Blockchain vs Tangle: Vai ir pienācis laiks pārmaiņām?

Neviens nevar noliegt, ka blokķēdēm ir daudz trūkumu. Jā, blokķēde mums parādīja nākotni, kāda mums varētu būt, kur nebūs neviena, kas pārvaldītu to, kas mums ir. Par iespēju kļuva pilnīga decentralizēta pasaule. Lai gan ideja ir pamatota, blokķēdes funkcionalitātei ir divi nopietni jautājumi – mērogojamība un taisnīgums. IOTA mums nāca kā liels pārsteigums. Viņi ierosināja bezbloku digitālās virsgrāmatas sistēmas nosaukumus Tangle. Tādējādi sākās diskusijas par blockchain vs Tangle.

Blockchain vs Tangle: Kas ir Tangle?

Vieglāk pateikt, kas nav Tangle, nekā definēt, kas tas ir. Tangle ir arī digitāla tiešsaistes virsgrāmata, kurā tiek glabāti darījumi, tāpat kā blokķēdē. Tad kur ir atšķirība? Kamēr blokķēdē ir kalnrači, maksa par darījumiem, bloki, kuros glabājas darījumu dati, un dakšu iespējas. Nu, Tangle nav neviena no tiem!

Tātad, kas ir Tangle? Tangle ir virzīts aciklisks grafiks vai vienkāršs DAG. Virzīts nozīmē, ka mezgli Tangle tīklā var pārvietoties lineārā virzienā, acikliski nozīmē, ka neviens no darījumiem vai datu pārsūtīšana nav ciklisks un attēlo tikai sistēmas datu struktūru.

Jūs varētu piezvanīt tehnoloģijai, kas līdzīga Hashgraph, kas ir vēl viena bezbloķēta digitālās virsgrāmatas tehnoloģija Swirlds. Lai gan starp Hashgraph un Tangle ir daudz atšķirību. Kādreiz mēs nonāksim pie lietas vēlāk.

Kādi ir Blockchains trūkumi?

Blockchain vs Tangle

Attēlu kredīti: IOTA

Blokķēde katru dienu kļūst vecāka. Vismaz pirmais jebkad izstrādātais Bitcoin blokķēde ir vecs. Tas var pievienot datus tikai lineārā veidā, kas padara tehnoloģiju salīdzinoši lēnu. Turklāt tā ir dārga un gandrīz nulle mērogojamības.

Kalnrači nozīmē vairāk maksu

Kad vēlaties veikt darījumus, daļa no darījuma vērtības nonāks kalnrača kabatā. To sauc par apstiprināšanas maksu. Arī kalnrači var izvēlēties, kurus darījumus viņi pārbaudīs un kurus – ne. Parasti vispirms tiek atklāti darījumi ar lielāku vērtību, jo par tiem tiek piedāvātas lielākas darījumu maksas. Tādējādi sistēma rada diskrimināciju.

Slowpoke!

Bitcoin var apstrādāt 4-7 darījumus sekundē. Finanšu gigants Visa var apstrādāt 10 000 darījumus. Tātad, redzat, blokķēde ir ļoti lēna, un TPS ir salīdzinošais parametrs. Turklāt darījumu veikšana prasa gandrīz 5-6 stundas, jo validatori vai kalnrači var izvēlēties, kurus viņi pārbaudīs. Tangle var padarīt darījumus gandrīz tūlītējus.

Vienvirziena


Bloki lineāri savienojas ar tīklu vai ķēdi. Šāda kustība rada vājo vietu un patērē vairāk elektroenerģijas, lai apstrādātu visus šos datus. Ne tikai tas, bet arī tas padara procesu ilgāku laika periodu, lai pabeigtu verifikāciju.

Kā juceklis risina problēmas?

Vairs nav ogļraču

Pirmā Tangle iezīme ir tāda, ka nav kalnraču. Tā kā Tangle ekosistēmā nav jēdziena par kalnrūpniecību, tas izšķīdina milzīgas apstrādes jaudas nepieciešamību. Tātad, jūs varētu saukt jucekli savā ziņā par videi draudzīgu. Turklāt jums nav jāmaksā nodeva katru reizi, kad vēlaties kādam maksāt kriptogrāfiju. Lietotāji paši būs validatori.

Tīmeklis, nevis lineāra ķēde

Kaut arī gandrīz visas blokķēdes ir lineāras, Tangle pamatā ir grafika jēdziens. Grafikā ir tikai mezgli, un katrs mezgls norāda 2 mezglus. Mezgliem tiek piešķirts arī svars. Mezgli, kas atrodas malā, kuriem nav norādītu mezglu, tiek saukti par padomiem. PoW ir vajadzīgs tikai šiem padomiem.

Vairāk pūļa nozīmē lielāku ātrumu

Tangle Blockchain priekšrocības

Attēlu kredīti: IOTA

Starp blockchain un Tangle ir būtiska atšķirība. Tradicionālie blokķēdes palēninās, kad tīklu izmanto vairāk cilvēku. Iemesls ir vienkāršs. Tas ir tāpat kā cilvēki, kas pārvietojas rindā, lai iekļūtu ēkā, kurai ir tikai vienas durvis. Tangle sarežģītais tīkls padara sistēmu ātrāku, ja ir vairāk lietotāju. Jo vairāk mezglu ir Tangle tīklam, jo ​​ātrāk Tangle ekosistēma kļūtu.

Pēdējie vārdi

Tātad, mēs ceram, ka mēs atrisinājām jūsu prātā esošo jautājumu par blockchain vs Tangle. Bet pat Tangle ir negatīvas puses, piemēram, 34% uzbrūk! Tas nozīmē, ja kāds, kuram ir milzīga skaitļošanas jauda, ​​nonāk laukā un iegūst 34% tīkla, tas kontrolēs tīklu. Atkal juceklis ir ātrs, bet ne tik ātrs kā Hashgraph, kurš var apstrādāt vairāk nekā 250 000 darījumu sekundē.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map