Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija: kur sākas tehnoloģiskā revolūcija

Šī rokasgrāmata piedāvā visaptverošu pārskatu par izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju (DLT). Uzziniet šīs tehnoloģijas definīciju, pamatfunkcijas, vēsturi, veidus, platformas, lietojumprogrammas, problēmas un iespējamo nākotni.

Mēs pēdējā laikā esam dzirdējuši daudz zvanu – Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija. Ja esat cīnījies ar kriptovalūtām un blokķēdi, jums par to jau ir dzirdēts. Izplatītā virsgrāmatas ieviešana neapšaubāmi ir viens no visu laiku ģeniālajiem izgudrojumiem.

Kopš tā laika tehnoloģija ir gājusi garu ceļu, pārtapusi par kaut ko daudz vērtīgāku. Ļaujot informācijas izplatīšanu ar lielāku pārredzamību, DLT patiešām attīstīja internetu. Sākotnēji šī tehnoloģija tika izstrādāta tikai darījumiem un digitālajām valūtām. Bet tagad tehnoloģiju kopiena atrada daudzus potenciālos lietošanas gadījumus, kas var pilnībā mainīt mūsu dzīvesveidu.

Tomēr joprojām ir daudz neskaidrību par izplatīto virsgrāmatu risinājumiem. Daudzi no jums joprojām jauc sadalītās virsgrāmatas ieviešanu ar blokķēdi. Bet izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija ir ne tikai blokķēde, bet kaut kas daudz nozīmīgāks.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Satura rādītājs

1. nodaļa: Virsgrāmatas tehnoloģijas attīstība

2. nodaļa: Kas ir izplatīta virsgrāmata?

3. nodaļa: Dažādi DLT veidi un to darbība

4. nodaļa: Dažādu DLT iezīmes

5. nodaļa: Ievērojamas DLT platformas

6. nodaļa: Izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas pielietošana

7. nodaļa: DLT izaicinājumi, kas jāpārvar

8. nodaļa: Izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas nākotne


9. nodaļa: Noslēguma vārdi

Contents

1. nodaļa: Virsgrāmatas tehnoloģijas attīstība

Vai zinājāt, ka centralizētā virsgrāmatu sistēma dominēja no ļoti seniem laikiem? Pirms vairāk nekā 5000 gadiem māla tabletes tika izmantotas kā uzskaites centralizēta virsgrāmata. Šeit senie mezopotāmieši zīmēja attēlus rindās un kolonnās kopā ar caurumiem, lai izsekotu, cik daudz priekšmetu viņiem ir noliktavā. Diezgan aizraujoši, vai ne?

Bet apmēram pirms 700 gadiem Itālijas ziemeļos parādījās jaunāka veida centralizēta virsgrāmatu sistēma. Šeit tirgotāji mēģināja panākt loģisku saikni starp visiem ierakstiem. Katrā centralizētās virsgrāmatas postenī būtu debeta un kredīta ieraksts. Tātad, vienums būtu jāievada divreiz. Acīmredzot šī jaunā centralizētās virsgrāmatas forma bija ceļš uz “kapitālismu”.

Tipiskās banku sistēmas un uzskaites veikšana notika ilgi pēc tam. Kur cilvēki mēdza visu ierakstīt uz papīra. Bet pēc datoru izgudrošanas viss sāka digitalizēties. 1980. un 90. gados datorsistēma sāka pārņemt tipiskās banku centralizētās virsgrāmatu sistēmas.

Tikai pirms desmit gadiem parādījās jauna decentralizētas datu bāzes struktūras forma. 2009. gadā Satoshi Nakamoto iepazīstināja ar pirmo izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju, kas atbrīvojas no visas autoritatīvās vides un veicina izstāžu laukumu.

Un tā radās revolucionārā centralizētā virsgrāmatas tehnoloģija.

2. nodaļa: Kas ir izplatīta virsgrāmata?

Sadalītā virsgrāmata ir digitālās datu bāzes forma, kuru katrs dalībnieks neatkarīgi atjauno un tur lielā tīkla telpā. Šāda veida virsgrāmatā nav nevienas centrālās iestādes, kas pārraidītu ierakstus katram dalībniekam.

Tā vietā visi mezgli turēs virsgrāmatu un izveidos to neatkarīgi. Bet tādā gadījumā tīkla mezgliem pirms pievienošanas izplatītajā virsgrāmatā būs jābūt piekļuvei darījumu sarakstiem un jāsniedz savs secinājums..

Parasti katram tīkla mezglam ir tendence iziet vienošanās procesu, lai nonāktu pie viena secinājuma. Sistēma faktiski atšķiras no sadalītās virsgrāmatas līdz sadalītajai virsgrāmatai.

Pēc vienošanās izplatītā virsgrāmata tiek atjaunināta, un visi tīkla mezgli atjauninās arī katru savu virsgrāmatu. Sistēma padara saskarnes vispārējo arhitektūru diezgan sarežģītu salīdzinājumā ar tipiskām datu bāzu sistēmām.

Ja vēlaties iegūt skaidrāku ideju, skatiet šo rakstu par izplatīto virsgrāmatu?

Izplatītajām virsgrāmatām ir īpaša dinamiska sistēma, kas var pārspēt tipisko papīra virsgrāmatu sistēmu iespējas. Īsāk sakot, izmantojot dažādus DLT veidus, jūs varēsiet veidot jaunas tehnoloģijas un iespējot drošību visā digitālajā pasaulē.

Parasti šāda veida tipiskās sistēmās vienmēr ir jāuzticas. Tomēr šis jaunais DLT ievieš jauna veida tehnoloģiju, kas atbrīvojas no “uzticības” jautājumiem un balstās uz pilnīgu pārredzamību..

Izmantojot šo jauno sadales virsgrāmatu sistēmas izgudrojumu, tagad jūs varat izjust informācijas vākšanas revolūciju un sazināties ārpus tradicionālajiem veidiem. To var pielietot gan dinamisko datu, gan statisko datu shēmām.

Izplatītās grāmatas vienkārši nodod spēku atkal jūsu rokās. Tas vairāk attiecas uz visas sistēmas pārvaldīšanu, nevis tikai vienkāršu datu bāzi.

Uzzināt vairāk: Kas ir DLT (Distributed Ledger Technology)? 

Mīts Buster: ne visi DLT ir Blockchain

Pēkšņi pieaugot Bitcoin un daudzu kriptovalūtu popularitātei, vārds “blockchain” ir kļuvis par labvēlīgu tēmas izvēli. Cilvēki tagad izmanto šo vārdu kā sinonīmu visam, kas saistīts ar kriptonauda un žetonu ekonomiku.

Pat šifrēšanas kustību dažreiz dēvē par “blokķēdes kustību”.

Tātad, jūs redzat, ka blokķēde daudzos kontekstos tiek izmantota daudz. Tur ir tikai nedaudz cilvēku, kuri patiešām vēlas atšķirt blokķēdes un izplatītos virsgrāmatu risinājumus.

Tomēr vislabāk ir nesakrist abus, jo DLT un Blockchain nevar mainīt.

Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija pret blokķēdi: galvenā atšķirības

Termins izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija ir viena veida Umbrella-Term, kas aptver tehnoloģijas, kur virsgrāmatas sistēma tiek izplatīta visiem, kas to lieto. Šeit dažādi DLT veidi var būt privāti vai publiski; tas ir atkarīgs no tehnoloģijas īpašībām.

Blokķēde ir viena veida izplatīta virsgrāmatas ieviešana un dārgāk – pirmā funkcionālā. Šī tehnoloģija iebruka jaunajā digitālajā pasaulē, un daudzi cilvēki sāka uzskatīt, ka tā ir vienīgā izplatītās virsgrāmatu sistēmas forma.

Tātad, cilvēki tos bieži izmantoja savstarpēji aizstājami, kas izraisīja visu nepareizo priekšstatu, ka DLT ir vēl viens Blockchain nosaukums.

Vienkārši sakot, blokķēde ir tikai viena no izplatītās virsgrāmatu sistēmas apakškategorijām. Piemēram, ir dažādi augļi, un viens no tiem ir “Apple”. Šeit termins “ābols” ietilpst augļu kategorijā. Tātad, ābols ir viena veida auglis, bet ne visi augļi ir āboli.

Tādā pašā veidā blokķēde ir viena veida DLT, taču ne visi DLT ir blokķēdes. Lai iegūtu papildinformāciju, skatiet rakstu par blokķēdes un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju

Kāpēc atšķirt Blockchain un DLT?

Kripto pasaule tikko radās dažus gadus atpakaļ, tas nozīmē, ka tā joprojām ir nenobriedusi tehnoloģija. Dažu nākamo gadu laikā mēs redzēsim eksponenciālu izaugsmi, jo tā var pilnībā mainīt tipiskos veidus.

Ir daudz projektu, kas nodarbojas ar visu dažādu DLT veidu koncepciju, nevis tikai pielīmē blokķēdi. Izplatītā virsgrāmatas ieviešana ir plaša kategorija, un, ja mēs patiešām vēlamies vairāk inovāciju, mums ir jāiziet no mūsu “blockchain” apvalka.

Jau šobrīd spēlē daudz dažādu veidu DLT, un, cerams, jaunākajā nākotnē varēsim redzēt vairāk papildinājumu. Bet šobrīd pāreja uz sadalītās virsgrāmatas ieviešanu būtu visgudrākā izvēle jebkura veida izaugsmei.

3. nodaļa: Dažādi izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju veidi un to darbība

Ir dažādi DLT veidi, un visiem tiem ir dažādi darbības veidi. Lai saprastu lielākās atšķirības starp tām, tās būs jāsalīdzina.

