Izpratne par aktīvu un maksājumu universālo marķieri

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsCodefi

Izpratne par aktīvu un maksājumu universālo marķieri

Autors Matthieu Bouchaud 2020. gada 19. oktobris Ievietots 2020. gada 19. oktobrī

ramon salinero vEE00Hx5d0Q atdalīt

Ekrānuzņēmums 2020.10.15. Plkst. 17.38.08. Png

Kad Codefi komanda sāka izstrādāt aktīvu un maksājumu universālo žetonu, mēs zinājām, ka finanšu nākotne atradīsies tradicionālo finanšu un decentralizēto finanšu krustojumā. 

Mūsu mērķis bija atrast veidu, kā izveidot tiltu starp abām pasaulēm.

Bet no šodienas šīm divām pasaulēm ir ļoti atšķirīgas īpašības:

 • Decentralizētā finansēšana (DeFi) joprojām lielā mērā ir rezervēta kriptogrāfijai draudzīgiem investoriem, un tai ir grūtības piesaistīt tradicionālākus ieguldījumu dalībniekus.

 • Tradicionālajām finansēm joprojām ir nepieciešamas stingras kontroles iespējas attiecībā uz emitētajiem aktīviem, savukārt DeFi veicina piekļuves un procesu automatizācijas vienkāršību.

 • Visbeidzot, centralizētās finanses (CeFi) paļaujas uz uzticību likumam un finanšu institūcijām, savukārt DeFi paļaujas uz uzticēšanos kodam.

Tagad jautājumi ir:

 • Kā mēs saskaņojam šīs divas pasaules?

 • Kā mēs varam palielināt aktīvu daudzveidību un apjomu DeFi pasaulē?

 • Kā mēs varam atbrīvot tradicionālos aktīvus DeFi ekonomikā, lai izmantotu tā sniegtās priekšrocības?

Ekrānuzņēmums 2020.10.15 plkst. 17.37.24 PM.png

Nākotne izskatās šādi …

Pasaule, kurā DeFi automatizācijas mehānismi tiek attiecināti uz tradicionālajiem aktīviem, vienlaikus saglabājot atbilstību esošajiem normatīvajiem ierobežojumiem.

Protams, tas nenotiks vienā naktī. Lai veiktu Codefi misiju padarīt šo pāreju nesāpīgu, mēs vēlamies netraucēti iepazīstināt tradicionālos investorus ar DeFi pasauli, vienlaikus rūpīgi apsverot esošo sistēmu prasības..

Pieņemot esošās sistēmas ierobežojumus (tostarp spēcīgas emitenta vai regulatora kontroles iespējas, juridiskas vienošanās, investoru verifikāciju utt.), Tas ir vienīgais veids, kā pārliecināt “agrīno vairākumu” pieņemt jaunu domāšanas veidu.

Lai pārliecinātu agrīno vairākumu, mūsu stratēģija ir abstraktināt blokķēdes sarežģītību (ieskaitot Ethereum adreses, darījumu asinhronismu, gāzes maksājumus, privātās atslēgas glabāšanu utt.). Ja mēs gūsim panākumus, šīm izmaiņām galalietotājiem jābūt neredzamām.

Pamatojoties uz esošo sistēmu, ir vienīgais veids, kā palielināt adopciju.

Ekrānuzņēmums 2020.10.15. Plkst. 17.37.38. Png Noskatieties vebināru Lai uzzinātu vairāk, sazinieties ar Codefi tokenizācijas ekspertiem

Kas tiek gaidīts no simboliska standarta, lai šī konverģence kļūtu par realitāti?

Kādas ir galvenās problēmas, kuras jāpārvar?

Mēs uzskatām, ka ir četras galvenās prasības:

 • Pirmkārt: pielāgoti vadības mehānismi. Tā ir likumīga prasība, lai tradicionālo finanšu aktīvu emitentiem būtu jāpiešķir spēcīgas iespējas pār emitētajiem aktīviem.

 • Otrkārt: aktīvu emitenti ir atbildīgi par uzticama ieguldītāju reģistra uzturēšanu.

 • Treškārt: piegādes un maksājuma operācijām sekundārajā tirgū jābūt tādiem mehānismiem, kuri nevar izgāzties.

 • Visbeidzot, visas šīs prasības ir jāņem vērā, vienlaikus saglabājot saderību ar Ethereum ekosistēmu un, konkrētāk, ar DeFi rīkiem.

