Blokķēde karā un bruņotos konfliktos: kara noziegumu dokumentēšana Sīrijā.

Kara noziegumu dokumentēšana Sīrijā

 

Izaicinājums

Sīrijas pilsoņu karš ir prasījis vairāk nekā 500 000 nevainīgu civiliedzīvotāju, tostarp 20 000 bērnu un 13 000 sieviešu, dzīvības kopš 2011. gada marta. ANO lēš, ka Sīrijas prezidents Bašars al Asads turpinās gaisa kampaņu pret savu cilvēki. Šai kampaņai ir bijusi postoša ietekme visā Sīrijā, it īpaši Idlibas provincē, kur dzīvo aptuveni 1,5 miljoni civiliedzīvotāju, kas pārvietoti no citām Sīrijas daļām..

Hala agrīnās brīdināšanas sistēma Sentry ir veiksmīgi izmantota kā gaisa triecienu trauksmes sistēma, precīzi norādot atrašanās vietu un brīdinot iedzīvotājus par gaidāmo uzbrukumu. Sistēma ir izglābusi simtiem dzīvību Sīrijā, vienlaikus efektīvi samazinot šādu uzbrukumu letalitāti spēcīgi bombardētās kopienās par aptuveni 20 līdz 27%.

Diemžēl, tā kā Hala ir privāts uzņēmums, tam tehniski “pieder” Sentry ģenerētie dati. Rezultātā ir iespējams apgalvot, ka jebkuri dati, kas sniegti organizācijām, kas atbildīgas par tiesvedību un atbildību, var tikt sagrozītas vai nepareizi apstrādātas ziņošanas procesā neatkarīgi no nodoma. Tas apgrūtina datu izmantošanu tiesā un pierāda to ticamību ieinteresētajām personām. 

Vai blokķēdes tehnoloģiju var izmantot, lai negrozāmi uzglabātu kara noziegumu informāciju un identificētu uzbrukumu veicējus skolām un slimnīcām? 

 

Ethereum risinājums:

Decentralizācija un datu integritāte

Hala Systems sazinājās ar ConsenSys, lai izveidotu risinājumu, kas parakstītos meta darījumus nosūtīja tieši publiskai Ethereum blokķēdei, lai pierādītu, ka apkopotā informācija nav tikusi traucēta un / vai nekādā veidā modificēta starp tās apkopošanas laiku un vietu un tagadni. Turklāt, izmantojot izplatītu virsgrāmatu datu bāzi, tiek palielināta jau esošās Sentry agrīnās brīdināšanas sistēmas efektivitāte un tā tiek pārveidota par instrumentu tūlītējai un precīzai ziņošanai par kara noziegumiem. 

Izmantojot Ethereum tīklu, Hala spēj efektīvi noņemt sevi no Sentry pārskatu vienādojuma kodola. Kad tiek iesniegts pārskats, Ethereum blokķēdē, kur tā dzīvo mūžīgi, tiek sajaukts laika zīmogs un ģeogrāfiskā atzīme par to, kad un kur tika atklāti draudi. Ķēdē uz to var atsaukties, bet to nedrīkst mainīt. Ja dati tiek sagrozīti, saistītā jaukšanas vērtība to atspoguļos, nodrošinot pilnīgu pārredzamību. 

Automātiski iesniedzot un uzglabājot datus blokķēdē, Sentry spēj pierādīt, ka ticami dati no savākšanas brīža un brīža līdz mūsdienām nekādā veidā nav mainīti, rediģēti vai mainīti.. 

Turklāt, ievietojot metadatus ķēdē, Hala var izvairīties no bieži sastopamām problēmām saistībā ar datu vākšanu augsta riska apgabalos. Piemēram, ja IoT zemes sensori darbojas nepareizi vai nepatiesi atklāj notikumu, kas neapdraud, netiks apstiprināti atklātā pirmkoda dati, piemēram, sociālo mediju ziņas vai plašsaziņas līdzekļu ziņojumi par atsaucēm. 


Visu cilvēku un mašīnu iegūto datu jaukšana ļauj viegli organizēt un identificēt draudus un uzbrukumus, izveidojot publiski pieejamu laika un atrašanās vietas atskaites punktu. Analizējot, tiek veikts ieskats, pamatojoties uz noteiktiem parametriem un apstākļiem, kas norāda uz ticamiem nenovēršamiem draudiem vai izpildītu uzbrukumu. Pēc tam šie brīdinājumi tiek izsniegti riska grupām, kuras var izmantot informāciju, lai izvairītos no kaitējuma.

