Kā NFT mākslas tirgus apvienojas ar DeFi

emuārs 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvents and ConferencesPressBiļeteni

Abonējiet mūsu biļetenu.

Epasta adrese

Mēs cienām jūsu privātumu

SākumsBlogsCodefi

Kā NFT mākslas tirgus apvienojas ar DeFi

NFT ir pierādāmas īpašumtiesības uz ierobežotu digitālo mākslu. NFT kopējā vērtība 2020. gada beigās bija 52 miljoni ASV dolāru. Džeimss Beks 2021. gada 2. februāris Ievietots 2021. gada 2. februārī

2020. gada 4. ceturkšņa DEFI REPORT ziņojuma emuārs 1 Lejupielādēt pārskatu

Šī ir daļa no ConsenSys Codefi 2020. gada 4. ceturkšņa Ethereum DeFi ziņojuma rakstu sērijas. Lejupielādējiet pilnu ziņojumu, lai uzzinātu vairāk par marķieru standartiem aktīviem un maksājumiem, NFT tirgotavām, sociālajiem un kopienas marķieriem, DAO, ātrajiem kredītiem, iesaiņotajiem Bitcoin un Filecoin, aizdevumu projektiem un daudz ko citu..

Tā kā neaizvietojami marķieri (NFT) atspoguļo digitālo preču finansēšanu, NFT dizaini un tirgus ir kļuvuši par nenoliedzami augošu DeFi nozari. Tāpat kā Ethereum ir izmantojis ERC-20, lai attēlotu digitālos aktīvus, NFT var saprast kā pierādāmas īpašumtiesības uz digitālās mākslas biedēšanu. Tā kā mākslas galerijas visā pasaulē ir slēgtas COVID-19 dēļ, un vairāk kultūras pieredzes notiek tiešsaistē, Ethereum atrada arvien lielāku nišu radītājiem, lai dalītos mākslā un tieši mijiedarbotos ar entuziasma pilnu kolekcionāru kopienu.. 

Ekrānuzņēmums 2021 02 02 plkst. 3 37 27 PMNo izcilā “Skeptiķu ceļvedis kriptogrāfijai un NFT”Autors Džastins Konuss.

Līdz 2020. gada beigām NFT kopējā tirgus vērtība bija 52 293 650 USD (42 720 ETH) ar 53 663 unikāliem mākslas darbiem, kas tika pārdoti piecās lielākajās platformās. Nonfungible.com, kas izseko vairāku tipu tirgus, uzskaitīja 5 miljonus unikālu NFT, kas tika pārdoti par kopējo summu, kas tuvojas 150 miljoniem USD. Lai gan tas joprojām ir daļa no 63,7 miljardi ASV dolāru tradicionālo mākslas tirgu gada apjomā unikālo mākslinieku, mākslas un pircēju skaits digitālajā pasaulē var būt lielāks. Tradicionālajos mākslas tirgos pārstāv 1% mākslinieku 64% no pārdošanas vērtības

NFT kopējā tirgus vērtība. Avots: cryptoart.io Kopējais NFT tirdzniecības apjoms. Avots: Nonfungible.com

Tradicionālie mākslas tirgi ir pazīstami nelikvīdi, un slaveni mākslas darbi paaudzes laikā tikai dažas reizes maina roku. Izmantojot digitālo mākslu vietnē Ethereum, digitālās mākslas tirdzniecība ir tikpat vienkārša kā darījuma nosūtīšana MetaMask, un tas var notikt visu diennakti. 2020. gada 1. septembrī NFT tirgu dienas apjoms bija aptuveni 24 110 USD ar 63 unikāliem tirgotājiem, un līdz 2020. gada 13. novembrim apjoms pārsniedza 618 500 USD ar vairāk nekā 1800 unikāliem tirgotājiem. 

