Blockchain vs Database: Izpratne par atšķirību

Vai jūs izmantojat blokķēdes tehnoloģiju un joprojām domājat, kāda ir saistība starp blokķēdi un datu bāzi? Šeit mēs aplūkosim blokķēdes un datu bāzes salīdzinājumu, lai palīdzētu jums saprast, kur atrodas abas šīs tehnoloģijas.

Iesācējam abi varētu izklausīties līdzīgi. Tomēr tā nav taisnība, pat ja daudzi cilvēki tur uzskata, ka blokķēde ir “tikai vēl viena datu bāze”.

Turklāt jūs atradīsit cilvēkus, kuri meklē blokķēdes vs izplatīto datu bāzi? Vai ir kaut kas, ko sauc par “izplatīto datu bāzi”? Vai arī blokķēde ir vienkārši izplatīta datu bāze? Uz visiem šiem jautājumiem mēs atbildēsim tālāk.

Blockchain ir vairāk nekā tikai datu bāze, un šī raksta mērķis ir detalizēts blockchain un datu bāzes salīdzinājums.

Reģistrēties tūlīt: Bezmaksas Blockchain kurss

Blockchain Vs datu bāze: kas ir Blockchain?

Bet, ja esat jauns, neuztraucieties; Šeit mēs īsumā aplūkosim blockchain, pirms pāriet uz blockchain vs datu bāzes salīdzinājumu. Gan datu bāzes, gan blokķēdes pamatdefinīcija mums palīdzēs izprast blokķēdes un datu bāzes salīdzinājumu. Sāksim.

Blockchain ir izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija, kas ļauj vienaudžu kopumam strādāt kopā, lai izveidotu vienotu, decentralizētu tīklu. Vienaudži var sazināties un dalīties ar informāciju vai datiem, izmantojot vienprātības algoritmu. Nav arī vajadzīga centralizēta iestāde, kas padara visu tīklu uzticamu salīdzinājumā ar citiem tīkliem.

Apskatīsim piemēru, lai saprastu, kā darbojas blokķēde. Kad viens vienaudzis nosūta informāciju otram, tiek ģenerēts darījums. Kad tas notiek, darījumi ir jāapstiprina, izmantojot vienprātības algoritmu.

Šajā gadījumā darba apstiprināšanai tiek izmantots darba pierādījums. Tas nodrošina, ka blokķēdē netiek nodoti nederīgi darījumi. Blockchain ir viss par blokiem. Tie tiek izmantoti, lai uzglabātu darījumus un citu svarīgu informāciju, kas nepieciešama, lai veiksmīgi darbinātu blokķēdi.

Laika zīmogi tiek izveidoti, lai nodrošinātu, ka ikvienu darījumu var izsekot, atbalstīt un pārbaudīt ikviens. Visa sistēma rada pievienoto vērtību un rada jaunas funkcijas, piemēram, pārredzamību, nemaināmību un drošību.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes tehnoloģiju? Pārbaudiet mūsu galīgo blokķēdes definīciju ceļvedi jau tagad!

Kas ir datu bāze?

Ņemot vērā blokķēdes ideju, tagad ir pienācis laiks izprast datu bāzi. Datu bāze, atšķirībā no blokķēdēm, ir centralizēta virsgrāmata, kuru vada administrators.


Datu bāzēs ir arī unikālas iezīmes, tostarp spēja lasīt un rakstīt. Šeit rakstīšanas un lasīšanas darbības var veikt tikai tās personas, kurām ir pienācīga piekļuve. Datu bāzes arī parāda iespēju glabāt vairākas vienādu datu kopijas un to vēsturi. Tas tiek darīts, izmantojot uzticamu, centralizētu iestādi, kas pārvalda serveri.

Centralizācija sniedz daudz priekšrocību datu bāzē. Piemēram, datu bāzes ir viegli pārvaldīt, jo dati tiek centralizēti. Piekļuve datiem un to glabāšana ir ne tikai vienkārša, bet arī ātra. Tomēr viņiem ir arī trūkumi.

Viens no lielākajiem trūkumiem ir datu sabojāšanas iespēja. Lai novērstu trūkumu, tiek veikti vairāki dublējumi. Bet tas ne vienmēr notiek, jo lielākā daļa subjektu vienmēr uzticas savam īpašniekam un tādējādi izlaiž dublējuma datu opciju. Vēl viens liels trūkums ir tas, kā datus var modificēt ikviens, kurš kontrolē pašu datu bāzi. Tas var notikt, jo datu bāze ir centralizēta.

