Kā integrēt blokķēdi telekomunikāciju nozarē

Kad uzņēmumi arvien vairāk pievēršas blokķēdes lietojumprogrammām, lai uzlabotu esošos pakalpojumus, kā telekomunikāciju sistēmas var gūt labumu no jaunākajām izplatītajām virsgrāmatu tehnoloģijām?

Kaut arī telekomunikāciju nozare ir baudījusi priekšējās rindas sēdvietas dažos no vēstures aizraujošākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem, blokķēde joprojām ir salīdzinoši jauns un neapzināts ceļš mūsdienu telekomunikāciju uzņēmumiem. Tas teica, daži eksperti ticiet, ka blokķēdes pieaugošā ietekme uz telekomunikāciju nozari varētu izraisīt tirgus vērtības pieaugumu no 46,6 miljoniem ASV dolāru 2018. gadā līdz prātam aizraujošiem 993,8 miljoniem USD līdz 2023. gadam.

Neatkarīgi no tā, vai esat tehniskais direktors, kurš meklē praktiskus padomus, vai izpilddirektors, kurš vēlas ieguldīt jaunākajās tehnoloģijās, izpratne par blokķēdes vērtību palīdzēs jums atvērt iespējas iespēju pasaulē.

Pievienojieties mums, kad mēs izpētīsim potenciālos blokķēdes pielietojumus telekomunikācijās un to, kā nozare var pārvarēt ilgstošos šķēršļus, lai veicinātu inovācijas un atvērtu jaunas izaugsmes iespējas.

 

Kas ir Blockchain?

Pirms mēs ienirstam smalkgraudainajā jūsu bizness varētu gūt labumu no blokķēdes, to ir svarīgi saprast kas blockchain ir un kāpēc uzņēmumi varētu izvēlēties to izmantot.

Termins “blockchain” pirmo reizi ieguva slavu 2008. gadā, lai aprakstītu izplatītu finanšu ierakstu digitālo virsgrāmatu. Pirmajās dienās blokķēde tika izmantota, lai droši izsekotu kriptonauda darījumus, vācot un saglabājot reāllaika izmaiņu ierakstu virsgrāmatā.

Atšķirībā no tradicionālajām sistēmām, kas darbojas, izmantojot centralizētu datu bāzi ar vienu autoritātes punktu, blokķēdes tehnoloģijās tiek izmantota izplatīta virsgrāmata, kas ar laiku pieaug. Kad informācija nonāk blokķēdē, tā paliek. Ikviens, kam ir tiesības piekļūt blokķēdei, var apskatīt visas izmaiņas, izmantojot pastāvīgi atjauninātu virsgrāmatu – sinhronizētu visā veltītajā vienādranga tīklā.

 

Visas blokķēdes sastāv no trīs galvenie komponenti:

 • Bloķēt. Jebkura informācija, kas nonāk blokķēdē, tiek saglabāta kā atsevišķs bloks. Dažādi bloki ir savienoti, izmantojot drošu ķēdi, lai reāllaikā reģistrētu, kā datu kopa mainās laika gaitā.

 

 • Hašings. Katrs bloks ir nodrošināts un marķēts ar šifrētu digitālo parakstu, ko sauc par hash. Lai izvairītos no informācijas dublēšanās, blokķēdes izmanto procesu, ko sauc par darba pierādījumu, lai pārbaudītu, vai katrs jaukums ir unikāls.

 

 • Bloķēt laiku. Visas blokķēdes regulāri rada jaunus blokus. Šo atjauninājumu biežumu mēs raksturojam kā bloķēšanas laiku. Jo īsāks intervāls, jo tuvāk blokķēde ir reāllaika ārpus ķēdes notikumu parādīšana.

 

Daudzi uzņēmumi ir ieinteresēti, kā viņi var izmantot izplatītās grāmatas, lai izveidotu precīzus ierakstus. Blokķēdes sistēmas palīdz uzņēmumiem izvairīties no cilvēku kļūdām vai nepareizas komunikācijas starp slikti savienotām IT sistēmām. Sarežģītus ārpusķēdes notikumus var vienkāršot un ierakstīt koduma lieluma gabalos.