Lasīt vairāk: Blockchain vs Hashgraph vs Dag vs Holochain: DLT veidi

1. Blokķēde

Pirmkārt, mums ir jāaplūko blockchain definīcija. Tas ir viens no populārākajiem DLT veidiem. Blockchain ir DLT veids, kur darījumu ieraksti tiek glabāti virsgrāmatā kā bloku ķēde. Padomājiet par to kā par garu ierakstu sarakstu. Bet ne burtiski bloki, šeit, sakot bloku ķēdi, mēs domājam jebkura veida digitālo informāciju, kas tiek glabāta datu bāzē.

Šeit blokus veido digitālā informācija. Parasti tām ir trīs dažādas daļas –

Pieņemsim, ka kāds ir veicis darījumu. Darījuma blokā tiks norādīts laiks, datums un summa, ko sūtītājs nosūtīja.

Blokā būs arī sūtītāja informācija. Bet, lai saglabātu anonimitāti, tehnoloģija neizmantos jūsu īsto vārdu, bet gan saturēs jūsu unikālo “digitālo parakstu”.

Lai diferencētu vai sinhronizētu darījumus, katrā blokā būs īpašs ID, kas pazīstams kā hash. Šī jaucējfunkcija palīdz atšķirt visus virsgrāmatas darījumu blokus. Galvenokārt funkcija ietver burtciparu rakstzīmes, un katra hash funkcija ir unikāla un nejauša atlase.

Tas nozīmē, ka neviens to nevar vienkārši paredzēt vai arī ir kāds veids, kā uzlauzties, lai to mainītu.

Kā darbojas Blockchain?

Blokķēdē ir vairāki bloki, kas tiek pievienoti virsgrāmatas sistēmai, bet kā šis process notiek tieši?

Ir četri posmi, kā “bloks” tiek pievienots blokķēdei. Apskatīsim, kas tie ir:

Pirmkārt, kādam no tīkla ir jāveic darījums. Teiksim; jūs nosūtījāt naudu savam draugam Maikam.

Kad esat veicis darījumu, tas ir jāpārbauda. Ir arī dažādi veidi, kā blokķēde pārbauda darījumu. Tas galvenokārt ir atkarīgs no šī tīkla mezgliem. Mezgliem būtu jāvienojas, ka darījums patiešām ir noticis.

Lai to izdarītu, viņi pārbauda, ​​vai darījums notika tā, kā jūs to deklarējāt. Vienprātība par šo tīklu ļauj lielākajai daļai dalībnieku vienoties, un, ja vairākums uzskata, ka tā ir taisnība, jūsu darījums tiks saglabāts blokā.

Kad darījums saņem zaļo signālu, visa informācija par jūsu darījumu, piemēram, laiks, summa, jūsu digitālais paraksts, Maika digitālais paraksts, tiek saglabāta blokā. Jūs redzēsiet, ka summa tiek atskaitīta no jūsu maka, un Maiks redzēs, ka summa tiek pievienota viņam.

Tomēr, pirms bloks iegūst vietu virsgrāmatā, bloks iegūst unikālu ID. Tas ir šī konkrētā darījuma identifikācijas kods. Bloks saturēs arī neseno bloka jaucēju, lai uzturētu bloku struktūras ķēdi.

Pēc tam, kad jūsu darījums būs pievienots virsgrāmatai, jūs to varēsit redzēt, un, pamatojoties uz tīkla īpašībām, citi to var arī neredzēt. Ja šāda veida DLT ir publiski, visi tīkla lietotāji to varēs redzēt, un, ja tie ir privāti vai apvienoti, tas būs atkarīgs no šīs sadalītās virsgrāmatas sistēmas kārtulām.

2. Hašgrāfs

Programmā Hashgraph vienā grāmatiņā vienā laika zīmogā var būt saglabāti vairāki darījumi. Visi darījumi tiek glabāti paralēlā struktūrā. Šeit katru virsgrāmatas ierakstu sauc par “Notikumu”.

Šī izplatītā virsgrāmata bez blokķēdes ir absolūti taisnīga, jo neviens tīkla mezgls nevarēs manipulēt ar informāciju vai darījumiem. Tas nozīmē, ka neviens no DLT sistēmas nevar faktiski mainīt vai atlikt visas instrukcijas, kas notiks, vai kontrolēt darījuma procesu.

Ja mēs to salīdzināsim ar blokķēdi, jūs redzēsiet, kā kalnrači var izvēlēties, kuru darījumu iekļaut blokā. Piemēram, jūs un Maiks abi veicāt darījumus, un tagad viņi gaida verifikāciju. Citi tīkla mezgli var selektīvi izvēlēties Maika darījumu, lai vispirms pārbaudītu, nevis jūs, kaut arī jūs, iespējams, esat darījis mazliet agrāk nekā Maiks.

Hashgraph verificētāja mezglos ir jāiekļauj gan jūsu, gan Maika darījums tādā veidā, kā jūs darījāt, tāpēc neviens netiks atstāts.

Tātad, šajā izplatītajā virsgrāmatā bez blokķēdes, jo ātrāks savienojums jums ir, jo labāk. Tādā veidā jūs varēsiet veikt darījumus ātrāk, un jūs būsiet pirmajā rindā, lai saņemtu verifikāciju.

Lasīt vairāk: Kas ir Hashgraph?

Mazākas krātuves

Šāda veida sadalītās virsgrāmatas ieviešanas gadījumā visi tīkla darījumi ir pierādāmi. Kā? Tā kā visi darījumi notiek tīklā, dažu minūšu laikā visi tīkla lietotāji zina, kur darījums tiks ievietots virsgrāmatā.

Turklāt visi tīkla lietotāji zinās, ka viss tīkls zina par darījuma esamību, un attiecīgi veiks izmaiņas. Tas nozīmē, ka mezgli veiks izmaiņas un pēc tam izmetīs darījumu.

Šī informācija nebūs mūžīgi jāuzglabā savā virsgrāmatā. Tāpēc tam ir nepieciešami tikai daži gigabaiti krātuves, lai saglabātu visu Hashgraph izplatītās virsgrāmatas datu bāzes platformas informāciju..

Bizantijas un ACID tīkla raksturs

Šī ir viena no būtiskākajām Hashgraph izplatītās virsgrāmatas ieviešanas iezīmēm. Sistēma ir bizantiete nozīmē, ka neviena maza grupa vai vienība nevar ietekmēt ceļu, lai panāktu vienprātību. Arī pēc vienprātības panākšanas neviens neko nevar darīt, lai to apturētu. Katrs loceklis zinās, ka ir panākta vienprātība, un tā tas arī paliks.

Šajā izplatītajā virsgrāmatā bez blokķēdes katrs tīkla mezgls vienosies par to, kā darījums notika, un attiecīgi to uzskaitīs.

Visai kopienai šajā DLT būs izplatīta, tomēr vienota datu bāzes sistēma, kurai ir līdzīgas īpašības. Ja salīdzinām blokķēdes DLT, jūs pamanīsit, kā tīkla mezgli nekad nav pārliecināti, ja ir panākta vienprātība.

Tomēr Hashgraph tas ir iespējams. Tātad tas ir saderīgs arī ar ACID.

Hashgraph darbs?

Kā darbojas Hashgraph, patiesībā ir diezgan interesanti. Šī izplatītā virsgrāmatu sistēma izmanto Gossip protokolu, lai pārsūtītu visa veida informāciju, galvenokārt par darījumiem tīklā. Katrs tīkla mezgls var nosūtīt informāciju (pazīstams kā “notikums”, un tie ir iepriekš parakstīti) par jaunu darījumu.

Katrs mezgls nejauši izvēlēsies kaimiņu mezglu, lai pārsūtītu šo informāciju. Tad mezgls apkopos notikumu ar citu saņemto informāciju un pēc tam to nosūtīs citiem kaimiņu mezgliem.

Tātad, vienkārši runājot, kad darījums ir noticis, kaimiņu mezgli koplieto šo informāciju ar citiem mezgliem, un pēc kāda laika visi mezgli zinātu par darījumu. Process ir diezgan ātrs, tāpēc visiem tīkla lietotājiem būtu nepieciešamas tikai dažas minūtes, lai uzzinātu par notikumu.

Ar “Virtuālās balsošanas” protokola palīdzību katrs mezgls apstiprina darījumu, un pēc tam tas tiek pievienots virsgrāmatai.

3. DAG

Vēl viens vērienīgs papildinājums izplatītajai virsgrāmatai bez blokķēdes saimes ir DAG (Directed Acyclic Graph). DAG tika izgudrots kā alternatīva pieeja Blockchain DLT. Tāpēc šī izplatītā virsgrāmata bez blokķēdes piedāvā visas blokķēdes funkcijas, bet ar lielākiem uzlabojumiem.

Lai gan tā ir alternatīva, šīs virsgrāmatas struktūra patiešām ir atšķirīga. Viena no galvenajām DAG sadalītās virsgrāmatas ieviešanas priekšrocībām ir spēja piedāvāt bez maksas Nano darījumus. Tas ir tāpēc, ka mērogojamība uzlabojas, augot tīklam.

Vienkārši sakot, jo vairāk darījumu notiek tīklā, jo ātrāk tas varēs tos nokārtot. Lai noskaidrotu lietas, apskatīsim, kā DAG darbojas patiesībā.

DAG Darbs?

DAG notiek citādi, lai panāktu vienprātību. Sadalītā virsgrāmatu sistēma saglabā mezglos darījumu procesus. Katru tīkla dalībnieku šeit sauc par “mezglu” tāpat kā blokķēdi.

