ICO vs IPO: kāda ir patiesā atšķirība?

SIO pret IPO: salīdzinājums

Sākotnējie monētu piedāvājumi (ICO) tagad ir arvien populārāki. Blockchain-crypto jaunuzņēmumi 2017. gadā ar ICO starpniecību ir savākuši USD 5,6 miljardus. Tiek lēsts, ka viņi jau 2018. gada pirmajos 3 mēnešos ir piesaistījuši USD 5 miljardus. Žetonu pārpilnība daudziem cilvēkiem liek domāt, vai tas ir tāds pats kā sākotnējie publiskie piedāvājumi (IPO). Tie nav. Es salīdzināšu ICO pret IPO un paskaidrošu atšķirības.

ICO žetoni pret IPO akcijām: piedāvājumi ir pilnīgi atšķirīgi

Privātie uzņēmumi uzsāk IPO, lai kļūtu par publiski kotētiem, un viņi emitē akcijas. Akcijas ir ierobežotas uzņēmuma īpašumtiesības. Akcionāri nevar pārdot uzņēmuma aktīvus, lai nomaksātu parādus, īpašumtiesības nav tik plašas. Tāpat bankrotējis uzņēmums nevar pārdot savu akcionāru aktīvus.

Akcionāri var saņemt dividendes no uzņēmuma peļņas, balsot akcionāru sapulcēs un pārdot akcijas. Ir “parastās” akcijas, t.i., akcionāri iegūst dividendes un balsstiesības. Dividenžu summa nav noteikta. Ir arī “vēlamās” akcijas ar fiksētu dividendi, bet bez balsstiesībām. Iespējamas arī hibrīdas akcijas.

No otras puses, bloku ķēdes jaunuzņēmumi ICO izsniedz žetonus. Kriptovalūtas galvenokārt ir divu veidu, monētas un žetoni. Es paskaidrošu atšķirību, tas ir svarīgi ICO vs IPO kontekstā.

Bitcoin ir monēta, jo primārais lietošanas gadījums ir atvieglot maksājumus decentralizētā tīklā. Ēteram un Ripple ir citi izmantošanas gadījumi, taču maksājums ir svarīgs izmantošanas gadījums, tāpēc tās ir arī monētas. Vēl viens iemesls ir tas, ka visi trīs darbojas savā bloku ķēdes tīklā.

No otras puses, žetoni ir kriptonauda ar primāro lietošanas gadījumu, kas atšķiras no maksājuma. Viņi izmanto arī citu blokķēdi, piemēram, Ethereum, un viņiem nav sava blokķēdes. Siacoin ir žetons. Īpašnieki var piekļūt Sia tīkls, i., decentralizēts mākoņu krātuves tīkls ar šo marķieri.

Marķieris var būt drošības marķieris, kas pārstāvēs ierobežotu uzņēmuma daļu. Otrs veids ir lietderības marķieris, kas ļauj piekļūt produktam vai pakalpojumam, t.i., tam ir lietderības vērtība. Gandrīz visi ICO savas pilnvaras pārdod kā lietderības marķieri, pat ja tas ir drošības marķieris. Patiesībā viņi nepārdod nekādas ierobežotas uzņēmuma īpašumtiesības.

Šai atšķirībai starp ICO un IPO attiecībā uz to primārajiem piedāvājumiem ir cita ietekme, un es to paskaidrošu nedaudz vēlāk.

Sākotnējais monētu piedāvājums pret sākotnējo publisko piedāvājumu

Blockchain jaunie uzņēmumi uzsāk ICO, savukārt jau izveidoti privāti uzņēmumi uzsāk IPO

Uzņēmumam, kas uzsāk IPO, vispirms jāuzrāda sasniegumi. Tam jābūt jau pastāvošam privātam uzņēmumam. Tas uzsāk IPO, lai iegūtu papildu līdzekļus no tirgiem, lai finansētu tā paplašināšanos, un šajā laikā tas kļūst par publiski kotētu uzņēmumu.