 

Kāpēc telekomunikāciju uzņēmumiem ir nepieciešama blokķēde?

Kaut arī blokķēdes tehnoloģijām ir plašs pielietojums tādās nozarēs kā finanses un piegādes ķēdes pārvaldība, lielākā daļa telekomunikāciju uzņēmumu vēl nav izjutuši šīs jaunās tehnoloģijas pilnīgu spēku.

Lielākā daļa Tehnoloģiju mediji un telekomunikācijas (TMT) Uzņēmumi paļaujas uz sarežģītām attiecībām starp trešo personu pakalpojumu sniedzējiem, lai klientiem sniegtu kvalitatīvus un visaptverošus pakalpojumus. Blockchain nonāk savā prātā, kad domājam par efektīvu un caurspīdīgu sistēmu izveidi, ko cilvēki uzticību.

 

Daži no galvenajiem blokķēdes ieguvumiem TMT uzņēmumiem ir:

 • Tiešo maksājumu izsekošana un apstrāde starp trešajām pusēm. Blockchain var palīdzēt telekomunikāciju uzņēmumiem sekot līdzi darījumiem, izvairīties no maksājumu dublikātiem un arhivēt vēsturiskos datus.

 

 • Licences līgumu, aktīvu un intelektuālā īpašuma pārvaldīšana un darījumu veikšana. Decentralizētas digitālās grāmatas var palīdzēt telekomunikāciju uzņēmumiem koordinēt vairākas profesionālās attiecības ar pakalpojumu sniedzējiem un B2B klientiem.

 

 • Izmantot R priekšrocības&D nodokļu atvieglojumi. Daudzi uzņēmumi, kas aktīvi iesaistās jaunu blokķēdes tehnoloģiju izstrādē, varētu pretendēt uz R&D nodokļu atlaides.

 

 • Pašnodarbinātie protokoli, izmantojot viedos līgumus. Uzņēmumi var izmantot blokķēdes tehnoloģijas, lai aktivizētu automatizētus rēķinus, atmaksu, līgumu atjaunošanu un daudz ko citu. Viedie līgumi paātrina novecojušus procesus, novērš kļūdas un samazina paļaušanos uz starpniekiem.

Blokķēdes lietošanas gadījumi telekomunikāciju nozarē

Blokķēdes pieņemšana, lai uzlabotu efektivitāte, būvēt uzticību un uzlabot pārredzamība var palīdzēt TMT uzņēmumiem nodrošināt ātru un uzticamu pakalpojumu, kuru klienti mīl.

Neatkarīgi no tā, vai tā ir digitālo tiesību apstrāde izklaides nozarē, domēna vārdu sistēmas (DNS) pakalpojumu apstrāde datorzinātnēs vai uzraudzības ķēdes integrācijas uzraudzība piegādes ķēdē, potenciālie blokķēdes pielietojumi telekomunikācijās ir bezgalīgi.

Blockchain var arī mainīt telekomunikāciju uzņēmumu veidu:

 • Izsekot ierīces ar uzlabotiem privātuma pasākumiem.
 • Uzraudzīt starptautisko viesabonēšanas maksu.
 • Izplatiet honorāru datus multivides straumēšanas pakalpojumiem.
 • 5G tīkla šķēļu aizjūras nomas pārvaldība

Piemēram, mobilo virtuālo tīklu operatori (MVNO), piemēram, Asda Mobile un Virgin Mobile, ir papildu datu nesēji, kas savu darbību nodod ārpakalpojumā lielākiem mobilajiem tīkliem, piemēram, EE.

Blockchain var palīdzēt lielākiem uzņēmumiem pārvaldīt šīs meitas partnerības un savienot visu MVNO tīklu, kas savstarpēji harmoniski runā. Tātad visas puses saprot, kas notiek blokķēdē, un visi var sekot līdzi tam, kurš kam ir parādā.

 

Vai jūsu uzņēmums ir gatavs Blockchain sistēmu integrācijai?

Lai gan ieguvumi no blokķēdes ieviešanas jūsu biznesā ir skaidri, teorijas ieviešana praksē ne vienmēr ir tik vienkārša. Turpmāk uzziniet vairāk par blokķēdes ieviešanas priekšrocībām rakstu.

