Ultimate Blockchain tehnoloģiju ceļvedis: revolūcija, lai mainītu pasauli

Virsgrāmatas tehnoloģija Blockchain parādījās pasaulē ar potenciālu visu mainīt. Blockchain tehnoloģija ietaupa daudz naudas, nav nepieciešama milzīga lietvedība, un IT sadaļu maina pavisam citādi.

Kriptovalūtas ir balstītas uz šo virsgrāmatu sistēmu. Viens no hipediem ir bitcoin, kas tagad diezgan lielā mērā pārņem visu pasauli. Ja jūs esat tikai iesācējs par šo tehnoloģiju un vēlaties zināt visu blokķēdes fasādi, tad esat nonācis īstajā vietā.

Es runāšu par visu, kas jāzina par blokķēdes tehnoloģiju. Tātad, redzēsim, ko šī iesācēju rokasgrāmata aptvers blokķēdē.

Contents

Satura rādītājs

1. nodaļa: Kas ir Blockchain tehnoloģija?
2. nodaļa: Dažādi blokķēžu veidi
3. nodaļa: Dažādas blokķēdes tehnoloģijas paaudzes
4. nodaļa: Blockchain tehnoloģiju kaudze
5. nodaļa: 10 Reālās dzīves scenāriji: kā Blockchain tehnoloģija ietekmēs jūsu ikdienas dzīvi?
6. nodaļa: 6 Blokķēdes platformu vadīšana, par kurām jums vajadzētu zināt
7. nodaļa: Decentralizētu blokķēdes lietojumu piemēri
8. nodaļa: Dažādi veidi no Blockchain konsensa protokoliem
9. nodaļa: Blokķēdes nākotne
Pēdējās domas

Tagad sāksim ar galveno tēmu?

 

1. nodaļa: Kas ir Blockchain tehnoloģija?

Blokķēde ir vēl viena revolucionāra tehnoloģija, kas var mainīt interneta veidus tāpat kā to darīja atvērtās izcelsmes programmatūra. Tāpat kā viņi, arī blockchain aizņems kādu laiku, lai atdzistos un iegūtu saprātīgu cenu, lai visi tos varētu izmantot mūsdienu attīstībā.

Lai sasniegtu reālo potenciālu, kas slēpjas tajā, var paiet gadi. Tā kā blokķēde ir izplatīta P2P virsgrāmatu sistēma, ikviens var redzēt citu lietotāju ierakstus, taču neapšaubāmi neviens to nevar mainīt.

Tas palielina pārredzamības līmeni visā sistēmā.

Tomēr maz ticams, ka tas pārņems tradicionālo centralizēto datu bāzu tīklu, kuru izmanto valdības; drīzāk tas var strukturēt jaunu sistēmu globālajos uzņēmumos.

 

Katru gadu ieviešot jaunas tehnoloģijas, mēs esam uz jauna laikmeta robežas.

Blokķēdi var atjaunināt tikai, izmantojot vienprātības algoritmu. Tātad, kad sistēmā tiek augšupielādēts jauns informācijas kopums, neviens to nevar mainīt. Blokķēdē būs precīza un uzticama informācija par virsgrāmatu.


 

Vienkāršāk sakot, to var rakstīt tikai vienu reizi, un tad to vairs nevar mainīt. Tā nav viena tehnoloģija, drīzāk tā ir cita veida arhitektūras sistēma, kas lietotājiem ļauj veikt darījumus atšķirīgi. Vai jūs domājat, ka blokķēde ir paredzēta tikai manekeniem? Kāpēc jūs to neuzzināt.

Uzziniet, kas šeit izgudroja blokķēdi!

Ko var izmantot Blockchain Technology?

Tīkls var izveidot savienojumu ar lietotājiem un veikt tiešus darījumus starp viņiem. Laika zīmogus un virsgrāmatas sistēma automātiski uztur. Tas nozīmē, ka sistēmā nevajadzēs nevienu trešo personu oficiālu skaitli.

Tomēr visi blokķēdes tehnoloģijas lietotāji ir administratori. Jūs varat arī izmantot viedos līgumus par blokķēdes tehnoloģiju. Tā kā tīkls izmanto vienprātības algoritmus, varat ātri izveidot projektu ar noteiktiem nosacījumiem.

Tātad, kad visi no tiem būs atbilstoši izpildīti, katrs projekta dalībnieks saņems taisnīgu sava maksājuma sadalījumu. Tas novērš prioritātes noteikšanu vai labvēlību jebkura komandas darba gadījumā.

Lielisks piemērs būtu nekustamā īpašuma tirgus. Ja darījumos netiek izpildīti noteikti nosacījumi, darījums nekad nenotiek. Parasti blokķēdē lietotāji izmanto pašu norādīto valūtu, lai samaksātu par simbolisko naudu.

 

Blockchain tehnoloģija paskaidrota: kā tā darbojas?

Tagad parunāsim par tā darbību. Bet vispirms apskatīsim dažas svarīgas visas sistēmas iezīmes.

 1. Blockchain saglabās visa veida datu apmaiņas rezultātu. To sauc par virsgrāmatu sistēmu, un datu apmaiņu sauc par “darījumiem”. Pēc verifikācijas katrs darījums tiek pievienots virsgrāmatai kā bloks.
 2. Tas izmanto cita veida izplatītu tīklu, lai nodrošinātu, ka katrs transakcija atrodas punktā starp P2P mezgliem.
 3. Pēc tam, kad bloks tiek pievienots un verificēts, neviens nevar mainīt tā informāciju.

Process

Blockchain nodrošina drošību šajā tīklā, izmantojot jēdzienu “Key”. Ja izmantojat šifrētu atslēgu komplektu, jūs saņemsiet unikālu identifikāciju, kuru neviens nevar salauzt. Jūs iegūsiet privātu un publisku atslēgu, izmantojot šo kombināciju, jūs iegūsiet unikālu identitāti.

Citi izmantos jūsu publisko atslēgu, lai jūs atrastu tīklā. Izmantojot privāto atslēgu, varēsiet parakstīt jebkuru darbību vai autorizēt darījumus, kas saistīti ar jūsu publisko atslēgu.

Ja domājat par kriptovalūtām, publiskā atslēga tiks izmantota kā jūsu maka adrese, un jūs izmantosiet privāto atslēgu, lai izņemtu, nosūtītu vai pirktu digitālo naudu. Tāpēc jums ir svarīgi šo atslēgu glabāt drošībā.

Ja kāds saņem jūsu privāto atslēgu, viņš / viņa varētu piekļūt visiem jūsu digitālajiem aktīviem un to ļaunprātīgi izmantot.

Tātad katru reizi, kad kaut ko nosūtāt pa tīklu, jūs to pilnvarosit. Tas varētu būt kaut kas līdzīgs “Tods sūta Jamie 2 BTC”, tajā būs iekļauta Džeimija publiskā atslēga, lai atrastu viņu, un Todda publiskā un privātā atslēga, lai šifrētu darījumu.

Pēc darījuma sistēmas mezgli to pārbaudīs, un tas tiks pievienots virsgrāmatai, izmantojot unikālu ID un laika periodu.

Īsāk sakot, katram darījumam būs tādas pašas funkcijas, publiskā atslēga, digitālais paraksts, unikālais ID un laika zīmogs.

Bet kā viņi pārliecinās, ka esat pilnīgi anonīms?

Nu, publiskajām atslēgām nav nekādas atpazīstamas secības, un jūs tur neliksiet savu vārdu. Tas sastāvēs no nejaušiem burtiem un cipariem. Tāpēc neviens to nevar izsekot jums vai otrādi.

Jūs arī iegūsiet tik daudz atslēgvārdu, cik vēlaties, un procesa laikā nāks klajā ar jauniem atslēgu pāriem.

 

Cik droša ir Blockchain tehnoloģija?

Neviena sistēma internetā nav ‘nelauzāma’. Bet blockchain pārliecinās, ka tas ir viens no visdrošākajiem līdz šim. Daudzas rūpniecības saimniecības pārbaudīja šo apgalvojumu, tostarp Northwest Passage Ventures.

Tas nedarbojas kā tradicionālie līdzekļi, piemēram, bankas, tāpēc, lai to uzlauztu, jums ir jāuzlauž viss dators, izmantojot to. Process ir pilnīgi grūts, un tāpēc to uzskata par ārkārtīgi drošu.

Lai aprēķinātu visus resursus, hakeriem ir jāsaskaras ar daudzām problēmām, jo ​​ir daudz datoru.

Tāpat kā jebkurai citai tehnoloģijai, arī blockchain ir tāls ceļš ejams. Tomēr, ja salīdzinām Blockchain Vs Centralizētās platformas, blockchain noteikti uzvarēs.

