Kas ir Zilliqa (ZIL)? Blockchain mērogojamības izaicinājuma atrisināšana

Blockchain tehnoloģija katru gadu tik ļoti pārkāpj visas robežas, ka pat kritiķi ir spiesti atsaukt savus negatīvos izteikumus. Tomēr šai neticamajai tehnoloģijai vēl ir tāls ceļš ejams.

Galvenais trūkums, kas viņus turējis pie pavadas, ir mērogojamības problēma. Daudzi izstrādātāji piedāvāja lielisku risinājumu, taču neviens no viņiem nespēja pārtraukt ķēdi.

Tā kā blokķēdes tehnoloģija mūsdienās kļūst arvien populārāka, pieaug arī darījumu skaits. Tehnoloģija pieaug ar eksponenciālu ātrumu. Rezultātā darījumu likme krasi palēninās. Kāpēc?

Nu, tas ir tāpēc, ka blokķēdēm ir noteikts skaits darījumu, kurus viņi var apstrādāt bez problēmām. Tātad, ja pievienojat vairāk mezglu visam tīklam, process kļūst vājš. Tādējādi tas nespēj uzturēt precīzu apjomu, kas nepieciešams ātrākiem darījumiem.

Tātad, ja blokķēdes tehnoloģija vēlas radīt revolucionāras pārmaiņas pasaulē, tai ir jāatbrīvojas vai vismaz jāsamazina šī nelabvēlīgā ietekme. Šeit spēlē Zilliqa (ZIL).

Kas ir Zilliqa (ZIL) un kā tas spēj atrisināt šo milzīgo problēmu?

Zilliqa ievieš jaunu tehnoloģiju, izmantojot tīkla sadrupināšanu. Tas ievērojami palielinās darījumu skaitu sekundē, tādējādi atrisinot mērogojamības problēmu.

Vai vēlaties uzzināt vairāk? Apskatīsim, kas tagad ir Zilliqa (ZIL) un šī nesen ieviestā metode?

Kas ir Zilliqa (ZIL): padziļināts ieskats kodolā

Zilliqa ir publiska blokķēde un arī kriptonauda. Izstrādātāji to izstrādāja, lai īpaši ieviestu šķelšanos, kas ļaus lineāru mērogošanu pat tad, ja blokķēde turpina pieaugt.

No šodienas mērogojamība joprojām ir problēma, ar kuru blokķēde nespēj tikt galā. Blockchain tehnoloģija nevar apstrādāt visus darījumus vienlaikus, un tāpēc maksa krasi pieaug.

Bitcoin un Ethereum šeit ietilpst vienā kategorijā. Kaut arī Ethereum ieviesa viedos līgumus, mērogojamības problēmu dēļ tas joprojām strauji atpaliek.


Zilliqa Blockchain

Attēlu kredīti: ZILLIQA

Zilliqa ievieš lielisku metodi, kur blokķēdes tīkls var vienoties, kad runa ir par darījumiem. Sadrupināšanas protokols lieliski sader ar sistēmas lielumu.

Ja es uzskatu teorijas, Zilliqa spēkam nav robežu. Tas nozīmē, ka jūs nevarat paredzēt, cik daudz darījumu tas var apstrādāt katru sekundi. Ja apsveru praktiskus līdzekļus, tad man jāsaka, ka, pamatojoties uz mezglu skaitu, tas katru sekundi var sasniegt simtiem tūkstošu!

Tas ir milzīgs skaits!

Ja Zilliqa patiešām var sniegt tik lielu atbalstu, visi šie lielie vārdi ‘Bitcoin’, ‘Ethereum’ noteikti ir beigušies.

Tāpēc daudzi izstrādātāji tik ļoti vēlas uzzināt, kas ir Zilliqa (ZIL) un viņu jauno dalīšanas metodi.

Tomēr, ja viņi vēlas slēgt viedus līgumus tāpat kā Ethereum, tas būtu izaicinājums. Šajā iesācēju ceļvedī par to, kas ir Zilliqa (ZIL), es izpētīšu vairāk par šo tēmu, lai to vēl vairāk noskaidrotu.

Tātad, turpiniet lasīt!

Kas ir Zilliqa vēsture?

Zilliqa ir viena no nedaudzajām kriptovalūtām, kurai klājas labi, turpretī citas krasi zaudē savu vērtību. Platforma ir domājoša un ir viena no tām retajām, kas vispār nodrošina daudzsološu nākotni.