Tehniskais skats

Tagad apskatīsim datu bāzi tehniskāk.

Datu bāzē informācijas glabāšanai tiek izmantota datu struktūra. Visus datus, kas tiek glabāti datu bāzē, var pieprasīt, izmantojot īpašu vaicājumu valodu, kas pazīstama kā strukturēta vaicājumu valoda (SQL). Datu bāze var darboties ar gandrīz visu veidu datiem un palīdzēt visiem mūsdienu uzņēmumiem. Turklāt to var pielāgot, lai atbalstītu miljoniem ierakstu.

Arī datu bāzes vēsture ir bagāta. Tas sākās tikai ar hierarhiskām failu sistēmām. Tam bija nopietni ierobežojumi, un tāpēc tas vēlāk pielāgojās relāciju modelim. Relāciju modelis ir noderīgs un dod īpašniekam iespēju vienlaikus strādāt ar dažādām datu bāzēm. Datu bāzu pārvaldības sistēmas tiek izmantotas, lai efektīvi organizētu datubāzes.

Būtībā datu elementi tiek glabāti tabulās. Tabula sastāv no laukiem, kuros var ierakstīt cita veida datus, kas pazīstami kā atribūti.

Paturot prātā atbilstošu uzņēmējdarbības modeli, ir grūti izmantot blokķēdi kā sviru. Pārbaudiet mūsu galveno blokķēdes ieviešanas stratēģiju, lai uzzinātu vairāk par blokķēdes izstrādi.

Privātā Blockchain Vs datu bāze: vai tie ir vienādi?

Ir daudz dažādu blokķēdes veidu. Piemēram, mums ir privāta blokķēde, kas darbojas slēgtā ekosistēmā.

Tas var izklausīties līdzīgi tam, kas ir par datu bāzēm, taču tās būtībā atšķiras. Privātā blokķēde pārmanto visas īpašības, kuras piedāvā blokķēde, taču tā darbojas slēgtā vidē. Blokķēdē var piedalīties tikai cilvēki, kurus atļauj administrators. Vienīgā līdzība starp privāto blokķēdi un datu bāzi ir centralizētais aspekts.

Lasīt vairāk: Privātā Blockchain Vs datu bāze: kāda ir atšķirība?

Blockchain vs Database

Tā kā katrs no šiem noteikumiem ir skaidrs, mums ir pienācis laiks veikt faktisko salīdzinājumu. Mēs salīdzināsim abas tehnoloģijas, izmantojot svarīgas norādes, kur mēs apspriedīsim to salīdzinājumu. Katrā rādītājā būs arī piemēri, lai nodrošinātu skaidrību un izpratni. Tātad, bez sīkākas informācijas, sāksim darbu.

Blockchain vs Centralizētā datu bāze: autoritāte un kontrole

Ja mēs salīdzinām blokķēdi un datu bāzi, vispirms pamanīsit, kā darbojas iestāde. Blockchain ir paredzēts darbam decentralizētā veidā, turpretī datu bāzes vienmēr ir centralizētas. Šī unikālā blokķēdes iezīme piešķir tai nepieciešamo sviru, lai kļūtu par nākamās paaudzes tehnoloģiju.

Decentralizācija ievieš daudz ieviešanas izmaiņu pašreizējās sistēmās un procesos, ko izmanto dažādās nozarēs. Tas ļauj tīkliem darboties neatkarīgi un novērš nepieciešamību pēc centralizētas vadības.

Savukārt datu bāzes darbojas pilnībā, balstoties uz centralizēto aspektu. Neviena tradicionālā datu bāze netiek darbināta ar decentralizāciju. Ja jūs īpaši meklējat decentralizētu datu bāzi, tad blokķēde ietilpst tieši kategorijā.

Tagad jūs zināt par atšķirību starp blokķēdi un centralizēto datu bāzi.

Lasīt vairāk: 50 labākie uzņēmumi, kas izmanto Blockchain tehnoloģiju

Autorizācija centralizētajā datu bāzē

Apskatīsim dziļāk, kā centralizācija darbojas datu bāzēs. Datu bāzes pārvaldībai tiek piešķirts administrators. Administratoram ir visa kontrole pār datu bāzi, kas nozīmē, ka viņš var pārvaldīt, modificēt un kontrolēt datu bāzi tā, kā viņš vēlas. Bez administratora datu bāze vispār nedarbosies.