 

2. nodaļa: Dažādi blokķēžu veidi

 • 2.1. Publiskas bloķēšanas ķēdes

Nu, jūs varat izmantot dažādas blokķēdes tehnoloģijas. Viens no tiem ir publisks blokķēdes. Nosaukums ļauj jums zināt visu. Šāds blokķēdes tīkls ir pilnībā atvērts ikvienam. Nevienam nav nepieciešama atļauja piedalīties publiskajā blokķēdē vai vaicāt par to. Jebkurš darījumu process, izmantojot šāda veida blokķēdi, tiek apstiprināts visiem.

Ikvienam ir pilnas tiesības lejupielādēt kodu un palaist jebkuru publisku mezglu savā ierīcē. Ikviens var pat pārbaudīt savu pašreizējo statusu, kā arī izlemt pievienot ķēdei visus blokus.

Izņemot to, jūs varat viegli pievienoties tīklam bez vilcināšanās, un vispievilcīgākais ir tas, ka viņiem nav nepieciešama neviena veida apstiprināšanas atļauja. Šādas īpašības piesaista vairāk cilvēku, lai būtu daļa no blokķēdes tehnoloģijas, kas tiek paskaidrota kā publiska.

 

Sistēmai vai serveriem nav nepieciešama nekāda apkope. Tāpēc decentralizēto lietojumprogrammu izmaksas par to izveidi un palaišanu nav pārāk lielas.

Viens no vadošajiem blokķēdes tīkliem ir Bitcoin. Ethereum, Dash, Dogecoin, Litecoin, Monero ir arī dažādi publiskie blokķēdes tīkli. Visiem šiem blokķēdes tīkliem ir piekļuve ikvienam, lai pievienotos viņiem kā dalībniekiem, izmantotu viņu kodus un arī nosūtītu jebkuru darījumu vai pat tos izlasītu.

 • 2.2. Federētie blokķēdes

Vēl viena blokķēdes tehnoloģija ir federālā blokķēde. To sauc arī par Consortium Blockchains. Tas ir sava veida pretstats publiskajam blokķēdes tīklam. Tas ir tāpēc, ka cilvēki nesaņem piekļuvi virsgrāmatai un jebkāda veida darījumu verifikācijas procesam. Ikvienam nav tiesību lasīt šo blokķēdi.

Līderu grupa darbojas Federated Blockchains. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc slēpjas šīs bloku ķēdes nosaukums. Darījumu privātums šajā sistēmā ir labāks. Viņi ar to rīkojas ļoti uzmanīgi. Pat to mērogojamība ir augstāka nekā publiskā.

Tās vadītāju grupa kontrolē visus tās vienprātības procesus. Tas ir ārkārtīgi ātri. Parasti banku sektori izmanto Federālos blokķēdes, vai arī jūs varat teikt, Konsorcija blokķēdes.

Izmantojot šo blokķēdes tīklu, nevienam nav tiesību bez jebkādas atļaujas pievienoties un piedalīties sistēmā. Pirms piedalāties jebkurā šī tīkla procesā, jums būs nepieciešama atbilstoša atļauja.

Federēts, pazīstams arī kā Consortium blockchain aizstāj mantotās sistēmas. Tas novērš datu atlaišanu. Tas cilvēkiem liek tieši rīkoties ar dokumentiem. Nepastāv semimanālu atbilstības mehānismi. Darījuma izmaksas ir mazākas arī Federated blockchain tīklā.

B3i (apdrošināšana), R3 (bankas), Corda, EWF (enerģētika); tie ir daži no Federācijas vai Konsorcija blokķēdēm.

 • 2.3. Privātie blokķēdes

Dažos gadījumos jūs varat teikt, ka galvenā atšķirība starp privāto un apvienoto blokķēdi ir tāda, ka, izņemot organizāciju grupu, tikai viena kontrolē privātā blokķēdes tīkla procesu.

Parasti cilvēkiem nav piekļuves blokķēdes tīklam, piemēram, auditam un datu bāzes pārvaldībai. Atsevišķi uzņēmumi var piekļūt ar atbilstošu atļauju un procesu. Viņi varēs iekšēji piekļūt darījumu pārbaudē. Bet ir gadījumi, kad sabiedrība var iegūt iespēju veikt revīziju.

Privātā Blockchain tehnoloģija dažos gadījumos ir pretēja sabiedrībai. Tā ir centralizēta sistēma. Ar privātajiem blokķēdēm palielinās drošības pārtraukuma risks.

 

Darījuma izmaksas ir mazākas, izmantojot privāto blokķēdes tīklu. Viņi maina mantojuma sistēmas. Izmantojot šo bloku ķēdes tīklu, dokumentu apstrāde ir daudz vienkāršāka. Multichain, MONAX ir divi privāti blokķēdes tīkli.

Pārbaudiet vairāk: Private vs Public Blockchain: kas ir labāks?

3. nodaļa: Blokķēde manekeniem: dažādas blokķēdes tehnoloģijas paaudzes

Līdz šim blokķēdes tehnoloģija nonāca mūsu priekšā kā dažādas versijas, katrai no tām bija īpaši jauninājumi un jaunas funkcijas.

Apskatīsim, kādi tie ir, vai ne?

 

3.1. 1. paaudzes blokķēdes tehnoloģija

Lai labāk izprastu pirmās paaudzes datus, jums būs tuvāk jāaplūko Bitcoin tehnoloģija. Bitcoin bija pirmais, kas ieviesa šo jauno tehnoloģiju, tāpēc visas šī tīkla funkcijas tiek uzskatītas par pirmo paaudzi.

Ar blokķēdes tehnoloģijas palīdzību bitcoin jau no paša sākuma piesaistīja ikviena uzmanību. Šai pirmās paaudzes blokķēdei ir fiksēta politika, kuru neviens nevar mainīt.

Jūs iegūsiet tikai 21 miljonu bitkoīnu, un, kad būs sasniegts slieksnis, neviens nevarēs tos rakt vai iegūt, ja vien to nepirks.

Politikā ir arī noteikts, ka lietotājs savus bitcoīnus var iztērēt tikai vienu reizi. Pēc darījuma viņi vairs nevarēs dabūt pie rokas.

Kā viņi panāca tik milzīgu lietu?

Nu, viņi to izdarīja, izmantojot pirmās paaudzes blokķēdes tehnoloģiju. Parasti centralizētās sistēmās, kurās tiek izmantota fiat nauda, ​​nav savienojuma ar citām privātajām grāmatām. Tāpēc viņiem trūkst komunikācijas.

Ļaujiet man to precizēt, izmantojot piemēru.

Alise strādā par viesmīli, un kādu dienu viņa saņem 300 USD padomu. Pēc tam viņa paņem šo naudu un noguldījumus savā X bankā. Banka X attiecīgi atjaunina viņu virsgrāmatu. Atgriežoties, viņa atcerējās nopirkt pārtikas preces. Diemžēl vienīgā izņemšanas iespēja ir tuvākā banka Y.

Tomēr banka Y neatjaunināja viņu virsgrāmatu, un tāpēc viņai nācās atgriezties A bankā.

Nu, tas var nebūt vienmēr, bet notiek šādas lietas, un tas ir viens no sistēmas vājajiem punktiem. Jums arī būs akli jāuzticas savai bankai par savu naudu. Ja kāds to uzlauž un maina virsgrāmatu, jūs neapšaubāmi zaudēsiet savu naudu.

 

 • 3.1.1 – ar ko šis atšķiras

Blokķēde atjaunina visu dalībnieku virsgrāmatu un padara to par pilnībā decentralizētu procesu. Tātad, tā vietā, lai datus vienkārši ierakstītu vienā mezglā, tie tiks reģistrēti arī visu cilvēku grāmatās.

Tātad, lai izlaupītu naudu, nepietiks tikai ar viena mezgla iejaukšanos.

Kāpēc?

Nu, domājiet par sevi un saviem draugiem par mezgliem. Ikreiz, kad darījums palīdz puišiem satikties un dalīties ar darījuma detaļām. Pēc visas informācijas kopīgošanas un pareizas iegūšanas jūs to atjaunināsiet piezīmju grāmatiņā un reģistrēsit maksājumus.

Pēc to ierakstīšanas jūs un jūsu draugi tos salīdzināsit, lai redzētu, vai visiem jums ir vienādi rezultāti.

Ja rezultāti ir vienādi, pierakstieties lapā, lai pārliecinātos, ka neviens to nevar mainīt. Tas pats notiek starp visiem mezgliem. Tātad, redzat, ka to nav viegli uzlauzt.

 

 • 3.1.2. Kādi ir pirmās paaudzes blokķēdes lietojumu ieguvumi?

Nu, šāda veida pirmās paaudzes blokķēdes priekšrocības ir tik daudz. Apskatīsim tos pa vienam.