Tagad mēs padziļināti iedziļināsimies šajās četrās prasībās, lai izpētītu būtiskākās funkcijas, ko piedāvā universālais žetons aktīviem un maksājumiem.

Ekrānuzņēmums 2020.10.15. Plkst. 17.37.49. Png

Sāksim ar savietojamība.

Viena no lietām, ko Ethereum ir paveicis vislabāk, ir tās simboliskie standarti.

Visa Ethereum kopiena ir panākusi vienprātību par šiem standartiem.

Ir izveidojusies bagāta rīku un platformu ekosistēma.

Vispazīstamākais marķieru standarts tiek saukts par ERC20: tas ir interfeiss aizstājamiem marķieriem.

Tās ir “pārsūtīšanas” un “balanceOf” funkcijas, lai tagad būtu saderīgas ar seifiem un galvenajiem glabāšanas risinājumiem, piemēram, MetaMask vai Ledger aparatūras makiem..

Tās “piemaksas” un “transferFrom” funkcijas ir svarīgas sadarbspējai ar citiem viedajiem līgumiem. Piemēram, AirSwap tirdzniecības platforma p2p izmanto šīs funkcijas, lai veiktu piegādes salīdzinājumā ar maksājumu operācijas.

Visbeidzot, svarīgs savietojamības aspekts ir iespēja nodot žetonus. Noguldīt žetonu nozīmē pieņemt viedo līgumu par marķiera īpašnieku (nevis cilvēku).

Žetonu darījuma mehānismus izmanto daudzi DeFi viedie līgumi:

 • Kreditēšanas līgumiem, piemēram, Compound, ir nepieciešami depozīti, lai glabātu nodrošinātus marķierus.

 • Decentralizētām biržām, piemēram, Uniswap, vai atvasinājumu platformām, piemēram, Synthetix, ir nepieciešami depozīti, lai izveidotu likviditātes portfeļus.

Galu galā Ethereum ekosistēmas saderībai ir obligāta ERC20 saskarne un iespēja nodot žetonus.

Ekrāna uzņemšana 2020. gada 15.-15. Plkst. 17.38 PM.png

Otra galvenā aktīvu un maksājumu tēma ir kontroles mehānismi.

Veidojot finanšu instrumentus, vissvarīgākais ir kontrolēt, kam ir piekļuve konkrētam instrumentam. Katru aktīvu sadali vai aktīvu nodošanu jākontrolē aktīva emitentam.

Lai to nodrošinātu, esam ieviesuši divus galvenos risinājumus:

 • Kreisās puses pamatā ir ārpus ķēdes ģenerēti sertifikāti. Sertifikāts ir parakstīts darījuma parametru jaukums. Katram jaunam pārsūtījumam ir jāizveido jauns sertifikāts. Tas piedāvā ļoti spēcīgas kontroles iespējas. Bet diemžēl tas nav savietojams ar ERC20 saskarni, tādējādi padarot lietas sarežģītākas, ja runa ir par savietojamību ar Ethereum ekosistēmu.

 • Otrais risinājums labajā pusē ir balstīts uz apstiprināto investoru sarakstu, kas tiek glabāti ķēdē. Piešķirtais viedais līgums konsultējas ar šo sarakstu katru reizi, kad nepieciešams veikt pārsūtīšanu. Nākotnē mēs iedomājamies pasauli, kurā šādus globālos atļauju sarakstus veidos finanšu iestāžu konsorciji vai pat paši regulatori, taču šodien tādu nav. Šai metodei trūkst elastības, jo Ethereum darījums ir nepieciešams katru reizi, kad saraksts ir jāmaina. Bet laba lieta ir tā, ka tas ļauj izmantot ERC20 pārsūtīšanas funkciju, tādējādi padarot to savietojamu ar Ethereum ekosistēmu.

Ekrānuzņēmums 2020.10.15. Plkst. 5.38.11 PM.png

Tradicionālajās finansēs par pareizu reģistra uzturēšanu ir atbildīgas ļoti lielas iestādes, piemēram, Centrālās drošības depozitāriji, pārsūtīšanas aģenti vai pat paši emitenti dažos gadījumos. Šīm iestādēm jāsaglabā pilnīga kontrole pār reģistru. Kad marķieris ir konfigurēts kā “kontrolējams”, tas nodrošina emitentam iespēju piespiedu kārtā pārsūtīt, marķiera izveidošanu vai iznīcināšanu.