Visi tīkla mezgli apstiprina darījumus virsgrāmatā, un tos pārstāv arī pārbaudīti darījumi. Jebkurš mezgls var ierosināt darījumus, tomēr, lai tos apstiprinātu, jāpārbauda vismaz divi no iepriekšējiem darījumiem virsgrāmatā.

Pēc tam, kad viņš / viņa tos būs apstiprinājis, viņa / viņas darījums tiks apstiprināts. Jo vairāk persona apstiprina, jo vairāk viņa / viņas darījumi kļūst par derīgu darījumu izplatītās virsgrāmatas datu bāzē.

Tātad, ja darījumam ir garāks iepriekš apstiprinātu darījumu atzars, tam virsgrāmatā būs vislielākā nozīme. Tomēr algoritms nejauši izvēlēsies divus iepriekšējos darījumus katram dalībniekam, lai to validētu.

Jo, ja tā nav, dalībnieki tikai apstiprinās savus darījumus un atstās citu.

Tas faktiski ir brīnišķīgs jauns vienprātības veids, lai panāktu lielāku mērogojamību. Sakarā ar šo sadalītās virsgrāmatas ieviešanas raksturu uzņēmumiem, kuriem katru sekundi nepieciešams lielāks darījumu apjoms, tas būtu jāizmanto.

4. Holohains

Tā ir viena no nesen izplatītajām grāmatām bez blokķēdes – tiek teikts, ka Holochain DLT ir viens no vismodernākajiem virsgrāmatu līmeņiem. Uzņēmums Holochain, kas izveidoja šo jauno DLT formu, dod tehnoloģiju izstrādātājiem jaunu veidu, kā izveidot decentralizētas lietotnes.

Viena no galvenajām izmaiņām salīdzinājumā ar citu izplatīto virsgrāmatu bez blokķēdes ir tā, ka šī ir orientēta uz aģentu, nevis uz datiem vērsta struktūra. Šis tīkls izvairās no jebkāda globāla vienprātības protokola izmantošanas, nodrošinot katram aģentam savu dakšu sistēmu. Tikai šīs izmaiņas atrisina visas problēmas ar mērogojamību un saglabā tīklu neskartu pat pēc tīkla pieauguma.

Lasīt vairāk: Holochain Ultimate Guide 

Ar ko šī izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija atšķiras?

Tradicionālā veidā visi pārējie tīkla mezgli ir spiesti panākt globālu vienprātību un pārbaudīt visu tīklu. Tomēr Holochain maina šo dabu. Process ir līdzīgs tā nosaukumam. Šīs izplatītās virsgrāmatu datu bāzes nosaukums nāca no šīs arhitektūras koncepcijas, un tā ir hologramma.

Hologrammā, ja vēlaties izveidot 3D modeli, jums būs nepieciešami īpaši gaismas stari un ar tiem mijiedarbosies, lai izveidotu attēlu. Holochain ir līdzīgs. Tas izmanto atsevišķus moduļus, lai izveidotu visu virsgrāmatas sistēmu.

Katrs mezgls tur savu izplatīto virsgrāmatu un sazinās ar to, izmantojot savu unikālo parakstu. Piemēram, domājiet par visu tīklu kā upi, kas seko virzienā. Šeit katrs mezgls caur savām mazajām straumēm barojas virsgrāmatu upē un veido upi kopumā. Ja kāda no straumēm kļūst bezsaistē, izplatītā virsgrāmatu datu bāze to neietekmēs.

Holochain darbs?

Tas ir vienkārši, katram mezglam būs sava grāmata, bet šī grāmata griezīsies ap noteiktu vērtību kopu, ko sauc par “DNS”. Pēc izstrādātāju domām, šī DNS nodrošina, ka visi tīkla mezgli, kas mēģina pievienot jaunu informāciju publiskajā virsgrāmatā, tiks apstiprināti.

Mezgls tiks nosūtīts informācija citiem mezgliem, lai tos validētu tīklā. Ja citi tīkla mezgli var pārbaudīt viņa / viņas informāciju ar DNS, viņi pārsūta šo ziņojumu citiem tīkla mezgliem.

Tomēr, ja kāds mēģina uzlauzt tīklu un mēģinātu tīklā saglabāt nepatiesus datus, viņam būs atšķirīga DNS. Tātad, ja kāds vēlas viltot darījumu, tas pats sevi kodēs no ķēdes un darbosies no citas izmaiņu ķēdes ar dažādiem noteikumiem. Citi tīkla mezgli tagad pārbaudīs to ar DNS pirms informācijas pieņemšanas.

Kad viņi atradīs atšķirības, viņi to noraidīs un pārraidīs tīklā un brīdinās citus par šo ļaunprātīgo mezglu.

Process ir diezgan veikls un drošs. Un tāpēc tā iegūst tik lielu popularitāti.

5. Tempo (Radix)

Tāpat kā citas izplatītās virsgrāmatas bez blokķēdes, tiek uzskatīts, ka Tempo ir salīdzinoši jauns ieguldījums sistēmā. Tāpat kā jebkura cita platforma, tā saglabās virsgrāmatā esošās informācijas secību. Tomēr tas piedāvā arī laika zīmogu, kā arī citas funkcijas.

Radix DLT ir uzņēmums, kas nāca klajā ar šo izcilo jauno tehnoloģiju. Šo izplatīto virsgrāmatu bez blokķēdes varat izmantot privātiem un publiskiem moduļiem, jo ​​tas vispār neprasa nekādas izmaiņas. Viens no plus punktiem ir tas, ka jums arī nebūs vajadzīgs smags aparatūras komponents. Tas ir ārkārtīgi viegls un var darboties pat jūsu mobilajās ierīcēs.

Izmantojot Tempo, jūs varēsiet izveidot savas decentralizētās lietojumprogrammas, žetonus, monētas, veikt ārkārtas ātrus darījumus un daudz ko citu.

Izplatītās virsgrāmatas datu bāzē darbojas trīs galvenie principi:

 • Ir tīkla mezglu kopa
 • Vispārējā virsgrāmata sadalīta starp mezglu kopu
 • Īpaši algoritmi notikumu laika zīmogošanai virsgrāmatā

Katrs gadījums šajā izplatītajā virsgrāmatu datu bāzē ir pazīstams kā Visums. Visumā katru notikumu sauc par “Atomu”.

Kā darbojas Tempo DLT?

Tas ir nedaudz atšķirīgs no citas tirgū izplatītās virsgrāmatu datu bāzes. Jebkurš mezgls var izvēlēties sev līdzi pilnas globālās virsgrāmatas apakškopu. Virsgrāmatas apakškopu sauc par drupām, un katrs mezgls, kas nēsā skaidiņu, iegūs unikālu identifikatoru savai virsgrāmatas apakškopai. Tātad mezgliem nav jāuzņemas globālās virsgrāmatas slogs tīklā.

Tas nodrošina, ka tīkls var pārvadāt lielāku slodzi, tādējādi palielinot mērogojamību.

Ja mezgls vēlas apstiprināt darījumus, tas izmanto loģiskos pulksteņus. Izplatītās virsgrāmatu datu bāzes parastais laika zīmogs pats par sevi nespēj panākt vienprātību. Tas ir tāpēc, ka laika perspektīva mainās no cilvēka uz cilvēku.

Tātad, tā vietā, lai saskaņotu, kad tas notika, tas redz, kas notika pirms tā. Ja iepriekšējais darījums bija A un tagad notika jauns darījums B, mezgli redzēs, vai pirms B bija darījums A.

Tātad, šeit mezgli ierakstīs notikumu secību, nevis faktisko notikuma laiku. Sadalītās virsgrāmatas tehnoloģijas īpašības ir patiešām attīstījušās savam laikam un lēnām iegūst popularitāti.

4. nodaļa: Dažādu veidu DLT iezīmes

Blockchain funkcijas –

 • Nemainīgums

Blockchain izplatītā virsgrāmatu datu bāze ir pārsteidzoši super nemainīga. Tā ir viena no labākajām šīs virsgrāmatas sistēmas īpašībām. Nemainīgums nozīmē, ka neviens tīklā to nekādā veidā nevar sabojāt. Šajā izplatītajā virsgrāmatā, tiklīdz kaut ko pievienosit virsgrāmatai, to vairs nevarēsit mainīt, izdzēst vai pat mainīt..

Tātad, tas paliks kā pastāvīgs ieraksts, un neviens to nevarēs pieskarties. Bet, pirms kaut ko pievienot virsgrāmatai, tas veiks vienprātības procesu un tiks apstiprināts.

 • Uzlabota drošība

Šī DLT uzlaušana ir gandrīz neiespējama tā decentralizētā rakstura un kriptogrāfiskās šifrēšanas dēļ. Šī DLT piedāvātais drošības līmenis ir pārsteidzošs. Mezgli veic darījumus, izmantojot kriptogrāfiju, kur katrs tīkla ieraksts tiek šifrēts. Izmantojot publisko un publisko atslēgu, darījuma puse nodrošina, ka neviens nevar pārtvert darījumu.

Ir vairāki validācijas modeļi, un, tā kā nevienam nav piekļuves, lai to modificētu, Blockchain kļūst par stabilu virsgrāmatu personiskās informācijas glabāšanai, neuztraucoties par sekām.

 • Ātrāka norēķināšanās

Tipiskas banku sistēmas var veikt vairākas dienas, lai veiktu darījumus. Bet, izmantojot šīs izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas īpašības, jūs varēsiet ātrāk veikt norēķinus. Šī tehnoloģija bija tāls ceļš, un tagad ikviens var piedāvāt salīdzinoši ātrāku laiku naudas sūtīšanai.

