Valdības izdota Blockchain identitāte: Zug gadījumu izpēte

Pilsoniskās identitātes ieviešana blokķēdē

 

Izaicinājums

ANO prognozē, ka līdz 2050. gadam, 68% cilvēku dzīvos pilsētās. Šis masveida iedzīvotāju pieplūdums radīs stresu pašreizējām valdības sistēmām un procesiem. Lai nodrošinātu, ka pilsētas ir labi aprīkotas, lai tiktu galā ar neskaitāmām gaidāmajām problēmām, arvien vairāk pilsētu veic pasākumus, lai kļūtu par “gudrām” pilsētām.

Zug, jeb Kripto ieleja, sāka pētīt uz blokķēdes balstītas digitālās identitātes, lai uzlabotu piekļuvi digitālajiem valdības pakalpojumiem, vienlaikus palielinot efektivitāti, datu drošību un balsošanas pieejamību.

Tiešās demokrātijas pilnveidošana

Lielākajā daļā demokrātiju pilsoņi tiek aicināti balsot par dažām vēlēšanām – prezidenta, parlamenta vai vietējām vēlēšanām. Viņu izvēlētais pārstāvis viņu vārdā pieņem politiskus lēmumus. To sauc par netiešu demokrātiju.

Šveiciešiem ir tieša demokrātija, kas viņus apmēram četras reizes gadā aizved pie vēlēšanu urnām, lai balsotu par neskaitāmiem jautājumiem, kas attiecas uz viņu konkrēto kantonu, piem. smēķēšana restorānos, muzeju finansēšana un vietējo autobusu maršrutu pagarināšana. Lai gan šī ir visdemokrātiskākā valdība jaunajos laikos, tā rada arī apgrūtinošu, dārgu un laikietilpīgu procesu.

“Pateicoties blokķēdes digitālajām identitātēm, cilvēki atgūst kontroli pār saviem datiem.” 

– Martin Würmli, Zug Head pašvaldības ierēdnis

Enterprise Ethereum risinājums

Zug izmantoja decentralizētu identitātes platformu uPort, lai izveidotu pasaulē pirmo pašpārvaldes valdības izdota identitātes projekta ieviešanu Ethereum blokķēdē kopā ar Zugas pilsētu, Lucernas universitātes Finanšu pakalpojumu zuga institūtu (IFZ). , kopā ar integratoru TI&M platformai un Luxoft īstenot balsošanu. 2017. gada vasarā viņi uzsāka izmēģinājuma programmu, lai reģistrētu iedzīvotāju ID publiskajā Ethereum blokķēdē. Pēc izmēģinājuma programmas Zug oficiāli uzsāka programmu 2017. gada novembrī. 

uPort identitātes modelis atdod identitātes īpašumtiesības personai, ļaujot lietotājiem reģistrēt savu identitāti Ethereum, nosūtīt un pieprasīt akreditācijas datus, parakstīt darījumus un droši pārvaldīt atslēgas un datus savā atvērtajā identitātes sistēmā.. 

Kā tas darbojās


Zug izveidoja savu identitāti publiskajā Ethereum tīklā, kas viņiem deva pilnvaras parakstīt un pārbaudīt datus. Piekļuve Zug pilsētas identitātei tika deleģēta pilsētas ierēdnim, kurš izmantoja savu personīgo uPort identitāti, kas aprīkota ar īpašām administratora tiesībām.

