Kas ir # kriptonauda? AKA # kriptogrāfija

Kriptovalūta pret Blockchain

Ir svarīgi nošķirt kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģiju. Ne visas kriptovalūtas darbojas blokķēdē, un ne visas bloku ķēdes izmanto kriptonauda kā daļu no to dizaina.

A kriptonauda ir digitālās valūtas veids, kas tiek izveidots, uzturēts un nodrošināts ar spēcīgu kriptogrāfiju. Tas padara tās darījumus ārkārtīgi grūti uzlauzt vai manipulēt. Atšķirībā no citiem digitālo aktīvu veidiem – piemēram, biržās tirgotais zelts, tiešsaistes spēlēs izmantotā nauda vai unikālie virtuālie aktīvi, piemēram, uzņēmuma pārvaldītie lojalitātes punkti – kriptonauda parasti ir izturīga pret cenzūru, jo to nekontrolē centrālā iestāde. Tādējādi tiek apgriezta vecā valūtas paradigma, saskaņā ar kuru valūtu izveidoja un emitēja valdības monetārās iestādes un kontrolēja centrālās bankas, piemēram, Amerikas Savienoto Valstu federālās rezerves.

Kriptovalūta pret tradicionālo valūtu

Tradicionālās valūtas formas ir pazīstamas kā fiat valūta, tāpēc, ka tos atbalsta tikai tās emitējošās valdības iestāde, nevis preču valūta, kas nodrošināta ar fiziskiem aktīviem, piemēram, zeltu.

Valdības, kas emitē valūtu bez jebkādu fizisku aktīvu atbalsta, to dara līdz fiat, un, ja viņi nespēj atbalstīt savu nacionālo valūtu ar militāru vai ekonomisku spēku, šīs valūtas var zaudēt lielu vai visu savu iekšējo vērtību.

Piemēram, Zimbabve mēģināja cīnīties ar iekšējām ekonomiskajām problēmām 20. gadsimta sākumā, drukājot vairāk savas nacionālās valūtas. Tomēr, tā kā valstij trūka spēka ieviest savas valūtas vērtības iekšēji vai starptautiskā mērogā, iespiestās piezīmes ātri kļuva bezvērtīgas. Zimbabve galu galā bija spiesta atteikties no savas valūtas un faktiski zaudēja spēju emitēt vai kontrolēt savu banknošu vērtību. Tās pilsoņi tagad kā likumīgu maksāšanas līdzekli izmanto vairākas ārvalstu valūtas, tostarp ASV dolāru un Ķīnas juaņu.

Vēsturiski lielākā daļa valdību ir piesaistījušas savu emitēto valūtu vērtību noteiktam zelta daudzumam, kas bija pazīstams kā zelta standarts. Zelta standarts izcēlās no prakses Lielās depresijas laikā, jo valstīm bija šķēršļi centienos apkarot ekonomikas lejupslīdi ar zelta daudzumu rezervēs. Zelta standarts tika pamests visā pasaulē pagājušā gadsimta 70. gados pēc tam, kad ASV prezidents Ričards Niksons pārtrauca politiku, kas ļāva citām valstīm pārvērst ASV dolāru piegādes zeltā.

Kriptovalūtas un Bitcoin

Bitcoin parasti tiek uzskatīts par pirmo moderno kriptovalūtu, jo tā bija pirmā digitālā valūta, kas paredzēta darbībai pilnībā decentralizētā veidā, bez centrālas iestādes nepieciešamības. Iepriekšējie mēģinājumi izveidot kriptovalūtas neizdevās, jo trūka sabiedrības uzticības un nepietiekamas tehnoloģijas, lai nodrošinātu pareizu darbību. Vienkārši nebija iespējams izveidot efektīvu un funkcionālu sadalītu kriptonauda ar 90. gadu tehnoloģiju un savienojuma ātrumu. Bitcoin izveide radīja arī pasaulē pirmo funkcionālo blokķēdi. 

Kriptovalūtu vērtība

Mūsdienu kriptovalūtas bieži vien ir plaši maināmas pret fiat valūtām, it īpaši, ja kriptovalūtai ir plaša atpazīstamība un to var nopirkt vai pārdot kriptovalūtas biržā. Viņiem var būt brīvi peldošas vērtības, kuras tiek aprēķinātas līdzīgi kā akciju cenām akciju tirgū, atkarībā no to relatīvā piedāvājuma un pieprasījuma jebkurā brīdī. Dažas kriptovalūtas mēģina “piesaistīt” vai saistīt savas vērtības ar kaut ko citu, piemēram, Bitcoin vai ASV dolāru, vērtību.

Kā uzņēmumi šodien izmanto blokķēdi

Blockchain Paskaidro Džo Lubins

Kā uzņēmumi šodien izmanto blokķēdi?

Skatīties video


Izmantojiet gadījumus un lietojumus kriptovalūtām

Kriptonauda var kalpot kā vērtības krājums, kuru cilvēki izvēlas ietaupīt, gaidot augstākas cenas vai labākus valūtas kursus nākotnē. Dažas kriptovalūtas var pat izmantot kā samaksu preču un pakalpojumu iegādei, kas padara tās par apmaiņas līdzekli. Tāpat kā fiat valūtas, dažas kriptovalūtas šajās lomās ir daudz efektīvākas nekā citas kriptovalūtas.