Uzņēmumiem, kas uzsāk IPO, ir jāpierāda svarīgs finanšu rādītājs, pirms tā var sākt piedāvājumu. Ir minimālais ienākumu slieksnis. Profesionāliem grāmatvežiem jāapstiprina finanšu pārskati, ieguldījumu bankām ir jāparaksta darījums, un pastāv prasības, kas attiecas uz biržām.

Kā redzat, IPO var sākt tikai uzņēmumi ar pietiekamu pieredzi un ticamību. Salīdziniet to ar jaunizveidotajiem uzņēmumiem, kas uzsāk savu ICO. Tie ir jauni tirgū, un tiem bieži nav pat produkta vai pat funkcionāla prototipa.

Kaut arī jaunizveidotajiem bloku ķēdes un kriptogrāfijas uzņēmumiem ir viegli piesaistīt līdzekļus, izmantojot ICO, jo process neievieš ienākšanas barjeras, pat Ponzi shēmas uzsāk ICO. Prasība par ticamu pieredzi ir būtiska atšķirība starp IPO un ICO.

Atšķirībā no IPO ICO investoriem nav šķēršļu iekļūt tirgū:

IPO ir atvērti galvenokārt institucionāliem investoriem, piemēram, ieguldījumu bankas un kopfondi. Privātie ieguldītāji dažreiz iegūst iespējas ieguldīt IPO, taču viņiem ir atvērta tikai neliela daļa. Kad akcijas ir pieejamas biržās, privātie ieguldītāji var tās iegādāties.

Tas ievērojami atšķiras ar ICO, kur ikviens no jebkuras vietas var ieguldīt. Jums tikai jāpērk Bitcoin vai Ether, pēc tam tos konvertējat ICO žetonos, ievērojot ICO vietnē sniegtos norādījumus..

Šī atšķirība starp ICO pret IPO ir ievērojama. SIO demokratizē ieguldījumus, novēršot ienākšanas barjeras. Tomēr neregulēti SIO var radīt riskus mazajiem investoriem. No otras puses, ļoti regulēti IPO mazos investorus pasargā no riskiem.

ICO baltā grāmata ir mazāk stingra, salīdzinot ar IPO prospektu:

Uzņēmumi, kas uzsāk IPO, dokumentā ar nosaukumu “Prospekts” sniedz ļoti nozīmīgu informāciju par savu biznesu, uzņēmumu, plāniem un sasniegumiem. Tā ir juridiska deklarācija un atbilst stingriem standartiem.

Salīdziniet to ar ICO, kur jaunie uzņēmumi izveido tikai balto papīru, un pat tas nav obligāti. Baltrakstā parasti ir:

 1. Biznesa problēmas vai tirgus iespējas apraksts;
 2. Sīkāka informācija par projekta komandu;
 3. Piedāvātais tehniskais risinājums;
 4. Projekta statuss;
 5. Attīstības ceļvedis;
 6. Žetonu izplatīšana;
 7. Žetonu pārdošanas mehānisms.

ICO baltrakstam nav noteikti standarti, un tas noteikti nav juridisks dokuments.

ICO process ir īsāks salīdzinājumā ar IPO:

Uzņēmumiem pirms IPO jāievēro likumdošanas un normatīvās prasības, jāsaņem nepieciešamie apstiprinājumi. IPO process ir ilgstošs un var ilgt 4-6 mēnešus.

Salīdziniet to ar ICO, kur startēšana izveido marķieri Ethereum blokķēdē un palaiž ICO, kas ir bruņota ar vietni un papīra lapu. Atvēliet kādu laiku digitālajam mārketingam. Procesu joprojām var pabeigt mazāk nekā mēnesī. Ja jaunizveidotie uzņēmumi parasti plāno mēnesi darbam, tad, ja uzņēmums agri paaugstina “hard-cap”, SIO var ātri beigties.

SIO noteikumi nav spēkā, savukārt IPO ir ļoti regulēti:

Šeit es pārskatīšu ICO un IPO atšķirību primārajos piedāvājumos. Kaut arī IPO piedāvā ierobežotas daļas uzņēmumos, SIO galvenokārt pārdod drošības marķierus, bet maskē tos kā lietderības marķierus. Ja esat ieguldījis šādā ICO, jūsu nauda var kādu laiku iestrēgt. Tas ir saistīts ar ICO regulatīvās uzraudzības trūkumu.

