Ceļvedis iesācējiem: kas ir kriptonauda?

Kriptonauda ir pārņēmusi pasauli vētraini un procesa laikā izveidojusi skaidru priekšstatu par to, kāpēc tās ir nākotnes valūta. Kaut arī daži cilvēki var apgalvot, ka zina, kas ir šis jaunais maksājuma veids, lielākā daļa joprojām ir tumsā, notikumu vidū, kurā kriptonauda ir kļuvusi par vēlamo maksājumu iespēju. Šajā ceļvedī mēs vienkārši izskaidrosim, kas ir kriptonauda?

Tāpēc es to saprotu, bet kas ir kriptonauda?

Kriptovalūta ir digitālās valūtas forma, kas tiek izplatīta internetā. Tas darbojas līdzīgi kā jebkura veida digitālā nauda, ​​taču bez centrālās iestādes kontroles. Kriptogrāfijas valūtas, kas pazīstamas arī kā virtuālās valūtas, ļauj veikt vienmērīgus, tiešus un ātrus darījumus starp pusēm neatkarīgi no atrašanās vietas.

Kriptovalūtas atšķiras no fiat valūtām (EURO, USD un GBP) tādā nozīmē, ka īpašnieki uzņemas pilnu kontroli pārmaksāt, kā arī atlikumus. Pilnīga kontrole nozīmē, ka darījumu apstiprināšanai nav nepieciešama centrālā iestāde. Izmantojot fiat valūtas, kredītkaršu kompānijas un bankas parasti darbojas kā centrālā iestāde vai vārtsargi visos darījumos, kuros piedalās.

Satoshi Nakamoto ir akreditēts, lai izveidotu pirmo kriptonauda, ​​Bitcoin, kā arī pamatā esošo blockchain tehnoloģiju 2008. gadā.

Kriptovalūtas var iedomāties kā lietojumprogrammas, kas darbojas virs kriptogrāfiska izgudrojuma, kas šajā gadījumā ir blokķēdes tehnoloģija. Blockchain ir pamatā esošā tehnoloģija, kas nodrošina daudzu lietojumprogrammu darbību, no kurām kriptovalūtas ir viena no tām.

Bankas uztur cilvēku naudas datu bāzi, kas parasti ir pakļauta hakeru uzbrukumiem. Tomēr tas nevar būt gadījumā ar kriptovalūtām, jo ​​nav centrālās iestādes, kas reģistrētu cilvēku turējumus. Turklāt darījumi ar kriptovalūtām parasti tiek veikti sadalītā veidā, tāpēc hakeriem ir grūti izsekot, kur virzās līdzekļi uz un no kurienes.

Kā iegūt kriptonauda?

Kalnrūpniecība: Dažas kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin un Monero, var iegūt, izmantojot procesu, ko sauc kalnrūpniecība. Šajā gadījumā cilvēki savieno jaudīgus datorus, lai uzkrātu vēlamo apstrādes jaudu, lai varētu atrisināt sarežģītas mīklas.

Cilvēki parasti tiek stimulēti ar jaunām monētām, maksu par darījumiem vai abiem, lai iegūtu pareizu atbildi uz mīklu. Kalnračus stimulē arī nodrošināt, lai darījumi ar blokķēdi būtu derīgi. Viņi to dara, nodrošinot, ka cilvēkiem, kuri mēģina nosūtīt monētas, ir pietiekami daudz, lai tos nosūtītu.

Pirkšana: Jūs varat iegūt izvēlēto kriptovalūtu, iegādājoties tās, izmantojot kriptovalūtu biržas fiat valūtas, kas atvieglo pirkšanas un pārdošanas operācijas.

Kāds ir kriptovalūtu mērķis?

Kriptovalūtas var iedomāties kā citu naudas veidu, ko var izmantot dažādiem mērķiem. Piemēram, to var izmantot, lai iegādātos preces un samaksātu par pakalpojumiem. Daži cilvēki un tirgotāji pieņem kriptovalūtas kā maksājuma veidu papildus fiat valūtām.

Virtuālās valūtas kļūst arvien populārākas kā līdzeklis, lai nosūtītu un saņemtu maksājumus par zemām izmaksām un lielu ātrumu. Piemēram, Litecoin savulaik tika izmantots 99 miljonu ASV dolāru nosūtīšanai, un sūtītājam bija tikai 0,40 ASV dolāri par darījumu maksu.

Kriptovalūtas tiek izmantotas arī anonīmu darījumu veikšanai, par kuriem lietotāji nevēlas, lai citi cilvēki to zinātu. Monero un Zcash šajā gadījumā ir vispopulārākie, ņemot vērā viņu uzmanību uz privātumu. Šajā gadījumā abus var izmantot naudas sūtīšanai, nepaskaidrojot bankai, kāpēc viņi sūta un kam sūta.

Digitālās valūtas ir kļuvušas arī par uzticamiem instrumentiem, lai apietu spēcīgu cenzūru. Cilvēku bankas konti un aktīvi tiek iesaldēti. Kriptonauda darbojas kā pret cenzūru izturīga alternatīva bagātības glabāšanai, kurai piekļūt un kontrolēt var tikai viena persona, izmantojot privāto atslēgu.

Es turu kādu kriptogrāfiju !!! Ko tagad?

Laika gaitā mēs redzam arvien vairāk vietu, kur kriptogrāfija tiek pieņemta kā maksājums, šeit ir raksts par to, kur tērēt kriptogrāfijas valūtas.

Gada nākotne Kriptovalūtas

Paredzams, ka kriptovalūtu popularitāte turpinās pieaugt, jo cilvēki ilgojas pēc ātriem, drošiem un lētiem naudas sūtīšanas un saņemšanas līdzekļiem. Tā kā blokķēdes tehnoloģija turpina attīstīties, tas varētu būt laika jautājums, pirms šī maksājuma forma nonāk galvenajā nozarē.

Jauns šajā pasaulē? Apskatiet galveno iesācēju rokasgrāmatu par to, kā ieguldīt kriptogrāfijā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me