Šo cilvēku izmantošana var veikt globālus maksājumus, kad vien tas ir iespējams. Viņiem nebūs jāgaida vairākas dienas, līdz viņu mīļie saņem naudu. Arī minimālistiskā maksa ilgtermiņā ietaupīs milzīgu naudas summu.

 • Vienprātība

Blockchain atbalsta plašu vienprātības algoritmu klāstu, lai blockchain apstiprinātu darījumu. Vienprātības mehānismi ir veids, kā panākt vienošanos starp tīkla mezgliem. Kad jums ir darīšana ar miljoniem tīkla mezglu, ir ārkārtīgi grūti panākt vienošanos bez vienprātības palīdzības.

Tā kā šī ir neuzticama vide, tikai algoritmi var viņiem palīdzēt uzturēt izplatīto virsgrāmatu. Tā ir viena no Blockchain īpašajām iezīmēm.

DAG funkcijas –

 • Blakus bezgalīgai mērogojamībai

Pateicoties izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas īpašo raksturu, šī piedāvā jaunu bezgalības mērogojamību. Aplūkojot citus DLT, pamanīsit, kā mērogojamība samazinās, kad tīkls sāk augt. Bet ne šajā virsgrāmatā.

Šeit mērogojamība palielināsies līdz ar tīkla pieaugumu. Katram mezglam ir jāapstiprina vismaz divi iepriekšējie darījumi, lai to darījums tiktu apstiprināts. Jo vairāk mezgls validē, tā darījums kļūst derīgāks. Turklāt tas samazina jaukšanas jaudu, kas nepieciešama iepriekšējo darījumu apstiprināšanai.

 • Mikro un Nano darījumi

Tā kā tīkla mezgliem būs jāapstiprina iepriekšējie darījumi, tā rezultātā tīklā maksa būs mazāka. Tāpēc ar DAG izplatītiem virsgrāmatu risinājumiem mikrotransakciju iespēja pa šo decentralizēto kanālu kļūst par mūžīgu jēdzienu.

Neviens nevarēja ieviest mikrotransakciju blockchain DLT par to samērā pieaugošo darījumu maksu. Tomēr DAG piedāvā bezmaksas protokolu par darījumiem, tāpēc ikviens tīkla dalībnieks varēs veikt Nano to Microtransactions vienā mirklī. Šī ir viena no šīs tehnoloģijas dziļajām iezīmēm.

 • Kvantu pretestība

Salīdzinot ar citām izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas īpašībām, DAG ir izturīgs pret kvantiem. Citas tehnoloģijas ir drošas, taču ar tehnoloģiskām inovācijām tās, visticamāk, būs jutīgas pret kvantu datoriem. Kvantu datori piedāvā augstāku skaitļošanas tehnoloģiju līmeni, un ar to ir iespējams uzbrukt pat spēcīgākajām drošības sistēmām.

Tomēr DAG nāk ar Winternitz One-Time parakstu shēmu, lai būtu ugunsmūris, kurā var ielauzties pat kvantu dators. Tomēr šī funkcija var atšķirties no dažādiem DAG uzņēmumiem.

 • Maskēta autentificēta ziņojumapmaiņa (MAM)

Pagaidām šo funkciju esmu redzējis tikai Tangle’s DAG. Tomēr tas ir lielisks veids, kā apmainīties ar informāciju ar citiem mezgliem, neuztraucoties par drošības pārbaudēm. Tā kā sadalītās virsgrāmatas tehnoloģijas īpašības ir izturīgas pret kvantiem, mezgli var apmainīties ar informāciju ar konkrētām pusēm, izmantojot šifrēšanu un autentifikāciju.

 • Paralēli izklāstīti darījumi

Kad darījums tiks apstiprināts, tas tiks pielīdzināts paralēli citiem darījumiem. Parasti šie darījumi grāmatā ir salīdzinoši jauni. Parasti katram darījumam tīklā ir saite ar iepriekšējiem darījumiem. Bet, to darot, virsgrāmata kļūs pārāk sarežģīta un liela, un to būtu grūti uzturēt.

Tīklam ir platuma mērķis, un tas to regulēs, lai sistēma kompensētu lielu pieaugošo tīkla bāzi.

Ar šāda veida dabu jūs varēsiet arī ātri veikt darījumus.

Hashgraph funkcijas –

 • Parakstītie darījumi

Ikviens tīkla lietotājs var brīvi izveidot parakstītu darījumu jebkurā laikā. Pēc tam, kad tie būs izveidoti, citi mezgli par to uzzinās un, izmantojot bizantiešu procesu, varēs panākt vienprātību ar notikuma kārtību.

 • Uzlabota taisnīgums

Augstāks taisnīguma līmenis padara šo izplatīto tehnoloģiju uzņēmīgu pret ietekmētājiem. Neviens nevar ietekmēt citus mezglus mainīt savu vienošanos, pirms mezgli par to vienojas. Kad viņi būs vienojušies par konkrētu darījumu, ietekmīgajam nebūs nekādas varas pār to, neatkarīgi no tā, vai viņam tas patīk vai nē.

 • Nejaušas tenkas

Kad mezgls uzsāk darījumu, tas nejauši izvēlēsies kaimiņu mezglu un pārsūtīs šo informāciju. Tā ir tāda kā nejauša tenku secība, kurā jūs izvēlētos sev tuvāko mezglu un pastāstītu viņam visu par to, ko jūs zināt.

 • Tenkas par tenkām

Kad notiek nejaušas tenkas un darošais mezgls par to paziņo savam tuvākajam mezglam, mezgls šo informāciju pārsūta uz vienu no blakus esošajiem mezgliem līdzīgā veidā. Šis process turpināsies, līdz visi tīkla mezgli uzzinās par informāciju. Šis process ir tenkas par tenkām, jo ​​šeit jūs runājat par iepriekšējām nejaušām tenkām.

Lai visi tīkla lietotāji uzzinātu par darījumu, vajadzētu būt tikai dažām minūtēm.

 • Unikāla datu struktūra

Virsgrāmata reģistrē katru tenkas secību tīklā kārtīgi. Tas ir paredzēts, lai pārliecinātos, ka visi šajā tīklā esošie zina par izmaiņām. Virsgrāmata reģistrēs sākuma punktu līdz beigu punktam, lai salīdzinātu, vai katrs mezgls zina par darījumu.

 • Virtuālā balsošana

Šī unikālā izplatītā virsgrāmata izmanto virtuālo balsošanas sistēmu, lai apstiprinātu katru darījumu. Ja 2/3 no visa tīkla piekrīt darījumam, tas tiek uzskatīts par derīgu. Tomēr šeit spēlē arī citus elementus. Virtuālā balsošana var notikt vairāk nekā vienu reizi, un tiks skaitīts, cik slavenu liecinieku ir šajā skaitā. Pēc tam tas saņems neveiksmi vai piespēļu atzīmi.

 • Slaveni liecinieki

Šajā gadījumā tīkls izvēlētos dažus darījumus un pieprasītu katru no tiem, ja tie būtu notikuši secīgā jautājumā vai nē? Ja lielākā daļa liecinieku atbild jā, šo notikumu sauc par slavenu liecinieku, jo lielākā daļa mezglu par to zināja salīdzinoši ātrāk.

Pēc tam šos lieciniekus vēlāk var izmantot jaunu darījumu apstiprināšanai.

 • Stipri redzot

Šī koncepcija nodrošina, ka vienprātības iespējamība vienmēr ir viena. Mezgliem ir vairāki ceļi, kas savieno viens otru, un, ja divi cilvēki var stipri redzēt citus cilvēkus, viņi var zināt, par ko šī persona balsos. Tāpēc viņi balsos vienādi.

Holochain funkcijas –

 • Aģents-centrisks

Viena no uzkrītošākajām šīs izplatītās virsgrāmatas iezīmēm ir tā, ka tā ir orientēta uz aģentiem. Tipiskā uz datiem vērstā struktūrā katrs tīkla mezgls ir spiests pārbaudīt atsevišķus darījumus no darījumu rindas un pievienot tos ķēdē. Tomēr šajā struktūrā, jo vairāk tas turpina papildināt, jo lēnāk tas kļūst.

Tomēr tādās aģentu centrētajās sistēmās kā Holochain jūs varēsiet uzturēt savu vēstures žurnālu un koplietot patstāvīgi, bez jebkādas piespiedu vienprātības. Katram mezglam ir sava virsgrāmata, un viņi tos visus var uzturēt paši.

 • Energoefektīvas

Atšķirīgais virsgrāmatas raksturs padara sistēmu daudz energoefektīvāku nekā citi. Kāpēc? Tā kā šeit jums nebūs vajadzīgas kalnrūpniecības iekārtas, lai veiktu smagus vienprātības mehānismus, lai apstiprinātu darījumus.

Tā kā jums ir jāuztur tikai izplatītās virsgrāmatas versija, tās glabāšanai būs nepieciešama tikai minimālistiska ierīce. Jūs pat varat palaist Holochain no sava tālruņa, un tas neaizņems vairāk enerģijas nekā parasti.

Tāpēc tas nodrošina energoefektivitāti, kas ilgtermiņā ietaupīs daudz naudas.

 • Patiesā izplatītā virsgrāmata

Ko nozīmē īsta izplatīšanas virsgrāmata? Vairumā gadījumu jūs redzēsiet visus tīkla mezglus, kas savās ierīcēs nes visu virsgrāmatu. Bet vai tas sasniedz patieso mums nepieciešamo sadalījumu?

Viena no galvenajām Holochain iezīmēm ir tā, ka tā var sasniegt patieso izplatīšanas līmeni visā tīklā. Tā kā tā ir orientēta uz aģentu, katrs savās ierīcēs vada savu virsgrāmatu un, ja nepieciešams, var sazināties ar galveno virsgrāmatu, izmantojot savu privāto atslēgu. Šeit katrs mezgls darbojas kā atsevišķa vienība un galu galā veido pilnīgi jaunu funkcionējošu vienību.

