Top 10 FAQ par kriptogrāfijas nodokli Austrālijā (tas varētu ietaupīt naudu)

Šajā rakstā mēs atbildēsim uz 10 visbiežāk uzdotajiem jautājumiem, ko saņemam par kriptogrāfijas nodokli Austrālijā. Mēs arī uzskaitīsim dažus no labākajiem kriptogrāfijas nodokļu rīkiem un programmatūru, kas palīdzēs aprēķināt jūsu kriptogrāfijas ieņēmumus šīs ziņas beigās.

Jums arī jāzina, ka Austrālijas nodokļu birojs (ATO) tagad vēršas pret kriptovalūtu tirgotājiem. Tātad, ja jūs nezināt savas nodokļu saistības, jūs varētu sevi pakļaut riskam.

Austrālijā populāras kriptogrāfijas biržas

10 bieži uzdotie jautājumi par kriptogrāfijas nodokli Austrālijā

Pirms mēs sākam, ir svarīgi saprast, kā Austrālijas nodokļu pārvalde (ATO) definē nodokļu režīms kriptonauda Austrālijā.

Būtībā valdība to klasificē kā "digitālais aktīvs, kurā tiek izmantotas šifrēšanas metodes, lai regulētu papildu vienību ģenerēšanu un pārbaudītu darījumus blokķēdē. Kriptovalūta parasti darbojas neatkarīgi no centrālās bankas, centrālās iestādes vai valdības."

Tādējādi jebkura atsauce uz “kriptovalūtu” ietver Bitcoin un citus altkoīnus, kurus, iespējams, turat aparatūras makā vai Bitcoin tirdzniecības platformā.

Saistīts: 10 labākās kriptovalūtu biržas Austrālijā

Bez papildu domām šeit ir 10 visbiežāk uzdotie jautājumi par kriptogrāfijas nodokļiem:

Kā darbojas kriptovalūtas nodoklis?

Kriptonauda tiek aplikta ar nodokļiem tāpat kā jebkurš cits tradicionāls aktīvs, piemēram, nekustamais īpašums un dārgmetāli. Pārdodot vai pārdodot aktīvu, jums, visticamāk, būs jāmaksā nodoklis par starpību starp pārdošanas cenu un cenu, kuru jūs to iegādājāties (izņemot apmaiņas maksas un komisijas maksu utt.).

Šī vērtības atšķirība tiek mērīta fiat valūtā, un to bieži dēvē par Kapitāla pieauguma nodoklis. Tas attiecas uz lielāko daļu valstu, piemēram, Austrāliju, ASV, Lielbritāniju, Kanādu utt.

Kapitāla pieauguma nodoklis attiecas arī uz kriptovalūtu brīdī, kad tā tiek atsavināta. Piemēram, pārdodot to, tirgojiet to pret citu kriptovalūtu vai izmantojiet to pirkšanai, kā paskaidrots zemāk.

Kuras no jūsu šifrēšanas darbībām ir apliekamas ar nodokli?

Ikvienam, kurš ir iesaistīts kriptonauda iegādē vai realizācijā, ir jāmaksā nodokļi. Tie var atšķirties atkarībā no jūsu apstākļu rakstura un jūsu nodokļa robežlikme.

Lielākajai daļai Austrālijas iedzīvotāju par šādiem notikumiem tiek uzskatīti šādi notikumi:


 • Tirdzniecība ar kriptovalūtu (viena kriptogrāfijas pārdošanas process citam)
 • Pārdodot Bitcoin valūtā (piemēram, Austrālijas dolāros)
 • Kad jūs piešķirat kriptonauda kā dāvanu draugam vai ģimenei
 • Saņemiet kriptovalūtu kā ieņēmumus (piemēram, kriptogrāfijas ieguve)
 • Preču un pakalpojumu iegāde ar kriptovalūtu

Tas nozīmē, ka katru reizi, kad pērkat, pārdodat, uzdāvājat, tirgojat, iegūstat vai iztērējat kriptovalūtu, jūs veicat kapitāla pieauguma nodokļa pasākumu, un daži vai visi no tiem var tikt aplikti ar nodokli.

Saistīts: 4 labākais Bitcoin Cashback & Apbalvojumu lietotne (BEZMAKSAS nauda)

kriptogrāfijas nodoklis

Cik daudz man būs jāmaksā kriptogrāfijas nodoklis?

Zināt, kā maksāt nodokļus par kriptogrāfiju, var būt sarežģīts uzdevums, ja esat tikko sācis strādāt ar kriptovalūtu.