Tas nav gadījums DeFi, kur neviens, izņemot marķiera turētāju, nevar izlemt nodot žetonu.

Daži to uzskata par patiešām spēcīgu funkciju, kas uzticību pārceļ uz protokola pamatu, nevis atstāj to publiskas vai privātas iestādes pārziņā.

Abus iestatījumus, vadāmus vai nē, var pielāgot atkarībā no lietošanas veida, un funkcija “renounceControl” ļauj lietotājiem pārslēgties no vienas iestatīšanas uz otru.

Ekrānuzņēmums 2020.10.15. Plkst. 17.38.21 PM.png

Pārejam uz nākamo tēmu: Ieguldītāju reģistra uzticamība.

Pārvietojot tradicionālos vērtspapīrus publiskā blokķēdes tīklā, ir jāievēro pamatprincips: izveidotajam īpašnieku reģistram vienmēr jāatspoguļo aktīvu faktiskais īpašnieks.

Problēma rodas, ja šī prasība nav saderīga ar darījuma mehānismu.

Patiešām, šī slaida labajā pusē, kad darījuma darījuma līgumā Džo depozīta 4 žetons, žetona īpašnieks ir darījuma depozīts, jo blokķēdē redzams viedais līgums, nevis Džo.

Šis jautājums padara sarežģītu vai pat dažreiz neiespējamu zināt, ka Džo joprojām ir aktīvu faktiskais īpašnieks. Mēs zaudējam vienu būtisko blokķēdes kā reģistra uzturēšanas rīka iezīmi.

Sākotnēji iemesls, kāpēc mums jānosūta žetoni darījuma depozītam, ir to bloķēšana un pārliecināšanās, ka tos nevar iztērēt.

Žetonu turējumi, kurus jūs varat redzēt kreisajā pusē, ir alternatīva darījumiem, ļaujot žetonus bloķēt, turot tos ieguldītāja makā. Žetonu turēšanas priekšrocība ir tā, ka tie saglabā ieguldītāju reģistru un nodrošina, ka mēs vienmēr zinām, kas ir aktīva faktiskais īpašnieks.

Žetonu turēšana ir ļoti noderīga arī dividenžu sadalē investoriem proporcionāli viņiem piederošā žetona daudzumam, jo ​​mēs esam pārliecināti, ka ieguldītāju reģistrs ir uzticams.

Ekrānuzņēmums 2020. gada 15.-15. Plkst. 17.38.31 PM.png

Visbeidzot, pēdējā uzmanība, kas mums būs, ir sekundārais tirgus un izpildes noteiktība piegādes pret samaksu (DvP) operācijām.

DvP ir darbība, kas sastāv no skaidras naudas zīmju apmaiņas pret žetoniem, kas attēlo aktīvus.

DvP ir būtiska pašreizējās finanšu sistēmas iezīme, un tā ir visu finanšu darījumu pamatā. DvP blokķēdē ir ļoti interesants, jo šī jaunā tehnoloģija ļauj veikt šīs operācijas bez starpniekiem un ar pārliecību par izpildi.

Mūsdienu DeFi, lai pārvaldītu marķieru apmaiņu, lielākā daļa DvP procesu vai nu paļaujas uz kvotām, vai depozītiem. Bet gan pabalsti, gan depozīti nav optimāli:

 • Kvotu mehānismi (centrā) nenodrošina DvP izpildes noteiktību (jo pabalsts neliedz lietotājam tērēt žetonus kaut kam citam pēc tam, kad viņš ir izveidojis tirdzniecības pasūtījumu)

 • Darījuma mehānismi (pa labi) nodrošina izpildes noteiktību, taču, kā aprakstīts iepriekšējā slaidā, darījuma depozīti nesaglabā reģistra precizitāti (jo darījuma līgums kļūst par žetonu īpašnieku, nevis ieguldītāju).

Tā kā pabalsti un depozīti nav optimāli, mēs esam nolēmuši izmantot aizturēšanas vietas.

Turēšana, līdzīga piemaksai, ir pilnvaras īpašnieka izveidota autorizācija, lai ļautu kādam citam viņa vārdā pārsūtīt viņa žetonus. Bet aizturēšana iet tālāk par piemaksu, aizliedzot īpašniekam tērēt žetonus kaut kam citam, tiklīdz aizturēšana ir izveidota. Žetoni ir bloķēti viņa paša kontā.

