Bloķēšanas ķēde NVO: Projekta atbloķēts skaidras naudas izpēte

Humānās naudas pārskaitījumu revolūcija Vanuatu

Kad notiek katastrofa, prioritāte ir ātra palīdzības sniegšana tiem, kuriem tā nepieciešama. Pēdējo gadu laikā palīdzība skaidrā naudā un kuponos (CVA) humanitārajā sektorā arvien vairāk ir kļuvusi par izvēlēto palīdzības sniegšanas metodi. CVA programma paredz skaidras naudas vai talonu pārskaitīšanu tieši personām vai mājsaimniecībām kopienā, lai tos iztērētu pēc saviem ieskatiem, nevis piešķirot naudu valdībām vai citiem valsts dalībniekiem. Tiek lēsts, ka tikai 2016. gadā Humānā palīdzība tika izmaksāta 2,8 miljardu ASV dolāru apmērā, izmantojot skaidru naudu un talonus (2018. gada globālais humānās palīdzības ziņojums; 6. lpp). Tomēr CVA modelis var būt dārgs, neefektīvs un necaurspīdīgs; bieži vien ilgstošs process, kas prasa daudz brīvprātīgo administratīvā darba stundu kritiskā laika periodā. 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ssa-ku22w0k]

 

Izaicinājums

Tāpat kā daudzas Klusā okeāna salas, arī Vanuatu ir neaizsargāta pret lielu ārkārtēju laika apstākļu daudzumu. Sala, kas atrodas zemestrīces pakļautajā “uguns gredzenā” un Klusā okeāna ciklona joslas centrā, salā bieži sastopami vulkāna izvirdumi, cikloni, zemestrīces, cunami un zemes nogruvumi. Kā NVO var izstrādāt skaidras naudas un kuponu palīdzības programmas, kas skaidru naudu savieno ar neaizsargātiem cilvēkiem, nodrošina, ka šos līdzekļus neapēd lielās darījumu izmaksas, un reāllaika ieskats, lai veicinātu programmas optimizāciju?

 

Ethereum risinājums

Oxfam saderinājies Sempo un ConsenSys Solutions, lai novērtētu digitālo skaidras naudas pārskaitīšanas programmu laiku, izmaksas un kvalitāti. Viņi sāka darbu 2019. gada maijā Projekts Atbloķēta nauda: naudas un kuponu palīdzības programmas pilots, kas veidots uz Ethereum blokķēdes mainnet. Tas ātrāk savienoja katastrofas upurus ar “skaidras naudas” palīdzību, vienlaikus reāllaikā nodrošinot naudas plūsmas redzamību. Izmēģinājuma laikā, kuru izmēģināja Vanuatu Pango un Melemaat ciematos, mērķis bija nodrošināt Oxfam globālu sistēmu ātrāka, efektīvāka un pārredzamāka CVA mehānisma ieviešanai nākamajām katastrofu palīdzības programmām.

Sempo, kas ir blokķēdes atbalstīta naudas pārsūtīšanas platforma NVO, nodrošināja tehnisko risinājumu. Oxfam Vanuatu tika galā ar izmēģinājuma ieviešanu. ConsenSys palīdzēja pilota sākotnējā projektēšanā, sniedza blokķēdes konsultāciju un sakaru atbalstu un novērtēja pilotu, lai sniegtu ieteikumus turpmākajai izmantošanai un potenciāla mērogošanai.

Programma pirmo reizi tika izvietota Pango. Šajā kopienā deviņpadsmit veikalu īpašnieki tika iekļauti sistēmā, un divsimt saņēmējiem tika piešķirtas NFC kartes, kas saglabāja viņu digitālā maka līdzsvaru. ConsenSys atradās Vanuatu uz vietas ar Oxfam un Sempo pilotam 2019. gada maijā, lai redzētu gan saņēmēju iekļūšanu sistēmā, gan sistēmas izmantošanu kopienā.. 

Risinājums sadalīja kapitālu NFC karšu veidā, kurās bija līdzekļu atlikums. Pēc tam dalībnieki izmantoja NFC kartes dalībnieku veikalos visā savā kopienā. Risinājums sastāvēja no trim galvenajiem komponentiem:

  • Iepriekš finansētas kuponu kartes, kas izsniegtas katram saņēmējam
  • Veikalu īpašniekiem izsniegtie tālruņi ar instalētu mobilā tālruņa lietotni Sempo
  • Ethereum blokķēdes aizmugure digitālās naudas plūsmas kontrolei

“Izmantojot kuponus, kuru pamatā ir stablecoins, mēs izveidojam kaut ko tādu, kas organiski aug. Tā ir sistēma, kas ļauj mums izveidot plaukstošu pārdevēju un kopienas ekosistēmu – [sistēmu, kas] patiešām var uzņemties savu dzīvi. ” 

– Niks Viljamss, SEMPO līdzdibinātājs


Sistēma darbībā

 

oxfam plūsmas diagramma

Atbalsta saņēmējiem tika izsniegta finansēta NFC karte, lai veiktu pirkumus vietējos veikalos, kas piedalās. Pašām NFC kartēm bija atlikums šifrētu depozītu un izņemšanas secību veidā.

Vietējiem veikalniekiem tika nodrošināts mobilais tālrunis, kas iepriekš bija ielādēts ar mobilo lietotni Sempo. Tam bija vietējās datu bāzes kešatmiņa ar NFC kartēm un to atlikumiem, ļaujot tai darboties bezsaistē. Pārdevējiem bija nepieciešams izveidot savienojumu ar internetu tikai reizi nedēļā, lai sinhronizētu savas ierīces ar tiešsaistes serveri, padarot to par racionālu risinājumu zemas savienojamības videi. Mobilās lietotnes lietotāja saskarnē un Sempo aizmugurē redzamie atlikumi visi bija Vanuatu nacionālajā valūtā Vatu (VT). Konvertācija tika veikta programmatūrā, izmantojot fiksētu VT uz USD maiņas kursu. 