 • Lietotāju pilnvarošana

Izmantojot arhitektūrai hologrāfisko modeli, jebkurš izstrādātājs tagad var izgudrot decentralizētas lietojumprogrammas, kuras daudzos veidos var mērogot, lai iegūtu izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas patiesās īpašības. Tas nodrošinās katra mezgla darbību neatkarīgi. Viņiem būs jāveic sinhronizācija tikai tad, kad tas būs nepieciešams un ja citi lietotāji tam piekritīs.

Tas nozīmē, ka lietotājs iegūs pilnīgu kontroli pār savām darbībām un datiem. Neviens nevarētu tiem piekļūt un to izmantot. Tādējādi tiek atbrīvota no trešo pušu shēmām, kad uzņēmumi sava labuma dēļ pārdod informāciju citiem uzņēmumiem. Tas arī veicina veselīgu lietotāju iespējas.

 • Drošība un mērogojamība

Holochain izplatītā virsgrāmata piedāvā visaugstāko drošības līmeni, pateicoties to īpašajai iezīmei, ko sauc par “DNS”. Gadījumā, ja kāda ļaunprātīga persona mēģina izsūtīt ļaunprātīgu vai nederīgu informāciju citiem mezgliem, viņam būs jāiziet šīs sistēmas DNS. Pirms jebkuras jaunas informācijas pieņemšanas visiem mezgliem tiek piedāvāts pārbaudīt sūtītāja DNS ar savu DNS kopu.

Tā kā ļaunprātīgai personai būtu jāmaina DNS, lai izsūtītu nederīgus datus, tie nesakritīs ar esošajiem un tādējādi tiks aizliegti no ķēdes. Arī citi mezgli saņems brīdinājumu par viņa rīcību un būs piesardzīgi, pirms pieņem jaunu informāciju.

Turklāt tīkls ir ļoti pielāgojams, jo katra mezgla personīgā virsgrāmata tiks glabāta tikai ierobežotā veidā. Tāpēc tas palielinātu mērogojamību. Teorētiskā pieejā, ja tīklā ir pietiekami daudz mezglu, šī sadalītā virsgrāmata spēj apstrādāt neierobežotus darījumus.

Tempo funkcijas –

 • Dalīšanās

Šī ir unikāla metode, lai pārliecinātos, ka izplatītie virsgrāmatu risinājumi Tempo spēj uzglabāt katru Visumu izejošo atomu. Galvenā grāmata ir veidota tā, lai tā būtu horizontāli mērogojama, atbalstītu plašu daļēji strukturētas informācijas klāstu un spētu atjaunināt visus ierakstus.

Parunāsim par drupināšanas procesu. Tīkla globālā virsgrāmata tiks sadalīta mazākās šīs virsgrāmatas apakšgrupās. Šīs mazākās daļas sauc par “lauskām”. Katrai lauskai ir savs unikālais identifikācijas kods un tā tiek sadalīta starp mezgliem.

Vietējā virsgrāmata, kas darbojas ar atsevišķām ierīcēm, var izvēlēties lausku vai visu to uzglabāšanu. Process garantē, ka katrā lauskā viss atoms būs pareizā secībā, un tas arī noteiks, kurš mezgls tos atomus ņems.

Tas ir līdzīgs puzles gabaliņiem, kas, saliekot kopā, atklās kaut ko spontānu. Lūk, šajā gadījumā puzles gabali ir lauskas, un rezultāts ir globāli izplatītā virsgrāmata.

 • Tenku protokols

Lai pārliecinātos, ka ikvienā lauskā ir atjaunināta informācija par izplatīto virsgrāmatu, Tempo DLT uzsāk protokolu Gossip. Izmantojot šo protokolu, tīkla mezgli sazinās savā starpā un pārsūta informāciju par to lauskas.

Ir pierādīts, ka šis sadalītās virsgrāmatas tehnoloģijas īpašību protokols ir viens no efektīvākajiem informācijas izplatīšanas veidiem šāda veida arhitektūrā. Tenku protokols ir līdzīgs Hashgraph nejaušai tenku secībai.

Tīkla informācijas mezgli par jebkuru jaunu konfigurāciju un pārsūta informāciju citiem mezgliem. Pēc tam citi mezgli optimizē informāciju un attiecīgi sinhronizē to lauskas.

Šis process ir nepieciešams, jo mezgliem būs nepieciešami atjauninājumu fragmenti, lai apstiprinātu visus jaunos tīklā notiekošos darījumus. Tenku protokols var arī paziņot metadatus par citiem mezgliem, ar kuriem tie ir tieši saistīti.

 • Loģiskie pulksteņi

Vēl viena no izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas lieliskajām īpašībām ir loģiskais pulkstenis. Šīs virsgrāmatas sistēmas pamatā ir loģiskie pulksteņi. Šeit tas nozīmē sakārtotu relatīvo notikumu secību tīklā, un, izmantojot šo mezglu, var apstiprināt darījumu.

Šajā virsgrāmatā katrs mezgls lokāli satur loģisku pulksteni ar pieaugošu vesela skaitļa vērtību, kas atspoguļos to notikumu kopējo skaitu, kurus šis konkrētais mezgls piedzīvoja. Viņi palielinās šo skaitu katru reizi, kad redzēs jaunu notikumu, kuru iepriekš neredzēja. Saglabājot jebkuru notikumu, tajā tiks saglabāts arī loģiskā pulksteņa numurs. Šis skaitlis palīdz apstiprināt jaunus darījumus ar iepriekšējiem darījumiem.

Tomēr tikai jauni tīkla atomi tiks uzskatīti par notikumiem.

5. nodaļa: Ievērojamas DLT platformas

Blokķēde:

 • Ethereum

Šis ir viens no populārākajiem DLT blokķēdes piemēriem mūsdienās tirgū. Ethereum darbojas ar blokķēdes izplatītu virsgrāmatu. Pat ja daudzi varētu domāt, ka Ethereum ir līdzīgs bitkoīnam, taču ir daudz atšķirību.

Šis DLT bloku ķēdes piemērs jebkurā jomā darbojas daudz labāk, salīdzinot ar bitcoin. Tā vietā, lai būtu ierobežotas iespējas, jūs varēsit izveidot jebkāda veida operācijas Ethereum. Tas galvenokārt paredzēts decentralizētu lietotņu ieviešanai. Ethereum vispirms iepazīstināja ar savu Ethereum virtuālo mašīnu. Šī programmatūra darbojas tikai uz platformas un ļaus izstrādātājiem palaist jebkura veida programmas. Pēdējā laikā Enterprise Ethereum iegūst lielu vilces spēku no dažādiem uzņēmumiem.

Tātad, jūs to varētu domāt par attīstības zonu jaunai decentralizētai lietojumprogrammai. Izņemot šo, Ethereum ieviesa arī viedos līgumus, kas ir ideāls līdzeklis, lai automātiski norēķinātos par maksājumu. Vitalik Buterin ir šīs tehnoloģijas dibinātājs.

 • Hyperledger audums

Tas ir arī vēl viens brīnišķīgs uzņēmuma līmeņa DLT blockchain piemērs. Hyperledger Fabric ir viena no slavenajām blokķēdes izplatītajām virsgrāmatu platformām ar modulāru arhitektūras dizainu. Tie nodrošina uzņēmuma līmeņa risinājumus ar lielāku mērogojamību, elastību, elastību un konfidencialitāti.

Šis DLT bloku ķēdes piemērs tika izstrādāts, lai atbalstītu daudz spraudņu lietojumprogrammu, izmantojot dažāda veida komponentus. Tajā tiks ņemts vērā arī daudz tipiskās ekonomiskās sistēmas sarežģījumu un sarežģījumu.

Hyperledger Fabric nav bez atļaujas izplatīta virsgrāmata, taču tā ir atļauta. Tātad ne visi tiks atļauti tīklā. Šeit viņi piedāvā arī uzglabāt vairākus datu formātus izplatītajā virsgrāmatā. Izmantojot tos, jūs varēsiet arī izveidot dažādas grāmatas savam personīgajam kanālam; tas galvenokārt paredzēts konkurentiem, kuri nevēlas atklāt cenu starpniekkonkurentam. Pašlaik Linux dublē šo jauno izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju.

 • R3 Corda

Tas sākās 2015. gadā ar atvērto avotu R3’s Corda platformu. Corda blockchain ir izplatīta virsgrāmatas platforma, kuras pamatā ir blockchain. R3 ir viens no pasaulē vadošajiem konsorcija DLT bloku ķēdes piemēriem, kur apvienojušies daži no lielākajiem finanšu uzņēmumiem.

Viņu partneru skaits ir pārsniedzis 60+ zonu. Lai arī šī platforma bija paredzēta tikai banku vajadzībām, to var izmantot arī citās nozarēs, piemēram, valdībā, piegādes ķēdē, veselības aprūpē un daudzās citās jomās..

Corda piedāvā vienu no visātrākajiem un uzticamākajiem rezultātiem tirgū.

DAG:

 • IOTA

Jūs to varētu domāt kā jaunas izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas – DAG – pionieris. IOTA sāka darboties 2016. gadā, kad blockchain DLT sāka pārņemt pasauli, bet nespēja pilnībā izpildīt visas prasības.

Ar DAG IOTA izdodas atrisināt vienu no vissvarīgākajiem jautājumiem – mikrotransakcijas. Pārāk liela samaksa, lai pārbaudītu mūsu darījumu, negatīvi ietekmēja visu izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju. Tomēr IOTA izdevās glābt šo dienu.