Vērtspapīri ir ieguldījumu līgumi, ja pastāv šādi divi nosacījumi:

 1. Ir gaidāma nākotnes peļņa, un tas ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki pērk instrumentu;
 2. Viena atbildīgā organizācija izsniedz instrumentu. Tas nav demokrātisks pārvaldības tīkls, kas izdod instrumentu.

ASV pārvaldes iestāde Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) izmanto “Howey Test”, lai noteiktu, vai ieguldījumu līgums ir vērtspapīrs. Šajā testā tiek izmantoti iepriekš minētie divi nosacījumi.

Vērtspapīru emitēšanai vai tirdzniecībai ar tiem nepieciešama obligāta reģistrācija SEC. Šādi darījumi tiek stingri regulēti. Nereģistrētai vienībai, kas emitē vērtspapīrus vai nodarbojas ar tiem, var draudēt tiesas prāvas, naudas sodi, sodi un pat ieslodzījums.

Paskaties uz lielāko daļu SIO. Jūs ievērosiet, ka viņi pārdeva žetonus ar sapni par nākotnes peļņu. Jebkurā gadījumā ir viens uzņēmums, kas izsniedz žetonus. Visi šie ICO pārdeva vērtspapīrus. Tomēr viņi tirgoja savus marķierus kā lietderības žetonus, lai izvairītos no regulatīvās uzraudzības.

Lietderības žetonus var arī novērtēt. Tomēr tie galvenokārt ļauj piekļūt produktam vai pakalpojumam. Tādējādi tie nav vērtspapīri, un tie nav jāregulē. Tomēr SIO agresīvi tirgo pat reālos lietderības marķierus, sapņojot par nākotnes peļņu. Tā kā regulatori strādā pēc principa “viela virs formas”, tiek pārbaudīti pat īsti lietderības marķiera SIO.

Regulatori to pamana. ASV regulatori ir izveidojuši kriptovalūtu darba grupu. SEC jau ir nosūtīts 80 iesaukumi blokķēdes iesācējiem. Viņu izmeklēšana norāda uz vērtspapīru pārdošanu bez regulējuma. SEC jau ir paziņojusi Tezos un Centra ICO. Viņi arī apšauba ICONOMI.

Ja esat ieguldījis ICO, kas savus drošības marķierus ir slēpis kā lietderības žetonus, jūsu līdzekļi tiks iestrēguši tiesvedības gadījumā. SIO regulatīvās uzraudzības trūkums var kaitēt privātajiem investoriem. No otras puses, IPO ieguldītāji bauda savu interešu normatīvo aizsardzību.

ICO vs IPO: pašregulācijas nepieciešamība kriptogrāfijas kopienā

Kaut arī SIO 2017. gadā visā pasaulē savāca USD 5,6 miljardus, IPO ir izvirzīts 36 miljardi ASV dolāru tikai ASV tajā pašā gadā. IPO ir vispāratzīta prakse, taču tas nav vienīgais faktors, kas izraisa šo atšķirību. Institucionālie investori ieguldīs blokķēdes-kriptogrāfijas telpā tikai tad, ja tirgus tiks regulēts.

Lai gan regulatori strādā, lai ieviestu efektīvu regulējumu šajā tirgū, process prasīs zināmu laiku. Kripto kopienai, tostarp jaunizveidotajiem uzņēmumiem un investoriem, pa to laiku vajadzētu pašregulēt. Es iesaku jums rīkoties atbilstoši, lai aizsargātu savu nopelnīto naudu, un izlasiet šādus resursus:

 1. Šis ICO ievads;
 2. Šī rokasgrāmata par to, kā piedalīties ICO;
 3. Šī rokasgrāmata par to, kā pārbaudīt SIO balto papīru.

Esiet modrs, saprātīgi ieguldiet.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me