Ceļvedis uz mierīgumu

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

HomeBlogBlockchain paskaidrots

Ceļvedis uz mierīgumu

Kas ir Serenity, kādi ir Ethereum 2.0 plāni un kad tas notiks? Autors ConsenSys 2019. gada 16. maijs Ievietots 2019. gada 16. maijā

ceļvedis

Ethereum vēsture ir bijis viens no konsekventiem kodolprotokola uzlabojumiem un jauninājumiem. Pēc februāra Konstantinopoles jaunināšanas un gaidāmās Stambulas cietās dakšas Ethereum kopiena tuvojas Serenity, galīgajai un pēdējai iterācijas evolūcijas iterācijai. Rāmums – sīki izskaidrots Vitalika 2018. gada Devcon runa – notiks vairākos posmos, katru aprēķinot gadu atsevišķi viens no otra. Ethereum 2.0 – kā zināms arī mierīgums – tiek vadīts pēc pieciem dizaina principiem: vienkāršība, elastība, ilgmūžība, drošība, decentralizācija. Pakāpeniska pieeja Serenity ir paredzēta, lai nodrošinātu visu principu izstrādi un ievērošanu, tālāk pozicionējot Ethereum kā tirgus līderi blokķēdē balstītu risinājumu jomā.

Ceļš uz rāmumu

Bet Vispirms – Stambula

Pirms Serenity Stambula pašlaik ir pēdējā plānotā cietā dakša pēc Konstantinopoles jaunināšanas šī gada februārī. Tiek lēsts, ka Stambula būs 2019. gada oktobris, un tādi ir pašlaik ierosināti 11 EIP iekļaušanai dakšiņā, ieskaitot EIP 1057 [ProgPoW].

ProgPoW jautājums kādu laiku ir nopietni apspriests Ethereum kopienā. EIP ierosina mainīt protokola ieguves algoritmu uz ProgPoW – algoritmu, kas samazina ASIC priekšrocības kalnrūpniecības efektivitātes ziņā salīdzinājumā ar GPU. ASIC (lietojumprogrammas integrētās shēmas) un GPU (grafikas apstrādes vienības) ir gan aparatūra, ko izmanto kriptogrāfijas iegūšanai. ASIC ir ļoti specializētas aparatūras daļas, kas parasti spēj efektīvāk iegūt kriptogrāfiju un tādējādi iegūt lielāku peļņu. Tomēr tie ir raksturīgi monētām, kas nozīmē, ka Bitcoin ASIC ir piemērojams tikai Bitcoin blokķēdei, bet Ethereum ASIC – tikai Ethereum blokķēdei. Lai arī ASIC ir efektīvi, tie ir dārgi un grūtāk pieejami, kas potenciāli rada centralizācijas riskus, ja kalnrūpniecības fonds aprobežojas tikai ar tiem, kuri spēj iesaistīties ASIC (tātad arguments izriet). Turpretī GPU ir vispārējas nozīmes skaitļošanas rīki, un tos var izmantot sarežģītiem aprēķiniem vairākos skaitļošanas izmantošanas gadījumos. Atšķirībā no ASIC, GPU var izmantot jebkuras monētas iegūšanai, un tie parasti ir plaši pieejami. Tomēr tiem nav tāda pati specializētā skaitļošanas jauda kā ASIC, un tāpēc tie parasti ir mazāk efektīvi un mazāk rentabli nekā ASIC. Ja to apstiprinās, EIP 1057 ieviesīs ProgPoW algoritmu, kas ir pret ASIC izturīgs algoritms, efektīvi novēršot ASIC efektivitāti virs GPU un padarot tos vienlīdz efektīvus Ether ieguves jomā un tādējādi nodrošinot tīkla decentralizāciju (atkal, tāpēc arguments iet). Ethereum galvenie izstrādātāji, šķiet, vispārīgi atbalsta ProgPoW, taču pirms galīgā lēmuma pieņemšanas ir uzsākuši algoritma trešo pušu auditus.

Pārskats par Serenity ceļvedi.