Turklāt, nosūtot datu punktus uz blokķēdi, nevis Sentry serveri, tiek iegūti nemaināmi dati, kas vardarbīgās vietās savākti no zemes. Šie savāktie dati rada kritiski svarīgu instrumentu atbildības un taisnīguma centieniem. Šādi centieni palīdz novērst vai mazināt rītdienas vardarbīgos konfliktus.

citāts1 kopija

"No apsūdzības viedokļa tas ir nenovērtējams. Tagad mēs varam sasaistīt bombardēšanas un cilvēku upurus un visus šos kara noziegumus; mēs varam tos savienot ar lidmašīnu, tas nozīmē, ka mēs varam savienot tos ar pilotu, mēs varam savienot tos ar aviācijas bāzi, ar gaisa spārnu, ar komandieri."

Tobiass Šneiders

Pasaules sabiedriskās politikas institūta zinātniskais līdzstrādnieks

Kāpēc izmantot Blockchain, lai dokumentētu kara noziegumus?

Blockchain tehnoloģijas izmantošanas mērķis apvienojumā ar Hala’s Sentry sistēmu ir nodrošināt, ka sistēmas savāktie dati ir uzticami. Padomājiet par blokķēdi kā par signalizācijas mehānismu. Jaucot neapstrādātus datus (laiku, ģeogrāfisko atrašanās vietu un pārskatu saturu), ko ziņojuši cilvēku un mašīnu novērotāji un aparatūras sensori, mēs izveidojam nemainīgu atsauci uz notikumu, kas, iespējams, notika noteiktā laikā, noteiktā vietā. 

Vai sensori varētu būt nepareizi darbojušies vai kļūdaini atklājuši notikumu, kas nedraud? Absolūti, bet šādā gadījumā nebūs apstiprinoša atklātā pirmkoda pārskatu, piemēram, sociālo mediju ziņas, attēli un plašsaziņas līdzekļu ziņojumi. Kad notiek uzbrukums, pastāvīgi ir vairāki ziņošanas avoti, kurus Hala nevar kontrolēt. Jaucot sensoru un cilvēku novērotāju radīto notikumu, tiek izveidots ļoti spēcīgs fokusa punkts, ap kuru var organizēt šos publiski iegūtos datu punktus. Rezultāts ir nemainīgs signāls, kas ierakstīts publiskajā Ethereum blokķēdē un vairāki ārpusķēdes datu punkti, kas apstiprina notikuma rašanos (un otrādi). Tas rada pārliecinošu un detalizētu ierakstu. 

Izveidojot SHA256 notikumu informācijas jaucējus, Hala sistēma ģenerēs drošus ziņojumus par notikumu. SHA256 ir kriptogrāfijas jaukšanas algoritms, kas nodrošina (gandrīz) unikālu 256 bitu (32 baitu) izvadi katrai ievadītajai ieejai. Tā kā algoritms var ģenerēt tik daudz unikālu izeju (aptuveni 1,16 x 1077 izejas), praksē tiek pieņemts, ka visas ievades rada unikālu izvadi. Reģistrējot digitālo informāciju, tas nozīmē, ka parastos datus, piemēram, IoT sensoru datus un mobilo lietojumprogrammu iesniegtās pārskatu veidlapas, mēs varam pārvērst par unikālām SHA256 jaukšanām un vēlāk nākotnē pārņemt šīs datu kopas un salīdzināt ar sākotnējo, attiecīgās hashes. 

Ja atskaite tiek sagrozīta Hala datu bāzē pēc tam, kad mēs to esam sajaukuši, jaunais, manipulētais pārskats neradīs tādu pašu jaukumu, kādu tas ir izveidojis iepriekš. Tā kā sākotnējais pārskata jaukums nesakrīt ar jauno pārskata jaucamo, mēs uzreiz zinām, ka ziņojums tika sagrozīts. 