 1. Neviena mezgla zaudēšanas dēļ nebūs zaudēta. Arī dati tiks saglabāti visos citos mezglos.
 2. Ja kāds mēģina to uzlauzt vai izmainīt ierakstus, process būtu pārāk acīmredzams. Ja hakerim ir jāielaužas tikai deviņas citas grāmatas un sistēmā jāinstalē līdzīga izskata virsgrāmata, tas varētu būt kūkas gabals.

Bet iedomājieties, kas notiek, ja virsgrāmatā ir 2 tūkstoši vai miljons cilvēku. Sesijas tiek arī atsvaidzinātas ik pēc 10 minūtēm, tāpēc praktiski nav iespējams to uzlauzt.

 1. Jums nebūs akli jāuzticas nevienai pusei. Katru darījumu katrs dalībnieks automātiski pārbauda un paraksta.

Pirmās paaudzes blokķēdes tehnoloģija bija viena no digitālās pasaules revolūcijām. Tas bija katras citas kriptovalūtas un jaunāko blokķēdes tehnoloģiju versiju sakne.

3.2. 2. paaudzes blokķēdes tehnoloģija

Ethereum ir otrās paaudzes blokķēdes tehnoloģijas pamats. Apskatīsim šo sistēmu tuvāk, lai labāk izprastu sistēmu. Ethereum bieži tiek savienots pārī ar bitcoin. Tas ievieš jaunu funkciju ar nosaukumu “Viedie līgumi”, un jūs varat nosūtīt naudu, izmantojot viņu valūtu Ēteris.

 

 • 3.2.1. Viedie līgumi: izskaidrota blokķēdes tehnoloģija

Viedais līgums ir kodēts projekts, kas tiek augšupielādēts tīklā. Pēc visu līgumu izpildes tas tiek automātiski atjaunināts virsgrāmatā.

Jūs to varētu domāt par situācijas “Ja-Tad” kodētu versiju. Līgumiem ir noteiktas prasības, un pēc to pabeigšanas projekts būtu beidzies. Tas nodrošina pilnīgu pārredzamību, jo neviens nevar manipulēt ar datiem.

Arī visi saņems taisnīgu maksājuma daļu, un neviens nepaliks malā. Ļaujiet man sniegt jums piemēru, lai noskaidrotu šo jautājumu tālāk.

 

 • 3.2.2 – tiešsaistes iepirkšanās scenārijs

Iedomājieties, ka vēlaties kaut ko iegādāties tiešsaistē no pārdevēja. Jums būs jāmaksā viņam iepriekš, un pēc tam produkts tiks nosūtīts jums nākamo trīs dienu laikā. Tomēr tas notiek tikai pēc tam, kad pārdevējs saņem naudu.

Ar šo sistēmu ir daudz problēmu.

Pirmkārt, starp jums un pārdevēju nav uzticības, jo jūs viņu iepriekš nezināt.

Otrkārt, pārdevējs pieprasīs naudu iepriekš, jo jūs, iespējams, arī nemaksājat viņam pēc produkta saņemšanas.

Visbeidzot, kuģniecības uzņēmums kaut kā pazaudē produktu, un jūs pārdevējam sniedzat sliktu pārskatu.

Visi šie jautājumi tiek viegli atrisināti uzreiz pēc viedo līgumu izmantošanas.

Pēc piegādes apstiprināšanas līgums tiks automātiski apmaksāts. Nevienai pusei nav akli jāuzticas viena otrai; process kļūst patiešām caurspīdīgs. Kuģniecības uzņēmums sazināsies ar pārdevēju, ja tas nozaudēs vai sabojās produktu. Jūs arī saņemsit paziņojumu par situāciju.

Katrai šī procesa daļai nav nepieciešama centrāla autorizācija. Jums nebūs jāaizpilda nekādi dokumenti vai jāmaksā papildu maksa par produktu. Viss, kas jums jādara, vai pārdevējam jādara, ir izveidot viedo līgumu blokķēdes tīklā.

Izskaidrotā otrās paaudzes blokķēdes tehnoloģija papildina jaunu funkciju visā digitālās valūtas situācijā. Tātad, tagad to var izmantot arī ne tikai valūtas rīku.

 

3.3. – 3. paaudzes blokķēdes tehnoloģija

Trešā paaudze pievieno papildu efektivitātes slāni visam tīklam. Vienkārši ņemiet par piemēru Apple un Android operētājsistēmu. Viņiem abiem ir atšķirīgs kodu kopums lietojumprogrammām.

Tātad Android lietotne nedarbosies Apple iOS un otrādi. Ja vēlaties palaist precīzu lietojumprogrammu Apple, jums tā būs jākodē Swift.

Reaģējošais dzimtene faktiski atrisināja šo problēmu. Tas ļauj ikvienam kodēt jebkuru lietojumprogrammu abiem. Ar šo struktūru iepazīstina trešā paaudze. Ethereum ir lieliska platforma, taču tai trūkst elastības.

Katra decentralizēta lietojumprogramma, kas balstīta uz Ethereum, darbojas tikai ar viņu EVM (Ethereum Virtual Machine). Tātad, ja vēlaties, lai tas pārietu uz citu platformu, teiksim Lisk, jums būs jāmaina kodējums.

Trešā paaudze ļauj elastīgi apmainīties ar platformām un izmanto blokķēdes lietojumprogrammu jebkurā tīklā.

Tam ir daudz piemēru. Apskatiet dažus no tiem zemāk.

 • 3.3.1- Qtum

Tā ir diezgan aizraujoša platforma. Pašlaik tā darbojas viņu Qtum virtuālajā mašīnā. Šis VM ir modificēta EVM forma. Vislabāk par šo sistēmu ir tas, ka pastāv konta abstrakcijas slānis (AAL). Šis atšķirīgais slānis ļaus jums bez jebkādām grūtībām pievienot viedos līgumus no citas platformas.

Jebkurus viedos līgumus varat integrēt tīklā; tas ir bez piepūles.

 • 3.3.2- ripulis

Ripple ir vēl viena trešās paaudzes blokķēdes tehnoloģija. Tas ļaus veikt darījumus dažādās virsgrāmatu sistēmās. Tātad jūs varēsiet risināt sarunas starp privātu, privātu un tradicionālu maksājumu sistēmu.

Viņu starpnieka protokols ļauj viņiem īstenot šo stratēģiju. Tātad, jūs varētu domāt par to kā saikni starp dažādām blokķēdes platformām.

 • 3.3.3- IOTA

IOTA atbrīvojas no sliktas kvalitātes mikrotransakcijām. Iepriekšējās paaudzēs apjoms bija ārkārtīgi mazs. Tomēr IOTA nodrošina īpaši ātru un liela apjoma darījumu katru sekundi. Jums būs jāmaksā noteikta summa par katru darījumu.

Kā viņi to dara?

Nu, viņi diezgan daudz tos apvieno kā blokus, un tos pārbauda visi kalnrači. IOTA izmanto jaunu tehnoloģiju ar nosaukumu “Tangle”, kur katrs tīkla bloks tiek pārbaudīts pats.

Šis modelis ir izpelnījies diezgan lielu prasību daļu no daudzām nozarēm, un tas galu galā palielina mērogojamību.

 

Blockchain uzlaušana

Hacking blockchain ir ārkārtīgi grūts, bet ne “neiespējams.” Varbūt lielisks piemērs varētu būt DAO. DAO tika uzlauzts no 70 miljoniem USD Ethereum sistēmas kļūmes dēļ. Hakeris kaut kā mānīja tīklu un ieguva savā kontā 70 miljonus ASV dolāru.

Tomēr šī scenārija piemēru nav daudz. Ja blokķēdes tehnoloģijai ir sava veida cilpa, tad to var izmantot. Pretējā gadījumā sistēma ir pilnīgs pierādījums.

No šodienas daži eksperti šaubās par šīs jaunās tehnoloģijas motīviem, taču viņi arī domā, ka padarot to tik viegli pieejamu, var uzskatīt par dāvanu. Nu, tas noteikti prasa daudz lielāku atzinību, nekā tas patiesībā saņem.

Daži cilvēki pat apšauba savu potenciālu pat ar visām funkcijām.

 

4. nodaļa: Blockchain tehnoloģiju kaudze

Blokķēdē ir dažādi slāņi. Apskatiet slāņus no apakšas:

 • 4.1- Interneta slānis: ievads Web3

Šis slānis ir visas kaudzes sakne. Tā ir visu tīklu kombinācija, piemēram, IoT ierīces, viedtālruņi, datori utt. Tie visi paļaujas uz Internet Protocol Suite. Šis slānis nosaka, kā informācija jāpārraida, adresējama, paketējama utt.

Sākotnējā interneta versija, kas pazīstama kā Web versija 1 vai World Wide Web (WWW), tika ieviesta 1989. gadā. Tajā tika izmantots IoI (informācijas internets). Tas definēja noteiktu ietvaru un vietrāžus URL citiem resursiem.