Viņš atrodas augšpusē un var viegli izveidot, modificēt, mainīt un izdzēst ierakstus. Izņemot to, viņi var veikt arī citus uzdevumus, piemēram, veiktspējas optimizāciju. Tas ir svarīgs uzdevums, jo lielāka datu bāze laika gaitā mēdz palēnināties.

Runājot par citiem lietotājiem, kas saistīti ar datu bāzi, administrators var deleģēt lomas citiem lietotājiem. Citi lietotāji var pārvaldīt datu bāzi atbilstoši tai piešķirtajai lomai. Piemēram, viņš var piešķirt lietotājam jaunu lietotāju izveidi. Var veikt arī citas galvenās funkcijas, piemēram, datu bāzes dublēšanu, apkopi utt.

Tomēr tas nav vienkārši, ja mēs ņemam vērā dažāda veida blokķēdes. Bitcoinā ieviestā pamata blokķēde ir pilnībā decentralizēta, taču to nevar ieviest uzņēmumos, uz kuriem ir apdraudēti privāti dati un procesi.

Tāpēc blokķēde attīstījās, un mums ir atšķirīgs blokķēdes veids. Hibrīda / federālā blokķēde ir visizplatītākais blokķēdes veids, kas atrisina privāto organizāciju problēmu.

Hibrīdām blokķēdēm ir atļauta atļauja, kas organizācijām dod pilnu iespēju pielāgot iestatījumus atbilstoši prasībām.

Šī ir viena no lielākajām atšķirībām, kad mēs veicam privātu blokķēdi vs datu bāzi. Vairāk par hibrīda / privāto blokķēdi mēs aplūkosim vēlāk rakstā.

Lasiet arī: Top 10 uzņēmumu bloku ķēdes ieviešanas izaicinājumi

Blockchain datu bāze vs tradicionālā datu bāze: Arhitektūra

Arhitektoniski gan blokķēde, gan datu bāze ir atšķirīgas. Tātad, kāda ir atšķirība starp blokķēdes datu bāzes struktūru un tradicionālo datu bāzes struktūru? Noskaidrosim. Jūs varat:

Datu bāzes pamatā ir klienta / servera arhitektūra. Tā ir ļoti veiksmīga arhitektūra, kas var darboties gan maza, gan liela mēroga vidēs. Šeit klients ir uztvērējs, turpretī serveri darbojas kā centralizēta apstrādes vienība. Saziņa starp klientu un serveriem tiek uzturēta, izmantojot drošu savienojumu.

No otras puses, Blockchain izmanto izplatītu virsgrāmatu tīkla arhitektūru. Tas ir vienādranga tīkls, kurā katrs vienaudzis var izveidot savienojumu ar citu, izmantojot drošus kriptogrāfijas protokolus. Tā kā nav centralizēta mezgla, mezgli var kopīgi piedalīties konsensa algoritmā.

Viens no populārākajiem vienprātības algoritmiem ir Proof-of-Work, kas prasa kalnračiem atrisināt sarežģītus matemātiskus vienādojumus, lai validētu darījumus tīklā.

Datu bāzei nav nepieciešams konsensa algoritms, un tā ir pilnībā atkarīga no centralizētās pieejas.

Administrators kontrolē visus datu bāzes aspektus un ir ļoti centralizēts. Tas ir atļauts arī kā hibrīds blokķēdes, bet ne salīdzinājumā ar publisko blokķēdi. Tas, cerams, atbildēs uz jūsu jautājumu, kas saistīts ar atļauto blokķēdes vs datu bāzi. Zemāk esošajā tabulā ir ietverta arī atļautā blokķēde pret datu bāzi. Tagad jūs zināt, kāda ir atšķirība starp blokķēdes datu bāzi un tradicionālo datu bāzi.

 DatabaseHybrid / Federated BlockchainPublic Blockchain
Tips Atļauts Atļauts Publisks
Kontrole Centralizēts Hibrīds ar nedaudzām funkcijām centralizēti Decentralizēts
Arhitektūra Klienta-servera arhitektūra Slēgts vienādranga arhitekts Publiska vienādranga arhitektūra
Datu noturība neatlaidība Nemaināms Nemaināms
Neveiksmes iespēja
Izrāde Ļoti ātri Lēns līdz vidējs Lēns

Blockchain Vs datu bāze: nemainīgums un datu apstrāde

Runājot par datu glabāšanu un apstrādi, gan blokķēde, gan datu bāze darbojas atšķirīgi. Tradicionālajā datu bāzē datus var viegli saglabāt un izgūt. Lai nodrošinātu pareizu lietojumprogrammas darbību, CRUD tiek izmantots primārajā līmenī.