0 fāze: bākas ķēde | 2019. gads

Paredzams, ka 2019. gadā Serenity pirmajā posmā tiks ieviesta Beacon ķēde. Bākas ķēde ir pierādījums par likmju bloku ķēdi, un tā iezīmēs ilgi plānotā pāreju no darba pierādīšanas uz likmes vienprātības mehānisma pierādīšanu. Beacon ķēde tiks piecelta un darbosies līdzās sākotnējai Ethereum PoW ķēdei, nodrošinot, ka ķēžu nepārtrauktībā nav pārtraukumu. Bākas ķēdei agrākajā formā ir trīs galvenie pienākumi:

Likmes mehānisma pierādīšanas pārvaldība


Likmes pierādījums ir vienprātības mehānisms, kurā tīkls spēlē ETH (pretstatā enerģijas tērēšanai raktuvēs), lai turpinātu bloku pabeigšanu..

Šķērssaišu apstrāde

Šķērssaites ir galvenais veids, kā bākas ķēde var noteikt un nodrošināt skaidiņu ķēžu stāvokli. Shard ķēdes tiks izlaistas 1. fāzē, tāpēc šis atjauninājums tiek gatavots 1. fāzei.

Tieša vienprātība un galīgums

Beacon ķēde nodrošina galīgumu, izmantojot PoS un (kas agrāk bija pazīstams kā) Casper FFG. PoS nosaka, ka 2/3 vērtētāju nākamajam blokam jāuzņemas ETH, kas nozīmē, ka finansiālais stimuls potenciālajiem ļaunprātīgajiem dalībniekiem ir daudz riskantāks.

1. fāze: skaidiņu ķēdes 2020. gads

Shard ķēdes ir galvenā iezīme nākotnes mērogojamībai Ethereum tīklā. Kā kopēju jēdzienu, sadalīšana sadala datu bāzes (decentralizētas vai citādi) datu apstrādes atbildību starp daudziem mezgliem, ļaujot paralēli veikt darījumus, uzglabāt un apstrādāt informāciju. Tas ir pretrunā ar esošo Ethereum maģistrāli, kuras apstrādei nepieciešams katrs pilns mezgls & apstiprināt katru darījumu.

1. rāmuma rāmis pievērsīsies galīgumam un vienprātībai par lausku ķēdēm. Serenity’s 1. fāzes lausku ķēdes drīzāk būs “testa skrējiens” skaidiņu ķēdēm, nevis tūlītēja mērogojuma šķīduma izlaišana. Beacon ķēde uzraudzīs šo lausku ķēžu izpildi. Validators ieņem 32 ETH un pēc nejaušības principa tiks piešķirts, lai kalpotu kā validators noteiktā šķembu ķēdē (nejaušība nodrošina, ka validatoru piešķiršana šķembu ķēdēm nav paredzama, kas novestu pie manipulācijas iespējas). Saskaņā ar Ethereum 2.0 specifikācijām bākas ķēde atbalstīs 1024 šķembu ķēdes, no kurām katra tiks apstiprināta ar 128 mezglu kolekciju.

2. fāze: eWASM | 2020. vai 2021. gads

2. fāzē Ethereum 2.0 funkcionalitāte apvienojas. Ieviešot jaunu virtuālo mašīnu – ar Ethereum aromatizētu tīmekļa asambleju (eWASM) – šķembu ķēdes attīstās no diezgan elementāriem datu marķieriem līdz pilnībā funkcionālām darījumu ķēdēm, kas spēj mērogot Ethereum tīklu.

Lai blokķēdes ekosistēma darbotos, mezgliem virtuālajā mašīnā ir jāveic darījumi un viedie līgumi. Ethereum 1.0 virtuālo mašīnu sauca par Ethereum Virtual Machine (EVM). Pārejot uz Ethereum 2.0 un Beacon Chain, tīkla virtuālā mašīna tiks jaunināta uz eWASM – virtuālu mašīnu, kas balstīta uz Web Assembly, kuru World Wide Web Consortium (W3C) definē kā atvērtā koda standartu. Tā kā WASM atbalsta vairākas kodēšanas valodas, eWASM varētu ļaut Ethereum izpildīt viedus līgumus, kas rakstīti jebkurā valodā, pretstatā tikai tiem, kas šodienas EVM rakstīti Solidity..