Ja jūs esat jauns blokķēdes lietotājs un jums nav iekšēju zināšanu, kā optimizēt esošās sistēmas, ieguldījumi bloku ķēdes tehnoloģijās var būt biedējoši.

Tāpat kā jebkuram ieguldījumam, arī laika noteikšanai ir izšķiroša loma tajā, kā uzņēmumi izlemj, kad, ja vai kā viņiem vajadzētu izmantot iespēju izmantot jaunās tehnoloģijas.

Ar pāreju uz bloku ķēdi, kas ietver tik būtiskas izmaiņas, kā lietas tiek veiktas, un kas prasa ievērojamu jūsu uzņēmuma IT infrastruktūras noraidīšanu, bieži vien ir laba ideja koordinēt pāreju līdzās citām digitālajām transformācijām. Šis ir labākais laiks, lai ieviestu digitālo sistēmu ātrai darbībai, progresa izsekošanai un vienošanos nokārtošanai.

Daudz vienkāršāk ir blokķēdes konsorciju no paša sākuma integrēt vietējā sistēmā, nevis optimizēt esošo programmatūru. Pēdējais var justies kā iemest kvadrātveida tapu apaļā bedrē.

 

Veikt izmaksu un ieguvumu analīzi

Ja esat telekomunikāciju biznesa tehniskais direktors vai tehnoloģiju vadītājs, viena no lielākajām bažām par blokķēdes tehnoloģijas pieņemšanu ir izmaksas. Tāpat kā visu inovāciju gadījumā, pirmais īkšķis ir veikt vienkāršu izmaksu un ieguvumu analīzi, lai novērtētu, vai blokķēdes integrēšana palīdzēs vai kavēs jūsu biznesu..

Pajautājiet sev, kādus sāpju punktus vēlaties atrisināt un kur blokķēde var atvieglot slodzi.

Lai gan sākotnējie ieguldījumi var šķist dārgi, ilgtermiņa ietaupījumi var būt ievērojami. Neatkarīgi no tā, vai lietojat viedus līgumus starpnieka izgriešanai, vai procesu automatizēšanu, lai samazinātu darbaspēka izmaksas, lēnām degošie blokķēdes finanšu ietaupījumi var būt.

Blockchain dod vērtību telekomunikāciju vērtību ķēdē, palīdzot uzņēmumiem uzlabot savu tehnisko infrastruktūru un atteikties no novecojušām tehnoloģijām. Tā kā klienti pieprasa uzlabotu pieredzi un konkurenti izmanto mūsdienīgas sistēmas, lai veicinātu inovācijas, telekomunikāciju uzņēmumiem jāpielāgojas, lai neatpaliktu no tirgus pieprasījuma.

Drošas un caurspīdīgas, uz grāmatām balstītas tehnoloģijas nodrošina telekomunikāciju uzņēmumus ar īpašām tīkla infrastruktūrām, kas nodrošina ar datiem pamatotus pakalpojumus, izmantojot vienu patiesības avotu..

Ja daļa no jūsu biznesa modeļa ietver programmatūras kā pakalpojuma (SaaS) licencēšanu vai pārdošanu, blokķēdes var apkarot ar krāpšanu, klientu attiecību pārvaldību (CRM) un pat abonēšanas maksājumiem saistītās izmaksas..

Labi pārvaldīta blokķēdes sistēma kļūs par jūsu biznesa smadzenēm. Ķēdes ieraksti palīdz racionalizēt novecojušus procesus, izvairīties no kļūdām un apiet darbietilpīgas procedūras.

 

Četru soļu ceļvedis, lai veiksmīgi ieviestu Blockchain

Kad esat noskaidrojis, vai blokķēde ir piemērota tieši jums, ir jādomā par nākamo soli un kur jūs varat to integrēt savā biznesā.