CRUD nozīmē Izveidot, Lasīt, Atjaunināt un Dzēst. Tas arī nozīmē, ka datus, ja nepieciešams, var izdzēst un aizstāt ar jaunām vērtībām.

Savukārt blockchain darbojas citādi, ja runa ir par datu glabāšanu. Blockchain atbalsta nemaināmību, kas nozīmē, ka pēc uzrakstīšanas datus nevar izdzēst vai aizstāt. Nemainīgums nozīmē, ka tīklā nav iespējama datu manipulēšana.

Tradicionālajām datu bāzēm nav maināmības, un tāpēc tās ir vairāk pakļautas manipulācijām ar negodīgiem administratoriem vai trešo pušu uzlaušanu.

Īsāk sakot, blokķēde atbalsta tikai divas darbības – lasīšanu un rakstīšanu.

 • Lasīt operācijas: Izmanto, lai lasītu vai izgūtu datus no blokķēdes tīkla
 • Rakstīšanas operācijas: Izmanto, lai pievienotu informāciju un datus blokķēdes tīklā

Lasīt vairāk: 6 galvenās blokķēdes funkcijas, par kurām jums jāzina

Datu bāzes Vs Blockchain tehnoloģija: caurspīdīgums

Vēl viens galvenais īpašums, ko piedāvā blockchain, ir tas, kā ikviens, kam ir piemērots rīks, var pārbaudīt datus, kad tie ir ierakstīti publiskajā blokķēdē. Pārredzamība nodrošina to, ka sabiedrība var uzticēties tīklam.

Savukārt datu bāzes, kas ir centralizētas, neatbalsta jebkāda veida pārredzamību. Lietotāji, ja vēlas, nevar pārbaudīt informāciju. Tomēr administrators var padarīt datu kopu publisku, taču joprojām personas datu pārbaudi nevar veikt.

Blockchain integritāte ir iespējama, pateicoties nemainīgumam, ko tā piedāvā. Pēc uzglabāšanas datus nekādā gadījumā nevar sabojāt vai mainīt, kas nozīmē, ka datu integritāte tiek uzturēta par katru cenu.

Blockchain Technology vs Database: izmaksu un talantu iegūšana

Runājot par ieviešanas izmaksām, tradicionālā datubāze ir lētāka, salīdzinot ar blokķēdi. Blockchain ir diezgan jauna tehnoloģija, un tāpēc tā joprojām attīstās.

Tas arī nozīmē, ka uzņēmumam ir jāveic pareiza plānošana un izpilde, lai savā procesā integrētu blokķēdi.

Arī jebkuram biznesam, kas jau darbojas, ir jāpieņem jauna tehnoloģija. Pieejas maiņa ir nopietns bizness, jo blokķēdei ir nepieciešama pilnīga ieviešana, un to nevar vienkārši integrēt esošajā sistēmā kā papildinājumu.

Tradicionālo datubāzi ir viegli izveidot un mērogot. Viņi strādā ar lielāko daļu esošo procesu un līdz ar to daudzās sistēmās strādā no kastes. Tas padara to par lielisku izvēli uzņēmumiem, kuri vēlas ātri un rentabli izveidot savas datu bāzes sistēmas.

Tomēr, ja mēs aplūkosim ilgāku laiku ar katru tehnoloģiju saistītajām izmaksām, blokķēde varētu nodrošināt rentablāku risinājumu, jo vienaudži lielākoties pārvalda tīklu. Organizācijām nav jārisina papildu izmaksas, kas saistītas ar tīkla apstrādi, kas var ietaupīt daudz izmaksu.

To nevar teikt par talantu apguvi. Blockchain ir diezgan jauna tehnoloģija, kas arī nozīmē, ka ir pieejams ierobežots talantu daudzums, lai tiktu galā ar praktiskajām blokķēdes lietojumprogrammām. Blokķēdes talanta izmaksas ir arī augstas, kas var palielināt izmaksas, kas saistītas ar blokķēdes ieviešanu un uzturēšanu augstākajā pusē.