“Ethereum 1.x”

Ir svarīgi atzīmēt, ka 0, 1 un 2 Serenity fāzes laikā sākotnējā PoW Ethereum ķēde nezudīs. To turpinās uzturēt līdzās Beacon ķēdei, sākotnējās PoW ķēdes kalnračiem joprojām tiek atalgoti ETH, izmantojot tradicionālos kalnrūpniecības veidus. Pakāpeniski, ekosistēmai pārejot uz bākas ķēdi, PoW ķēde var tikt pakāpeniski pārtraukta, ja grūtības bumba padara to skaitļošanas ziņā novecojušu [“var”, jo daži iestājas par tās pastāvīgu turpināšanu]. Tā kā Beacon ķēde tiek pārbaudīta un pierādīta, oriģinālās Ethereum 1.0 ķēdes uzlabojumi joprojām tiks veikti. Šī jauninājumu un cieto dakšu sērija tiek dēvēta par “Ethereum 1.x”, un tā nodrošinās, ka pašreizējā Ethereum maģistrāle tiek nepārtraukti modernizēta, lai apmierinātu ekosistēmas pieprasījumu un pieņemšanu kā Beacon Chain skalas..

Komanda, kas atrodas Ethereum 1.x aizmugurē, joprojām ir ceļveža izstrādes sākumposmā, taču Ethereum 1.x jauninājumiem ir noteikti trīs galvenie mērķi:

  1. Maintvertnes mērogojamības palielināšana, palielinot tx / s caurlaidspēju (panākts ar klienta optimizāciju, kas ļaus ievērojami palielināt bloku gāzes robežu)
  2. Pārliecinieties, ka pilna mezgla darbība būs ilgtspējīga, samazinot un ierobežojot diska vietas prasības ar “valsts nodevām”
  3. Uzlabota izstrādātāju pieredze ar VM jauninājumiem, ieskaitot eWASM un a atšķirīgs darījuma maksas modelis tas stabilizētu kopējās darījumu maksas.
  4. Darbs pie galīgais sīkrīks sasaistīt Ethereum 1.0 un 2.0, izmantojot Beacon ķēdi, lai pabeigtu Ethereum 1.x bloku izveidi.

Plašāka informācija par Ethereum 1.x un komandu, kas ir tā pastāvīgo uzlabojumu un jauninājumu pamatā, ir atrodama šeit un šeit.

3. Fāze: nepārtraukta uzlabošana 2022. gads

Pēc 2. fāzes Ethereum laika grafiks sāk kļūt mazāk specifisks. Viens tas ir skaidrs – izstrādātāji turpinās strādāt ar aktuālām lietām un protokola uzlabošanu, lai apmierinātu pieaugošās blokķēdes tehnoloģijas prasības. Starp turpinātajiem uzlabojumiem, kas tiek apspriesti: viegls klienta stāvokļa protokols, savienojums ar galvenā tīkla drošību un superkvadrātiska vai eksponenciāla sadalīšana. Un kaut kur ārpus “Ethereum 3.0”, Ethereum konsekventās evolūcijas nākamais posms.

Vēlaties paaugstināt savu blokķēdes izglītību nākamajā līmenī?

Izpētiet mūsu blockchain apmācības kursi →

Ethereum 2.0 biļetens Abonējiet mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu. E-pasta adrese Ekskluzīvs satursEthereum Q3 2020 DeFi ziņojumsZiņot

Ethereum Q3 2020 DeFi ziņojums

Ethereum Q2 2020 DeFi ziņojumsZiņot

Ethereum Q2 2020 DeFi ziņojums

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedisVadīt

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedis

Kā izveidot veiksmīgu Blockchain produktuTīmekļa seminārs

Kā izveidot veiksmīgu Blockchain produktu

Ievads tokenizācijāTīmekļa seminārs

Ievads tokenizācijā

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map