Ja jūs pērkat un turat kriptogrāfijas aktīvu un pēc tam pārdodat to nākotnē, tas maksās kapitāla pieauguma nodokli. Tas nozīmē, ka par to, visticamāk, būs jāmaksā nodoklis. Lai gan maksājamā kriptogrāfijas nodokļa summa ir atkarīga no dažiem faktoriem:

 • Vai jūs esat Austrālijas iedzīvotājs nodokļu vajadzībām
 • Cik daudz ienākumu jūs nopelnāt

Ja esat kriptovalūtu entuziasts un esat ieguldījis vai tirgojis digitālās valūtās, jums tiks uzlikti nodokļi par visiem kapitāla pieaugumiem, kas rodas no jūsu kriptogrāfijas darījumiem.

Piemēram, ja jūs iegādājaties Ethereum kā ieguldījumu un vēlāk to pārdevāt par AUD vai nomainījāt pret citu kriptovalūtas monētu par augstāku cenu, kas radīja kapitāla pieaugumu, jums būs jāmaksā nodoklis.

Tomēr, ja jūs turat savu kriptogrāfijas aktīvu ilgāk par 12 mēnešiem, jums varētu būt tiesības uz 50% kapitāla pieauguma nodokļa atlaidi. Tas nozīmē, ka, pat ja jūsu kriptogrāfiskā portfeļa tirgus vērtība (AUD) mainās, jūs negūstat kapitāla pieaugumu vai zaudējumus, kamēr neesat atbrīvojies no saviem digitālajiem aktīviem.

Kad esat aprēķinājis kapitāla pieauguma summu, jūs varat uzzināt nodokļu parādu, atsaucoties uz jūsu marginālā ienākuma nodokļa likme. Kapitāla pieaugums Austrālijā tiek aplikts ar tādu pašu likmi kā ienākuma nodokļa robežlikme.

Kā aprēķināt no kripto ieņēmumiem nopelnītā nodokļa summu?

aprēķināt kriptogrāfijas nodokli

Nodokļa summa, ko maksājat par saviem kriptogrāfiskajiem ieņēmumiem, var atšķirties atkarībā no veicamo darbību veida. Austrālijā peļņa un zaudējumi kriptovalūtas darbību rezultātā jāaprēķina Austrālijas dolāros.

Tātad jums būs jāpārvērš kriptogrāfijas aktīvu cena pirkšanas un pārdošanas brīdī AUD. Fiat vērtības starpība starp šiem datumiem tiks aplikta ar kapitāla pieauguma nodokli.

Tas ietver gadījumus, kad maināt kriptovalūtu apmaiņā pret AUD, konvertējat uz citu monētu vai iegādājaties preces un pakalpojumus ar kriptovalūtu.

Vai man ir jāiesniedz nodokļi par maniem zaudējumiem kriptovalūtā?

Jā, pat ja jūs kriptovalūtu tirgojāt ar zaudējumiem, pārdodot to mazāk par to, par kuru iegādājāties, tas tiek uzskatīts par kapitāla zaudējumiem.

Faktiski jūsu pašu interesēs ir reģistrēt visus kapitāla zaudējumus, jo tos var izmantot, lai samazinātu nākotnes kapitāla pieaugumu. Tas nākotnē var kompensēt ar nodokli apliekamos ienākumus, piemēram, kriptogrāfijas nodokļus.

Tātad, ir svarīgi reģistrēt visas savas kriptogrāfiskās tirdzniecības darbības visa gada garumā.

Ņemsim vienkāršu piemēru.

Ja jūs nopirktu 1 Bitcoin, kad cena bija 5000 USD, un atkal pārdotu 1 Bitcoin par 20 000 USD, jūs ģenerētu kapitāla pieauguma nodokļa (CGT) notikumu. Tāpēc jums, iespējams, būs jāmaksā nodoklis par 15 000 USD cenu pieaugumu, kas noteikts Austrālijas dolāros, brīdī, kad to pārdeva.

Vai es varu izvairīties no kriptogrāfijas nodokļu maksāšanas?

Nē, arvien grūtāk ir izvairīties no nodokļu maksāšanas par jūsu kriptogrāfijas īpašumiem. Katru reizi, kad iegādājaties kriptogrāfiju, izmantojot fiat, vai pārveidojot kriptogrāfijas monētu citā, digitālā taka tiek atstāta.

Vietējo varas iestāžu spiediena dēļ tiek pieprasīts, lai kriptogrāfijas apmaiņa nodotu savus datus par saviem lietotājiem nodokļu iestādēm.

Globe Newswire ziņojumā ATO sagaida savākšanu vairāk nekā USD 3 miljardi nodokļu soda naudas no kriptogrāfijas tirgotājiem un investoriem tikai šajā finanšu gadā. Turklāt Austrālijas valdība arī piešķir miljardu dolāru, lai identificētu ikvienu, kurš nav deklarējis savu tirdzniecības darbību un iesniedzis nodokļus.

Vai man jāreģistrē katrs kripto īpašums?

Jā. Katra kriptonauda tiek uzskatīta par kapitāla pieauguma aktīvu.

Tātad, ja aparatūras makā ir vairāki altkīni, sagatavojot kriptogrāfisko nodokļu deklarāciju, jums jāuztur katra monēta..