No otras puses, ar datu bāzēm saistītos talantus ir viegli iegūt. Tie ir arī pieņemami, un pat mazais bizness var atļauties datu bāzes eksperta algošanas izmaksas.

Lasīt vairāk: Blockchain Vs Relāciju datu bāze: kāda ir atšķirība?

Blockchain vs Database: ātrums un veiktspēja

Izpildes ātrums ir arī kritisks aspekts, kas mums jāsalīdzina gan blokķēdē, gan datu bāzē. Datu bāzes ir pazīstamas ar ātrāku izpildes laiku, un tās jebkurā laikā var apstrādāt arī miljoniem datu.

Blokķēde ir ievērojami lēnāka, salīdzinot ar datu bāzēm. Tomēr tas var būt tāpēc, ka blokķēde ir salīdzinoši jauna tehnoloģija, un tai vēl ir vajadzīgs daudz laika, lai attīstītos un atbilstu labi veco tehnoloģiju, piemēram, datu bāzu, standartiem.

Kad darījums tiek veikts blokķēdē, tas veic visas lietas, ko darīs tradicionālā datu bāze. Tomēr tas tiek palēnināts, jo tiek veiktas vairāk operāciju, tostarp šādas.

Paraksta pārbaude:

Blokķēdes darījumi, kad tie tiek veikti, tiek kriptogrāfiski parakstīti, izmantojot kriptogrāfijas algoritmus. Šī darbība ir nepieciešama, lai nodrošinātu, ka katrs darījums ir derīgs un ir sācies no derīga avota. Tā kā tas ir sarežģīts process, procesa izpildei nepieciešams laiks. Lai gan visa blokķēdes lietojumprogramma ir ātra, paraksta pārbaude var radīt šaubas. Salīdzinājumam – centralizētajai datu bāzei nav jāveic parakstu pārbaudes process, kas padara tās salīdzinoši ātrākas.

Vienprātības mehānismi:

Tā kā blokķēde ir decentralizēta, tā lielā mērā paļaujas uz vienprātības mehānismu, lai apstiprinātu darījumus uz blokķēdi. Arī vienprātības ātrums ir atkarīgs no izmantotās vienprātības metodes veida. Dažas vienprātības metodes ir ātrākas nekā citas, taču kopumā tas piešķir vairāk laika, pirms darījumu var apstrādāt. Centralizētās datu bāzes necieš šāda veida problēmas, jo tām ir centralizēts raksturs. Katru darījumu datu bāze pārbauda automātiski, un to var izpildīt ātrāk, izmantojot rindu.

Atlaišana:

Blockchain ir pilnīgs tīkls, kurā katram mezglam ir izšķiroša loma. Lai katrs mezgls varētu piedalīties, katram mezglam ir jāsaglabā un jāpārbauda katra darījuma informācija.

Šie trīs aspekti palēnina blokķēdi. Tas nozīmē, ka datu bāzes ir salīdzinoši ātrākas, ja runa ir par veiktspēju.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Blockchain vs Database: Labākās lietošanas gadījumi

Tagad, kad mēs esam sapratuši dažas būtiskas atšķirības starp blokķēdi un datu bāzēm, ir pienācis laiks uzzināt labāko izmantošanas gadījumus abiem.

Datu bāzu lietošanas gadījumi

Vislabākais datu bāzu izmantošanas gadījums ir uzņēmuma risinājumi vai tīkli. Iemesls tam ir tas, kā datu bāze darbojas un nodrošina stabilitāti visā tīklā.

Datu bāzes neapšaubāmi ir lietotājam draudzīgas, un tās jau atbalsta daudzas populāras izstrādātāju un administratoru pārvaldības sistēmas. Pat tīmekļa vietnes ar miljoniem apmeklētāju paļaujas uz datu bāzēm, lai apkalpotu saturu. Piemēram, Forbes izmanto datu bāzi kopā ar augstākās klases sistēmām.

Mērogojamība ir tas, kas padara datu bāzes par tik labu izvēli uzņēmumiem, kas pastāv. Arī tādām sistēmām kā biržas, kas paļaujas uz ātru darbību, labākai datu plūsmai jāizmanto datu bāzes. Tomēr šķiet, ka blokķēde lieliski darbojas arī uzņēmumu tīklos.