ICO sākotnēji tika izlaists 2017. gada beigās un joprojām tirgū dominē ar labu 1. ceturksni, salīdzinot ar citām monētām.

Kāpēc?

Atbilde ir vienkārša. Tas notiek tikai protokolu unikālā rakstura dēļ. Nepieciešams palielināt finanšu sektoru, jo tie lēnām atpaliek. Tas ir tas, kur Zilliqa izmanto priekšrocības viņu pusē. Zilliqa pamazām palielina savas pozīcijas tirgū, un, pieaugot mērogojamības problēmai, tā pieaug.

Primārā komanda šo konkrēto teoriju ierosināja uz papīra jau 2015. gadā. Pēc tam komanda joprojām izstrādā un pilnveido projektu. Tas ir tikai nesen; tas spēj parādīt viņu darba faktisko atgriezenisko saiti praktiskajā dzīvē.

Komanda apstrādā spēcīgu akadēmisko izcelsmi. Grupas ietvaros 3 no viņiem ir absolvējuši prestižo NUS (Singapūras Nacionālā universitāte). Vēlāk tas tika izveidots kā Zilliqa (ZIL).

Mērogojamības problēma

Ja esat tikai iesācējs, jūs, iespējams, nezināt par visu mērogojamības problēmas mērogu. Ļaujiet man vispirms to noskaidrot. Blockchain mēdz pārmantot problēmu, jo laiks ir pagājis. Ja tīklā pievienosit vairāk mezglu, būs grūtāk panākt vienošanos.

Ļaujiet man to skaidri pateikt ar piemēru.

Padomājiet par mezgliem kā par cilvēkiem. Ja jūs esat daļa no nelielas cilvēku vai draugu grupas, vai lēmumu pieņemt nebūtu vieglāk? Rezultāts, iespējams, ne vienmēr ir jūsu pusē, bet jūs varēsiet redzēt, kā domā citi.

Palielināsim summu līdz 20 cilvēkiem vai vairāk. Lai vienotos, varat izmantot balsošanas metodi, taču jums būtu grūtāk tos saskaitīt vai pat zināt, vai viņi to patiesi izjūt vai ne.

Ja mēs palielinām šo summu līdz tūkstošiem vai pat miljoniem, padomājiet tikai par situācijas sarežģītību. Jums būs jāstratēģizē un jāpapildina visa sistēma, kas aizņem daudz laika.

Galu galā to būs arvien grūtāk izdarīt ierobežotā laikā. Šī problēma ir tā sauktais mērogojamības jautājums. Es nesaku, ka šis piemērs ir ideāls mačs, taču jūs saprotat būtību, pareizi?

Tātad, kad mezglu skaits palielinās, ātrums vai laiks samazinās. Tie praktiski ir savstarpēji saistīti.

Daži izstrādātāji vispirms ieteica palielināt bloka lielumu. Šī teorija varētu to nedaudz samazināt. Tomēr tas nevar atrisināt problēmu.

Ja vēlaties novērst problēmu, jums būs jāmaina sistēmas vispārējā arhitektūra.

Kāda ir Zilliqa atbilde uz mērogojamību?

Zilliqa ievieš metodi, kurā ir iespējama lielāka transakciju skenēšana, pat ja tīklam pievienojat vairāk mezglu.

Viņi ieteica jaunu hibrīdprotokolu, kas ļaus tīkla izlaidei pieaugt, pievienojot ik pēc 600 mezgliem. Lai to izdarītu, viņiem nācās iedomāties sistēmu no nulles! Starp citu, tas viss joprojām ir teorētisks.

Šajā rakstā Zilliqa parādīja, kā tas sadalīs darbu ar katru jaunu 600 mezglu. Praktiski varētu būt problēmas, ja tīkls kļūst pārāk liels, piemēram, 1 miljonam mezglu. Tomēr mēs esam tālu no viena miljona mezglu sasniegšanas.

No šodienas bitcoin ir nedaudz 11 000 mezglu, un Ethereum ir 25 000 mezglu, kas ir vairāk nekā pietiekami.

Katru sekundi viņi var apstrādāt tikai 3-15 darījumus. Pārbaudot Zilliqa spējas privātajā testnet, tiek secināts, ka tas var veikt darījumus ar 1218 katru sekundi, izmantojot tikai 1800 mezglus!

Ethereum arī samazina šo problēmu. Bet tikai ar dažiem mezgliem tas var pārspēt Ethereum bez jebkādām problēmām! Runā par varu, vai ne?

