Kā Ethereum darbojās COVID-19 globālo tirgus satricinājumu laikā

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsJaunumi

Kā Ethereum darbojās COVID-19 globālo tirgus satricinājumu laikā

Īpašais Ethereum by the Numbers izdevums ar 6 aizņēmumiem no pagājušā mēneša vēsturiskās ekonomiskās nestabilitātes kāpuma. Iesniedzis ConsenSys 2020. gada 6. aprīlī Ievietots 2020. gada 6. aprīlī

ethereum tirgus satricina varoni

Pēdējo nedēļu laikā decentralizētie finanšu protokoli ir pieredzējuši to, ko daudzi apsver vienreizējas kriptogrāfijas pārbaudes laikā. Šis pārbaudījums turpinās gan attiecībā uz DeFi, gan tradicionālajām finansēm, jo ​​pasaule pārdzīvo laikmetu un atgūstas no COVID-19 pandēmijas. 

12. februārī Dow Jones, NASDAQ un S&P 500 noslēdzās rekordaugstumā. Mēnesi vēlāk visā pasaulē tika aktivizēti akciju tirgus slēdži, lai ierobežotu panikas pārdošanu, jo ASV tirgi piedzīvoja lielāko vienas dienas procentuālo kritumu kopš 1987. gada avārija. 12. marts bija pierādījums tam, ka tradicionālās finanses un decentralizētās finanses joprojām ir diezgan saistītas. Tradicionālajiem tirgiem sarūkot melnajā ceturtdienā, tāpat samazinājās kriptotirgi, kad ETH un BTC cenas nepilnu 24 stundu laikā nokrita virs 40%. 

Pēdējo nedēļu laikā daudzas lietotņu, platformu un apmaiņas komandas ir kopīgojušas analīzes informācijas paneļus un aprakstījušas savus centienus nodrošināt lietotājiem augstu pieejamību šajā nestabilajā laikā. Pārredzamības garā mēs vēlējāmies piedāvāt analīzi par to, kā Ethereum tīkls darbojās šajā unikālajā ekonomikas vēstures brīdī, un identificēt visus digitālo tīklu un finanšu nākotnes risinājumus.. 

Tālāk ir sniegti seši ar datiem pamatoti secinājumi, kas iegūti no iepriekšējā mēneša aktivitātes pieauguma. Ieskats tika ģenerēts, izmantojot ConsenSys analītikas komplektu, Aletio, konkrēti Alethio API un pielāgotu pārskatu rīks.

consensys pinuma ikona apaļa Abonējiet mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum blokķēdes ziņas, analīzi, produktus un daudz ko citu.

1. Ethereum hashrate palika nemainīgs. Kalnrači palika tīklā.

Hashrate attiecas uz Ethereum kalnraču darbības ātrumu, jo īpaši uz sekundē uzminēto jaukumu skaitu, lai atrisinātu darījumu bloka nepietiekamību. Ethereum mainnetā hašrāts nemainīgākajā dienā, 12. martā, nemainījās ~ 170TH / s. Nedēļas laikā no 12. līdz 18. martam dienas vidējā jaukšanas jauda bija ~ 165TH / s, gandrīz identiska marta vidējam dienas ~ 167TH / s. Ethereum hashrate palika nemainīgs, salīdzinot ar citiem blokķēdēm, piemēram, Bitcoin, kas piedzīvoja a 20% kritums ieguves hashrate. Kopumā tas nozīmē, ka lielākā daļa kalnraču palika tīklā cenu svārstību laikā.

Ethereum Blockchain Hashrate 2020. gada marts

2. Gāzes cenas pieauga, bet ātri normalizējās. Ethereum stimulu mehānisms darbojās.

12. un 13. martā dienas vidējās gāzes cenas pieauga līdz 78 Gwei un 85 Gwei, kad lietotāji skrēja uz ETH naudas izņemšanu vai konvertēšanu uz stablecoins, palielinot maksu, lai kalnrači prioritizētu gaidāmos darījumus. Tomēr nākamajās dienās gāzes cena atgriezās pie dienas vidējās vērtības ~ 12 Gwei (vēl viens neliels pieaugums notika 16. datumā). Tīkls spēja tikt galā ar divu dienu aktivitātes pieaugumu.

