Kāda ir atšķirība starp Blockchain un Distributed Ledger?

Mūsdienās blockchain tehnoloģija, šķiet, rada daudz buzz. Tā kā liela daļa no šī plašā blokķēdes tehnoloģiju klāsta ir padarījuši mūsu žokļus kritušus, cilvēki blokķēdes vietā bieži lieto terminu izplatītā virsgrāmata. Bet vai blokķēde un izplatītā virsgrāmata ir tas pats?

Nirt nedaudz dziļāk un uzzināt, kā viņi patiesībā darbojas un vai blokķēde un izplatītā virsgrāmata ir tās pašas lietas vai nē?

Kas ir izplatītā virsgrāmatas platforma?

Izplatītā virsgrāmatas platforma vai tehnoloģija ir viena veida datu bāze, kurā datu glabāšanai tiek izmantoti mezgli vai citas skaitļošanas sistēmas. Katrs tīkla mezgls saglabā precīzu virsgrāmatas kopiju.

Arī katrs mezgls visu informāciju atjaunina neatkarīgi.

Diezgan forši, pareizi?

Visaizraujošākais ir tas, ka viss sadalītās virsgrāmatas platformā nav atkarīgs no centrālās pārvaldes sistēmas. Katru sistēmas atjauninājumu ieraksta atsevišķi un pēc tam pats mezgls.

Pēc visas informācijas iegūšanas viņi balso, lai pārliecinātos, vai katram mezglam ir vairākuma vienošanās. Pēc konkrēta lēmuma pieņemšanas šie mezgli pēc tam atjaunina virsgrāmatu ar jauno versiju. Šāda veida virsgrāmatu sistēma palīdz izbeigt jebkuru uzticības negatīvo pusi.

Tā kā šie mezgli ir neatkarīgi, jums nebūs jābūt atkarīgiem no augstākstāvošām iestādēm, piemēram, valdībām, bankām vai juristiem.

Šī lieliskā virsgrāmatu platforma ievieš jauna veida risinājumu centralizētām sistēmām. Tas varētu būt sākums jaunai revolūcijai!

Kas ir Blockchain tehnoloģija?

Nu, blokķēdes faktiski ir izplatītas virsgrāmatas platformas veids. Šeit notiek tas, ka mezgli veido ķēdi, lai pievienotu papildu drošības un precizitātes slāni.

Vienādranga tīkla sistēma pārvalda blokķēdes tehnoloģiju. Tā kā tā ir viena veida izplatītā virsgrāmatu sistēma, tā var pastāvēt bez jebkādas centralizētas iestādes vai servera, to uzturot. Tātad, šeit dati būtu atkarīgi no mezglu skaitļošanas integritātes un replikācijas procesa.


Tas nozīmē, ka blokķēdes struktūra padara to tik unikālu. Visi šīs virsgrāmatas sistēmas dati tiek glabāti blokā un grupēti pēc mezgliem. Tad šie datu bloki ir savstarpēji saistīti un vēlāk nodrošināti, izmantojot kaut kādu kriptogrāfijas veidu.

Tādējādi tas ir augošs datu ierakstu saraksts. Neviens nevar izdzēst vai mainīt iepriekš saglabātos datu blokus, un tas tā arī paliek. Ja rodas kāda sistēmas kļūme, kuras parasti nav, mezgli atgriežas un zaudējumu pārvaldīšanai izmanto iepriekš saglabātos datus.

Tāpēc šāda veida izplatītajā virsgrāmatu sistēmā notikumu izsekošana vai sistēmas pārvaldīšana kļūst daudz atvieglinātāka.

Bitcoin, kriptovalūtas zelta dārgakmens, bija šīs tehnoloģijas pionieris, un pēc tam vēlāk tika izstrādāts un izmantots daudzās citās kriptovalūtās.

Tātad, ja jums rodas jautājums, kāpēc kriptovalūtas ir tik plaši izplatītas, tā ir faktiskā atbilde.

Kas ir priekšrocība: Blockchain paskaidrots

Tehnoloģija neapšaubāmi ir viena no izturīgākajām sistēmām. Jums būs grūti pārkāpt šo lielo drošību. Acīmredzot neviens nevar nodrošināt šo 100% drošības līmeni, taču blokķēdes lielā mērā palīdz samazināt ļaunprātīgu izmantošanu.

Struktūra ir tik droša, ka jūs pat bez grūtībām varat apstrādāt finanšu ierakstus. Jaunā blokķēdes tehnoloģija uzņēmumiem dod mūsdienīgu veidu, kā tikt galā ar banku problēmām, neradot papildu sāpes papīros.

Blockchain pārliecināsies, ka finanšu darījums notiek bez darbības neefektivitātes. Šis process galu galā ietaupa daudz naudas. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc jūs izmantojat blokķēdes tehnoloģiju.

Blokķēde un izplatītā virsgrāmata: Vai ir kaut kas ārpus Blockchain?

Nu, blokķēde var būt populāra izplatīta virsgrāmatu sistēma, taču tā nav vienīgā. Daudzi cilvēki tagad to paņem uz priekšu un izgudro citas efektīvas izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas, lai pārspētu blokķēdi.

Labākais veids, kā iegūt jaunu un uzlabotu DLT, ir sadarbība. Tā kā lielākā daļa blokķēdes tehnoloģiju ir atvērta, cilvēki var brīvi izmantot kodus un pielāgot to, lai padarītu to vēl efektīvāku.

Šī diena nav tālu, kad DLT kļūs par galveno standartu, un uzņēmumi to izmantos, lai apstrādātu savus finanšu vai pat citus uzņēmējdarbības aspektus.

Beigās,

Tātad galvenā atšķirība starp blokķēdi un sadalīto virsgrāmatu ir iekšējās struktūras sistēma. Visas blokķēdes tehnoloģijas ir izplatītās virsgrāmatas forma, taču ne visas izplatītās virsgrāmatu sistēmas ir blokķēdes.

Katrs izplatītais kanāls ir atšķirīgs un galvenokārt atkarīgs no mezglu uzvedības.

Sauciet to par izplatīto virsgrāmatu vai blokķēdi, taču tie neapšaubāmi ir evolūcija, kuru visi ļoti gaidīja.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map