Piegāde – maksājums, pamatojoties uz marķieru aizturēšanu (pa kreisi), apvieno abus:

 • Darījuma priekšrocība, ka žetonus nevar iztērēt kaut kam citam pirms tirdzniecības izpildes

 • Pabalsta priekšrocība, kas saglabā uzticamu marķieru reģistru

Turklāt žetonu turēšana ir saderīga ar HTLC mehānismi, mehānisms, kas ļauj pārvaldīt gadījumus, kad atomu DvP nevar veikt:

 • Vai nu tad, kad naudas marķieris un aktīvu marķieri atrodas 2 dažādos bloku ķēdes tīklos

 • Vai arī, ja naudas marķieris un aktīvu marķieri ir privāti viedie līgumi (privātuma grupas vai zkAssets)

Ekrānuzņēmums 2020.10.15. Plkst. 17.38.42 PM.png

Tagad, kad mums ir visas šīs prasības, šeit ir sniegts aktīvu un maksājumu universālā marķiera pārskats.

Kā hibrīds marķieris tas gūst labumu no abiem:

 • Aizvietojamības priekšrocības

 • Nepārvietojamības priekšrocības

Tas apvieno visas šajā prezentācijā uzskaitītās prasības:

 • Kontroles mehānismiem tā piedāvā moduli sertifikātu pārbaudei, moduli atļauto sarakstu pārbaudēm, tā piedāvā iespēju piespiest pārsūtīšanu

 • Investoru reģistra uzticamībai tas nodrošina moduli, lai izveidotu marķieru aizturēšanu

 • Lai pārliecinātos par piegādes un maksājuma izpildi, tas ietver atomu DvP marķieru aizturēšanu un neatomu DVP HTLC mehānismus.

 • Savietojamībai tā piedāvā ERC20 saskarni

Katru no šīm funkcijām marķiera dzīves cikla laikā var ieslēgt un izslēgt.

Mēs uzskatām, ka šī modulārā pieeja piedāvā pietiekami daudz elastības, lai apmierinātu gan tradicionālās ieinteresētās puses, gan kriptogrāfijai draudzīgu sabiedrību, lai padarītu DeFi <> CeFi konverģence ir realitāte.

Apmeklējiet Github Repo, lai iegūtu universālo žetonu

Ekrānuzņēmums 2020.10.15. Plkst. 5.38.51 PM.png

Marķiera hibrīdā struktūra pat ļauj iestatīt dažādus moduļus dažādām marķieru klasēm:

 • Dažas klases var iestatīt tradicionālajām finansēm, kontrolējot tās un iekļaujot sertifikātu moduli

 • citas klases var iestatīt decentralizētai finansēšanai un paļauties uz allowlist moduli

Žetoni var pārslēgties no vienas marķieru klases uz citu, izmantojot uzbrauktuves / izslēgšanas rampas mehānismu. Žetonu pārvietošana no vienas klases uz citu ļauj emitentiem viegli mainīt to kontroli.

Tas nozīmē, ka emitenti var emitēt finanšu instrumentus jau tagad ar iestatījumiem, kas pielāgoti pašreizējam normatīvajam kontekstam, un nolemj pakāpeniski pielāgot decentralizēto finanšu iestatījumus, kad regula kļūs skaidrāka.

Noskatieties vebināru

Ekrānuzņēmums 2020.10.15. Plkst. 17.39 PM.png

Visbeidzot, universālais marķieris ir modulārs, attīstošs un to var pielāgot vairāku lietojumu gadījumiem, tādējādi padarot to par atbilstošu standartu, lai panāktu divu pasauļu apvienošanos..

Iespēja ieslēgt un izslēgt funkcijas jebkurā laikā ļauj emitentiem pāriet no CeFi uz DeFi ar to pašu marķieri.

 • Likuma attīstība ļaus tradicionālajām finansēm lēnām pāriet uz “decentralizētāku” sistēmu

 • No otras puses, DeFi rīku saskarnes kļūs saderīgas ar lielāku skaitu standartu (atbalstot marķieru turējumus, sertifikātus utt.)

Lai uzzinātu vairāk, sazinieties ar Codefi tokenizācijas ekspertiem Izpētiet Codefi aktīvus

Asset ManagementTokenizationUniversal TokenNewsletterRakstieties uz mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map