gāzes cena

3. Decentralizētās biržas (DEX) apstrādāja vēsturisko tirdzniecības apjomu bez nulles dīkstāves.

Tirgus krituma laikā 12. martā DEX apstrādāja astronomisku tirdzniecības apjomu bez lielām problēmām, uzbrukumiem vai pārtraukumiem. DEX reģistrēja 550 000 ETH tirgošanu – vairāk nekā 5 reizes vairāk nekā iepriekšējā dienā, un 6639 unikālos tirgotājus – gandrīz par 50% vairāk nekā iepriekšējā dienā. Visā 17 aktīvajos DEX kontrolēja Alethio dex.watch, ~ 70 miljoni USD tika tirgoti tikai 12. martā, ar Uniswap apstrādi USD 42 miljoni USD, gandrīz 6x dienā vidējais tirdzniecības apjoms martā. Līdz 17. martam ETH dienas apjoms un unikālo tirgotāju skaits visā DEX atgriezās pirms avārijas. Panika bija reāla, bet īslaicīga.

DEX sējums un Ethereum tirgotāji DEX tirdzniecības apjomi (ETH), 2020. gada marts. Avots: DEX Watch. Tirdzniecības aktivitātes dienā Uniswap Uniswap tirdzniecības apjomi (ETH), 2020. gada marts. Avots: DEX Watch.

Salīdzinājumam – ASV fondu biržas marta vidū pārtrauca tirdzniecību četras reizes. Tirgus automātiskie slēdži tika izveidoti 1987. gadā pēc sākotnējās Melnās pirmdienas, lai ļautu atjaunotai un precīzai informācijai plūst tirgū. Automātiskie slēdži tika nesen atjaunināti 2013. gadā, lai novērstu zibspuldzes avārijas, ko izraisīja augstas frekvences tirdzniecība. Tomēr tirdzniecības apmales var izraisīt neparedzētas sekas, ja tiek traucēta efektīva cenu noteikšana un saasināta pārdošana no tirgotājiem, kuri cenšas pārspēt trauksmes izraisītājus. Vēl viens interesants datu punkts: Robinhood, bez komisijas maksas tirdzniecības platforma, marta sākumā piedzīvoja tehniskus pārtraukumus. Pārtraukumi nebija saistīti ar tirgus slēdžiem, bet drīzāk stresa dēļ Robinhood infrastruktūrā. 

4. Savietojamie DeFi protokoli ļāva lietotājiem ātri pārvietot aktīvus un mijiedarboties dažādās platformās.

13. martā DeFi protokola aktivitāte sasniedza maksimumu ar 9 267 aktīviem lietotājiem 24 stundu laikā – 11,5% no visiem 80 000 unikālajiem lietotājiem 1. ceturksnī.

Dienas aktīvie lietotāji DeFi platformās Katru dienu aktīvi DeFi lietotāji – 2020. gada 1. ceturksnis. Nodrošina Alethio.

Tomēr interesantāks par kopējo DeFi lietotāju skaitu ir to lietotāju skaits, kuri mijiedarbojās ar vairākiem DeFi protokoliem, jo ​​tie piedāvā ieskatu tīkla tendencēs un savietojamību dažādās platformās. Salīdzinot lietotāju izturēšanos starp janvāri, februāri un martu, ir skaidrs, ka marta vidū notikušo tirgus satricinājumu laikā lietotāji pārcēlās no ilgās kreditēšanas un aizņēmumu spēles un apvienojās ap DEX, piemēram, Uniswap un Kyber, pārvietojoties drošā patvēruma aktīvos, piemēram, stablecoins. 

defi janvāris Lietotāji, kuri janvāra laikā mijiedarbojās ar DeFi protokolu 1+ reizes. Nodrošina Alethio. defi februāris Lietotāji, kuri februāra laikā 1 vai vairāk reizes mijiedarbojās ar DeFi protokolu. Nodrošina Alethio. defi gājiens Lietotāji, kuri marta laikā 1+ reizes mijiedarbojās ar DeFi protokolu. Nodrošina Alethio.

