Kur virzījās Blockchain nākotne?

Blokķēdes nākotne izskatās spoža un šķiet, ka tā ir nākamā pasaules mēroga tīmekļa veida tehnoloģija. Ja mēs to labi izmantojam, blokķēde var padarīt revolucionāru fintech nozarē un sociālajos medijos.

Vai nezināt, kas ir blokķēde? Dodies šeit.

Globālie maksājumi

Tradicionāls maksājumu tīkls, kas ir apdraudēts, ir SWIFT – Vispasaules starpbanku finanšu telekomunikāciju biedrība. Tas atvieglo naudas pārskaitījumus starp vairāk nekā 200 bankām. Darījuma apstrāde prasa vismaz vienu dienu. Nemaz nerunājot par to, ka šie pārrobežu darījumi lielākoties ietver valūtas konvertēšanas procesu. Iestāde, kas iesaistīta starplaikā, uzliks par sliktu valūtas konvertācijas kursu, un dažreiz tam pievienos arī konvertācijas izmaksas.

Pat ar kredītkartes pirkumiem, kuru valūta atšķiras no kartes valūtas, valūtas maiņas kurss ir zems. Turklāt par šiem reklāmguvumiem papildus jāmaksā pakalpojumu nodokļi.

Paturot to atsevišķi, kā ir ar mikrotransakcijām?

Ko darīt, ja vēlaties nosūtīt 100 dolārus no ASV uz Indiju?

Ir maz iespēju.

  1. PayPal – augsti reklāmguvumu līmeņi, papildus tam maksa par 5%, un naudas saņemšana no PayPal uz vietējo bankas kontu prasa apmēram trīs dienas.
  2. Pārskaitījums – aizmirst par to, katrs pārskaitījums piesaista 30 USD maksu, un jūs zināt, ka starpā ir slikta konvertācijas maksa. No otras puses, vietējā banka iekasē papildu maksu par ienākošā darījuma apstrādi.

Blockchain jau pierāda, ka šos pārskaitījumus var veikt minūtēs, ja ne sekundēs. Un tas var padarīt tos lētākus, maksājot tikai daļu no dolāra.

Šādi notiek pārsūtīšana, ja sūtītājs izmanto blokķēdi.

  1. Alise vēlas nosūtīt 200 USD savam draugam Bobam Indijā.
  2. Alise naudas nosūtīšanai izvēlas Ēteru (ETH).
  3. Pašlaik tas aptuveni pārvēršas par 0,38 ETH.
  4. Pēc saņemšanas Bobs pārvērš ETH vietējā valūtā Indijas rūpija (INR), pārdodot to.
  5. Dažu minūšu laikā pārsūtīšana būs pabeigta.

Ko darīt, ja bankas pašas izmanto blokķēdes tehnoloģiju? Tas būtu labāk nekā iepriekš minētais process.

Ko darīt, ja tirgotāju pieņemšana kriptovalūtās, piemēram, ETH, pieaug? Starptautiskiem pirkumiem būs mazākas pieskaitāmās izmaksas.

Ripple, izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju balstīta maksājumu sistēma, jau apkalpo tādas bankas kā American Express, UBS un Santander. Ripple tomēr nedarbojas ar publisku blokķēdi – tas ir, uzņēmums pats pieņem lēmumus un ir centralizētāks, pretēji blokķēdes tehnoloģijas pamatfilozofijai, kurai jābūt atvērtākai sabiedrības iesaistei.


Jebkurā gadījumā mēs sagaidām, ka tuvākajā nākotnē publiskās bloku ķēdes kļūs par dominējošajiem dalībniekiem pārrobežu maksājumu nozarē.

Sociālie mediji var būt Blockchain nākotne

Nesen Facebook datu skandāls atklāj, kā miljardu dolāru kompānija ir neapdomīga ar lietotāju datiem. Sociālie mediji ir cilvēku dzīves, ideju un uztveres digitāls pēdas nospiedums. Šo datu izmantošana bez lietotāja piekrišanas ir cilvēka pamattiesību pārkāpums.

Blockchain var novērst šo problēmu, pilnībā kontrolējot datus lietotājiem. Vairāk blokķēdes tehnoloģija ir decentralizēta, jo mazāk atsevišķa vienība var kontrolēt datus.

Viens piemērs ir STEEM blokķēde. Tā ir emuāru autoru un rakstnieku sociālā platforma, kur publicēt savus darbus. Platforma apbalvo lietotājus, kuri pārrauga un veido saturu neatkarīgi no reklāmām. Platformai ikviens var izveidot saskarni, lai skaisti parādītu rakstus par blokķēdi. Viens šāds piemērs ir steemit.com.

Ne tikai datu aizsardzība, bet blokķēde var arī sākt jaunu sociālo mediju revolūciju: tādu, kas ir pārredzamāka, uzticamāka un, protams, mazāk uzbāzīga.

Secinājums

Iemesls, kāpēc blokķēdes nākotne rada lielāku interesi, ir tas, ka tas var atrisināt daudzas problēmas, ar kurām mēs šodien saskaramies.

Pēdējā laikā mums bija nežēlīga ideja. Ko darīt, ja katram indivīdam ir sava blokķēde, kas palīdz dažādos indivīda dzīves aspektos?

Vai tas nebūtu pārsteidzoši, ja visi šie atsevišķie blokķēdes varētu sarunāties savā starpā?

Piemēram, jūsu nodokļus aprēķinās pēc nodokļu nodaļas datiem par jūsu blokķēdi. Nodokļu departaments automātiski atskaita nodokli, bez nepieciešamības sēdēt, aprēķināt un pārbaudīt.

Jūsu rēķini, algas un pirkumi – tie visi var kļūt vienmērīgāki un automātiskāki.

Nu, mēs gājām pārāk tālu nākotnē. Bet mēs uzskatām, ka blockchain nākotne tur šo solījumu.

Ko tu domā? Komentējiet zemāk.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map