Pēc vairāk nekā desmit gadiem tehnoloģija piedzīvoja vēl vienu jauninājumu, un tā kļuva par tīmekļa versiju 2. Šajā versijā sāka izmantot mijiedarbības internetu, ko galvenokārt izmanto sociālo mediju un e-komercijas vietnēs..

Līdz ar šo jauno versiju savienojums Bumbieris ar bumbieri laika gaitā pieauga vairāk, un daudzas lielas grupas darbojās kā līdzeklis tam.

Šīs organizācijas guva peļņu, izmantojot reklāmas vai citus abonēšanas resursus.

Šī jaunā popularitāte radīja jaunāko tīmekļa versiju 3. Lielākā daļa cilvēku to uzskata par vērtīgu internetu vai tīmekli. Blockchain tehnoloģija ir viens no nozīmīgākajiem šīs jaunās modernizācijas inicializētājiem. Sāka ar bitcoin un lēnām virzījās uz augstākajiem tirgiem.

Tātad, ir Blockchain jaunais internets?

Šī pati tehnoloģija var aizstāt sociālo mediju vai koplietošanas lietotnes. Galu galā tas patiešām var padarīt tīmekli par decentralizētu vietu.

Lasīt vairāk: Blockchain vs Internet: Vai būs jauns internets?

 

 • 4.2- Blockchain protokola slānis

Slānis darbojas līdzīgi kā jebkurš cits blokķēdes tīkls. Mezgli izpildīs protokolus, pievienos datus virsgrāmatā un nodrošinās pārredzamus darījumus.

Protokols ievieš atvērtu, uzticamu un koplietojamu virsgrāmatu sistēmu. Protokols piedāvā pietiekamu daudzumu atgriezeniskās saites lietotājam.

 

 • 4.3. Lietojumprogrammas slānis

Bitcoin tīkls bija daudzu citu blokķēdes tehnoloģiju robeža. Tomēr tas palielināja dakšu skaitu. Sistēmas lietojuma slānis sastāv no jebkurām citām funkcijām ārpus vienkāršām kriptovalūtām.

Viedie līgumi un decentralizētā piemērošana ir šajā slānī. Slānis ļauj izstrādāt decentralizētas lietojumprogrammas, kas darbojas ārpus vienprātības algoritma.

Viedie līgumi var nodrošināt sarežģītāku izmantošanu. Marķieri ir absolūti svarīgi tīklam un pašu dApps attīstībai.

 

 • 4.4. Lietotāju pieredzes (UX) slānis

Šis slānis nodrošina piekļuvi visam tīklam un dažādām blokķēdes lietojumprogrammām. Tas ir visa kaudzes priekšējais ieliktnis.

 

5. nodaļa: 10 reālās dzīves scenāriji: kā Blockchain tehnoloģija ietekmēs jūsu ikdienas dzīvi?

 • 5.1 – Lietiskais internets (IoT)

Šis vārds ir plaši izplatīts kriptogrāfijas nišā – lietu internetā (IoT). Bet kas tas ir? Padomājiet par visām ierīcēm, kurām ir iespēja izveidot savienojumu ar internetu. Tas varētu būt jūsu ledusskapis, mājas palīgs, pat varbūt jūsu viedais televizors. Pamatkoncepcija ir tāda – neatkarīgi no “lietas”, ja tā var izveidot savienojumu ar internetu, tā atrodas IoT klubā.

Viedo sadzīves tehniku ​​parasti uzskata par lietiskā interneta vienībām. Katrs punkts, kas savienojas ar tīmekli, ir liels ieguvums tehnoloģiju tīklā. Kas ir šīs tehnoloģijas labākā daļa, tā ir energoefektīva. Kriptovalūtas parasti patērē nenormāli daudz, lai radītu. IoT var daudz ietaupīt milzīgu elektroenerģijas daudzumu.

 

 • 5.2. Blockchain veselības aprūpe

Viena no blokķēdes tehnoloģijas unikālajām īpašībām ir visi dati, kas ir šifrēti. Tas nekad nepārkāpj personīgo privātumu. Tas ir lielisks ierocis pret datu pārkāpumiem un citiem virtuāliem noziegumiem. Tātad, mēs domājam, ka šī tehnoloģija var sniegt lielu labumu veselības aprūpes nozarei. Blockchain varēja šifrēt visus lietotāja datus un saglabāt to drošību tikai noteiktām acīm. Visu dokumentāciju, piemēram, operācijas datus, varēja kodēt un saglabāt privātu.

Tātad, neapšaubāmi, veselības aprūpe varētu būt plaša joma, kas var gūt maksimālu labumu no tehnoloģijas.

 

 • 5.3. Atviegloti pārrobežu maksājumi: atvadieties no strīdu izšķiršanas

Naudas sūtīšana un saņemšana no ārvalstīm vienmēr ir bijusi problēmu problēma. Pirmkārt, ne katrs maksājuma veids ir pieejams katrā valstī. Gandrīz katrai valstij ir vadošā acs, kas uztur kopējo procesu. Otrkārt, naudas pārskaitīšana no valsts uz citu prasa apmēram 4-5 dienas.

Kaut kas bija jādara! Mēs runājam par lielu naudu. Apmēram 150 triljoni dolāru ir darījuši darījumus no valsts tikai 2015. gadā. Tomēr process ir ļoti sarežģīts, necaurspīdīgs un apšaubāms. Blockchain šajā gadījumā var būt glābiņš.

Varētu vienkārši atvadīties no kaitinošā gaidīšanas laika. Kāda ir labākā daļa? Neviens uz jūsu naudu neskatītos kā grifs, kas slēpjas pār tās svētkiem!

Pārrobežu maksājumi tagad ir klikšķa jautājums, izmantojot šo tehnoloģiju. Turklāt ir iespējas atmazgāt naudu un citus ar to saistītus noziegumus. Neapšaubāmi būs mazāk strīdu, un cilvēkiem, kuri atbalsta ģimenes no ārzemēm, dzīve būs daudz vieglāka.

 

 • 5.4. E-balsošana: ne tikai mīts!

Balsošana ir viena no visu pilsoņu pamattiesībām. Bet ļaunums ir padarījis lietas skarbas vai godīgumu un skaidrību. Process varētu saņemt milzīgu palīdzību no blokķēdes tehnoloģijas. E-balsošanas sistēmas atbalstam ir divi galvenie iemesli – anonīms un drošs.

Cilvēki vienmēr šaubās par šādu sistēmu. Un tas ir diezgan saprātīgi. Konkurējošās partijas varētu sajust, ka vēlēšanas tiek viltotas. Bet 2016. gada ASV vēlēšanas un 2014. gada Dānijas vēlēšanas deva skaidru atbildi šaubītājiem.

Šī tehnoloģija kļūst arvien uzticamāka, un cilvēki un politiķi visā pasaulē to pieņem pakāpeniski. Jāatzīst, ka paies zināms laiks, līdz visi varēs gūt labumu.

 

 • 5.5. Uzlabota digitālā drošība

Kibernoziedznieki tagad ir milzīgs drauds valdībām un lieliem uzņēmumiem. Saskaņā ar dažādiem ziņojumiem kiberdrošības nozares vērtība ir vismaz 18 miljardi USD gadā. Distil Networks ir publicējis paziņojumu par šo jautājumu, un tas lika daudziem tehnoloģiju guru pārdomāt šo jautājumu.

Kad mēs redzam populārus un tādus tehnoloģiju gigantus kā Facebook apguva kibernoziedznieki, mūsu ticība sāk brukt. Kas zina, vai reklāmas aģentūras pērk jūsu personas datus vai nē. Ir ļoti vajadzīga pārredzamība. Pretējā gadījumā jūs neesat nekas cits kā korporatīvās pasaules produkti.

Varētu teikt, ka varoņi bloķē ķēdes bez apmetņiem. Tehnoloģija ir tik izturīga, cik tā kļūst. Jūsu dati varētu būt daudz droši (gandrīz nesaraujami), un jūsu privātums tiks viegli uzturēts.

 

 • 5.6- Jūsu automašīna kļūst gudrāka

Automašīnu zagšana ir izplatīts noziegums lielākajā daļā pasaules valstu. Zaudēt tik lielu bagātību zagļiem ir ļoti skumji. Bet labi ir tas, ka jūsu automašīna kļūst gudrāka! Tagad daudz jaunu modeļu automašīnu var atbloķēt, izmantojot viedtālruni. Bet ja hakeri varētu uzlauzt paroles un vēl vieglāk nozagt jūsu automašīnu.