NFT Marketplace apjoms un tirgotāji skaita. Avots: DappRadar

Ar lielāku tirdzniecības aktivitāti un vairāk mākslinieku izpratni par digitālās mākslas pārdošanas unikālajām priekšrocībām Ethereum, vairāk digitālo mākslinieku pievienojas arī kārtai. Maiks Vinklemans, populārs digitālais mākslinieks, kurš iet gar Beeple, pārdeva NFT kolekcija kur uzvarējušais solījums bija 777 777 777 USD. Arī NFT sāk pāriet uz tradicionālajiem mākslas tirgiem. 2020. gada oktobrī pirmais NFT tika pārdots a Christie’s mākslas izsole par 131 250 USD, un māksla ir ieprogrammēta, lai mainītu krāsu atkarībā no pasaules atrašanās vietas un diennakts laika. 

Roberta Alises “Block 21”, pirmais NFT mākslas darbs, ko pārdod Christie’s.


NFT tirgus vietas

Tagad Ethereum ir vismaz 27 unikālas digitālās mākslas tirgus ar Ļoti reti, MakersPlace, Async Art un zināmā izcelsme kopš pārdošanas uzsākšanas atvieglo pārdošanas apjomu no 1 līdz 8 miljoniem ASV dolāru. 

Ļoti reti mākslas tirgus

Citas NFT tirgu kategorijas ietver kolekcionējamus priekšmetus, piemēram, CryptoPunks (kura pārdošanas apjoms visu laiku bija 8,5 miljoni ASV dolāru), CryptoKitties (38 miljoni ASV dolāru kopējā pārdošanas apjomā) un MLB čempioni (1,5 miljoni ASV dolāru visu laiku), kur NFT figūriņas var nopelnīt atlīdzību līdztekus MLB beisbola spēlēm atkarībā no jūsu komandas snieguma.  

ETH lielākais CryptoPunks pārdošanas apjoms. Avots: LarvaLabs

SuperRare, ekskluzīvs NFT tirgus, pēdējā laikā ir strauji pieaudzis. Kopējais pārdošanas apjoms janvārī pārsniedza 2 miljonus ASV dolāru, kas ir visu laiku augstākais tirgus rādītājs.

attēlsĻoti reti sastopams primārais un sekundārais apjoms dolāros. Avots: DuneAnalytics

DeFi un NFT

Dizaina modeļi DeFi telpā iekļaujas arī NFT tirgos. Līdzīgi kā DeFi projekti pirms tā, Raksturīgs nolēma ieviest pārvaldības marķieri, RARI un veiciet pasākumus, lai platformu pārvaldītu Decentralizētā autonomā organizācija (DAO). RARI marķieru turētāji (ieskaitot radītājus un kolekcionārus) var balsot par platformas jauninājumiem un piedalīties kurācijā un moderācijā tirgū. Viņi arī ievieš NFT indeksu – NFT portfeli kolekcionāriem, kuri vēlas ieguldīt NFT tirgū, bet nav pārliecināti, kādu mākslas darbu izvēlēties. 

Vēl eksperimentālāks ir Aavegotchi, izveidoja Singapūras Pixelcraft Studios, kas saņēma investīcijas no Aave un LAO starp citiem. Saskaņā ar tā baltā grāmata, Aavegotchi mērķis ir “izmantot gan [NFT, gan DeFi tirgu] eksplozīvo potenciālu”. Tāpat kā CryptoKitties pirms tā, Aavegotchi ir īpašības, kas ietekmē viņu retumu, piemēram, “radniecība”, kas sākas ar noteiktu vērtību un palielinās vai samazinās, pamatojoties uz faktoriem, piemēram, cik ilgi Aavegotchi ir bijis ar to pašu īpašnieku un cik bieži īpašnieks mijiedarbojas ar to. Aavegotchi ir arī DeFi atribūti: Aavegotchi laika gaitā nopelnītā vērtība, jo tā nopelna ražu no Aave žetoniem (piemēram, aUSDC vai aETH) un tai ir DAO vadīta spēļu mehānika. 