Sempo aizmugures informācijas panelis nodrošināja lietotājam draudzīgu saskarni Ethereum blokķēdes skatīšanai un lielapjoma darījumu atvieglošanai, dodot Oxfam iespēju ātrāk pieņemt lēmumus un optimizēt izmaksu.

Blokķēde, ko izmantoja finanšu darījumu veikšanai šajā risinājumā, bija Ethereum publiskā blokķēde. 

 

Kāpēc Ethereum publiskā ķēde?

Izsekojamība

Ethereum publiskās ķēdes risinājums ļāva ziedotājiem redzēt, kā viņu līdzekļi nonāk tieši projektā, un Oxfam spēja redzēt līdzekļu sadali reāllaikā, kas vizualizēta caur Sempo informācijas paneli. 

Ethereum ‘DAI’ marķiera noteiktā naudas vērtība

Būtiskākā publiskās ķēdes izmantošanas priekšrocība ir tā, ka naudas vērtība jau ir noteikta. Sempo risinājums parasti turēja atlikumu marķierī ar nosaukumu DAI: Ethereum marķieris vai stablecoin ar noteiktu vērtību USD 1 USD. Oxfam Vanuatu programmā izmantotais marķieris bija “Crypto Collateralized Voucher” (CCV), kas “iesaiņoja” DAI marķieri. Tas nodrošināja, ka žetonus varēja izmantot tikai Sempo sistēmas dalībnieki. Žetonus to sākotnējā DAI formā varēja “atritināt” tikai tie, kas bija iekļauti baltajā sarakstā. CCV mehānisms tika ieviests kā AML mehānisms, vēl vairāk nostiprinot Sempo risinājuma drošības un normatīvos apsvērumus. 

Piesaistot Ethereum noteikto naudas vērtību, Oxfam novērsa atbildību par ikviena privātā ķēdē izdota žetona vērtības noteikšanu un pēc tam pasaules pārliecināšanu, ka viņi var ievērot šo žetonu vērtību. 

“Tādas NVO kā Oxfam rīcībā tagad ir rīks, kas ātri sasniedz cilvēkus un palīdz cilvēkiem pēc krīzes, kas ir vieglāk un lētāk nekā pašreizējie procesi,” 

– Niks Viljamss, SEMPO līdzdibinātājs

Rezultāti

Oxfam Vanuatu ir īstenojis dažādas skaidras naudas un kuponu programmas. Pēc viņu pieredzes; Tika konstatēts, ka Sempo risinājums ir efektīvāks par skaidru naudu, čekiem vai taloniem šādos veidos:

Ātrāka iekāpšana

Viens no būtiskākajiem efektivitātes ieguvumiem bija sākotnējā saņēmēju uzņemšana. Tradicionālajā modelī katram saņēmējam bija jānosaka izmaksu datumi. Pēc tam saņēmējiem bija jāatgriežas, viņi jāidentificē un jāsaņem čeks, kupons vai cita veida skaidras naudas tiesības, piemēram, skaidra nauda aploksnē vai debetkarte. Tikai tajā brīdī saņēmējs varēja izmantot līdzekļus, lai iegādātos nepieciešamo.

Pārredzamības nodrošināšana lietotājiem ar atļauju

“Pango” un “Melemaat” piloti parādīja vēl vienu ievērojamu uz blokķēdi balstīta risinājuma priekšrocību: līdzekļu plūsmas uzraudzības vieglumu; spēja reāllaikā redzēt, kā palīdzības nauda tika izmantota.  

Samazināti starpnieki

Sempo risinājums parādīja, ka tiešie ziedojumi (bez starpniekiem vai administrēšanas) ir iespējami, izmantojot izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju. Ja Oxfam publicēja programmas operatora Ethereum adresi, jebkura persona vai organizācija, kas spēj nosūtīt DAI kriptovalūtu, varēja ziedot tieši programmā

Izmaksu efektivitāte

Šī pārskaitīšanas metode bija arī ievērojami lētāka nelieliem ziedojumiem. Piemēram, bankas pārskaitījumi uz Vanuatu no Austrālijas maksā apmēram USD 20 AUD. Savukārt Ethereum darījums AUD vidēji ir mazāks par 10 centiem. 

Cilvēka saskarne

Tehnoloģiju bija viegli izmantot saņēmējiem, pārdevējiem un Oxfam, un dalībnieku atsauksmes atklāja, ka tā ir vēlamais risinājums turpmākajiem katastrofu kontekstiem. Sabiedrības iesaiste programmā bija augsta, un atsauksmes bija pozitīvas. Tagad ConsenSys sniedz galvenos ieteikumus Oxfam, lai uzlabotu un paplašinātu programmu.

Lejupielādējiet projekta atbloķēto gadījumu izpēti

30 lapu pārskats, kurā sīki aprakstītas risinātās problēmas, Enterprise Ethereum risinājumi un Sempo, Oxfam un ConsenSys Solutions sasniegtie mērķi.

Lejupielādējiet gadījumu izpētiLejupielādējiet projekta atbloķēto gadījumu izpēti

Tehnoloģiju partneri

partneri sempoAmazon tīmekļa pakalpojumiAmazon tīmekļa pakalpojumikaleido logotips jaunsalethioalethiovērsis v zaļš

Uzziniet vairāk par projekta atbloķēšanu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map