Tieši šeit uz vietas nāk blokķēdes. Blockchain nodrošina drošāku un kriptogrāfiskāku veidu, kā pārvaldīt un apstrādāt datus. Tātad, mēs varētu viegli pieņemt, ka viedās automašīnas ar maģisko tehnoloģiju pieskārienu tiks nodrošinātas vēl vairāk. Visi sveicina vareno blokķēdes virsgrāmatu!

 

 • 5.7. Ceļošana ir vienkārša

Vai jums ir kaut kas nomadu dzīvei? Varbūt jums patīk klīst apkārt un neiekārtoties. Cilvēka prāts neapšaubāmi ir azartisks biedrs. Bet, ceļojot, nāksies saskarties ar tipisku scenāriju – naudu. Katrai valstij ir atšķirīgas valūtas.

Ko darīt, ja jums būtu universāls maks, kas ir ātrs, drošs un uztur kontu reāllaikā? Jūsu ceļojuma dzīve jums pateiks paldies par tik vienkāršu metodi. Nu, izmantojot blokķēdi, jūs varētu viegli nobaudīt šādu dzīvi.

 

 • 5.8- Pirātu slepkava!

Pirātisms vienmēr ir bijis slepkava nozarē, it īpaši izklaides nozarē. Piemēram, mūzikas un koplietošanas digitālajos formātos ir bijis ievērojams izaicinājums to nodibināt par rentablu nozari.

Mēs esam redzējuši, ka daudzi mūziķi un mākslinieki nespēj mirdzēt pirātisma dēļ. Izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, mūzika atkal var būt nepietiekams digitālais aktīvs.

Mūziķi varēja saņemt pelnītos honorārus un atkal nodibināt nozari iepriekšējā stabilajā formā. Tas godinātu māksliniekus, mūziķus un filmu veidotājus.

 

 • 5.9 – regulējums ir vienkāršs

Katra cilvēka dvēselē dzīvo korupcija. Neatkarīgi no tā, cik stingra ir autoritāte un valdība, korupcija atrod ceļu! Ar atklātu un publisku virsgrāmatu mēs varētu izbeigt naudas atmazgāšanu un citus finanšu noziegumus.

Tas krasi uzlabotu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas iestāžu efektivitāti. Nozieguma gredzeniem būs milzīgs trieciens, un mēs varētu apturēt ļaunprātīgo noziegumu un iesaistītos noziegumu gredzenus.

 

 • 5.10 – Braukšana ar kopīgu braukšanu iegūst balsojumu

Ar Uber, Lyft un daudzu citu koplietošanas uzņēmumu popularitāti mēs pieņemam, ka nozare augs vēl vairāk. Jau tagad pasaules tirgus līderos ielās valda dažādi vietējie zīmoli.

Blockchain tehnoloģija var pavērt iespēju dalīties braucienā 2.0. Šāds variants pilnībā izlaidīs vidējā cilvēka esamību. Ja tā, braucieni kļūs vēl lētāki un pieejamāki. Nu, tas jau ir pieņemams, bet cena arī samazināsies vairāk.

Blokķēde arī izveido savu pamatu spēļu pusē.

 

Tiek atvērta iespēja naudas aizdevumu scenārijam

Naudas aizdošana ir jēdziens, kas pastāv kopš pilsonisko sabiedrību pirmsākumiem. Pamatnoteikums ir tas, ka jūs saņemat naudu aizdevējiem, un jūs atmaksāsit sākotnējo summu plus procentus, par kuriem abas puses ir vienojušās..

Bet dzīve ir neparedzama. Jūs varētu kļūt par jebkura veida negadījuma upuri. Ja tā, jūs nemaksāsit naudu. Tādējādi neskaitāmi cilvēki kļūst par bankrota upuriem. Viņi zaudē dārgo mantu. Daži cilvēki pat zaudē visas pēdējās piederošās pat savas mājas.

Kā blokķēdes varētu būt šādi gadījumi? In blockchain tech, jums nebūs jāmaksā šī papildu procentu likme. Bet kā? Lai veiktu darījumus, izmantojot blokķēdi, jums nav nepieciešama banka vai citas finanšu organizācijas. Tātad, jūs varētu ietaupīt tonnas naudas.

 

Kāpēc Blockchain tehnoloģija ir labāka tehnoloģija?

Blokķēde ir šīs ēras risinājums. Tas pat var mainīt to, kā mēs esam uzturējuši savu finansiālo dzīvi. Nu, tas ietekmē daudzas nozares. Četri galvenie spēka punkti ļauj tehnoloģijai izcelties pūlī –

 • Izplatīts
 • Neuzticami
 • Nemaināms
 • Decentralizēts

 

1- Izplatīts

Pirmā atšķirība no pašreizējā modeļa ir tā, ka tajā ir centralizēti serveri un plaši datu centri. Tātad, ja šāds datu centrs neizdodas vai tiek uzlauzts, visi jūsu dārgie dati var tikt zaudēti. Tas pat atzīmēs nāvi neskaitāmās vietnēs.

Blokķēdes tehnoloģija tiek izplatīta. Tā vietā, lai būtu centralizēts serveris, tīkls tiek izplatīts. Virsgrāmatas kopija tiek izplatīta visiem lietotājiem un visiem mezgliem. Tātad visiem ir vienādas pilnvaras pār sistēmu. Pat IoT var būt blokķēdes tīkla dalībnieki.

Turklāt tas ir praktiski neizlauzams. Hakeriem un kiberuzbrucējiem būs jānoņem viss tīkls visiem lietotāju mezgliem. Uzdevums nav nekas cits kā neiespējams.

 

2 – neuzticami

Uzticība ir liels vārds! Digitālā darījumā divas puses izveido savienojumu ar darījumiem. Bet šīm abām pusēm nav savstarpējas uzticības. Tāpēc šo tehnoloģiju bieži sauc par neuzticamu tehnoloģiju. Tātad, kā viņi rīkojas normāli? Nu, viņiem ir jāievēro kopīgs vienprātības algoritms, kas pārbaudīs katru darījumu un glabās to kā kopējo virsgrāmatu.

Turklāt visi var redzēt visus veiktos darījumus. Un, ja kāds darījums pārkāpj šo vienprātības algoritmu, pats darījums tiek pārkāpts. Tātad, pat ja puses neuzticas viena otrai, tas nav svarīgi. Sistēma ir izstrādāta, lai nodrošinātu drošību un kopēju uzticēšanos lietotāju vidū.

 

3 – nemaināms

Jums būs ļoti grūti atsaukt darījumu, kas verifikācijas nolūkā tika kopīgots visā tīklā. Laika gaitā atkopšanas un atsaukšanas process kļūst grūtāks. Tātad šajā ziņā tehnoloģiju var teikt par nemainīgu.

Tā ir laba un slikta lieta vienlaikus. Ja esat ārštata darbinieks, tad, kad klients jums ir nosūtījis maksājumu, viņš to vairs nevar atsaukt. Tajā pašā laikā, ja jūs kļūdas dēļ kādam nosūtāt naudu, to atgūt būs gandrīz neiespējami.

Šāda funkcija padara tehnoloģiju robustāku, ilgtspējīgāku un uzticamāku lietotāju vidū.

 

4 – decentralizēts

Ir pagājis pārāk ilgs laiks, kopš valdība un bankas ir turējušas jūs važās un spēlējušas ar jums monopolu. Ko dara šīs centrālās valdības? Viņi ņem procentus no jūsu naudas vai aktīviem, lai pārliecinātos, ka jums pieder šis īpašums.

Decentralizācija padara blokķēdes tehnoloģiju vēl pievilcīgāku pūlim. Tas liek mazajam Robinam Hudam mūsos uzmundrināt.

Decentralizācijai ir daudz pozitīvu aspektu. Neviens nevar nojaukt visu tīklu; neviena trešā puse nevarēja izpētīt jūsu privātos tēriņus. Tātad, ja jūs izņemat starpnieku no katra scenārija, jūs ietaupīsit daudz naudas. Dārgā grūti nopelnītā nauda jums vienmēr piederēs tikai tad, ja izmantosiet blokķēdes tīklu.

 

Vai Blockchain joprojām nav nobriedis?

Vai blokķēde paredzēta tikai manekeniem? Nu, blokķēdes tehnoloģijai ir daudz iespēju izaugt. Tehnoloģija ir desmit gadus veca. Noslēpumainais izgudrotājs Satoshi Nakamoto 2008. gadā parādīja šo koncepciju sabiedrības acīm. Tātad ir diezgan viegli uzminēt, ka būs vairāki blokķēdes tīkla trūkumi. Daži no būtiskākajiem ir šādi –

 • Enerģiju patērējošs
 • Augstākas tīkla izmaksas
 • Bloka lieluma variācija
 • Tirgus specializācija
 • Nemainīgi viedie līgumi

 

1 – enerģijas patēriņš

Vienprātības algoritma palaišana patiešām ir biedējošs uzdevums procesoriem. PoW pilnībā ir atkarīgs no mezglu neapstrādātām apstrādes iespējām. Diemžēl, neiztērējot daudz apstrādes jaudas un elektroenerģijas, jūs nevarat iegūt pietiekami daudz monētu. Turklāt visa kopija no visas sistēmas tiek saglabāta visiem tīkla dalībniekiem. Ja dati ir visos mezglos, jūs varētu domāt, cik daudz datu tas patērē.