Aavegotchi anatomija. Avots: Aavegotchi baltā grāmata

Kamēr digitālās mākslas un kolekcionējamais tirgus aug, ja nu NFT varētu atspoguļot arī ieņēmumus nesošus aktīvus, piemēram, dziesmu, kuru varētu pārdot kā ierobežotu NFT, un kas arī ļauj mūziķim gūt peļņu no otrreizējās pārdošanas? Grammy ieguvējs RAC izmantoja platformu Zora, lai izdotu jaunu albumu ar šo modeli. Zora ir tirgus, kurā var iegādāties, pārdot un tirgot preces ar ierobežotu tirāžu, piemēram, apavus, ierakstus, mākslu – patiesībā jebko. Visas šīs preces tiek izlaistas ar saistītu marķieri, kas nozīmē, ka preci var dinamiski noteikt, pamatojoties uz piedāvājumu un pieprasījumu, vai pat uzsākt, pirms prece pastāv. Svarīgi ir tas, ka NFT ir tiesības uz pārdošanas ieņēmumiem reālajā pasaulē, kad prece tiek pārdota tālāk. Piemēram, ja vietnē Zora tiktu pārdoti pāris čības Yeezy, gan Kanje, gan Adidas spētu uztvert tālākpārdošanas vērtību ar noteiktu žetonu daļu.

RAC izlaida ierobežota izdevuma BOY Cassette tape, apvienojot fiziskas preces ar NFT īpašumtiesībām. 

Jaunākās tendences

Pavisam nesen Hašmas traka ir pārņēmusi NFT vietu kriptogrāfijā. Hashmasks ir jauni NFT kolekcionējamie priekšmeti, kurus visā pasaulē radījuši vairāk nekā 70 mākslinieki. Katram Hashmask ir unikālas iezīmes, un dažas funkcijas ir retākas nekā citas.

1. attēlsHashmasks un primārās emisijas pārdošanas grafiks

Pēc viņu datiem tika pārdoti 16 384 hashmaski par kopējo summu 10 243 ETH pārdošanas grafiks, vai aptuveni 15,3 miljoni USD, ko var izsekot līgumu šeit. Primārajā tirgū Hašmaskas tika izpārdotas mazāk nekā vienas nedēļas laikā. Kaut arī šo hashmasku primārais tirgus bija neticami karsts, būs interesanti uzzināt, vai šie NFT saglabā savu vērtību sekundārajā tirgū. Daudzi īpašnieki jau ir izlikuši savus Hashmasks pārdošanā vietnē OpenSea.

Pārāk daudz enerģijas

Pieaugot interesei par NFT mākslu par Ethereum, atkal ir pievērsta uzmanība milzīgajam enerģijas patēriņam, kas nepieciešams darījumu apstiprināšanai un NFT kalšanai, izmantojot pašreizējo Ethereum Proof of Work vienprātības mehānismu. Memo Atken lēš, ka vidējais NFT, rēķinot kalšanu, solīšanu un īpašumtiesību nodošanu, ir aptuveni 211 KgCO2 nospiedums. Ņemot vērā to, ka Netflix stundas skatīšanās ir aptuveni 36 grami CO2, tas atrunā dažus māksliniekus, kuri apsvēra iespēju izlaist savu mākslu NFT tirgus vietās.

Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc likmju pierādījums ir tik svarīgs Ethereum izaugsmei: tas ne tikai ievērojami uzlabos tīkla caurlaidspēju, bet tiek lēsts, ka tas samazinās oglekļa dioksīda emisiju, apstiprinot darījumus tīklā. par 99%. Par laimi, Ethereum 2.0 Beacon Chain akciju apliecinājums jau ir dumjojis divus mēnešus, un jau ir iesaistīti 2 491 268 ETH (aptuveni 3,8 miljardi USD). Darba pētījuma izslēgšana var notikt ātrāk, nekā mēs domājam, daži pētnieki novērtējot jau šogad ar priekšlikumiem par Ethereum izveidi tieši uz bākas ķēdes.

DeFiDigital ArtmarketplaceMetaMaskNFTsNeaizstājams marķierisBiļetensPiesakieties uz mūsu biļetenu, lai iegūtu jaunākās Ethereum ziņas, uzņēmuma risinājumus, izstrādātāju resursus un daudz ko citu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map