Blokķēde nav ideāli piemērota milzīga skaitlisko datu glabāšanai, kas regulāri jāizmanto. Vēl viens ieguvums ir tas, kā dati tiek glabāti datu bāzē. Rakstīšanas vai lasīšanas procesā tas nav jāpārbauda. Datu bāze ir lieliska izvēle, cik tā var būt rentabla, it īpaši, ja ir jāveic grāmatvedība.

Apkopojot to, labākie datu bāzes izmantošanas gadījumi ir šādi.

 • Lietotnes vai sistēmas, kas izmanto nepārtrauktu datu plūsmu.
 • Konfidenciālas informācijas glabāšana
 • Tiešsaistes darījumu apstrāde, kurai jābūt ātrai
 • Lietotnes vai sistēmas, kur datu pārbaude nav nepieciešama.
 • Relāciju dati
 • Atsevišķas lietotnes

Blockchain lietošanas gadījumi

Blockchain mērķis ir pilnīgi atšķirīgs. Tas ir vienādranga tīkls, kas lietotājiem nosaka divas svarīgas lietas, t.i., pārredzamību un uzticību. Izplatītā virsgrāmata padara to unikālu. Tas var mainīt nozares darbību un uzlabot katru tās aspektu. Tātad, kādi ir labākie blokķēdes lietošanas gadījumi? Izpētīsim.

Jebkura sistēma, kurai nepieciešama pareiza verifikācija, var izmantot blokķēdi. Piemēram, B2B darījumi starp uzņēmumiem var gūt milzīgu labumu.

Tas ietver piegādes ķēdi, krājumu pārvaldību un izplatīšanu. Galvenais šeit ir pārredzamība, jo tas ļauj uzņēmumiem sekot katrai kustībai, neieviešot lielāku sarežģītību. Tomēr bloķēšanas ķēde nav tik liela mēroga un var palēnināt sistēmas, apstrādājot liela mēroga datu ierakstus.

Vēl viens lielisks blockchain izmantošanas gadījums ir tīkli ar atļauju. Atļautie tīkli, piemēram, balsošana, var gūt labumu no decentralizētas pieejas un radīt uzticēšanos un pārredzamību visai balsošanas sistēmai.

Blockchain ir ideāli piemērots arī uzdevumu automatizēšanai platformā. Viedie līgumi tiek ieviesti Ethereum blokķēdē, kas nodrošina iespēju izmantot saglabātās procedūras. Ja noteikts nosacījums ir izpildīts, kods tiek automātiski izpildīts.

Ethereum blokķēdē tiek izmantots arī Proof of Stake (PoS), kas ir efektīvāks un mazāk izsalcis pēc enerģijas.

Apkopojot to, labākie blokķēdes lietošanas gadījumi ir šādi:

 • Pārskaitījuma vērtība
 • Krātuves vērtība
 • Monetārie darījumi
 • Uzticama datu pārbaude
 • Balsošanas sistēmas
 • Decentralizētas lietotnes (dApps)

Lasīt vairāk: Blockchain lietošana: 20 un vairāk Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts

Noslēguma domas: kuru izvēlēties?

Nākamās datu glabāšanas tehnoloģijas izvēle nav grūta. Mēs apspriedām izšķirošo atšķirību starp tām, un gan tradicionālās datu bāzes, gan blokķēdes ir skaidri uzvarētāji.

Datubāze ir uzvarētāja lietderības, ātruma un precizitātes ziņā. Tomēr blokķēde ir uzvarētāja arī attiecībā uz inovācijām, verifikāciju un automatizāciju.

Blockchain ievieš veiktspējas sodu tā verifikācijas metodes dēļ. Tas skaidri nozīmē, ka jums vajadzētu izvairīties no blokķēdes, kur ātrs izpildes laiks ir būtisks faktors. Datu bāzes ir lieliska izvēle, kur vienlaikus ir jāatbalsta vai jāsamazina kritiskais biznesa process. Lasīšanas un rakstīšanas process arī nav vienkāršs, runājot par blokķēdi, kas padara datu bāzi vēlamāku vispārējas nozīmes lietošanai.

Īsāk sakot, izvēlieties blokķēdi, ja meklējat uzticību, pārredzamību un pārbaudi. Savukārt datu bāze ir ideāli piemērota augstas veiktspējas lietotnēm vai pakalpojumiem. Tā ir arī lieliska izvēle lietotnēm, kurām nepieciešama mērogojamība. Ja vēlaties rūpīgāk izprast blokķēdi, jums tagad jāpārbauda mūsu bezmaksas blokķēdes kurss!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map