Šī pieaugošā lietotāju pārklāšanās, reaģējot uz melno ceturtdienu – blīvais, dzeltenais lietotāju mākonis, kas mijiedarbojas ar Uniswap un Kyber, kas atrodas marta diagrammā, atspoguļo vieglumu, ar kādu DeFi lietotāji var apmainīt aktīvus un pārvietoties starp biržām. DeFi protokolos, piemēram, Kyber, tiek apkopoti arī ķēdes likviditātes avoti, piemēram, Uniswap un citi DEX, ļaujot lietotājiem efektīvākai cenu noteikšanai izmantot vienu viedo līgumu funkciju.

5. Stablecoins ir pieprasīti. Dai nepietiekamā nodrošināšana pārbaudīja Makera apņemšanos pilnībā decentralizēties un kriptovalūtas nodrošināto stabilizīnu tuvākajā laikā dzīvotspēju.

Stablecoins ir kriptogrāfijas aktīvi, kuru vērtība ir piesaistīta fiat valūtām vai aktīvu grozam, lai novērstu svārstības. Kriptogrāfijas nodrošinājumos, piemēram, Dai, ir nepieciešams, lai ēteris, Ethereum tīkla vietējais marķieris, tiktu turēts viedā līguma darījumā kā nodrošinājums. Stablecoins tirgus ierobežojums turpina pieaugt, jo kriptogrāfijas īpašnieki pārvietojas, lai samazinātu savu aktīvu risku, vienlaikus saglabājot likviditāti. Zemāk redzamā diagramma parāda dienu katrā ceturkšņa mēnesī, kad Uniswap DEX apstrādāja vislielāko apjomu. 13. martā vairāk nekā 80% no Uniswap apjoma bija tikai Dai un USDC.

DAI un USDC apjomi vietnē Uniswap katra mēneša tirdzniecības maksimuma laikā 2020. gada 1. ceturksnī [ETH] DAI un USDC apjomi vietnē Uniswap katra mēneša tirdzniecības maksimuma laikā 2020. gada 1. ceturksnī [ETH]. Dati no Alethio.

Dai stablecoin pagājušajā mēnesī tika veikts unikāls stresa tests, kā daudzi ir analizējuši. 12. martā mēs novērojām strauju Deai baseinu DeFi rādītāju kritumu, izmantojot Codefi’s Defi rādītājs, kas vērtē DeFi kreditēšanas platformas, pamatojoties uz faktoriem, tostarp viedo līgumu risku, nodrošinājumu, likviditāti un centralizācijas risku. Tirgus satricinājumu laikā lietotāji steidzās aizņemties Dai tādās platformās kā Compound un dYdX, lai viņu CDP netiktu likvidēti. Kad cilvēki aizņēmās Dai, atsevišķos portfeļos bija augstāks izlietojums un mazāka likviditāte. Ierobežota likviditāte samazina portāla DeFi rādītāju, jo pastāv lielāks risks, ka aizdevēji var iziet no savas pozīcijas. Cenu kritums marta vidū nekavējoties likvidēja Maker Vaults zem 150% nodrošinājuma koeficienta, atstājot uz augšu Dai nepietiekamu nodrošinājumu par 4 miljoniem USD un stablecoin sēžot virs tā 1,00 USD piesaistes.

Tīkla paaugstinātās gāzes maksas ietekmēja Maker protokolu. Maker ķēdes cenu plūsma MCD-Medianizer iestrēga darījumu rindā, apstādinot precīzu cenu atjauninājumu. Tas dažiem Vault īpašniekiem ļāva glābt savas nodrošinātās parāda pozīcijas (CDP), bet nozīmēja arī tūlītēju un pilnīgu likvidāciju citiem, tiklīdz cenu orākuls tika atjaunināts. Turklāt vairāki likvidatori izmantoja iestrēgušo cenu plūsmu, iepriekš rīkojot parāda izsoles ar paaugstinātām darījumu cenām un laimējot ETH – kopā vairāk nekā 8 miljonus ASV dolāru – ar 0 Dai solījumiem.. 

Šīs anomālijas izraisīja sarunu visā DeFi kopienā par nepieciešamību pēc automātiskajiem slēdžiem, kas līdzīgi tradicionālajiem tirgiem, un par to, vai tās patiesībā bija anomālijas, vai arī sistēma darbojās tā, kā bija paredzēts. Dienās pēc tirgus satricinājumiem MakerDAO kā platformas nodrošinājumu pievienoja fiat nodrošināto – un vairāk centralizēto – USDC stablecoin un nesen izsolīja 5,3 miljonus USD MKR žetonu, lai segtu deficītu un tuvinātu Dai 1 USD piesaistei.. 