Lietotāja pieredze
  1. Zug iedzīvotājs lejupielādēja lietotni uPort ID no Apple App Store un izveidoja kontu. 
  2. Lietotne uPort ģenerēja unikālu privāto atslēgu, kas pārstāv lietotāja identitāti savā tālrunī, kas darbojās kā lietotāja identitātes aģents.
  3. Iedzīvotājam bija iespēja dublēt privāto atslēgu, ļaujot atgūt piekļuvi savai identitātei, ja viņš zaudēja piekļuvi savam tālrunim. Ar šo iestatīšanu iedzīvotājs ieguva pilnīgu kontroli pār savu identitāti un visiem ar to saistītajiem datiem. 
  4. Iedzīvotājs apmeklēja Zug vietni, lai reģistrētos, skenējot QR kodu, lai pirmo reizi mijiedarbotos ar Zug e-pārvaldes platformu.. 
  5. Iedzīvotājs Zug vietnē ievadīja savu dzimšanas datumu un pases numuru. Pieprasījums tika kriptogrāfiski parakstīts un nosūtīts pilsētai kā jauns Zug ID lietojumprogrammas pieprasījums. 
  6. Iedzīvotājam bija jāapmeklē pilsētas Einwohnerkontrolle (pilsoņu reģistrācijas birojs), lai personīgi pārbaudītu viņu datus 14 dienu laikā. 
  7. Pēc apstiprināšanas pilsētas ierēdnis viņiem izsniedza pārbaudāmus akreditācijas datus, kuros bija viņu Zug ID, kurus parakstīja pilsētas identitāte. Citas publiskas un privātas organizācijas varētu piedāvāt pakalpojumus, lai izmantotu Zug ID lietotāja lietotnē uPort.
  8. Iedzīvotāji ieguva piekļuvi vairākiem pakalpojumiem, lietotāja uPort lietotnē parādot savu ZUG ID, šajā gadījumā balsojot par gaidāmo festivālu.

 

Mērķi sasniegti

Droša digitālā mijiedarbība starp cilvēkiem un valdībām

350 reģistrētie pilsoņi veiksmīgi izveidoja digitālo ID, ko pārbaudīja uPort. 70 pilsoņi piedalījās balsošanā par uguņošanas ierīču klātbūtni gaidāmajā festivālā. Lietotāji izlaida apgrūtinošo pieteikšanās procesu, pieteicās ar savu uPort kontu, nobalsoja un atteicās, neejot uz vēlēšanu iecirkni. Bija iespējams pārbaudīt, kurš balsoja, nepaļaujoties uz starpniekiem vai balsu skaitīšanas infrastruktūru. Pilots parādīja, ka lietotāja kontrolētas identitātes atbalsta e-balsošanas iniciatīvu modernizāciju, kas varētu ietaupīt pilsētu miljoniem cilvēku un produktivitātes izmaksas.

 

Nākamie soļi

Nākotnē Zug iedzīvotāji varētu izmantot digitālos ID, lai piekļūtu konkrētiem pakalpojumiem visā pilsētā. Piemēram, AirBie ir velosipēdu koplietošanas pakalpojums kas ļauj piekļūt viņu velosipēdiem tikai caur decentralizētu uPort identitāti. Lietotāji izlaiž garlaicīgo reģistrēšanās procesu un vienkārši piesakās savā uug iespējotajā Zug ID, lai iegūtu bezmaksas piekļuvi AirBie kriptobikiem līdz 20 stundām. Šīs ziņas laikā viņu velosipēdus 90 lietotāji bija izmantojuši vairāk nekā 1600 reizes.

Decentralizētais uPort ID ir pirmais drošais solis, kas ļauj izveidot daudzus “viedās pilsētas” pakalpojumus, t.i., piekļuvi autonomiem autobusiem, luksusa automašīnu koplietošanas lietotnēm un grāmatu pārbaudi no bibliotēkas. 

Reģistrējieties uzņēmuma blockchain konsultācijai

ConsenSys Solutions ienes blokķēdi biznesā. Mēs strādājam ar uzņēmumiem, valdībām, bezpeļņas organizācijām un jaunizveidotiem uzņēmumiem visā pasaulē, lai izveidotu, pārbaudītu un izvietotu publisko un privāto blokķēdes risinājumus.

Sazinieties ar blokķēdes ekspertuReģistrējieties uzņēmuma blockchain konsultācijai

Uzziniet vairāk par Zug Digital ID

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map