Skatīsim vairāk par šo piezīmi šajā ceļvedī “Kas ir Zilliqa (ZIL)”.

Zilliqa sadalīšanas metode

Kā jau minēju, viņi problēmas risināšanai izmantos sadrupināšanas metodi. Apskatīsim, kas tas viss ir.

Dalīšana ir ieguves mezglu skaita niršanas process īpašās 600 mezglu grupās. Šīs grupas sauc par lausku.

Tīkla sadala

Attēlu kredīti: ZILLIQA

Piemēram, ja tīklā ir 1800 mezgli, tas tiks sadalīts trīs daļās, kur katra grupa iegūs 600 mezglus. Tātad, pat ja tīklam pievienosies vairāk mezglu, tas automātiski tiks sadalīts, lai izveidotu lauskas.

Katrs no šiem lauskas apstrādās nelielu daļu no darījumiem. Tātad, ja mums ir desmit drupatas, tad visi apstrādās 1/10 darījuma. Tādējādi, jo vairāk skaidiņu jūs iegūsiet, darba slodze tiks sadalīta visā tīklā. Šis process nodrošina sistēmas vispārējo stabilitāti.

Katrs gabals apstrādās darījumu paralēli viens otram mikroblokā. Pēc paralēla procesa laika, kas pazīstams arī kā “DS laikmets”, šie mikrobloki apvienosies un veidos pilnu bloku.

Easy Peasy, labi?

Visu šķembu pārvaldīšana

Kad viņi atrodas DS laikmetā, daži mezgli no katras lauskas tiks izvēlēti, lai tos kontrolētu. Tātad viņi tiks sagrupēti vadības komitejā ar nosaukumu “DS komiteja”, kur viņi vadīs procesu.

Viņi sadalīs mezglus lauskās un piešķirs skaidiņām procesu, kuru pārvaldīt. Pēc beigām DS komiteja būs atbildīga par mikrobloku montāžu un pēc tam izveidos pilnu bloku.

Vienošanās: BFT + PoW

Zilliqa praktizē īpašu hibrīda vienprātības protokolu. Pēc kalnrūpniecības sākšanas jums būs jāparāda vai jāizpilda īpašs uzdevums, kas nepieciešams, lai iegūtu pierādījumu par hash. PoW arī pārliecinās, ka tikai viena mašīna vai dators var darbināt vienu mezglu. Tādā veidā Zilliqa izveido identitātes protokolus.

Mezgli tīklā

Attēlu kredīti: ZILLIQA

Tātad neviens nevar izmantot vairākas identitātes ar vienu mašīnu un nodrošina arī stabilu pamatu.

Pēc identitātes pierādīšanas DS komiteja to piešķirs konkrētai skaidiņai. Laužā tiek izmantots praktiskais Bizantijas defektu tolerances algoritms. Šis ir viens no plašajiem vienprātības algoritmiem apkārt.

Tas ļaus mezgliem vienoties par mini blokiem. Nu, vismaz lielākā daļa. Pēc tam, kad drupa apstiprina bloku, neviens nevar atsaukties uz šo bloku. Šai metodei dakša nav nepieciešama.

Šķiet, ka NEO parāda līdzīgu BFT protokolu, lai panāktu vienošanos. Tomēr Zilliqa procesu pilnveido.

Zilliqa cenu prognozes un statuss

No šī brīža tirgū Zilliqa valda. Pēc CoinMarketCap, cena tagad svārstās no $ 0,19008- $ 0,065601, kas ir par 3,07% vairāk nekā pagājušajā nedēļā.

coinmarketcap Zilliqa diagramma

Attēlu kredīti: CoinMarketCap

Salīdzinot ar sākotnējo ICO likmi, cena pieauga par 7,03%. Zilliqa tagad ieņem 25. vietu starp 1596 kriptovalūtām, kas ir izcili lieliski tikai dažu mēnešu laikā! Ir pagājuši tikai seši mēneši, bet tomēr tirgus pieauga par krietnu summu.

Saskaņā ar CoinMarketCap, tā tur ir 496 983 155 USD. Cirkulējošā Zilliqa piegāde tagad ir 7 575 893 444 ZIL, un kopējā summa ir 12 600 000 000 ZIL.

Zilliqa tirgus pieaug, un šķiet, ka tas turpinās pieaugt. Apjoms pieaug ar katru nedēļu, un tas ir par 30% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Saskaņā ar daudzām vadošajām Zilliqa atsauksmēm, tagad ir tikai laika jautājums, kur tā pārsniegs 1 miljardu robežu un iekļūs pro līgā. Šis raksts nav paredzēts konsultācijām par ieguldījumiem. Veiciet savus pētījumus!