Labā ziņa ir tā, ka gandrīz visi lielie nozares vārdi cenšas padarīt procesu mazāk enerģijas patērējošu un mazāk izšķērdīgu.

 

2 – augstākas tīkla izmaksas

Blokķēde sastāv no mezgliem. Bet dažām blokķēdes ekosistēmām ir ierobežots mezglu skaits. Ja kopējais lietotāju skaits pārsniedz mezglu skaitu, viss tīkls var sabrukt. Šādi scenāriji rada divas lielas problēmas –

 • Lielākas izmaksas
 • Lēnāka darījumu likme

Agrāk varētu būt ievads stimulēšanas mezgliem. Tādējādi pastāv ievērojama iespēja izveidot jaunu digitālo kastu sistēmu, kas pilnībā ir pretrunā ar pašas tehnoloģijas pamatā esošo ideoloģiju.

 

3- Bloka lieluma variācija

Bloki var saturēt dažāda veida datus. Šādu lielu datu saturēšanai varētu būt nepieciešami “lielāki” gabali. Šie masīvākie bloki iebilst pret divu veidu draudiem.

 • Mazāku virsgrāmatu izveidošana, kas kaitēs nemaināmībai un vienprātības algoritmam.
 • Vairāk centralizēts, nevis izplatīts tīkls.

Neviens no šiem nosacījumiem nav vēlams, jo tas maina ikviena vēlamās tehnoloģijas ļoti pievilcīgo raksturu.

 

4 – tirgus specializācija

Blokķēdes tehnoloģija tikko sāka augt. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki baidās, ir nepastāvības dēļ, un tirgū vienkārši ir pārāk daudz bloku. Kuru blokķēdi jums vajadzētu izvēlēties un kurā kriptovalūtā pat būtu jāiegulda.

Tirgus ir pārāk spekulatīvs. Piemēram, Bitcoin ir sasniedzis vienības vērtību 20 000 USD, taču tas nenozīmē, ka tas vienmēr saglabās savu maksimālo vērtību. Cena jebkurā laikā var samazināties. Vai varbūt dažas citas valūtas darbojas ārkārtīgi labi. Neviens, kas notiks, padarīs ainu sarežģītāku nekā jebkad agrāk.

Tātad, vai blokķēde ir paredzēta tikai manekeniem? Nu, tas varētu likt jums tā domāt.

Turklāt tas ietekmēs asinsspiedienu!

 

5 – nemainīgi viedie līgumi

Gudrs līgums ir līgums starp divām personām, kuram ir absolūts laika ierobežojums un nosacījumi. Kad šie nosacījumi ir izpildīti, darījums kļūst pašpārliecināts. Ethereum vispirms ieviesa viedos līgumus.

Šādu viedo līgumu būtiska iezīme ir tā, ka tie nav maināmi. Tas nozīmē, ka tad, kad esat noslēdzis darījumu ar izpildes nosacījumiem, tas vairs nav maināms. Hakeri varēja izmantot šo funkciju, lai uzbruktu mums. Atkal, ja viņi spēs uzlauzt kodu, lai izveidotu šādus līgumus, sekos katastrofas.

 

6. nodaļa: 6 Blokķēdes platformu vadīšana, par kurām jums vajadzētu zināt

 • 6.1- Ethereum

Attēlu kredīti: Ethereum vietne

Ethereum, spēli mainoša blokķēdes platforma, ir 22 gadus veca krievu un kanādiešu brīnums. Viņu sauc Vitāliks Buterins. Jūs tos varētu nosaukt par visnovatoriskāko blokķēdes ekosistēmu.

Ar ko Ethereum izceļas? Nu, Ethereum ieviesa viedos līgumus, dApps un DAO. Šādas unikālas funkcijas padarīja sistēmu pievilcīgu parastajiem lietotājiem. Varbūt tāpēc viņiem ir visbūtiskākais lietošanas gadījumu skaits. Viņiem pat ir draudzīga un noderīga tiešsaistes atbalsta kopiena, kas koncentrējas uz biežu produktu atjaunināšanu un lietotāju atbalstu.

Pašlaik to sistēmā ir vecāks darba konsensa algoritma pierādījums. Bet Ethereum tā vietā plāno pieņemt atjaunināto pierādījumu par likmes vienprātības algoritmu.

 

 • 6.2- Hyperledger audums

Attēlu kredīti: Hyperledger vietne

Linux, pasaules slavenā atvērtā koda platforma atbalsta Hyperledger. To mērķis ir izveidot un apkalpot nozares līmeņa virsgrāmatu ietvarus. Viņi jau ir sadarbojušies ar lieliem uzņēmumiem, kas nāk no dažādām nozarēm, piemēram, līgavaiņa, banku, piegādes ķēdes, ražošanas uzņēmumiem un IoT utt..

Hyperledger ir viens no labākajiem blockchain ietvariem, kas tur pastāv. Tas lieliski sader ar uzņēmuma risinājumiem. Blokķēde ļaus jums sākt uzreiz un ar viņu vienprātības protokola palīdzību.

Viņi arī nesen paziņoja, ka viņi laidīs klajā jaunāku Hyperledger Fabric versiju.

 

 • 6.3- R3 Corda

Attēlu kredīti: Corda R3 vietne

R3 ir vēl viena revolucionāri nozīmīga finanšu iestāde, kas ir izveidojusi atvērtā koda izplatītu virsgrāmatu platformu ar nosaukumu Corda. Cordai nav iebūvēta marķiera vai kriptovalūtas, un tas ir atļauju blokķēdes tips.

Kāpēc?

Nu, tas ierobežos jebkuru personu, kas neatbilst blokķēdes protokoliem. Tātad, ja esat tikai nepārprotami pievienots tīklam, jūs nevarēsiet piekļūt noteiktām daļām.

 

 • 6.4 – viļņošanās

Ripple ir viens no interesantākajiem līdz šim. Viņu RippleNet mērķis ir sasaistīt visas bankas un maksājumu metodes vai nodrošināt vienā vietā. Ripple piedāvātās darījumu maksas ir blakus bezmaksas.

Viņu digitālo valūtu sauc par “Ripples vai XRP”, un tie ir kļuvuši par vienu no populārākajiem uzreiz pēc Bitcoin un Ethereum. XRP ir mērogojamāks un ātrāks nekā citas kriptovalūtas.

Attēlu kredīti: Ripple Net vietne

 • 6.5 – EOS

EOS ir jauns tirgū, un tas jau ir radījis lielu iespaidu tirgū. Cilvēki par to kļūst satraukti. Tā pamatā galvenokārt ir trīs iemesli – mērogojamība, elastība un lietojamība.

Varētu teikt, ka tajā nav visu galveno trūkumu, kas patlaban ir Bitcoin. Tikai laiks var pateikt, cik tālu EOS iet, jo sacensības ir pīķa punktā.

 

 • 6.6- NEO

Jaundzimušais NEO jau ir ienācis tirgū ar blīkšķi! Tas maina visu scenāriju ar to lielo spēju apstrādāt darījumus sekundē. Kaut arī tādas blokķēdes kā Bitcoin var apstrādāt 6-7 darījumus sekundē, NEO var apstrādāt 10000 operācijas sekundē.

Turklāt NEO ir izaicinājis briesmoni – Ethereum. NEO ir viss, kas Ethereum ir, bet jaunāks, gudrāks un ātrāks.

 

7. nodaļa: Decentralizētu blokķēdes lietojumu piemēri

Tagad, kad jūs zināt, kā jūs varat izveidot decentralizētas lietotnes, pamatojoties uz dažādām platformām, apskatīsim dažus modeļus, lai procesu tālāk izprastu.

Parasti mūsdienās ir trīs veidu decentralizētas lietotnes. Viņi ir:

I tips: Šim dApp ir savs blokķēdes tīkls.

II tips: Šī decentralizētā lietotne darbojas I tipa dApp blokķēdes tīklā. Viņi izmanto arī citus protokolus, lai izmantotu pašu marķieru sistēmu.

III tips: Šis dApp izmanto dažus II tipa dApps protokolus un pēc tam izmanto savus protokolus, lai izsniegtu marķierus.

Apskatīsim dažus viņu piemērus.

 • 7.1- Augurs

Augurs ir II tipa dApp. Tā ir unikāla lietojumprogramma. Tas izmanto decentralizācijas tīklu kopā ar finanšu tirgus prognozēm, lai izveidotu loģisku un spēcīgu tirgus prognozēšanu.