Vērtības krājums (SoV)

Jebkas var būt vērtības krājums. Tūkstošgades laikā zelts tika (un joprojām tiek uzskatīts) par labu vērtības krātuvi, jo indivīdi un valdības uzskata, ka tas arī turpmāk paliks vērtīgs. Mūsdienās globālās rezerves valūtas, piemēram, ASV dolārs un Lielbritānijas mārciņa, ir kļuvušas par salīdzinoši labiem vērtības krājumiem. Vērtības veikalam nav obligāti jāpaliek vienai un tai pašai cenai, taču tas nevar krasi svārstīties, un tam jāsaglabā pasaules uzskats, ka tā vērtība laika gaitā turpinās pieaugt. Bitcoin, Ether (Ethereum platformas vietējais marķieris) un citas kriptovalūtas globālās iestādes un valstu valdības lēnām atzīst par potenciālajiem ilgtermiņa vērtības krājumiem, jo ​​tos nekontrolē viena valsts un ir ieprogrammēts inflācijas līmenis. 

Maksājums

Mūsdienās skaidra nauda un kredītkartes ir izplatīti apmaiņas līdzekļi, kas nozīmē, ka tās ir vispārpieņemtas preču un pakalpojumu apmaiņai. Pēdējo pāris gadu desmitu laikā ir izveidojušies mūsdienīgāki norēķinu procesi, piemēram, Paypal, Venmo, WeChat un citi mobilo / elektronisko norēķinu veidi. Tomēr visas šīs maksājumu formas galvenokārt ir denominētas ASV dolāros vai citā galvenajā valūtā. Bitcoin, ēteris un citas kriptovalūtas ir lēnām integrējušās pasaulē, un tās var izmantot, lai samaksātu par parastām precēm un pakalpojumiem, vēl vairāk nostiprinot to spēju izmantot kā apmaiņas līdzekli. Filipīnu UnionBank sadarbībā ar ConsenSys Solutions, Kaleido, Amazon AWS, ConsenSys Diligence, Microsoft Azure un septiņām Filipīnu lauku bankām nesen izmēģināja projektu i2i – starplauku banku maksājumu platformu, kas veidota uz Enterprise Ethereum. Jauna kriptovalūtu klase, saukta par stablecoins, arī ir sākusi vilkties kā apmaiņas līdzeklis, jo tās parasti ir piesaistītas ASV dolāram vai viena vienībai.

Tokenizācija

Marķieris ir vērtības vienības digitāls attēlojums. Šo vērtības vienību var piešķirt visam, ko sabiedrība uzskata par vērtīgu, neatkarīgi no tā, vai tas ir virtuālais aktīvs vai reālās pasaules aktīvu digitāls attēlojums. Žetoni tiek veidoti, izmantojot viedās līgumu platformas, piemēram, Ethereum, un katru marķieri var ieprogrammēt ar dažādām funkcijām.

ConsenSys tīmekļa semināri

Ievads tokenizācijā

Padziļināta niršana par blokķēdes tokenizāciju un tās uzņēmējdarbības priekšrocībām ar ConsenSys ekspertiem.

Reģistrējieties šodienIevads tokenizācijā

Veicināšanas mehānisms

Daudzas kriptovalūtas kalpo arī par kriptoekonomisko sistēmu pamatu, kurā dalībnieki tiek mudināti uzvesties sevis interesējošā veidā, kas vienlaikus dod labumu sistēmai kopumā. Kriptonomiskajai sistēmai, kas atrodas daudzu kriptovalūtu pamatā, ir ļoti liela līdzība ar brīvo tirgu, ko iedomājies novatoriskais ekonomists Adams Smits, kura “neredzamās rokas” princips nosaka, ka brīvprātīgā tirgus interesēs iesaistītie dalībnieki automātiski sasniegs līdzsvara stāvokli. starp aktīvu pircējiem un pārdevējiem. Tas, cik lielā mērā šo kriptovalūtu ekosistēmas atgādina neregulētus brīvos tirgus, lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik lielā mērā tās veidotāji kontrolē kriptovalūtu emisiju un attīstību.

Šie ir daži no kriptovalūtu plašajiem pielietojumiem. Tā kā kriptovalūtas turpina attīstīties un eksperimentēt, tās iegūst jaunus lietošanas gadījumus un iespējamās lietojumprogrammas. Lai gan nav iespējams precīzi pateikt, kā kriptovalūtas tiks izmantotas nākotnē, esošie lietošanas gadījumi un lietojumprogrammas noteikti garantē, ka tās būs graujošas tehnoloģijas. Pašai blokķēdes tehnoloģijai, kas nodrošina kriptovalūtas, ir arī plašs izmantošanas gadījumu klāsts un iespējamie ieguvumi dažādām nozarēm.

Uzziniet vairāk par kriptovalūtu tehnoloģiju

  • Kas ir Blockchain tehnoloģija?
  • Kas ir Ethereum?
  • Uzņēmuma EthereumBlockchain lietošanas gadījumi un nozares lietojumi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map