Blockchain vs Cryptocurrency: Nepalieciet sajaukt!

Ir vairāki cilvēki, kas nesen tikai pēta blokķēžu pasauli. Cilvēki bieži sajauc blokķēdes ar kriptovalūtām. Daži mēdz uzskatīt, ka tie ir tikai sinonīmi. Nu, jūs varat uzminēt, ka tie noteikti nav viens un tas pats. Tātad, kādas ir lielās atšķirības starp tām? Turiet zirgus, jūs zināt visu par šiem diviem šajā blokķēdes vs kriptogrāfijas valūtas rakstā.

Blockchain vs Cryptocurrency: Kas ir Blockchain?

Labi, tāpēc vispirms nāk blokķēdes. Blokķēde ir tehnoloģija, kurā tiek glabāti darījumi vai dati. Katrā ķēdes blokā ir unikāls datu vai informācijas gabals. Šie bloki apvieno pilnīgu ķēdi un darbojas kā liela digitālā grāmata. Visi dati tiek glabāti hronoloģiski.

Jau pašā sākumā, kad Satoshi Nakamoto izgudroja tehnoloģiju, kuru nosauca par savu blockchain kā Bitcoin. Atkal kriptovalūtas nosaukums ekosistēmā ir arī Bitcoin. Šeit sākās neskaidrības. Tad tā bija tikai vienādranga elektroniskā nauda.

Blokķēde

Pēc ekonomikas krīzes 2008. gadā pasaule raudāja pēc jaunas naudas, kas nezaudēs dažu banku kļūdu dēļ. Pasaule vienkārši ienīda bankas, jo daudzi cilvēki zaudēja visu, kas viņiem bija. Bitcoin sāka parādīt potenciālu būt jaunai bankai drošai (!) Naudai, uz kuru cilvēki var paļauties.

Vēlāk parādījās daudzas citas blokķēdes, piemēram, Ripple un Ethereum. Viņi padarīja tehnoloģiju vēl sarežģītāku. Viņi mums parādīja, ka blokķēdei var būt daudz citu aspektu. Tas var uzglabāt jebkāda veida datus. Savā ziņā tas bija tehnoloģiskais uzplaukums. Tas, ko cilvēki var darīt ar šo blokķēdes tehnoloģiju, ir neierobežots.

Blockchains iezīmes

Blokķēdei ir 4 galvenās iezīmes. Tie ir šādi,

1. Decentralizēts. Tātad neviens nevar modificēt vai manipulēt ar to, kā vajadzētu rīkoties blokķēdei.

2. Izplatīta virsgrāmata, lai stiprinātu krāpšanu un vienkāršāku pārvaldību.

3. Monētu kalšana ir izplatīts scenārijs. Jūs varētu domāt par Bitcoins ieguvi kā monētu kalšanu.

4. Ekosistēma bez viltojumiem.


Blockchain vs kriptonauda: kas ir kriptonauda?

Kriptonauda ir pilnīgi jauns stāsts! Jūs to varat saukt par aktīvu, ko izmanto blokķēdes tehnoloģija – tīkla naudu. Tehniskā ziņā cilvēki to bieži sauc par “žetoniem”. Lai arī ir blokķēdes, kuru ekosistēmā žetoni netiek izmantoti. Tas ir bez žetonu blokshēma. Ripple bez monētas XRP var būt lielisks šāda veida piemērs. Pie tā mēs nonāksim vēlāk, tas ir cits stāsts.

Blockchain vs kriptonauda

Kad mēs apmaināmies ar materiāliem vai pakalpojumiem, mums jāizmanto kopīgs naudas vienums, kuram abas puses piekrīt uzticēties, lai tiem būtu vērtība. Kriptonauda ir tas kopīgais aktīvs, uz kuru abas puses paļaujas – apmaiņas līdzeklis.

Jūs varat to izteikt šādi – blokķēdes ir ASV federālā banka un kriptonauda ir ASV dolāri.

Kā mēs esam redzējuši bezzīmju blokķēdes, ir arī bezbloku kriptonauda. IOTA ir lielisks šāda veida izplatītu virsgrāmatu uzņēmuma piemērs.

Ne katrai monētai ir tāds pats nosaukums kā Blockchain, kuru tā lieto. Tāpat kā Ethereum izmanto ēteri (ETH), bet Ripple izmanto XRP.

Tajā pašā blokķēdē var veidot vairākas kriptovalūtas. Piemēram, pat jūs varat izveidot savu kriptovalūtu, izmantojot Ethereum blokķēdi. Tehnoloģija ir patiešām izsmalcināta un stabila.

Kā jums varētu piederēt kriptonauda?

Tātad, vai vēlaties piederēt kriptovalūtām? Parasti ir divi scenāriji par to, kā jūs to varētu izdarīt –

1. Iegūstiet valūtu, izmantojot apstrādes jaudu un elektrisko jaudu.

2. Pērciet valūtu no jebkura uzticama kriptogrāfijas apmaiņas centra.

Kriptovalūtu iezīmes

Kriptos ir dažas kopīgas iezīmes vai īpašības,

1. Neatgriezeniska nozīme, kad darījums tiek veikts tur, kur vairs nav iespējams atgriezties.

2. Pseidonīms.

3. Ātri un droši

4. Jums nav jālūdz atļaujas, lai kādam dotu vai paņemtu naudu.

5. Tirgus piedāvājums tiek stingri kontrolēts. Uz planētas ir tikai ierobežots skaits bitkoīnu.

6. Pamatojoties uz IOU sistēmu, tāpēc nav parādu.

Pēdējie vārdi

Tātad, puiši, tas bija viss. Es domāju, ka jūs saņemat bloka ķēdes un kriptogrāfijas valūtas neskaidrības būtību. Nekad neapjūkat par šo tēmu. Ja plānojat ieguldīt kriptovalūtās, labāk vajadzētu iegūt priekšstatu par visu svarīgo. Šeit ir daži lieliski raksti, kas apsteigtu zināšanu sacīkstes. Ceru, ka jums priekšā ir liels ceļojums!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map