Tomēr prognozes neaprobežojas tikai ar finanšu tirgiem.

Attēlu kredīti: Augura emuārs

 • 7.2- Golems

Golem izmanto vienu no lielākajām tirgus vietām pasaulē, skaitļošanas jaudu. Tas nozīmē, ka tas ir superdators, kuram varat piekļūt jebkurā laikā. Ja jums ir neizmantota skaitļošanas jauda, ​​izmantojiet to tīklā.

Kā atlīdzību jūs saņemsiet citus lietotājus, kuri pērk jūsu skaitļošanas jaudu no superdatora.

Jums būs jāpērk jauda, ​​izmantojot viņu pašu žetonus. Tātad, jūs saņemsiet Golem tīkla žetonus ikreiz, kad kāds iegādāsies jūsu spēku.

Tas ir lielisks veids, kā ieguldīt blokķēdes tehnoloģijā.

Golem ir vēl viens II tipa dApp piemērs.

 • 7.3- Aragona

Aragona ir viena no nedaudzajām decentralizētās pārvaldības platformām, kas sniedz vērtību ievērojamām organizācijām. Projekts ir veidots uz Ethereum platformas. Vienīgais mērķis ir pārkāpt visas robežas un veicināt strukturētu organizatorisko sistēmu, kas jums palīdzētu.

Aragons vēlas, lai izstrādātājiem būtu viegli izveidot jaunas decentralizētas autonomās organizācijas. Tāpēc tas ietver daudzas lietas, piemēram, marķieru pārvaldību, arbitrāžu, lomu piešķiršanu utt.

Aragona ir arī II tipa dApp piemērs.

 • 7.4- Sia

Sia strādā ar neizmantoto cietā diska ietilpību visā pasaulē. Ar to viņi izveidoja zemi, kas balstīta uz blokķēdēm, un nodrošināja unikālu glabāšanas sistēmu. Platforma izmantoja šīs tukšās vietas kā mākoņa krātuvi.

Tie ir arī neticami lēti. Tātad, ja jums ir pieejams cietais disks, varat aizdot šo vietu, izmantojot Sia. Varat arī iegādāties krātuvi, ja jums ir maz degvielas.

Tas ir I tipa dApp.

 • 7.5. Drošs tīkls

Drošais tīkls ir atbildīgs par drošāku vienaudžu saziņu. Tas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, un vārds SAFE nozīmē drošu piekļuvi ikvienam. Jūs varat izmantot viņu platformu, lai ieietu drošā tīklā un pēc tam dalītos skaitļošanas jaudās ar kādu citu.

To mērķis ir aizsargāt savus lietotājus no centralizētām iestādēm, piemēram, valdības, noziedzniekiem, bankām utt.

Tas ir III tipa dApp.

 

8. nodaļa: Dažādi blokķēdes vienprātības protokolu veidi

Katra blokķēdes tehnoloģija ir atšķirīga. Viņi visi izmanto dažādus vienprātības algoritmus, lai padarītu savu platformu labāku par otru.

Tātad, tiem ir būtiska nozīme tīklā.

 • 8.1. Darba pierādīšana (PoW)

Tas bija pirmais, kas tika ieviests pasaulē, tāpēc tas ir tik populārs nekā citi vienprātības protokoli.

Šajā gadījumā, kad lietotājs uzsāk darījumu, kalnrači vai superdatori mēģina atrisināt problēmu vai mīklu.

Tas ļauj viņiem pievienot blokus visam tīklam. Kā atlīdzību par darbu viņi saņem nelielu darījuma maksu un procentus no blockchain žetoniem.

Tomēr tam ir daži trūkumi.

Enerģijas izšķiešana:

Kalnrači tērē daudz enerģijas mīklu risināšanai. Viņi ilgāku laiku atstāj ieslēgtus datorus un pēc tam palielina enerģijas patēriņu pasaulē.

Neaizsargāta:

Lai gan tas ir viens no populārākajiem, tas ir uzņēmīgs pret hakeriem. Sistēma ir veca, un tai ir jāatjaunina protokoli.

Sākotnēji Ethereum izmantoja PoW, bet no 2018. gada tas ir izmantots pārcēlās uz Proof-Of-Stake.

 • 8.2. Pierādījums par likmēm (PoS)

Šis protokols tika izstrādāts, lai pārvarētu PoW trūkumus, praktiski enerģijas patēriņu. Līgums ir paredzēts arī publiskām blokķēdēm tāpat kā PoW.

Tas neizraisa jaunas monētas, bet gan mudina lietotājus tērēt naudu monētām. Jo vairāk viņi tērēs, jo vairāk iespēju iegūt validatoru. Ar to viņi var piedalīties bloka izveidē.

Bet ir vērpjot, validatori tiek izvēlēti nejauši.

Viņu galvenais trūkums ir tas, ka viņi ir neaizsargāti kā PoW. Ja salīdzinām PoW Vs. PoS, mēs noteikti būsim marinēti.

 

 • 8.3. Deleģētā kapitāla pierādīšana (DPoS)

Tie ir līdzīgi likmju pierādījumiem, bet ar vērpjot! Lietotāji, kuriem ir vairāk monētu, varēs balsot un ievēlēt lieciniekus. Tātad atšķirība ir tikai demokrātiskā skatījumā uz visu situāciju.

Ja piedalāties šajā balsošanas sistēmā, jūs saņemsiet atlīdzības punktus. Tas ir labākais veids, kā iegūt kriptonauda.

 • 8.4. Iznomāts likmju apliecinājums (LPoS)

Waves izstrādāja šo POS sistēmu. Izmantojot šo, jūs varēsiet izveidot pielāgotus žetonus un izmantot tos savā saimniecībā. Mērķis ir piedāvāt lielāku drošību nekā PoS sistēma. Nosaukums “Iznomāts” radās investīciju rakstura dēļ. Jūs varat iznomāt savu monētu tīklam un pēc tam iegūt atlīdzības punktus.

 • 8.5. Pagājušā laika pierādījums (dzejnieks)

Dzejnieks ir līdzīgs PoW. Atšķirība ir tā, ka tā vairāk koncentrējas uz enerģijas patēriņu. Tomēr, lai tā darbotos brīvi, tai ir nepieciešams īpašs aparatūras aprīkojums.

 • 8.6. – praktiskā bizantiešu defektu tolerance (PBFT)

Viena no vadošajām platformām pašlaik izmanto PBFT. Bizantietis izmantoja noteiktu secību, lai noturētu rouge lietotājus. Tas ir pilnīgi normāli, ja jebkurā blokķēdes platformā ir daži izpostītāji. Labāk, lai būtu drošībā pareizi.

 

Izskaidrota blokķēdes tehnoloģija: citi vienprātības algoritmi

Tie bija galvenie. Tagad redzēsim, kā darbojas citiem algoritmiem.

 • 1 – Darbības pierādījums: Tā ir hibrīda protokolu sistēma. Tas izmanto gan PoS, gan PoW, lai nodrošinātu, ka atlīdzības punkti ir savlaicīgi. Kad viņi atrisinās mīklu, viņi izmantos PoW, pēc tam viss ir par PoS.
 • 2- Svarīguma pierādījums: NEM izstrādāja šo. Viņi vēlējās izveidot protokolu, kas arī atalgos, pamatojoties uz tīkla darbību, ne tikai uz darījumiem. Tas nozīmē, ka lietotāji, kuri bieži sūta un saņem darījumus, par to saņems samaksu.
 • 3- Jaudas pierādījums: Izmantojot šo protokolu, jūs varat izmantot cietā diska ietilpību vai atmiņas vietu. Jo vairāk krātuves jums būs, jo vairāk bloku varēsiet raktuves un pēc tam saņemsiet atlīdzību.
 • 4- Degšanas pierādījums: Sadedziniet savas monētas un saņemiet atlīdzību. Šis ir diezgan dīvains. Jebkurš lietotājs, kurš atsūta monētas atpakaļ savā makā, no kura nevar atgūties, saņems atlīdzību, pamatojoties uz summu.

 

Kuras nozares var izmantot šo tehnoloģiju?

Jūs, iespējams, domājat, kur tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija. Nu, to galvenokārt izmanto dažās nozarēs, piemēram, veselības aprūpē, kuģniecībā, enerģētikā un Fintech. Varat arī teikt, ka šīs nozares tos izmanto kā līdzekli oglekļa kredītu apmaiņai.

 • Blockchain in Shipping

Kuģniecības nozarēs kravas sūtījumiem inspektoriem un saņēmējiem pirms piegādes ir jāpierakstās vairākas reizes. Tas viss bija tradicionāls papīrs. Vēlāk, izmantojot digitālo elektronisko sistēmu, bija arī daudz laikietilpīgs parakstu process.

