Ceļvedis iesācējiem: kas ir decentralizēta lietojumprogramma (DApp)?

Pasaule attīstās un arī tehnoloģiju pasaule, kā mēs zinām. Vai esat kādreiz iedomājies atrast lietotnes, kas nepieder tikai kādam vai kurām nav centrālā servera vai kurām nav dīkstāves? Izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, vai ne? Ir pēdējais laiks zināt par DApp.

Bet patiesībā tagad tā nav tikai iztēle. Mūsdienās jūs varat atrast šāda veida lietotnes vai varbūt izmantojat kādu no tām, bet vēl nezināt. Šīs jaundzimušo lietotnes ir īsāk sauktas par decentralizētajām lietotnēm vai DApps.

Pirms mēs detalizēti pārejam pie tēmas, jums vajadzētu būt izpratnei par tehnoloģiju, ko sauc par blokķēdi. Blokķēde ir tehnoloģija, kuru vēl 2009. gadā izgudroja nezināma vienība ar nosaukumu Satoshi Nakamoto. Nezināms, jo neviens nezina, kas ir Satoshi. Varbūt Satoshi ir puisis vai meitene, vai jebkura slepenā sabiedrība, vai varbūt pat citplanētietis. Kas zina? Varētu būt!

Kā DApps nāca gaismā?

Blokķēde ir vienkārši digitāla virsgrāmata, kurā ikviens var saglabāt un koplietot darījumus tīklā. Jūs to varētu nosaukt par atvērtu grāmatu. Blokķēdes galvenā iezīme ir decentralizēta. Tas nozīmē, ka neviens to nevar kontrolēt, tas ir autonoms.

Bitcoin vispirms izmantoja tehnoloģiju, lai ieviestu decentralizētu valūtu, kas izskauž vajadzību pēc bankām vai trešām pusēm apstiprināt darījumus. Vēlāk 2015. gadā krievu zēnu ģēnijs, vārdā Vitāliks Buterins, šo tehnoloģiju pārņēma vēl tālāk. Viņš izgudroja Ethereum un parādīja mums, ka blokķēdei var būt daudz citu aspektu, nevis digitālā valūta.

Tādējādi nāca DApp. Decentralizētajām lietojumprogrammām nav centrālā servera, un neviens nevar kontrolēt, modificēt vai dzēst datu bāzi. Piederēt labāka izpratne jums ir jālec mazliet dziļāk.

Apsveriet tādas vietnes kā Facebook. Facebook centrālie serveri atrodas Ziemeļkarolīnā, ASV. Tātad, tas nozīmē, ka jebkurā gadījumā, ja kāds hakeris to kaut kā uzlauzīs, mēs zaudēsim Facebook. Pat jebkura valdība to nevar noņemt, ja slēdz datu centru.

Bet decentralizētais pieteikums ir ārpus tā. Tam nav galvenā servera. Tā vietā visi dati tiek izplatīti visā bloku ķēdes tīklā. Arī pirmkods ir atvērts visiem.

Ievērojamas funkcijas

DApp ir šādas funkcijas –

  1. Tā pirmkods ir pieejams parastajiem lietotājiem.
  2. Pieņem blokķēdes tehnoloģiju, un tā ir decentralizēta.
  3. Lietotnei ir savs digitālais īpašums vai kriptonauda.
  4. Uztur vienprātības algoritmu lietotājiem, t.i., PoW vai PoS.

3 DApps veidi

Vitaliks un viņa komanda Ethereum baltajā grāmatā runāja par trim izplatītākajiem DApps veidiem. Viņi ir –


  1. Naudas centri DApps

Šīm DApps ir nepieciešama digitālā valūta, lai apstiprinātu līgumus starp pusēm. Piemēram, Ethereum ir viedais līgums. Viedais līgums ir pašpārliecinošs, kad tiek izpildīti līguma nosacījumi. Lai gan visiem mezgliem blokķēdes tīklā tas vispirms ir jāapstiprina.

  1. Lietotnes, kurām nepieciešama nauda un mainīga informācija

Šāda veida lietotnēm ir nepieciešami kriptogrāfijas marķieri, kā arī daži protokoli. Piemēram, ja jums ir produkta piegādes lietotne, jums jāņem vērā produkta cena un attālums starp divām pusēm. Šeit attālums starp divām pusēm ir mainīgā informācija vai sekundārais protokols.

  1. Lietotnes Pārvaldība un balsošana

DApps arī ieviesa citu smalko tehnoloģiju, ko sauc par DAO. DAO apzīmē decentralizētas autonomās organizācijas. Šīs organizācijas tiek izveidotas, kad divas vai trīs puses cenšas sasniegt kopīgu mērķi, un tās saista viedais līgums. Partijas locekļiem ir vienprātība, un viņiem nav neviena vadītāja. Tādējādi sabiedrības locekļiem var būt skaidra izpratne.

Kā jūs varētu attīstīt DApp?

Jūs varat sekot vienkāršai trīs soļu vadlīnijai, lai pats izstrādātu DApp un sāktu savu biznesu. Jūs pat varat apskatīt šo rakstu, ja esat nopietns izstrādātājs. Bet tagad apspriedīsim vienkāršo metodiku.

1. solis: publicējiet balto grāmatu

Pirmkārt, jums ir jāuzraksta balta grāmata, kurā jūs sīkāk izklāstīsit koncepciju, funkciju, tehnisko POV, tās lietotnes nozīmi, kuru plānojat attīstīt. Iedomājiet “kā jūs varētu sasniegt savu mērķi” nopietni un pierakstiet ceļa karti.

Atcerieties, ka ceļvedis ir svarīgs. Tas jums palīdzēs padarīt jūsu ideju pārdotāku.

2. solis: palaidiet ICO

ICO ir jauns veids, kā veicināt jaunuzņēmumu darbību. Tas, ko jūs gatavojaties darīt, ir kriptovalūtu pārdošana, lai kopīgi finansētu jūsu projektu. Esiet precīzi un skaidri informējiet par saviem plāniem un kopīgojiet visu, lai padarītu jūsu lietotni un ICO uzticamāku.

3. solis: palaišana un ieviešana

Tagad jums vienkārši būs jāizstrādā lietotne un jāpalaiž tā tirgū. Jo vairāk jūsu lietotne ir daudzsološa, jo vairāk naudas tā var savākt.

DApps ir mūsdienu risinājums jauna biznesa uzsākšanai. Lai finansētu savu projektu, jums nebūs jālūdz VC. Sāciet strādāt pie sava projekta, ticiet vienkāršajiem cilvēkiem. Veiksmi.

Lasiet arī,

  • Top 10 populārākie DApps, kas jāievēro 2018. gadā
  • NEO dApps ekosistēma: pilnīgs saraksts
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map