IOTA DAG izplatīto virsgrāmatu sistēmu sauc par savu Tangle tīklu, un tas ir viņu platformas kodols. Pat ja mezgli turpina pieaugt, mikrotransakcijas shēma neietekmēs. Izmantojot DAG DLT, varētu sasniegt lielāku mērogojamību.

IoT nozares no šīs platformas lielā mērā gūs labumu, un tā būtu lieliski piemērota lielam IoT tīklam.

Lasīt vairāk: IOTA Blockchain iesācēju ceļvedis

 • Byteball

Ir vēl viena platforma, kas izmantoja DAG izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju – Byteball. Lai gan DAG platforma IOTA piedāvāja bezmaksas darījumus, kas šajā gadījumā nav. Baitbolā jums būs jāmaksā ļoti maza maksa. Tomēr jūs varētu izbaudīt ārkārtīgi ātru darījumu ātrumu.

Byteball nav 51% uzbrukuma riska, un jūs varēsiet veikt darījumus privāti. Kaut ko tādu, ko neredzēsiet citās DAG platformās. Lai viss noritētu godīgi, Byteball izmanto apstiprināšanas mehānismu. Šim mehānismam ir visaugstākā ietekme uz tīklu. Tas piedāvā arī lielu mērogojamību, tāpēc nevienā scenārijā jums nebūs jāuztraucas par lēnāku izvadi.

Uzziniet vairāk par to, kas ir Byteball? Pirmā DAG platforma 

Hashgraph:

 • Hedera Hašgrāfa

Izmantojot citu populāru izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju Hashgraph, jūs redzēsiet, kā Hedera Hashgraph pārvalda tirgu. Sākotnēji Swirlds faktiski nāca klajā ar ideju par Hashgraph. Tomēr viņiem uz tā nav neviena darbojoša tīkla. Tā vietā Hedera Hashgraph nopirka tehnoloģiju no viņiem. Uzziniet vairāk par Hashgraph un Hedera Hashgraph šeit.

Hedera Hashgraph ir ļoti viegla un ārkārtīgi ātra. Izņemot to, šī kompānija lepojas ar savu taisnīgumu un drošību. Citas funkcijas ietver viņu pašu digitālo valūtu, atmiņas vienības un viedos līgumus.

Izmantojot šo platformu, izstrādātāji var izveidot ļoti dažāda veida decentralizētas lietotnes, kas diezgan viegli pārspēs blockchain DLT. Darījuma maksa ir ārkārtīgi zema, un ar to varēsiet veikt mikromaksājumus.

 • NOIA

Interneta paātrinājuma vai NOIA tīkls ir vēl viena populāra Hashgraph izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju platformu tirgū. Tomēr šī platforma ir diezgan unikāla. Viņi piedāvā izplatītu CDN (satura piegādes tīkls), izmantojot mezglus, lai piedāvātu labāku interneta veiktspēju.

Pateicoties viņu integrētajai izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijai, jūs varēsiet izbaudīt visas Hedera Hashgraph platformā pieejamās funkcijas. Nu, tas ir tāpēc, ka Hashgraph DLT pamatā ir Hedera Hashgraph uzņēmums.

Izņemot to, NOIA ir pilnīgi bez atļaujas, tas nozīmē, ka ikviens var pievienoties tīklam un izmantot joslas platumu pēc nepieciešamības. Tā joprojām ir salīdzinoši jauna platforma, kuras pamatā ir Hashgraph.

 • Mingo

Pat domājat, cik izplatīta būtu virsgrāmatu tehnoloģija, ja mēs to izmantotu ikdienas sociālo mediju dzīvē? Mingo ir lielisks piemērs tam. Lai izveidotu savu sistēmu, tā izmanto Hashgraph DLT. Padomājiet par to kā par kurjera apkopošanas platformu, kur populārākās tērzēšanas lietotnes apvienosies kā viena.

Cik mums zināms, visa ziņojumapmaiņas programmatūra līdz šim nevar sazināties savā starpā. Tas nozīmē, ka nevarat nosūtīt ziņu kādam no Skype uz Facebook. Bet ar šo unikālo platformu tagad jūs varēsiet paveikt daudz vairāk. Šī platforma atbalsta plašu populāru lietotņu klāstu, piemēram, Twitter, Facebook, Slack, Discord, Stream, Skype un daudzas citas.

Tam būs arī noderīga kriptogrāfijas monēta, lai dublētu visus lietotnē veiktos pirkumus. Citi spraudņi ietver spēļu vai viesabonēšanas spraudņus. No šī brīža tas darbojas tiešsaistē Android; IOS versija joprojām ir procesā. Tas varētu būt dzīves mainīgais izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas pielietojums, kuru meklējām.

Holohains:

 • Holochain

Šī platforma tehnoloģiju pasaulē ieviesa pilnīgi cita veida izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju. Tas izmanto Holochain DLT, tāpat kā tā nosaukumu. Vispirms Holochain ir fantastiska platforma. Lai saglabātu lietotāju tiesības, šī izplatītā virsgrāmatas platforma ieviesa cita veida modeļa arhitektūru.

Tas izmanto hologrāfisko datu glabāšanas struktūru, kas nodrošina, ka katrs tīkla mezgls saņems savus datus. Tātad nav nekādu risku, ka trešo personu uzņēmumi var nozagt citu personu personisko informāciju.

Galvenokārt platforma griežas ap aģentu centrētu vienošanos un nodrošina katru mezglu ar savu individuālo virsgrāmatu sistēmu. Šis process nodrošina patiesi izplatītu raksturu, kāds būtu katrai izplatītajai virsgrāmatas tehnoloģijai.

Izmantojot Holochain, jūs varēsiet izveidot jaunas un uzlabotas decentralizētas lietojumprogrammas. Piegādes ķēdes pārvaldība, lietotņu koplietošana, pārdevēju attiecību pārvaldība, valdība, sociālie mediji un resursu pārvaldība ir daži no šīs jaunās platformas izmantošanas gadījumiem.

Saskaņas panākšana ir ārkārtīgi vienkārša un galvenokārt atkarīga no mezgliem. DLT dati jums būs sinhronizējami tikai tad, kad jums tas būs nepieciešams. Tāpēc šī platforma ir diezgan piemērota arī mobilajām ierīcēm.

Tempo:

 • Radix DLT

Vēl viens salīdzinoši jauns spēlētājs, kas maina tradicionālo izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju ainu, ir – Radix DLT. Radix DLT darbojas ar Tempo izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju. Diemžēl tas ir vienīgais, kas pašlaik darbojas Tempo. Uzņēmums apgalvo, ka piedāvā mērogojamāku un ātrāku produkciju nekā jebkurš cits tirgū esošais DLT.

Viņu pilnīgi atšķirīgā pieeja beidzot varēs dot lietotājiem iespēju iegūt jebkāda veida ierīces, piemēram, televizoru, modemu vai pat mobilos tālruņus! Ieguves rūpniecība būs pieejama ikvienam, tāpēc ir droši teikt, ka platforma ir publiska.

Izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija ir salīdzinoši efektīvāka nekā blokķēde un DAG. Tomēr tas joprojām ir diezgan nenobriedis posms, tāpēc vislabāk ir gaidīt, lai redzētu šī jaunā DLT galīgo iznākumu.

6. nodaļa: Izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas pielietošana

 • Tirdzniecība

Tirdzniecība ir viens no izšķirošajiem izplatīto virsgrāmatu izmantošanas gadījumiem. DLT ir vislabāk pazīstams kā kriptovalūtu tirdzniecības vieta. Parasti tirdzniecības bizness ir riskants un nedaudz ietver arī emocionālus lēmumus. Un, kad jums ir jārisina tipiskas banku sistēmas, tas atstāj daudz dokumentu un tāpēc laika gaitā kļūst diezgan novecojis.

Nemaz nerunājot par sliktajiem spēlētājiem tirgū, kuri vienmēr sabotē tirgu savu personīgo labumu dēļ. Šeit izplatītie virsgrāmatu risinājumi var nodrošināt pārredzamu tirdzniecības metodi. Nemaz nerunājot par papīra darbu likvidēšanu, un banku sistēmas uzticamība ilgtermiņā noteikti samazinātu daudz apstrādes laika.

Arī šie DLT ir diezgan pilnīgs pierādījums, tāpēc neviens nevarētu ar viņiem manipulēt, kā vēlas.

Šajā gadījumā izplatītie virsgrāmatu risinājumi apturēs jūsu neracionālos lēmumus un palīdzēs labāk saglabāt jūsu aktīvus. Tas arī nodrošinās drošu seifa avotu, kurā jūs varēsiet uzglabāt visus savus digitālos līdzekļus bez riska.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēdes un tirdzniecības finanšu kurss

 • Izklaide

Izplatīti virsgrāmatu risinājumi patiešām var mainīt tipisko izklaides industrijas ainu. Mūsdienās labs mākslinieks faktiski negūst tik daudz labuma, kamēr viņi strādā uzņēmumā. Daudzi mākslinieki nopelna naudu, izmantojot straumēšanu, un process var būt diezgan drudžains. Tas ir viens no populārākajiem izplatīto virsgrāmatu izmantošanas gadījumiem.

Kopā ar izplatītajiem virsgrāmatu risinājumiem jebkurš mākslinieks var nopelnīto nopelnīt, izmantojot viedus līgumus, kur tīkls izskatīs procesu. DLT var arī nodrošināt māksliniekiem lielāku vērtību un palīdzēt viņam izveidot savienojumu ar citiem izklaides kanāliem.