Šeit ir četru soļu ceļvedis, kas palīdzēs jums noteikt, kuri uzņēmuma procesi gūtu labumu no bloku ķēdes operētājsistēmas gala līdz galam un kā garantēt nevainojamu digitālo transformāciju:

1. Nosakiet, kurām jūsu biznesa jomām ir nepieciešama blokķēde

Kaut arī blokķēdes pielietojums telekomunikāciju nozarē ir tālejošs, katrs bizness ir unikāls. Tehniskajiem direktoriem vajadzētu analizēt viņu darbību un rūpīgi apsvērt, kuras viņu uzņēmuma jomas ir vispiemērotākās blokķēdes integrācijai.

Uzdodiet sev šādus jautājumus, lai noteiktu, kur novirzīt resursus:

 • Vai jūs apstrādājat uz noteikumiem balstītus datus? Blokķēdes tehnoloģijas nonāk savā ziņā, strādājot ar standartizētām datu kopām un iepriekš noteiktiem procesiem, kurus var ierakstīt lasāmajos blokos. Piemēram, bloku ķēde būtu daudz noderīgāka 5G datu lietošanas izsekošanai, nevis klientu sūdzību apstrāde.

 

 • Vai jūs varat interpretēt savus datus vairāk nekā vienā veidā?? Galvenais blokķēdes ieguvums ir spēja ierakstīt un uzglabāt vienu avotu patiesība. Ja strādājat ar neskaidrajām datu kopām, jūs neizmantosiet atsevišķu patiesību sinhronizēšanas priekšrocības vienādranga tīklā..

 

 • Vai jums ir kādi procesi, kuros nepieciešama iesaistīšana no vairākām ieinteresētajām pusēm? Uzlabota vienādranga tīklu pārredzamība un pieejamība ļauj vairākām ieinteresētajām personām sadarboties. Decentralizētās digitālās grāmatas nodrošina, ka visas partijas dzied no vienas himnas lapas.

 

2. Pārskatīt jebkuru tiesisko regulējumu & Atbilstības jautājumi

Ieviešot blokķēdes tehnoloģijas, atbilstībai jābūt ikviena prāta priekšā. Lai gan lielākā daļa pieejamo blokķēdes operētājsistēmu nodrošinās iebūvētus atbilstības pasākumus, katram biznesam ir jāveic nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu, ka akmens netiek atstāts neapgriezts.

Atkarībā no piedāvātajiem pakalpojumiem, iespējams, būs jāapsver sekojošais:

 • Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas likumi
 • Nodokļu saistības, kas saistītas ar vietējiem un starptautiskiem darījumiem ar blokķēdi
 • Gudru līgumu juridiskais pamatojums un uzticamība
 • GDPR un nozarei raksturīgie datu aizsardzības likumi

 

3. Padomājiet par iespējamiem riskiem

Tāpat kā ar jebkuru ieguldījumu vai tehnoloģisku jauninājumu, telekomunikāciju uzņēmumiem jāņem vērā riski, kas saistīti ar blokķēdes pieņemšanu.

Neatkarīgi no tā, vai pārejas periodā starp divām sistēmām nākas sastapties ar dīkstāvi, cenšas atmaksāt sākotnējās ieviešanas izmaksas vai sabojāt jūsu reputāciju ar sistēmas kļūmēm, uzņēmumiem ir jāveic visaptverošs riska novērtējums, pirms tiek parādīta zaļā gaisma..

Kaut arī bloku ķēdes ieviešanai ir nepieciešama tehniska pieredze, sarunās par jaunu tehnoloģiju ieviešanu jāiesaista personāls no visām jūsu uzņēmuma jomām.

Ikvienam no kiberdrošības konsultantiem, revīzijas komitejām, finanšu komandām, tehniskajiem direktoriem un pat produktu komandām ir jāpiedalās lēmumu pieņemšanas procesā, lai nodrošinātu godīgu pārvaldību un izvairītos no neparedzētām problēmām.

Protams, daži riski var parādīties tikai tad, kad esat veicis pāreju uz blokķēdi. Ja tas tā ir, ir svarīgi atrast ātrus risinājumus un pielāgoties, pirms riski kļūst reāli.