 

Kā tas strādā

Izmantojot civilo novērojumu un sociālo mediju ziņojumu, IoT sensoru un šo avotu apkopoto atrašanās vietas, laika un vides metadatu kombināciju, Hala spēj izveidot un izsūtīt brīdinājumu pirms briesmām civilajām kopienām. Šie brīdinājumi ir noderīgi gan pašiem civiliedzīvotājiem, gan atbildības ekspertiem, kuri cenšas nodrošināt starptautisko humanitāro tiesību ievērošanu.

 1. Novērojums tiek veikts: lietotājs vai mašīna novēro interesējošu notikumu
 2. Pārskats ir izveidots: lietotājs vai mašīna izveido atskaiti, kurai ir pievienots laikspiedols un ģeogrāfiskās atzīmes
 3. Ziņojums ir sajaukts ar blokķēdi: laikspiedols un ģeogrāfiskā atzīme tiek nosūtīti Ethereum blokķēdei, kur tie pastāvīgi pastāv un ir pieejami uz visiem laikiem
 4. Pārskats tiek pārsūtīts: ziņojumu iesniedz lietotne vai sensors un pārsūta uz Hala serveri
 5. Pārskats tiek apstrādāts: apkopotos datus tālāk apstrādā Hala komanda

citāts2

"Mana ģimene ir dzīva, jo es pieteicos un saņēmu šo ziņojumu, un es pārcēlos no savas mājas. Māja tika uzspridzināta. Mani kaimiņi tika nogalināti."

Sīrijas civilais

Kā tas darbojas lietotājiem

Sentrija priekšnoteikums ir vienkāršs fakts: jo vairāk laika kādam jāgatavojas gaisa triecienam, jo ​​lielākas iespējas izdzīvot. Un tagad daudzi cilvēki paļaujas uz Sentry šajā ziņā: 70 000 seko vietējai Facebook lapai. Tās Telegram kanāliem ir 16 400 abonentu. Vietējā radiostacija pārraida Sentry brīdinājumus – un liecinieku digitālais tīkls tikai pieaug. 

 

Mērķi sasniegti 

Dzīves izglābtas

Analīze liecina, ka brīdinājumi sasniedz līdz 2,1 miljonam cilvēku, ir izglābuši simtiem dzīvību, novērsuši tūkstošiem ievainojumu un samazinājuši simtiem tūkstošu cilvēku traumatisku trauksmi. Saskaņā ar Hala provizorisko novērtējumu sistēma samazināja gaisa triecienu letalitāti par aptuveni 20-30 procentiem vairākos apgabalos, kur 2018. gadā notika spēcīgas bombardēšanas.. 

 • Pēc veiktajām vietējām aptaujām Hala atklāja, ka cilvēkiem ir nepieciešama vismaz viena minūte, lai meklētu atbilstošu patvērumu. Tagad Sentry brīdinājuma laiks ir vidēji astoņas minūtes.
 • Hala komanda spēja precizēt Sentrija prognozes, lai tās būtu precīzas 30 sekunžu laikā pēc kara lidmašīnas ierašanās.
 • Iniciatīvā ir apstrādāti vairāk nekā 50 000 digitālo pierādījumu
 • Pēc Halas teiktā, optimālā darbības rādiusā Sentry aptuveni 95 procentus laika tagad var identificēt apdraudošus lidaparātus.
Nemaināmi pierādījumi ķēdē kā atsauce, kritisko datu kopas un kara noziegumu pieraksts
 • Izmantojot ConsenSys veidoto tehnoloģiju, Hala Systems tagad var apkopot datus un Starptautiskajā krimināltiesā pierādīt, ka viņu datu integritāte ir pareiza un neskarta no brīža, kad tā tika vākta, līdz brīdim, kad to izmanto, lai sauktu pie atbildības par iespējamiem kara noziedzniekiem. 
 • Papildus primārajai vērtībai, kas iegūta no sistēmas, viens sekundārais ieguvums ir tas, ka tā sniedz ziņošanu, ko par vērtīgu uzskata organizācijas, kas vērstas uz atbildību, piemēram, ANO Augstā komisāra birojs un Starptautiskā krimināltiesa. 

Halas ziņojumi ir izmantoti, lai paplašinātu izmeklēšanu par cilvēktiesību pārkāpumiem, kara noziegumiem un pamiera līgumu pārkāpumiem. 