Vai man jāmaksā nodoklis par kriptogrāfijas-šifrēšanas darījumiem?

Jā. Vienas kriptovalūtas maiņa pret citu tiek uzskatīta par kapitāla pieauguma nodokļa notikumu. Nodokļu birojs darījuma laikā traktēs monētas pārdošanu par tirgus cenu katra aktīva fiat valūtā..

Piemēram, ja jūs pārdodat Bitcoin Ethereum, nodokļu aģentūras to traktētu kā Bitcoin pārdošanu par Ethereum tirgus cenu, kuru saņēmāt savā valūtas maiņas makā..

Kāda informācija man jāreģistrē?

Jums ir jāglabā un jāuzskaita darījuma (pirkšanas un pārdošanas) datums, kriptovalūtas aktīvs (-i) un tas, ar ko jūs tirgojāt.

Kā minēts iepriekš, jūsu kriptogrāfijas nodoklis tiek aprēķināts Austrālijas dolāros. Tātad darījuma laikā jums būs jākonvertē kriptogrāfija Aussie dolāros (pirkšanas, pārdošanas un tirdzniecības pasākumiem).

Šī informācija var būt iekļauta maksājuma kvītī, .csv formāta failu eksportā no kriptogrāfijas apmaiņas un darījumu vēsturē no jūsu digitālā maka..

Katru no šīm dokumentācijas metodēm ATO pieņems.

Vai ir kriptogrāfijas nodokļu kalkulatori, programmatūra vai rīki?

Jā, tiešsaistē ir vairākas kriptogrāfijas nodokļu lietojumprogrammas, kas palīdz izsekot jūsu darījumiem un ģenerē kapitāla pieauguma pārskatu. Katra programmatūra var palīdzēt aprēķināt jūsu peļņu un zaudējumus, lai izpildītu nodokļu saistības.

Daži no labākajiem kriptogrāfijas nodokļu programmatūras rīkiem ir:

 • TokenTax
 • Koinly
 • Cointracking
 • Zenledžers
 • Kriptotraders
 • Bitcoin nodokļi
 • Cildens IP

cointracking

Ja esat aktīvs tirgotājs, šo kriptogrāfijas nodokļu programmatūras lietotņu izmantošana būs ļoti vērtīgs rīks, kas finanšu gada beigās noņems galvassāpes.

Lai gan, ja vēlaties pats aprēķināt nodokļus, jūs vienmēr varat izvēlēties to darīt vecmodīgi, izmantojot kripto nodokļu izklājlapu, lai reģistrētu katru no jūsu darījumiem.

Secinājums

Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata ir sniegusi jums labāku priekšstatu par kriptogrāfijas nodokli Austrālijā un pāris ērtu nodokļu programmatūru un rīkus, kas palīdzēs jūsu nodokļu deklarācijā.

Austrālijā ir arī kriptogrāfijas biržas, kas nodrošina bezmaksas nodokļu kalkulatoru, piemēram, Swyftx un Independent Reserve, ko arī varat apsvērt. Šiem digitālajiem pakalpojumu sniedzējiem ir nodokļu pārskatu funkcija, lai eksportētu jūsu darījumus.

Tā kā noteikumi pastāvīgi mainās, mēs iesakām apmeklēt vietni ATO kriptovalūtu ceļvedis lai iegūtu vairāk informācijas.

Atruna: Lūdzu, nepaļaujieties uz šeit sniegto informāciju kā uz faktu, mēs neesam nodokļu eksperti. Jums vienmēr jāmeklē savs finanšu un nodokļu padoms no profesionāļa.

Mēs jums atstāsim dažus jautājumus:

 • Vai jūs šogad iesniegsiet kriptogrāfisko nodokļu deklarāciju??
 • Kā jūs aprēķināt savu kriptogrāfijas nodokli?
 • Kādu kriptogrāfijas nodokļu programmatūru jūs izmantojat?
 • Vai izmantojat kriptogrāfijas pamata izklājlapu?

Ja jūs domājat, ka šie 10 bieži uzdotie jautājumi būs noderīgi jums zināmam kriptogrāfijas investoram, nekautrējieties dalīties ar viņiem šajā rokasgrāmatā un noderīgos kriptogrāfijas nodokļu rīkos.

Jūs varētu interesēt arī šie izvēlētie raksti:

 • Labākās vietnes, lai pārdotu Bitcoin skaidrā naudā Austrālijā [tūlīt]
 • 7 veidi, kā nopirkt Bitcoin ar skaidru naudu Austrālijā
 • Ātrākais & Vieglākais veids, kā nopirkt NEO Austrālijā
 • 5 labākās Coinspot alternatīvas pirkšanai & Pārdod Bitcoin
 • 4 labākās kriptogrāfiskās kartēšanas vietnes Altcoin tirgotājiem
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map