 

4. Kas ir atbildīgs par Blockchain pārvaldību?

Kaut arī decentralizētās grāmatas ir paredzētas, lai izšķīdinātu autoritatīvu kontroli, kas pieder vecākai personu grupai, visas blokķēdes sistēmas jāpārvalda un jāuzrauga izraudzītajam personālam.

Neatkarīgi no tā, vai tas ir tehniskā atbalsta iegūšana sistēmas dīkstāves gadījumā, vai procesu pielāgošana, lai ievērotu jaunākās juridiskās prasības, visām blokķēdēm nepieciešama sava veida uzturēšana.

Padomājiet par to, kā jūs finansēsiet tehnisko infrastruktūru, kas piedāvās tehniskas konsultācijas un kādi protokoli jums jāpielāgo dažādiem scenārijiem.

 

Ārpakalpojumi jūsu darbībām: pilnu bloku ķēdes mākoņpakalpojumi

Ātrākais un vienkāršākais veids, kā ieviest blokķēdes tehnoloģijas, ir strādāt ar trešās puses blokķēdes operētājsistēmu.

Pilnveidojiet savu telekomunikāciju biznesu, izmantojot vairāku mākoņu blokķēdes infrastruktūru un bloku ķēdes konsorciju, lai pārvaldītu ķēdes integrāciju. Tā vietā, lai izveidotu savas bloku ķēdes sistēmas no vietas uz augšu, no gala līdz galam mākoņpakalpojumi piedāvā pakalpojumus, kurus var pielāgot jūsu individuālajām vajadzībām..

Izbaudiet elastību, ja maināt protokolus dažādās uzņēmējdarbības jomās, un iegūstiet dziļu ieskatu par izmaksām, veiktspēju un lietojumprogrammām no mērķa vajadzībām veidotu datu analīzes programmu.

 

Uzturiet savienojumu ar Blockchain konsorcijiem

Kaut arī uzņēmumi vēl nav saskrāpējuši to, kā viņi var izmantot blokķēdes tehnoloģijas telekomunikāciju nozarē, tagad ir pienācis laiks uz priekšu domājošiem novatoriem iekost ložu un rādīt priekšstatu izplatītās digitālās virsgrāmatas tehnoloģijās.

Nozares pārliecinošā atkarība no informācijas pārvaldības, datu drošības un apstrādes darījumiem telekomunikācijas uzskata par perfektu vidi jaunāko blokķēdes tehnoloģiju pionieriem..

Ķēdes konsorciji savieno organizāciju grupu, kam ir kopīgi mērķi un kuri var apvienot spēkus, lai veicinātu izaugsmi savā nozarē. Blockchain mitināšanas platformas sadarbojas ar katru konsorcija dalībnieku, lai izveidotu abpusēji izdevīgu struktūru, kas veicina izaugsmi.

Ja jūsu bizness vēlas pilnveidot novecojušus procesus, samazināt izmaksas un uzlabot klientu pieredzi, bloku ķēdes konsorciji, kas izveidoti no mākoņiem, piedāvā ideālu sākumpunktu, lai jūsu telekomunikāciju bizness pārietu mūsdienās.

 

Sveiks no Ocyan

Nepieciešama palīdzība, izmantojot blokķēdi savā telekomunikāciju biznesā?

Okiāns strādā ar 1. – 3. līmeņa organizācijām FinTech, Logistics, Energy, O&G un telekomunikāciju nozares. Mēs palīdzam uzņēmumiem mērogot, izvietot un pārvaldīt blokķēdes lietojumprogrammas uzņēmuma vidē.

Mūsu īpašā mākoņu operētājsistēma nodrošina drošus blokķēdes konsorcijus, optimizētu atbalstu birojā, mantotās integrācijas un sarežģītus datu cauruļvadus, lai nodrošinātu vienmērīgu pāreju uz blokķēdi.

Šis ieraksts ir daļa no 101 Blockchains for Startups Initiative un to ir uzrakstījis Evangelos Pappas,

Evangelos Pappas ir Ocyan izpilddirektors un tehnologs ar pieredzi vadošajos stratēģiskajos korporatīvajos uzņēmumos, kas saistīti ar uzņēmuma programmatūru, digitālo pārveidi, izplatīto skaitļošanu un Blockchain tehnoloģiju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map