Visbeidzot, Maersk, lielākais konteineru pārvadājumu operators pasaulē, mēģināja modernizēt visu kravas sūtījumu nosēšanās procesu un padarīt to daudz ērtāku.

2017. gada martā iznāca, ka tajā tiek izmantota grāmata, kuras pamatā ir blokķēdes tehnoloģija, kas digitalizē piegādes ķēdi. Tādējādi tas varēja digitāli apstrādāt milzīgus dokumentus, un sūtījums kļuva daudz pieejamāks.

Maersk tagad kopā ar IBM strādā pie jaunas elektroniskās bloku ķēdes bāzes platformas. Ir cerības uz jauno elektronisko blokķēdes tehnoloģiju.

Blokķēdes virsgrāmatā ir visi sūtījumu dati, tostarp preču statuss, pavadzīmes, muitas dokumenti un visa cita informācija par sūtījumiem. Var apskatīt visus datus un zināšanas par kravu, ja viņš vai viņa ir kuģniecības piegādes ķēdes loceklis.

Bet dalībnieki nevarēs mainīt, rediģēt vai izdzēst datus no ieraksta. Pat viņi nevar pievienot nevienu tīklu bez jebkādas vienošanās vai pienācīga procesa. Visa datu sistēma ir nemaināma ierakstu sistēma. Būtībā blokķēde ir tāda tehnoloģija, kas savieno visu pasauli.

 

 • FinTech

Blokķēdes tehnoloģijas galvenā fantastiskā iezīme ir finanšu darījums. Jūs varat veikt efektīvus darījumus ļoti īsā laikā, kā arī bez jebkādas trešās personas vai trešās personas pārtraukuma. Darījumu procesam nav nepieciešams nekāds valdības vai bankas atbalsts. Tādējādi jums nav jāmaksā nekāda papildu maksa.

Tātad, vai nav skaidrs, ka blokķēdes lietojumprogrammas pārvalda finanšu tehnoloģiju! Tas faktiski to dara. Tas novērš arī darījuma laiku un izmaksas. Pat viens var bez problēmām ātri pārbaudīt blokķēdes ierakstus un darījuma statusu. Tas ir milzīgs ieguldījums fintech pasaulē.

Ziņojums par blokķēdi ir tāds, ka dažām lielākajām investīciju bankām tā varētu samazināt infrastruktūras izmaksas vidēji par aptuveni 30%. Viņi varētu ietaupīt ievērojamu naudas summu gadā, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju.

Ja darījums notiek pāri robežām, maksājums un cita apstrāde var ilgt dažas dienas. Veicot darījumus pāri robežām, ir daudz dokumentu noformēšanai, norēķiniem un apmaksai. Ir ļoti daudz komunikācijas procesu. Lai gan visi no tiem tiek sūtīti, izmantojot elektroniskos ziņojumus, būtu ļoti dabiski norēķināšanās procesam veltīt vismaz divas dienas.

Bet, izmantojot blokķēdes tīklu, tas pat neprasīs tik daudz laika visam darījumam, saziņai un norēķinu procesam. Šī tehnoloģija padara visas darbības vieglāk pārvaldāmas un mazāk laikietilpīgas.

 

 • Blockchain enerģētikā

Enerģētikas nozarēs ir arī blokķēdes lietojumi. Blockchain virsgrāmatu var izmantot enerģijas datu taupīšanai. Nesen daži uzņēmumi enerģijas datu taupīšanai izmanto blokķēdes kriptogrāfijas tehnoloģiju vai blokķēdes virsgrāmatu.

Jūs varētu domāt, vai šī tehnika ir dārga vai viltota. Tas var šķist dārgs un nepatiess process, bet tas tā nav. Turklāt tas ir ekonomisks, oriģināls un nepavisam nav bīstams.

Jums būs jāuzstāda saules paneļi atbilstoši enerģijas daudzumam, kuru vēlaties saglabāt. Pie paneļa jābūt savienotai ar mikrorežģa blokķēdes virsgrāmatu. Mikrorežģī ir litija jonu akumulatoru krātuve, tīkla vadības sistēma, viedie elektriskie skaitītāji un pārveidotāji.

Microgrid blockchain datu bāze ir grāmatvedības sistēma, kuras pamatā ir tīmeklis. Tā veiks slodzes līdzsvarošanu, tīkla pārraudzību un problēmu risināšanu. Izmantojot blockchain virsgrāmatas tehnoloģiju, var ietaupīt un izmantot milzīgu enerģijas daudzumu, kamēr būs strāvas padeves pārtraukums vai notiks kāda cita katastrofa.

Daudzi uzņēmumi un iedzīvotāji izmanto šo metodi, lai taupītu enerģiju, un izmanto tos ikreiz, kad viņiem tas nepieciešams lēti. Un daudzi uzņēmumi plāno izmantot blockchain virsgrāmatas tehnoloģiju.

Šai bloku ķēdes virsgrāmatas sistēmai ir nepieciešams dators vai mezgls, lai koplietotu un apstiprinātu visu informāciju visā mikrotīklā. Blokķēde efektīvi līdzsvaros visu enerģētikas sistēmu.

Visi pētījumi un pētījumi par blokķēdes tehnoloģiju paskaidroja, ka tas būs ļoti potenciāls enerģētikas nozarē. Tas efektīvāk pārvaldīs visu enerģijas taupīšanas tīkla sistēmu bez problēmām.

 

Blockchain izstrādātāja karjera

Blockchain tehnoloģija katru dienu ieņem masīvu vietu nozarēs. Gaidāmajās dienās tiks palielināts pieprasījums pēc blokķēdes lietojumprogrammām. Tādējādi blokķēdes karjerā būs milzīga iespēja.

Blockchain izstrādātājiem jau ir izcils pieprasījums. Izmantojot šo darba prasmi, viņiem ir otrā vieta starp visprasīgākajām darba prasmēm. Darba iespējas mūsdienās palielinās.

Blockchain izstrādātājiem ir ne tikai pastāvīgs pilna laika darba lauks, bet arī ārštata pasaule. Viņi prasa milzīgu summu par savu pakalpojumu, un visvairāk pārsteidzoši ir tas, ka uzņēmumi tos pieņem darbā ar savu lielo pieprasījumu.

Dažādi institūti plāno apmācīt inženierus, programmētājus un izstrādātājus par blokķēdes lietojumprogrammu programmēšanu un attīstību. Ja jūs varat attīstīt savas prasmes, izmantojot blokķēdes lietojumprogrammas, būs daudz iespēju veidot savu karjeru blokķēdes tehnoloģijā. Blokķēdes izstrādātāju iespējas palielinās augstāk nekā jebkad agrāk!

 

9. nodaļa: Blockchain for Dummies: Blockchain nākotne

Blockchain lika mums paskatīties uz pasauli pilnīgi jaunā veidā. Ja jūs to domājat, visa mūsu pasaule un tas, kā mēs apstrādājam datus, mainīsies. Mēs beidzot varētu iedomāties pasauli, kas ir pilnīgi brīva no tehnoloģiskiem pavēlniekiem. Bet tas nenotiks pa nakti. Cilvēkiem būs vajadzīgs diezgan daudz laika, lai izprastu visu tehnoloģiju. Pats par sevi saprotams, ka blokķēdes tehnoloģija mainīs interneta darbību. Cilvēka prāts ir tendence noraidīt izmaiņas.

Piemēram, ja ņemat vērā TCP / IP tehnoloģiju, pamanīsit, ka pagāja apmēram 30 gadi, līdz cilvēki izprata šo tehnoloģiju. Kā blokķēde, lai novērstu banku un citu valdības kontrolētu finanšu sistēmu nepieciešamību, mēs domājam, ka šoreiz tas var aizņemt vēl vairāk.

Bet kas varētu paredzēt nākotni? Videozvani bija tik zinātniski fantastiski tēli pagājušā gadsimta 70. vai 80. gados. Bet pat bērni mūsdienās izmanto FaceTime, lai sazinātos ar draugiem un ģimeni.

Tātad, kā blokķēdes tehnoloģija mainīs pasauli? Kā tas ietekmēs mūsu ikdienu? Kuri ir scenāriji, kas krasi mainīsies?

Šādi jautājumi mums ienāk prātā diezgan bieži. Neuztraucieties palīgs! Mēs atbildēsim uz visām problēmām, kas ir radījušas jūsu domas par šo problēmu.

 

Pēdējās domas,

Blockchain tehnoloģija ir jaunās revolūcijas nosaukums, kas sāka iekļūt visā. Šī diena nav tālu, kad mēs varēsim pilnībā apvienot savas digitālās un reālās dzīves nozares.

Tas ir tikai sākums. Jūs turpināsiet redzēt jaunu un uzlabotu blokķēdes lietojumprogrammu, padarot mūsu ikdienas dzīvi daudz ērtāku.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map