Izplatīti virsgrāmatu tehnoloģiju projekti var būt arī nozīmīgs faktors spēļu jomā. Spēļu nozare vienlaikus aug, un uz DLT balstīts tīkls palīdzēs spēlētājiem sasniegt labāku lietotāja pieredzi.

 • Ražošana

Izplatīti virsgrāmatu tehnoloģiju projekti var patiesi spīdēt ražošanas pasaulē. Tīkls, kas savieno visus darba ņēmējus, īsā laikā var nodrošināt lielākus rezultātus. Jūs jau varat pamanīt, ka izplatītie virsgrāmatu risinājumi diezgan dziļi iekļaujas ražošanas nišā un var padarīt sistēmu visefektīvāko un izdevīgāko. Tas ir vēl viens populārs izplatīts virsgrāmatas lietojums.

Tomēr viss šo darbinieku savienošanas process ar ražošanu joprojām nav uz galda. Tas, ko šeit var paveikt izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju projektos, ir nodrošināt ekosistēmu, lai pārraudzītu darbiniekus un pieņemtu racionālus lēmumus, pamatojoties uz rezultātiem.

Uzņēmumi gūs vēl lielāku labumu un varēs apmierināt klientu pieprasījumu. Uzziniet vairāk par uzņēmumiem, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, šeit.

 • Piegādes ķēde

Piegādes ķēdes vadība ir izšķiroša ražošanas nozares sastāvdaļa. Tagad daudzas organizācijas iegulda algoritmos, kas piedāvā labāku risinājumu. Tomēr viņi joprojām cīnās ar 100% klientu apmierinātību.

Organizācijas, kuras nodrošina sadalīti virsgrāmatu tehnoloģiju projekti, varētu administrēt katru procesu, sākot no ražošanas līdz nosūtīšanai. Loģistikas procesi katru reizi nodrošinās pilnīgu klientu apmierinātību. Izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija spētu izsekot izejvielām un luksusa precēm.

Tas var arī labāk novērtēt klientu prasības. Savā ziņā viss būs racionalizētāks.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēdes un piegādes ķēžu pārvaldības kurss

 • Kiberdrošība

Vēl viens no vislabāk izplatītajiem virsgrāmatu izmantošanas gadījumiem ir kiberdrošība. Tagad visiem ir izveidots savienojums, izmantojot internetu. Cilvēki virzās uz totālu digitālo dzīvesveidu.

Tāpēc kiberdrošība tagad ir jebkura uzņēmuma vai privātpersonas galvenā prioritāte. Hakeri kļūst arvien slepenāki, un miljardiem naudas tiek uzlauzta tikai drošības trūkuma dēļ.

Izmantojot izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju projektus, tagad jebkurš cilvēks var justies droši klīstot internetā. Tīkls jau ir gandrīz uzlauzts. Tā kā DLT ir sajaukts, neviens hakeris nevarēs iekļūt jūsu ugunsmūrī. Pats tīkls kļūs par ugunsmūri, un tam nebūs nepieciešama papildu programmatūra.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Blockchain drošības ekspertu (CBSE) kurss

 • Veselības aprūpe

Šī tehnoloģija spēj uzglabāt visu pacienta informāciju, un ārsti, pamatojoties uz informāciju, varētu noteikt labu diagnozi. Tas var palīdzēt ārstiem simptomu analīzē un tūlīt sākt ārstēšanu. Veselības aprūpe ir viens no lielākajiem izplatīto virsgrāmatu izmantošanas gadījumiem. Lasiet vairāk par veselības aprūpes blokķēdi šeit.

Tas arī varētu palīdzēt zinātniskos atklājumos, īsā laikā izmantojot daudz datu. Tas var arī savienot pacientus ar ārstiem, izmantojot izplatītas virsgrāmatas tehnoloģiju darbināmas lietotnes. Šī tehnoloģija arī spēj aizsargāt visu pacienta informāciju un nodrošina vienīgo kontroli tikai pacientam.

 • Transports

Mēs visi zinām, kā virzāmies uz nākamās paaudzes enerģiju – “viedajiem automobiļiem”. Bet izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija varēs to pacelt citā līmenī. Ne tikai tehnoloģija spēs jums pilnībā izveidot savienojumu ar draiveriem, bet arī nodrošinās pretaizdzīšanas procesus. Tas ir vēl viens populārs izplatīts virsgrāmatas lietojums.

Visi dati par jūsu automašīnu būs pieejami tīklā. Izmantojot izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju projektus, īpašnieks pēc tam var ļoti viegli izsekot automašīnai, tikai atkļūdojot informāciju no tīkla. Tas varēs arī apskatīt jūsu viedās automašīnas aparatūras daļas. Vai tas nebūtu lieliski?

Autovadītāji varētu iegūt godīgu tirdzniecību, kad viņi tiekas ar klientiem. Sakarā ar graujošo ietekmi uz piegādes ķēdi, blokshēma loģistikā iegūst lielu vilces spēku.

 • Juridiskie līgumi

Līgumdokumentācijas izmantošana ar izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju projektiem ir vēl viens lielisks izmantošanas gadījums. Tīkls nodrošina lielāku drošības pakāpi, lai tajā glabātu visu juridisko līguma dokumentāciju, piemēram, testamentus, bankas izrakstus, īpašuma rēķinus un daudz ko citu. DLT ir vairāk nekā spējīgs to saglabāt no hakeriem.

Vēl viens lielisks aspekts ir tā izmantošana mantojuma apstiprināšanai. Viedi līgumi šāda veida tīklos var padarīt šo procesu bez problēmām.

 • Valsts dienesti

Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija var būt nākamās paaudzes platforma vēlēšanām. Pārredzamas vēlēšanas ir nepieciešamas, taču cilvēku pakļautībā lietas tiek sabojātas. Šajā gadījumā nelegālās darbības tiks apturētas, ja visi balsošanai izmantos izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju tīklu.

Katra balss tiks pievienota tīklam, kur to nevarēs mainīt, un pēc tam algoritms var tos sadalīt un veikt zvanu. Katrs process būs caurspīdīgs, un visi pilsoņi iegūs pelnīto balsošanas taisnīgumu.

Citas darbības, piemēram, juridiskais departaments, arī gūs labumu no sadalītās virsgrāmatu tehnoloģijas. Kopā ar decentralizētu izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju neironu tīklu nelegālas darbības nebūs.

Lasīt vairāk: Valdības blokķēde: decentralizācija būtībā

 • Lietu internets

Lietu internets faktiski norāda uz daudzām savienotām ierīcēm ar vienu tīklu. Parasti šis pakalpojums sniedz uzņēmumiem nodrošināt lietotājiem kopēju tīklu, kur viņi savieno savu tīklu un nodod noderīgu informāciju no vienas ierīces uz otru.

Tomēr IoT galvenokārt griežas ap centralizētu vidi, kas ilgtermiņā ir riskanta, jo tā var viegli nozagt jūsu personisko informāciju. Šeit izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija var nodrošināt lietiskā interneta drošību ar tās decentralizēto sistēmu. Tas ir vēl viens populārs izplatīts virsgrāmatas lietojums, jo blokķēde un IoT iet roku rokā.

Tas var arī piedāvāt labāku ekosistēmu, lai risinātu darbības problēmas. Izmantojot to, cilvēki var brīvi savienot savas ierīces ar tīklu un pārsūtīt informāciju, neuztraucoties par drošības jautājumiem.

 • E-komercija

Izplatīti virsgrāmatu tehnoloģiju projekti un e-komercija ir spēles, kas veidotas debesīs. Viņi abi nodarbojas ar darījumu informāciju, tāpēc šķiet lieliski piemēroti ieviest DLT kā galveno tehnoloģiju. Galvenokārt tirgū e-komercijai ir milzīga loma; tomēr to galvenokārt ietekmē lieli spēlētāji un tas neveicina spēles godīgumu.

DLT spēj piedāvāt labākas iespējas labam tirgotājam un veicināt taisnīgumu. Tas var savienot lietotājus ar labākiem tirgotājiem. Turklāt šīs nozares drošība pret viltošanu palielinātu interesi par vienkāršiem cilvēkiem.

 • Vispārējais maksājuma veids

Tas ir vēl viens populārs izplatīts virsgrāmatas lietojums. Šī tehnoloģija spēj kļūt par globālu maksājumu ekosistēmu. Tas jau piedāvā un patiešām var apmierināt pieaugošo finanšu prasību prasības. Globālie maksājumi tipiskā banku sistēmā prasa daudz laika, un lielākoties daudzi cilvēki vajadzības gadījumā nevar nosūtīt naudu uz ārzemēm.

Turklāt jūs nevarat maksāt par visu, izmantojot tikai vienu maksājumu sistēmas avotu. Lai novērstu šo problēmu, DLT var kļūt par tiltu starp sūtītāju un uztvērēju. Tas var nodrošināt ātrākus, drošākus darījumus. Labākais ir tas, ka tas var arī nodrošināt avotu digitālo valūtu iekļaušanai un finanšu sektoru pilnīgai pārveidošanai, izslēdzot fiat valūtas.

7. nodaļa: DLT pārvarēšanas izaicinājumi

 • Noteikumu nenoteiktība

Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija vienmēr ir risinājusi regulēšanas jautājumus. Šeit nav nekas neparasts. Lielākajā daļā izplatīto virsgrāmatu platformu to tīklos nav iekļauts neviens īpašs likums vai regulējums. Šis regulējuma trūkums vai ierobežots regulējums apdraud lietotāju tiesības tīklā.