Dai nestabilitāte, pateicoties cenu šokiem, ir bijusi pamatota problēma DeFi ekosistēmai. Stablecoīni joprojām ir ievērojams uzlabojums, salīdzinot ar tradicionālajiem maksājuma sliedēm, taču fiat atbalstītie stablecoins ir vismaz ticamāki tuvākajā laikā. Šķiet, ka Maker pagājušā mēneša stresa testa rezultāts ir tāds, ka DeFi protokoli patiešām darbojas atbilstoši izstrādātajam, taču viņiem pastāvīgi jāoptimizē sava monetārā politika un cenu orakļi, lai paredzētu unikālus likviditātes notikumus.

6. Kriptogrāfijas aktīvi ir saistīti ar tradicionālajiem aktīviem, taču visu atšķirību rada datu pārredzamība.

Pagājušā mēneša tirgus satricinājumi ļoti pierādīja, ka kriptogrāfijas un tradicionālie aktīvi joprojām ir saistīti, par ko liecina cenu korelācijas diagrammas zemāk redzamais trieciens starp S&P 500, BTC un ETH.

Cenu korelācijas diagramma starp S & P 500, BTC un ETH Cenu korelācijas diagramma starp S&P 500, BTC un ETH. Nodrošina CoinMetrics.

Daudziem investoriem kriptonauda joprojām ir alternatīva investīcija plašākā portfelī, un tā vēl nav pilnībā pieņemta riska ierobežošana pret neparedzamību un pārredzamības trūkumu tradicionālajos tirgos. Nepārtrauktie lietotāju iekāpšanas un DeFi makroekonomikas uzlabojumi – kā ideāls piemērs ir Dai – nozīmē, ka tradicionālo un decentralizēto finanšu atdalīšana un “pārvēršana” ir daudz ilgāks stāstījums.. 

Ja pagājušajā mēnesī ir vispārīga tirgus satricinājumu mācība, tad datu pieejamība un pārredzamība ir izšķiroša nozīme decentralizēto finanšu un šajā ziņā globālo finanšu panākumos. Blokķēdes ekosistēma parādījās 2008. gadā kā tieša atbilde uz pārredzamības trūkumu ap toksiskajiem aktīviem, zombiju bankām un reitinga atmazgāšanu. Dai pagājušā mēneša nepietiekamā nodrošināšana bija izaicinājums DeFi, taču tas bija uzreiz redzams un sabiedrībai piemērots. 

Rick Reider, BlackRock fiksēto ienākumu globālais vadītājs, šķiet, vislabāk ir uztvēris pasaules tirgus dalībnieku dezorientāciju: “Ja jūs nezināt, kur atrodas drošākais aktīvs pasaulē, kļūst gandrīz neiespējami saprast, kur viss pārējais ir. ” Šajos nemierīgajos laikos Ethereum tīkla pārredzamība palīdz veikt šo meklēšanu. 

“Tas, ko mēs iegūsim no šīs krīzes,” nesen rakstīja ConsenSys globālais Fintech vadītājs Lekss Sokolins, “ir jauna uzskatu sistēma.” Jauna uzskatu sistēma par uzticēšanos, pārredzamību un, iespējams, galvenokārt par mūsu sistēmu veselību.

Abonējiet mūsu biļetenu

Iegūstiet jaunāko Ethereum blokķēdes analīzi, apmācības, tīmekļa seminārus un daudz ko citu tieši savā iesūtnē. Abonēt Abonējiet mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu. E-pasta adrese Ekskluzīvs satursEthereum Q3 2020 DeFi ziņojumsZiņot

Ethereum Q3 2020 DeFi ziņojums

Ethereum Q2 2020 DeFi ziņojumsZiņot

Ethereum Q2 2020 DeFi ziņojums

Ethereum 2 0 Staking Ecosystem ReportZiņot

Ethereum 2.0 vērtīgais ekosistēmas ziņojums

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedisVadīt

Pilnīgs Blockchain biznesa tīklu ceļvedis

Kā izveidot veiksmīgu Blockchain produktuTīmekļa seminārs

Kā izveidot veiksmīgu Blockchain produktu

Centrālās bankas un naudas nākotneBaltā grāmata

Centrālās bankas un naudas nākotne

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map