 

Nākamie soļi

Ilgāk, platformu, kas izstrādāta kā daļa no šī PoC, varētu mērogot kā ražošanas sistēmu un darboties kā protokolu automatizētai blokķēdes ziņošanai (par noteiktiem notikumiem). Protokols, kas ļauj IoT ierīcēm runāt un reģistrēt nemaināmus notikumu pierādījumus & darbības ar publisko Ethereum blokķēdi atvieglo lielu daļu verifikācijas problēmu, kas pašlaik ierobežo blokķēdes risinājumu mērogojamību sociālās ietekmes nozarē. To varētu izmantot gandrīz visos blokķēdes vertikālos.

Hala Systems turpina uzlabot savu produktu un dzīvības glābšanas piedāvājumus Sīrijas pilsoņiem. Cenšoties sasniegt iedzīvotājus bez mobilajiem tālruņiem vai strāvas, Hala pārveidoja sirēnu, pievienojot attālās piekļuves komponentu. Komanda visā valstī nosūtīja 150 prototipus un šobrīd veic veidu, kā nosūtīt brīdinājumus lietotājiem, kas nav mobilie. 

Hala Systems turpina savus pētījumus, lai noteiktu, kura blokķēdes vide ir vispiemērotākā negrozāmu pierādījumu reģistrēšanai, jo viņi risina iezīmes “nemainīgums” un “patiesums”. Turklāt Hala komanda izstrādā metodes, lai palielinātu viņu mērogu risinājumu, kā arī iekļaut IPFS izmantošanu.

 

Par Hala Systems

Džons Jēgers, ASV valdības tehnoloģiju eksperts, un Dave Levin, Refugee Open Ware dibinātājs, sadarbojās ar Sīrijas izstrādātāju, kura kods bija “Murad”, lai izveidotu agrīnu draudu atklāšanas un ziņošanas grupu Hala Systems. 

Sentry sākās kā nedaudz if / then paziņojumu, loģikas koka un Android lietotnes. Komanda apkopoja saistītos datus, piemēram, lidmašīnas monitora datus, lidmašīnas tipu, trajektoriju, iepriekšējos lidojuma modeļus, pacelšanās vietu, kreisēšanas ātrumu un saistīja tos ar ziņojumiem par to, kur šīs lidmašīnas nometa savas bumbas. Hala Systems pievienoja datus formulai, kas precīzi paredzēja, kur un kādā laikā kara lidmašīnas, visticamāk, virzās.

Dodoties pēc padziļinātākiem un uzticamākiem avota ieejas punktiem, komanda ieguva kritisku informāciju no iznīcinātāju pilotiem, kuri bija aizgājuši no Sīrijas gaisa spēkiem. Lai vēl vairāk pielāgotu savas prognozes, Hala Systems nolīga sīriešu komandu, lai pārbaudītu video un sociālo mediju pierādījumus un salīdzinātu tos ar Sentry prognozēm. Lai palielinātu diagnostikas precizitāti, komanda izveidoja programmatūru, kas ar neironu tīkla palīdzību varēja meklēt arābu valodas plašsaziņas līdzekļos atslēgvārdus, kas palīdzēja apstiprināt uzlidojuma vietu un laiku. Vairāk datu par vairākiem gaisa uzlidojumiem nozīmēja labāku informāciju un labākas prognozes. 

Pēc daudzām atkārtojumiem Hala komanda spēja precizēt Sentrija prognozes, lai precīzi apzīmētu kara lidmašīnas ierašanos 30 sekunžu laikā.

Lejupielādējiet Hala Systems gadījumu izpēti

28 lappušu ilgs ziņojums, kurā pētīta Hala Systems misija un izaicinājumi, veids, kā šajā izmantošanas gadījumā tiek izmantota blokķēde, un šīs tehnoloģijas nākotnes potenciāls.

Lejupielādējiet gadījumu izpētiLejupielādējiet Hala Systems gadījumu izpētiConsenSys risinājumi

Pierakstieties uz blockchain konsultāciju

ConsenSys Solutions ienes blokķēdi biznesā. Mēs strādājam ar uzņēmumiem, valdībām, bezpeļņas organizācijām un jaunizveidotiem uzņēmumiem visā pasaulē, lai izveidotu, pārbaudītu un izvietotu publisko un privāto blokķēdes risinājumus.

Sazinieties ar blokķēdes ekspertuPierakstieties uz blockchain konsultāciju

Uzziniet vairāk par Hala Systems

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map