumi ir nozīmīgs solis uz priekšu, pievienojot lielāku pārredzamību bloku ķēdes tīklā.

Blockchain nāk ar taisnīgu labumu daļu. Uzziniet vairāk no mūsu ceļveža par blockchain tehnoloģijas priekšrocībām.

Rikarda līgumu jautājumi

Tā kā Rikarda līgumiem vēl ir sākums, dažām lietām joprojām ir vajadzīgas atbildes vai lielāka skaidrība. Piemēram, kurš izpildīs Rikardija līgumus? Joprojām ir neatbildēts jautājums par to, kā šķīrējtiesu var integrēt EOS ekosistēmā. Tāpat kā lietotāji var iesniegt pretenzijas?

Tomēr Rikardijas līgumu pamatā ir iepriekš noteikti un iepriekš saskaņoti juridiski līgumi. Iepriekš saskaņoti un juridiski saistoši līdzekļi, kad pienāks laiks, tos var iesniegt tiesnešiem tiesā. Rikardianas līgums var vismaz ļaut šķīrējtiesnešiem izlemt par sākotnējo nodomu, kā arī saistībām.

No otras puses, tehnoloģija joprojām atrodas pilnīgā izstrādes fāzē. Tiesiskais regulējums, kas griežas ap Rikarda līgumiem, joprojām atpaliek, jo mēs meklējam lielāku skaidrību.

Šī līguma pašreizējie pielietojumi

Jā, ir daži Rikarda līguma piemēri. Viens no galvenajiem Rikardijas līguma piemēriem ir OpenBazaar. Kā norāda nosaukums, tā ir atvērta tiešsaistes tirgus vieta, kur jūs varat pirkt un pārdot jebko. Šī platforma pašlaik izmanto Ricardian līgumus, kad abas puses apmainās ar precēm kā galveno instrumentu, lai izsekotu pušu atbildību.

Tātad, kā tas darbojas? Ja ikreiz divas puses veic apmaiņu platformā, tas izveido Rikarda līgumu. Tas izseko juridiskā līguma likumību, kuram piekrīt vairākas puses, un parakstās, lai turpinātu turpināt.

Tas padara platformu lietotājiem ļoti drošu. Kāpēc? Tā kā krāpšanās vai līguma pārkāpšanas gadījumā vienai pusei var būt juridisks dokuments un ieraksts, ko iesniegt likuma tiesā.

Tāpēc Ricardian līgumiem var būt galvenie lietošanas gadījumi e-komercijas nozarē, pievienojot lietotājiem vēl vienu drošības slāni.

Lasīt vairāk:50 labākie uzņēmumi, kas izmanto Blockchain tehnoloģiju

Rikarda līgumu nākotne

Rikarda līgumu var īstenot ļoti daudzos gadījumos, pat vairāk nekā viedos līgumos. Parasti viedos līgumus galvenokārt izmanto finanšu darījumiem blokķēdē. Tomēr Rikarda līgumu izmantošanas gadījumiem nav ierobežojumu, un tos var izmantot arī citām lietojumprogrammām, izņemot finanšu darījumus..

Tā kā Rikarda līguma līgums nosaka atbildību vai, juridiski runājot, vienas puses atbildību, tirgojoties ar otru pusi, lietojumprogrammas ir plašas. Tāpēc lielākā daļa ekspertu uzskata, ka Ricardian līgumu izmantošana EOS tiks virzīta tikai tuvākajā nākotnē.

Rikarda līgumi var kļūt par svarīgu daļu no vienošanās par blokķēdi un var aizstāt viedos līgumus, jo tie vienlaikus var darboties arī kā viedais līgums.

Tas ir, viņi var definēt pušu nodomus, juridiski saistīt tos līgumā un arī izpildīt norādījumus, pamatojoties uz saskaņotajiem noteikumiem. Tas tikai padara blokķēdes darījumus un tirdzniecību labāku, drošāku un pārredzamāku.

Rikardijas līgumiem vēl ir sākums, jo šo līgumu izmantošana ir jauna. Viņi nesen kļuva par daļu no EOS ekosistēmas. Tomēr, tā kā blokķēde attīstās kopā ar Rikarda līgumu, nākamajos mēnešos mēs varam iegūt labāku priekšstatu par nākotni.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Pēdējie vārdi

Apkopojot līdz šim apspriesto, Ricardian Contracts ir spēcīgs jauna veida kods, kas var būtiski ietekmēt tirdzniecību blokķēdes tīklā, padarot procesu drošāku..

Tas saskaņo juridisko vienošanos un noteikumus kā līgumu ar mašīnlasāmu kodu izpildei blokķēdes tīklā. Lai arī tā ir gadu desmitiem sena ideja, taču blokķēdes tehnoloģija ļauj maksimāli izmantot to. Blockchain ļauj mums notariāli apstiprināt šos līgumus, nodrošināt tos bloku ķēdes tīklā un saglabāt pilnīgu atsauci uz šo jautājumu.

Tas var dot lielāku skaidrību juridiskajiem līgumiem starp vairākām pusēm un var ietaupīt laiku, izmaksas un pūles, jo tas novērš strīdu iespējamību. Apvienojot tos ar viedajiem līgumiem, tie var arī izmantot funkcionalitāti un darbības.

Ja jūs esat tikai iesācējs, kurš vēlas vairāk uzzināt par viedajiem līgumiem, kuru pamatā ir bloku ķēde un kā viņi darbojas, iesakām iepazīties ar mūsu bezmaksas bloku ķēdes ceļvedi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map