Zilliqa ieguve: vai tas ir iespējams?

Patiesībā jūs varat rakt man Zilliqa. Kalnračiem būs iespēja izveidot savienojumu ar tīklu un raktuvēs, un viņi attiecīgi saņems atlīdzību. Jūs varat reģistrēties par kalnraču un pēc tam izpildīt prasības, lai sāktu kalnrūpniecību.

Lieki piebilst, ka viena mezgla identificēšanai var izmantot tikai vienu mašīnu. Kad esat ievadījis tīklu, jūsu mezgls tiks apstrādāts, lai piešķirtu skaidā.

Kā nopirkt Zilliqa (ZIL): Žetoni un Zilliqa jaunumi

Zilliqa nepiedāvā tikai manējo, bet jūs to varat arī iegādāties tieši no viņu žetonu izlaišanas pasākumiem. Tas ir līdzīgs citām decentralizētām lietojumprogrammām, piemēram, NEO un Ethereum. ZIL žetonus varat izmantot ieguves stimuliem vai pat kā maksu par darījumiem.

Tomēr ZIL ir ERC-20 marķieris, kura pamatā ir Ethereum. Tātad jūs varēsiet to uzglabāt Ethereum atbalstītajos maciņos. Publiskais galvenais vēl nav palaists, pēc tam marķieri tiks apmainīti ar vietējiem.

Sākotnēji Zilliqa savāca Ethereum 12 miljonu ASV dolāru vērtībā uz 2017. gada pūļa; tagad kapitāls ir 20 miljoni USD.

Zilliqa ir pieejams daudzās iecienītākajās biržās tirdzniecībai un ir gājis tālu. Par pieaugošo satraukumu ap to, kas ir Zilliqa (ZIL), daudzas populāras biržas, piemēram, Binance, tagad piedāvā Zilliqa.

To atradīsit vietnē Huobi, Upbit, Bithumb, KuCoin, Koinex, GOPAX, Radar Relay utt. Tas ir pieejams arī Kyber Network, Gate.io, Bitbns, OKEx, Hotbit, IDEX, EtherDelta un daudzos citos..

Tomēr jūs nevarat tieši iegādāties Zilliqa ar savu fiat valūtu. Jūs varat apmainīt bitcoīnu vai Ethereum pret ZIL no šīm apmaiņām, lai savās rokās.

Viņu konkurence tirgū

Blokķēdes ar savu platformu šobrīd ir nenormāli karstas. Tātad Zilliqa tirgū ir liela konkurence. Dažas lielākās impērijas, piemēram, NEO, Ethereum, EOS, tieši konkurēs ar to.

Tomēr Zilliqa ir salīdzinoši daudz pārāks par Ethereum. Vienīgais, kas tam trūkst, ir projekts, kas tiek uzsākts pastāvīgi un pilnībā, salīdzinot ar citiem. Citas sacensības spēlē ļoti ilgi, tāpēc Zilliqai trūkst pieredzes un laika.

Mērogojamība ir balstīta uz teoriju un nelielu praktiskā testa līmeni. Neviens īsti nezina, kā tas darbotos reālajā dzīvē. Bet, ja tas spēj nodrošināt pat daļu no tā, ko viņi apgalvo, Zilliqa neizbēgami pārņems nozari dažu mēnešu laikā.

Beigu karte,

Mērogojamība ir ļoti izšķiroša, ja runa ir par blokķēdes tehnoloģiju. Ja neviens nevar no tā atbrīvoties vai to samazināt līdz minimumam, šī iespaidīgā tehnoloģija var neizdoties.

Esmu diezgan pārliecināts, ka tagad jūs zināt, kas ir Zilliqa (ZIL) un kā tas var atbrīvoties no mērogojamības problēmas.

Zilliqa tagad ir visu cerība. Teorētiski tas var krasi palielināt darījumu likmes. Tātad, ja tas var nodrošināt galveno pārdošanas punktu, tas var iet tālu.

* Atruna: rakstu nevajadzētu uztvert kā tādu, un tas nav paredzēts konsultācijām par ieguldījumiem. Šajā rakstā izteiktās prasības nav ieguldījumu konsultācijas, un tās nevajadzētu uztvert kā tādas. Veiciet savus pētījumus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map