Nenoteiktība padara DLT nepastāvīgāku, un cilvēki investē kriptos, kas saistīti ar DLT, kļūst par upuriem. Nemaz nerunājot par to, ka šīs platformas faktiski nedod tiesības uz saviem mezgliem. Tātad, pat ja kaut kādā veidā jūs zaudējat marķieri tīklā uzlaušanas dēļ, tam nebūs dublējuma.

Apstākļu dēļ izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija lielā mērā nespēj piesaistīt cilvēkus un novatorus. Ja šī tehnoloģija vēlas spīdēt, tai ir jāintegrē jebkāda veida normatīvie noteikumi, kas nodrošinās cilvēku aktīvu aizsardzību.

 • Ierobežoti pierādījumi par globālo ietekmi

Lai arī DLT ir veids, kā tirgū darbojas, tai tomēr trūkst vienas ļoti nepieciešamās sastāvdaļas – Globalizācijas. Lai jebkura tehnoloģija attīstītos, tirgū ir jābūt vienkāršam ļaudīm. Tas, kā DLT var ieviest globāli, joprojām ir teorētiska pieeja. Nav daudz pārliecinošu pierādījumu par pašreizējo globālo ietekmi.

Bet mārketinga trūkuma dēļ šī jaunā tehnoloģija paliek neziņā. Lai gan ir daudz cilvēku, kas zina par izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju, tas joprojām nav pietiekami. Daudzas valstis ir aizliegušas izmantot šo tehnoloģiju, jo tā ne vienmēr ievēro likumu.

Cilvēki arī īsti neizprot mehānismus, kas ir tā pamatā, jo trūkst pienācīgas izpratnes. Ja izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija vēlas iekļūt tehnoloģiju pasaules uzmanības centrā, tā ir globāli jāpieņem un jāīsteno. Mērķauditorijas atlase tikai uz konkrētu pasaules tirgu nevar solīt 100% panākumu līmeni.

 • Tehnoloģijas nenobriedums

Pirmā izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija bija blokķēde, un tā tika ieviesta caur Bitcoin jau 2009. gadā. Nu, tas ir bijis ļoti ilgs laiks, taču sistēmu sarežģītā rakstura dēļ daudzi izstrādātāji vēl nevarēja pilnībā izprast tehnoloģiju.

Turklāt blokķēdē bija diezgan daudz trūkumu. To uzlabošana un labākas tehnoloģijas piedāvāšana pēdējos gados ir bijusi prioritāte. Daudzi uzņēmumi patiešām ir gājuši garu ceļu. Bet, tā kā izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija ir plašs lauks, daudzi mēģina nākt klajā ar efektīvāku modeli.

Tomēr šo modeļu pilnveidošanai nepieciešams laiks. Turklāt, tā kā DLT turpinās pieaugt, kā tas ietekmēs tīklu? Jā, daudzi DLT sola bezgalīgu mērogojamību, bet tomēr tas ir tikai teorētiski.

Ja praksē viss neizdodas, viņiem tas būtu jāuzlabo vēl un vēl. Tāpēc izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija joprojām tiek uzskatīta par nenobriedušu, un lielākā daļa cilvēku šāda rakstura dēļ no tās izvairās.

 • Datu aizsardzība un drošības uzturēšana

Datu aizsardzība un drošības uzturēšana ir vēl viens būtisks trūkums, kas jāpārvar izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijai. Katras jaunas tehnoloģijas mērķis ir radīt globālu ietekmi. Bet, ja tas iekļausies globālajā aspektā, tīklam pievienosies vairāk cilvēku. Tomēr, pieaugot tīklam, drošības uzturēšana un datu aizsardzība kļūst par daudz grūtāku uzdevumu.

Ir bijuši vairāki scenāriji, kad bloku ķēdes izplatītā virsgrāmata nevarēja tikt galā ar drošības jautājumiem. Rezultātā ir ziņojumi par daudzām ievainojamībām. Arī pēc DAO uzlaušanas un blokķēdes drošības problēmām daudzi sāka atturēties no izplatītām virsgrāmatu sistēmām. Tā kā šim ietvaram nav nevienas pārvaldes iestādes, drošība ir šeit visvairāk vajadzīgā funkcija.

Tāpēc, lai nākotnē varētu attīstīties šī tehnoloģija, DLT jebkurā gadījumā ir jāuztur drošība un jāaizsargā visa veida dati tīklā..

 • Konfidencialitātes problēmu pārvarēšana

Privātums ir vēl viena problēma masu cilvēkiem. Dažādi uzņēmumi izvairās no izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas integrēšanas. Vissvarīgākais iemesls ir valsts virsgrāmatu sistēma. Šie uzņēmumi uzskata, ka, daloties ar savu darbību virsgrāmatā ar sabiedrību vai konkurenci, tas varētu notikt.

Tomēr ir bijušas arī atļaujas vai federācijas izplatītas grāmatas. Vēl viens fakts ir tas, ka, pat ja dažām izplatītajām grāmatām ir atļauts, cilvēki, kuriem ir piekļuve virsgrāmatai, tomēr varēs redzēt viens otra darījumus..

Tādā veidā tiek sagrauta individuālā privātums. Bet līdz šim ir bijusi kāda izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija, kas vairāk koncentrējas uz lietotāja tiesībām un privātumu. Ja viņi var pilnībā izmantot šo shēmu, tad DLT noteikti dominēs nākotnē.

 • Konflikts ar tradicionālajām pieejām

Izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija īsti neatbilst tradicionālajiem veidiem. Lielākā daļa cilvēku to uzskata par labu alternatīvu tipiskām banku sistēmām. Tā kā viss tīkls ir diezgan pārstādīts, tīklā ir ļoti maz iespēju veikt krāpnieciskas darbības.

Tomēr tiesību aktu trūkuma dēļ šī sistēma tieši saskaras ar tradicionālajām pieejām. Valdības iestādes apšauba tehnoloģijas integritāti. Ir liela daļa izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju uzņēmumu, kuriem pat nav atbilstošas ​​licences, lai izvairītos no jebkādas valdības ietekmes.

Tas var būt abos veidos – neviens valdības spēks nevar izmantot tīklu, un tas būtu gadatirgus, no otras puses, cilvēkiem tiktu atņemtas viņu likumīgās tiesības. Viss DLT jēdziens ir pretrunā ar jau esošajām pieejām. Lai tehnoloģija būtu pilnībā pieņemama, tai jāpierāda sava vērtība.

8. nodaļa: Izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas nākotne

Jums noteikti rodas jautājums, kāda ir šīs jaunās tehnoloģijas nākotne? Apgaismosim nedaudz iespējamos rezultātus. Ja izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija turpina ziedēt šādi, mēs, iespējams, redzētu daudz lielāku intensifikāciju mūsdienu integrācijas ziņā.

Tas nozīmē, ka jau tagad ir daudz augstas klases organizāciju, kas mēģina ieviest šo jauno tehnoloģiju un maina tipiskos tehnoloģiju pasaules veidus. Tomēr, ja izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija patiešām spēj pārvarēt tās ierobežojumus, tad būtu iespējama globalizācija.

Dati šobrīd ir jauna veida eļļa, un šīm grāmatām ir jānodrošina lielisks veids, kā tos secīgi savākt. Internets maina mūsu dzīvesveidu, un, izmantojot DLT, mēs varēsim to labāk kontrolēt.

Citi protokoli, piemēram, straumēšana, šifrēšana un miljardu un miljardu datu nosūtīšana caur šo kanālu, ir primārais rezultāts. Acīmredzot, lai visu pārveidotu digitālā sistēmā, mums būtu jāstrādā arī ar kriptovalūtām.

Tātad ļoti drīz vajadzētu pieaugt kriptovalūtu tirgum. Var droši teikt, ka mēs arī redzēsim –

 • Valdības sistēmas, kuru pamatā ir DLT
 • Nepieciešamība pēc kriptogrāfijas banku sistēmas.
 • Pilnīga pārredzamība nozarēs.
 • Ekosistēma, kas savieno dažādas sociālās ķēdes.
 • Drošības protokoli, kuru pamatā ir DLT

Šie ir tikai daži no šīs augošās tehnoloģijas futūristiskās analīzes. Tomēr viss būs atkarīgs no tā, cik daudz šī tehnoloģija faktiski var apmierināt visas mūsu vajadzības un vai tā spēj tikt galā ar globālu ietekmi.

Vai vēlaties izlasīt vienkāršākas šīs visaptverošās rokasgrāmatas versiju? Apskatiet šo rakstu – Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija: vienkārši izskaidrota

9. nodaļa: Noslēguma vārdi

Izgudrojot sadalītās virsgrāmatas tehnoloģiju, ir sākusies jauna revolūcijas forma – saziņa un informācijas vākšana. Izmantojot šo tehnoloģiju, mēs varam apkopot gan statiskos, gan dinamiskos datu secības. Tātad, tas mums var būt milzīgs solis. Izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija var ļaut mums pārsniegt tipisko datu bāzes sistēmu un izmantot to ikdienas lietojumprogrammās.

Runa būtu tikai par tikai informācijas vākšanu, bet vairāk par to, kā mēs varam izmantot šo informāciju ekonomikas izaugsmei. Vēl jāizgudro lielāks DLT ar lielāku efektivitāti. Acīmredzot, lai padarītu šo jauno tehnoloģiju nevainojamu, būtu vajadzīgs laiks, taču mēs drīz varam cerēt uz labāku rezultātu.

Kuram gan nepatiks dzīvot pasaulē, kurā valda pārredzamība, vai ne? Apskatīsim, kāda ir mūsu nākotne.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes tehnoloģijas pamatiem? Pārbaudiet šo bezmaksas blokķēdes kursu tūlīt!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map